Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

speranza1
30. jan 2014

@zibi ja som ho brala , ale kratkodobo, pri akútnej alergii.... a nepribrala som.... ale napr. od prednisonu len 5 mg..kt. som brala 3 mesiace som pribrala 5 kg... (strasne mi chutilo jest...to sa naozaj nedalo ovladat...)

nelly3
30. jan 2014

ahojte krasky, tak sme opat v prac. nasadeni, kedy konecne budeme pisat, ze sme doma, davame si kafco a babatka nam krasne spinkaju, takze si mozeme vylozit nozicky na stol 😀 ja verim, ze coskoro 😉

zibi
30. jan 2014

@speranza1 cize dufam ze ten medrol nema take ucinky..doktorka mi hovorila ze sa z neho ani tak v tvari nepribera tak dufam ze to bude dobre 😉
inak si chcem dat spravit ten kortizolovy test najprv a brat prirodne doplnky na znmizenie nk buniek nie hned sa pchat liekmi 😉

speranza1
30. jan 2014

@nelly3 dufajme ze coskoro, pretoze tie roky nam neskutocne letia a ked si predstavim, ze uz teraz mam sama so sebou co robit, tak si neviem predstavit ako sa budem starat o babatko ked budem este starsia 😲 😀 😀 😀

speranza1
30. jan 2014

@zibi a to sa da spravit? taky test a kto ti ho moze dat urobit? a ako mam vediet ci mam zvysene NK bunky?

zibi
30. jan 2014

@speranza1 no ten kortizolovy test ti urcite spravia na endokrinologii to mi poradila kocka tu na konikovy lebo je mozne, ze ked dakto hrozne pribera ze neznesie kokrikoidy a preto ten test, plus NK bunky robia na reproduknej imunologii najlepsie je ist do medirexu do blavy a po maily sa spojit s doktorkou girovskou ktora ti odporuci co treba zobrat
co sa tyka nk buniek tak oni vytvaraju prostredie ktore embryjku skodia alebo ho vypudzuju ...mnoho zien ma prilis silny imunitny system a ani o tom nevei a preto maju problemy otehotniet
ja som nasla ten suvis s rybym olejom a mnohym babam to pomoho .
ja som si objednala z fincklubu ich ryby olej je prirodny a hlavne je to kvalitna znacka ...kedze tie intralipidy mi momentalne nikto nechce pichnut lebo sa boja tak to budem takto kombinovat a uvidime 🙂

mimika1973
30. jan 2014

@jomini ahoj, aku si mala stimulku presne? a v akych davkach? kedze boli aj nezrele vajka?

zibi
30. jan 2014

este nieco k TSH a jeho vyske ako sme sa tu s vela babami bavili ze preco je dobre ho mat pod 2,5 inak najnovsie mi endokrinologicka povedala ze do 1

Profesor Johannes Huber, prednosta Gynekologickej kliniky na Viedenskej Univerzite, ktorý sa zaoberá gynekologickou endokrinológiou, nezoberie do programu „in vitro fertilizácie“ ženu, ktorá má TSH nad 2,4 (hoci podľa slovenských odporúčaní ide o normálne hodnoty TSH, deklarovaná hodnota normálnej hladiny TSH je do 4 –5). Pacientka je najprv preliečená hormónmi štítnej žľazy a až keď sa TSH zníži pod hodnotu 2,4, absolvuje umelé oplodnenie.

Pravdepodobnosť úspešnosti sa tak podstatne zvyšuje. Pritom nejde len o poruchy plodnosti, aj samotné tehotenstvo je obdobím zvýšených nárokov na funkciu štítnej žľazy. Okrem toho má štítna žľaza výrazný vplyv na metabolizmus tukov a jedným z príznakov nedostatku jej hormónov môže byť aj zvýšená hladina cholesterolu v krvi.

mimika1973
30. jan 2014

@jahoda333 ahoj, aj u nas to uz vzdavali, a odporucali darkynu, a zazrak je tu! 😉
Vo FR ma uz tiez odbavili doktori,"game over", a preto som sa este rozhodla ako samoplatca ist do Brna, na skusy! Kedze som pocula len same dobre chvaly a uspechy, reku clovek za to nic neda, hoci po tooolkych pokusoch a neuspechoch sme boli dost sklamani a skepticki a uz velmi ani neverili. A nakoniec na 2x to u nich vyslo! 😵 Co dakujem velmi Dr Stelclovi 😉

wiwiennn
30. jan 2014

@zwalsh rada by som čakala ale nedá sa pretože transfer mi môžu urobit tuším len do februára, pretože v marci mam narodeniny a nemôžem prekročit vek....tak mi bolo povedané...

wiwiennn
30. jan 2014

@speranza1 dakujem moja, každá z nás čo sme tu. by si zaslužila aby to vyšlo na prvý krát, ale bohužial to nie je tak...ale muíme vždy verit, že sa to podarí, aj ked je to dost tažké pre nás.....

jomini
30. jan 2014

@mimika1973 mala som tamoxifen, merional a orgalutran posledne tri dni. Tie nezrele vajka su normalne, oni este mozu dozriet 🙂 ty si cim stimulovala?

jahoda333
30. jan 2014

@mimika1973 supeer vidis zazraky sa deju ale na tie zazraky aj pomoc dobrych odbornikov takze aj ty si mala marcelina je to jednicka drzim palceky ze to aj tebe vyslo 😉

zwalsh
30. jan 2014

@wiwiennn tak aj tak pi Čajíky, nadopuj sa predtým vitamínmi hlavne prírodnými, pi sójový olej 2x denne lyžičku a hlavne spánok dlhý a veľa dobrého jedla. Každý druhý deň decko červeného vina s manželom 🙂 večerná pohodička, proste pestuj slizničku. Choď do toho v pohode, nič neočakávať proste naposledy. Veľmi veľmi ti držím palce. Teším sa na pozitívne výsledky 😉

zwalsh
30. jan 2014

@wiwiennn a možno by som to posunula čo najďalej k narodeninám 🙂 aby mali bylinky čas zabrať, chcelo by to viac času ale mne zabrali veľmi rýchlo, tam kde lieky Veronika nič tak cvičenie. Bylinky urobili zázrak 🙂

lorena14
30. jan 2014

@bremba Ďakujem za dobré rady určite pouvažujem nad všetkým. No mi s manželom nefajčíme nikdy sme ani a alkohol len príležitostne na oslavách. On sa aj veľa hýbe je taký športoví typ ja som síce dosť pribrala nafúkli ma s toľkými hormónmi ale začnem aj ja cvičiť lebo sa takto veľmi zle cítim. Ten zelený jačmeň určite vyskúšame a ešte raz ďakujem 🙂

bergalm
30. jan 2014

@lorena14 presne ako pise jahoda 333 cim skor zdrhi z GF mi sme tam boli tiez na 1IVF a sme radi,ze sa tam nikdy nevratime 🙂 pan velkomozny Harbulak nevidel v nicom problem a dopadlo to tam jedno velke fiasko a vidis tiez cakame dietatko z RF od dr.Stelcla,sice este nemame vyhrane,cakame na vysledky z amnio ,ale verime ze bambulka bude zdrava 🙂

bergalm
30. jan 2014

@lorena14 a este nieco v RF 2IVF na prvy sup 🙂 🙂 🙂 🙂

denulkl
30. jan 2014

Ahojte reprofitacky, uz som jedna z vas...zacinam vo februari so stimulkou...kto ide tiez? GF som bola aj ja sklamana, ten pristup bol onicom...

falin
30. jan 2014

@speranza1 - po prednisone som aj ja pribrala 😝 , tiez mi chutilo neskutocne jest

@nelly3 - Nelusik, krasna to predstava, zatial makam v praci, ale tusim ma nastartujes na dalsi pokus 😀

sara1
30. jan 2014

@denulkl vitaj medzi nami 😉

sara1
30. jan 2014

@kako23 ahoj, ak si dobre spominam, tak ty by si mala niekedy teraz zacat stimulovat, ze? Akymi liekmi prosim ta stimulujes?

jomini
30. jan 2014

Baby 🙂 mame 4 embryjka 🙂 takze vajka dozreli a oplodnili sa 🙂 vklad v pondelok

speranza1
30. jan 2014

@falin len mna ta pazravost drzala este 1,5 mesiaca po dobrati prednisonu..uz sa ale zacinam stabilizovat..... 🙂 😉 ...ale neverila by som keby som sama nezazila, lenze ja som bola staaale papkac(aj ked to nebolo vidiet)...ale pri prednisone (pri takej nizuckej davke)..je az pre mna neuveritelne, ze som jedla
2-3x tolko ako normalne...a sladke mi chutilo..juuuuuuj....no alebo este ina varianta ...spazravela som este viac ako som bola 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a len sa na prednison vyhovaram 😀 😀 😀 😀

denulkl
30. jan 2014

Baby ja mam otazku na vas kolko stoji merional ked si ho hradite cely vy..?pozerala som na nete a vyjde 10 ks cca 120 €...

bradik
30. jan 2014

@denulkl Ak si to neriesis cez poistovnu,tak skus pozriet temu mam-nemam lieky, tak dievcata predavaju rozne stimulacne injekcie, co im ostali. Daju sa aj kombinovat (mne napriklad Stelclik nakombinoval to co som mala gonal,merional a menopur), takze si kludne zacni zhanat. Budem drzat palce 🙂

denulkl
30. jan 2014

@bradik ja viem ze sa to da aj tam kupit...sama som tam predala gonal ale uz davno. Inak dakujem.🙂

kako23
30. jan 2014

@sara1 ahoj, ano. V sobotu zacinam stimulku. Ja stimulujem len Clostilbegytom 2-0-2, vo stvrtok 6. idem na ultrazvuk do Brna a potom sa uvidi ci budem nieco dopichavat alebo nie. Ale pri mojej diagnoze asi nebudem dopichavat. Ty si uz zacala, vsak?

kako23
30. jan 2014

@sara1 Ty cim stimulujes?

speranza1
30. jan 2014

@kako23
@denulkl dievcata..dobra rada..ak uz pisete o zhanani liekov tu na MK.... piste o darovani!!!!! (radsej) 😉 😉 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre