Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

jomini
4. feb 2014

@ludinka bolesti som vobec necitila..co sa aj dr.cudovali :/ ano na tych cez 4000 som bola uz v 8 tt, zacala som stinit, lebo rast plodu sposoboval uz praskanie cievok vajcovodu, prisli na to v poslednej chvile. Cize ziadny strach..drz sa

ludinka
4. feb 2014

@jomini dakujem ti velmi pekne za info, tak dufam ze to mmt nebude
inak viem co to je svagrina mala mmt a prisli na to neskoro, skoro zomrela lebo jej paskol vajcovod a vylialo sa jej to do brucha

tinka9075
4. feb 2014

@ludinka ja keby som sa nepoznala z primárom u nás tak by som šla rodiť k docentovi ja som mala plánovanú sekciu tak povedal že by ju spravil 🙂 🙂

ludinka
4. feb 2014

@tinka9075 ved to ze on je strasne ochotny a hned sa ponukne kazdemu, nie ako iny lekari ze davaju od vsetkeho ruky prec(popripade cakaju nejake vsimne 😠 )

tinka9075
4. feb 2014

@ludinka presne ako píšeš on je ozaj ochotný pomôcť 🙂 🙂

mimi_2
4. feb 2014

Kočky moje neviete mi niektorá povedať čo stojí Merional 75 a Orgalutran 0,25? Ďakujem 🙂

nelly3
4. feb 2014

@mimi_2
u nas alebo v cechach?

mimi_2
4. feb 2014

@nelly3 U nás už mi posielajú recepty...

nelly3
4. feb 2014

merional 75 10 ks -t.j. jedno balenie okolo 98 € bez poistovne, s preplatenim cca 32 €
orgalutran 0,25 1ks cca 33€ bez poistovne, s preplatenim cca 12€

mimi_2
4. feb 2014

@nelly3 juj ďakujem, zlatá si...no je to dosť rozdiel ....bez a s poisťovňou...ale tak čo už...a neviem mi ešte povedať, či mi to môže aj môj gynekolog predpísať, či to môže len car predpísať?

nelly3
4. feb 2014

@mimi_2
bohuzial len car.

mimi_2
4. feb 2014

@nelly3 Tak to inú možnosť nemám 😉 , ďakovam 🙂

zuzi20
4. feb 2014

@kako23 ake papiere mas na mysli? To je nejake tlacivo? Ja mam vseobecku.

schatje6
4. feb 2014

@miskanr1 ahojki, super, ze to mas za sebou. my sme na imuno boli v prahe, tiez odporucali preventivne prednison, ten som aj brala...
asi jeden pokus este dame po vysledkoch z hemato a medzitym cakame na adopciatko. Uz tento posledny pokus som zle znasala-myslim psychicky. Nerobi mi problem stimulacia ale po transfere a teraz po neuspesnom tehotenstve sa dlho davam dokopy, proste nie som vo svojej kozi a nerozumiem, co si to moje telo robi...tento tyzden by som mala dostat prvu ms odvtedy, tak snad mi aspon pravidelny cyklus zostane.
predpokladam, ze po vysledkoch idete aj vy do dalsieho boja 😵

kako23
4. feb 2014

@zuzi20 su to formulare, ktore najdes na stranke vseobecnej poistovne. Mam ich stiahnute tak ked mi posles mail do IP, viem Ti ich poslat.

miskanr1
4. feb 2014

@schatje6 Áno moja. Mame este jedno mrazene embrijko. Je mi ľúto, ze to mame take ťažké. My ženy co tak velmi tuzime po bábätku. A take co sa vôbec nestaraju, deti odhadzuju, tak take otehotneju raz dva.

miskanr1
4. feb 2014

@ludinka budem na teba moc mysliet <3

schatje6
4. feb 2014

@ludinka uplne chapem tvoje pocity, drzim palce a zelam ti vela sil

haimi
4. feb 2014

@falin chodis aj ty Stelclovi ? Pokial ano, nevedela by si mi na nho poslat mail. kontakt. Po neuspesnej hysteroskopii v nemocnici, mi odporucili hsg vysetrenie a viem, ze to v brne robia, tak sa ho chcem opytat ci je dobre spojit v ten den konzultaciu aj s tymto vysetrenim, ked tam uz cestujeme. dakujem 🙂

haimi
4. feb 2014

@nelly3 pokial by si sa podelila o skusenosti ako to v tej nemocnici islo, tak by som ti bola veeeelmi vdacna 🙂 ty asi budes prva obet tohto noveho procesu:(

mirkakn1
4. feb 2014

@lubanka a zobrala ta v pohode? lebo prave nad touto hematologickou uvazujem. este raz diky 🙂

falin
5. feb 2014

@haimi - ano, chodim k nemu. Tu je mail: marcel.stelcl@reprofit.cz

nelly3
5. feb 2014

@haimi
no uvidim co vybavim, v piatok idem k mojmu gyn. si to dat potvrdit, dufam, ze si nevypyta zato € a mozno aj ano hmmm, skusim sa este jeho opytat, ci tam niekoho nepozna, zeby mi to nejako "vybavil" a ak nie, idem volat do ruzinovskej nemocnice, bude to zaujimave 😝

mimi_2
5. feb 2014

Dievčatá ahojte, prosím Vás tie ktoré ste stimulovali clostylom + merianalom, poraďte prosím ....
Dr. Štelcl mi poslal protokol kde mám užívať clostyl od 2DC-DC 1-1-1, to vychádza 15ks tabliet a recept mám iba na jedno balenie 10ks a to isté merional ten mám pichať od 2DC-7DC 2 ampulky ráno to je 12ks a na recepte tiež len 10ks. Nechcem ho s každou hovadinou otravovať, len teraz neviem či ten zvyšok si mám zohnať sama, či je tu nejaký omyl v tom protokole, či ako to chodí... 😕 Ďakujem Vám 🙂

miskanr1
5. feb 2014

@mimi_2 Ahoj mne ostalo 5 tabletiek clostylu, tak ti ich môžem poslať. 🙂

miskanr1
5. feb 2014

@mimi_2 Inak myslím, že clostyl ti môže predpísať aj tvoj gynekológ a budeš ho mať lacnejší ako s českým receptom. Vtedy si hradíš lieky v plnej sume. No koli Tomu meronalu by si mala napísať Štelcovi. Nie je to otravovanie

mimi_2
5. feb 2014

@miskanr1 Juj si zlatá tak pošlem Ti adresu IP. No moja gyndoška veľmi neochotná...že som šla do Brna ona má zmluvu s carom v BA...tak vieš únik potenciálnych financii 😠 , tak ani ju nebudem prosiť o to.. ☹

lubanka
5. feb 2014

@mirkakn1 vieš čo, už som vyššie písala, že som sa k nej dostala práve na základe toho, že som rozprávala s jednou lekárkou, že sa chcem pustiť po vyšetreniach, že to nie je normálne, čo sa mi stále deje 😠 ... no a ona to spomenula svojej kamarátke (doc. Hulíková) teda, že už sa snažím cca 10rokov o bábo a že otehotniem, ale stále sa niečo udeje 😒 a tá mi odkázala, nech dojdem, že sa na mňa kukne... neviem ako to robieva s inými pacientmi, ale mne porobila kvantum vyšetrení, pravdu povediac ani neviem, čo všetko, niektoré jej ale poisťovňa nepopreplácala, tak som si ich zacvakala sama. Vyskúšaj brnknúť a opýtať sa, nevidím dôvod prečo by ťa nevzala. Ak chceš pošlem ti do IP t.č. 😉

bergalm
5. feb 2014

@mimi_2 ahoj tiez by som napisala Stelclovi nech Ti posle dalsi recept ja som to tiez tak brala,ale mne poslal hned recepty na dvojitu davku merionalu myslim,ze sa pomylil to nieje otrava 😀

mimi_2
5. feb 2014

@bergalm Ďakujem moja...no som trocha z toho vyplašená...už keď si predstavím tie injekcie.... 😝 😀 bojíííím. A to v tom merionale sú aj ihly pribalené či si to musím zvlášť dokúpiť? A prosím Ťa musí byť merional v chladničke ako pregnyl? Lebo núka mi tu jedna kočka na predaj za 9,-- eur jednu injekciu a má 6, len neviem či to je dobré keď to pôjde poštou...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre