Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

miscok
25. jan 2014

@melisska Dakujem za povzbudenie.Strasne som sa zlakla,kedze to bol pad letmo a dopredu ☹
@zibi @ludinka Dufam,ze je v poriadku a pekne si plava vo vodicke. Clovek sa snazi,dava si extra pozor a ...

zibi
25. jan 2014

@ludinka no uvidis moja co povie krv som fakt zvedava vzruso normalne 🙂
dam vediet co mi predpisala som sama zvedava ci mi vyjde daco pozitivne...hadam sa v sobotu poobede ozve ona tak zvykne napisat ...uz nech viem a mozem zacat liecbu
aj ked neivem ci mi dakto pichne tie intralipitove infuzky asi s tym bude problem 😒

miskanr1
25. jan 2014

@ludinka no super. Pekne ju vidiet 🙂 držím palce nech aj krv je pozitívna a HCG vysokanske 🙂

miskanr1
25. jan 2014

@wiwiennn to mi je velmi ľúto moja. Nestracaj nádej. Koľko krát ste to takto uz skúšali? Na ktorej klinike si bola?

patrissia
25. jan 2014

babulky kolko vas stalo komplet ivf s tým, že ste mali stimuláciu, odber vajíčok, vklad a kontrolnu krv? na vsetky vysetrenia pojdem k mojmu gynek.... dakujem pekne

ludinka
25. jan 2014

@patrissia ja som mala stimulku len s clostylbegytom-to vyslo na cca 2 eura
a cena zavisi od toho kolko mas vajicok a kolko embrii schopnych zamrazenia, my sme mali 5 vajicok,za napichnutie kazdeho sme platili 1000 kcs, a za zamrazenie dvoch embrii co nam ostali sme platili 5000 kcs, inak stal cely cyklus 13000 kcs a este robia povinne testy na pohlavne choroby-za tie sme platili 4000 kcs
takze spolu to potom vyslo do 1000 eur
v tomto roku zdvihli cenu cyklu o 2000 kcs.

ludinka
25. jan 2014

@miskanr1 velmi pekne ti dakujem, uvidime aka bude ta krv...

patrissia
25. jan 2014

@ludinka tak to je dobrý rozdiel.. tu v slovenských car je to o dosť drakšie... dakujem za info 🙂

sara1
25. jan 2014

Prajem vsetkym dobry vecer. Ak mozem, chcela by som sa k Vam pridat. Som na koniku "staro-nova" snazilka a po niekolkych rokoch znova zacinam s IVF v Reprofite. Zacinate niektora z Vas stimulovat v tomto období? 🙂

izzie27
25. jan 2014

@sara1 ahoj, ak pojde vsetko ako ma, mala by som zacat na zaciatku februara 🙂

sara1
25. jan 2014

@izzie27 ja zacinam uz zajtra, ale kedze je to soft, tak to bude rychle. Prajem tebe aj ostatnym, nech sa nam to vsetkym podari. Ja som po dvoch neuspesnych IVF a jednom KET v Heliose Martin, ale verim, ze tento raz sa to podari. 😉

kako23
25. jan 2014

@sara1 ahoj, ja zacinam stimulku koncom buduceho tyzdna. Tiez som predtym chodila do Heliosu. Drzim Ti palce 🙂

sara1
25. jan 2014

@kako23 ja tebe tiez. Tak to mame potom spolu s izzie27 planovane "za sebou" 😉

mimika1973
25. jan 2014

@ludinka ahoj, je sice slaba, ale treba urobit este jeden testik tak o 2 dni alebo Rovno na krvicku! to je istejsie hadam.
Drz sa! 🙂

mimika1973
25. jan 2014

@miscok pre istotu mozes zajst ku gynekologovi aby pozrel babulko. À le hadam je vsetko len OK.
Spadla si napredok? len na kolena akoze? To iste, ze clovek ma viac strach nez citenie samotnej bolesti 😒

jarika22
25. jan 2014

@kako23 Ahoj. Neboli ste v Heliose spokojní? My sme sa tam práve preorientovali z Košíc.

miscok
25. jan 2014

@mimika1973 Spadla som dopredu,ale nastastie to kolena zabrzdili-preto sa rozbili a lavy laket.Drobcrk kopka,tak verim,ze je v poriadku.Ale ten prvotny strach neprajem nikomu ☹

kako23
25. jan 2014

@jarika22 zial sme boli sklamani z Heliosu, ale teraz v RF sme naopak velmi spokojni, hlavne z lekarom. 🙂 drzim palce 🙂

jarika22
25. jan 2014

ČO sa vám tam konkrétne nepozdávalo? Konzultovali ste s Dr Texlom?

jarika22
25. jan 2014

@kako23 My sme sa rozhodovali medzi Heliosom a Reprofitom. Nevedela som si vybrať, tak sme nakoniec zakotvili v Heliose, ale zatiaľ sa mi to tam páčilo... Určite lepšie ako v KE.

kako23
25. jan 2014

@jarika22 Ty myslis Helios v Brne alebo v Martine? Dr.Texl je v Brne, my sme boli v Martine.

jarika22
25. jan 2014

@kako23 My sme to trošku skombinovali . Na konzultácie s Texlom sme chodili do MT, keď tam práve prišiel. Prípravu sme absolvovali v MT, ale všetko sa riešilo cez Brno a aj na odber sme šli do Brna, tam sa robilo všetko hlavné a teraz tam ideme aj na KET. Bolo to takto trošku pohodlnejšie, keďže sme z východu... Na Slovensku som to už vzdala, pravdu povediac, ale v MT sa mi celkový prístup páčil. Všetci boli veľmi milí, napriek tomu, že som tam bola ako kukučka. 🙂

kako23
25. jan 2014

@jarika22 my sme chodili len do Martina, ale neboli sme spokojni ani s pristupom lekara ani s vysvetlenim nasej diagnozy a nasledneho navrhovaneho protokolu...preto sme s tade odisli este pred prvym IVF, tym, ze som im nedoverovala nevidela som v tom zmysel. Jednoznacne RF je na uplne inej urovni. Ked lekar v RF pocul co a ako sme riesili v Heliose tak krutil hlavou a zalamoval rukami...nechcem to tu ale velmi rozoberat, nechcem brat babam, ktore tam chodia nadej. Urcite mnohym pomohli. Nam zial nie, skor by nam svojou "liecbou" uskodili. Helios v Brne nepoznam vobec takze k tomu neviem povedat nic. Drzim Ti palce, aby bolo KET uspesne 🙂

jarika22
25. jan 2014

@kako23 Díky, dúfam, že to bude OK. 🙂

lenka27
25. jan 2014

@ludinka test z Reprofitu je vždy slabší. Některý holky se az lekly kdyz test dělaly jako posledni a byl nejslabší ze všech. Myslim, že to bude dobrý, tenhle test se ma dělat až ten 13ty den

enola
26. jan 2014

Ahojte, asi sa tato tema uz opakuje, ale zle sa tu orientuje, ked je tu tak vela stran, chcela by som ist na dalsie IVF do RF Brno, nevedel by mi niekto povedat, ako je to s preplacanim slovenskymi poistovnami? Som vo vseobecnej. Ci to mam zistovat na poistovni, ci v centre. Urcite to niekto z vas absolvoval, takze budem Vam vdacna za kazdu radu. Dakujem

ludinka
26. jan 2014

Ahojte kocky tak dnes je oficialny termin testovania rf testom, ciarka je priblizne rovnaka ako vcera, ale nabehla skor a je trosku hrubsia- na foto to nie je az tak vidno

@lenka27 ano dnes je 13 den ale oni pocitaju aj den vkladu, a preto som robila aj vcera, lebo mi jeden ostal z minuleho mesiaca, ked som sa k testovaniu ani nedostala, krv bola totalne negativna uz na 10 den, a tak mi v brne povedali ze uz mam vysadit vsetky lieky....

@mimika1973 na krv idem zajtra...

na foto horny test zo vcera, na spodku ten dnesny

ludinka
26. jan 2014

@jarika22 aj ja som predtym chodila do heliosu v mt, vsetci boli velmi mily, ale ako hovori kako davaju skoro vsetkym rovnaky dlhy protokol a ten som ja nechcela-lebo mam pco a dobre reagujem na clostyl tak by mi to mohlo tiez uskodit
na druhej strane poznam vela ludi ktorym tam pomohli...

jarika22
26. jan 2014

@ludinka A vy teraz kam chodíte?

jarika22
26. jan 2014

Už vidím, že do Reprofitu. Kiežby som už aj ja bola v tom štádiu s tými dvomi čiarkami.... Mne to ešte nebolo dopriate ani po jednom ET/KET. Vždy tam bola len jedna. :( Takže gratulujem.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre