Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

nelly3
28. feb 2014

@ludinka
no predtým po starom mi to zrefundovala uplne v pohode, ano mozes, ale maju to dobre osetrene aby im pacienti neutekali za hranice, je to smutne 😔 len v ziadosti je taka veta: ze sa to neda urobit na SK, tak nejako je to tam pisane, ale viem jedna kocka tu na fore minule pisala, ze ma vseobecnu a jej to schvalili tu ziadost, tak ja fakt neviem, ved nekradnemmmm, asi sa nato vsetko vykaslem a budem bez deti, sice mi to bude trhat srdce, ale co narobim, budem si to aj tak cely zivot vycitat 😔 😔 😔

miskanr1
28. feb 2014

@nelly3 A ako sa ti to podarilo zistiť?

kako23
28. feb 2014

@nelly3 tak to je ozaj svinstvo ☹ nemám slov...

nelly3
28. feb 2014

@miskanr1
cez jednu kocku z konika 😉

miskanr1
28. feb 2014

@nelly3 Ona tam robí?

miskanr1
28. feb 2014

@nelly3 Asi prejdem do Všeobecnej

ria191
28. feb 2014

@nelly3 a nebude to v tom, že ty máš dlhý protokol ??? možno ostatným to schvália.

speranza1
28. feb 2014

@nelly3 robia s nami vsetci tak ako keby sme v zivote za nic nezaplatili a neplatili si pravidelne zdravotne poistenie... je to svinstvo..co ti poviem.... (hlavne nech podporia 15 clennu rodinu, ktorých deti chodia dotrhane, spinave, chore a smradlave)

zabka1124
28. feb 2014

@lienka_1 ahojky🙂🙂!DAkujem za stranky ,pokukam🙂!No dali my:Clostilbegyn 1-1-1,Merional75 M.J PSO LQF 10x75UT,Orgalutran 0.25MG/0.5ML INJ SOL(1x) a Pregnyl 5000Inj(1x).

To znamena ,ze clostil(to viem), a potom 10x 75UT(10injekcii po 75Ut) a potom ked mi povedia tak ten orgalutran a nakoniec pregnyl.
Dobre som to pochopila???Dakujem mooc za pomoc🙂!!

patrissia
28. feb 2014

@nelly3 budem 14 DC, Marcel povedal, ze to trosku dlksie trva, ale hlavne ze to tam je 😉

patrissia
28. feb 2014

@zabka1124 to iste som mala aj ja 🙂 budes brat clostil + merional a potom ti dr. Povie kedy orgalutranva pregnyl pichas napr. v piatok vecer a v nedelu OPU... zalezi akovti to viide

nelly3
28. feb 2014

@ria191
mna to tiez napadlo, ze mali mi tam napisat RF ze idem na soft, teraz neviem, ci opat ist do toho vybavovania, alebo co, roky letia, tak ja fakt neviem 😕

cookienka
28. feb 2014

nedá mi nereagovať na to čo píše nelly3 : my sme mali minulý rok soft , a následne som si požiadala o refundáciu, poslala som formulár, a doklad o zaplatení. Ešte napíšem že mám doveru. Po mesiaci mi odpísali, že nemám kompletné papiere, že oni nevedia, či mám indikáciu na soft......no skoro na porazilo, lebo z toho som mala pocit, že oni si myslia, že asi len tak zo zábavy chodíme na IVF-ká....ved keby som asi nemusela, aj ja by som radšej prirodzene normálne otehotnela....akože sa nudím tak chodím na IVF 😠
Tak som poslala aj indikáciu od Kurecovej a teda sa im uráčilo mi poslať peniaze, ale napisali, že mi daju len 710 e, namiesto 810, lebo že som ich dopredu o to nepožiadala, teda že som si nedala klasicky žiadosť pred IVF ako ked sme chodili do ISCARE....velmi ma to sklamalo, nie to že strhli 100 ale všeobecne prístup....

tinkatinulka
28. feb 2014

@mimika1973 gratulujem k chlapcovi..juj v RF len chlapov robia 🙂

tinkatinulka
28. feb 2014

@nelly3 a preco zamietli???

nelly3
28. feb 2014

@cookienka
praveze mne predminuly rok v pohode dovera refundovala, trvalo im to 3 mesiace to preplatenie, ale oki, tiez myslim bol rozdiel v sume 100€, cert to ber, ale od 1.10.2013 bola novelizacia zakona o zdrav. poisteni, takze uz takto po starom ako sme to dali refundovat, uz ti to neprejde, najskôr musis mat schvalenu ziadost od poistovne, ktora , jasne robi problem 😠

cookienka
28. feb 2014

@nelly3 je mi to jasne, lebo oni na mna pozerali aj v tej pobočke , že čo ich otravujem, čo od nich chcem....a je mi jasne že teraz to bude ešte horšie. myslia si asi že nemám inú zábavu len chodiť na IVF a dávať si to od nich preplácať.....škoda reči....treba šetriť a kašlať na nich, aj ked viem, že nie každý môže tolko odložiť z rozpočtu

nelly3
28. feb 2014

@tinkatinulka
nemam doma oficialny list este, ale viem, ze mi to zamietli,dovod asi ze da sato urobit na SK.

karinuska22
28. feb 2014

@nelly3 Skus to este raz ohladom tej ziadosti a napis do ziadosti, ze ide o soft. Ved ten tu v Sk nechce robit asi nikto, lebo z toho nemaju take velke peniaze.

cookienka
28. feb 2014

Baby a chystate sa niektora v marci , zaciatkom aprila do RF na dalsi cyklus?

yanka1
28. feb 2014

@cookienka moja tak to si na tom este dobre ... ja mam ziadost o refundaciu podanu od 16.9., dlllllllllllho nic, az teraz, 6.2. niekto moju ziadost chytil do ruk a vymyslel si, ze mu tam nieco chyba dolozit, tak mi prisiel 12.2. list - doplnenie .... samozrejme, ze este stale cakam ....
som z nich maximalne zhnusena a znechutena, v lete si dam ziadost a vraciam sa do vseobecky ...

yanka1
28. feb 2014

@tinkatinulka veru, tusim len samych chlapcov ... ja som bola v stredu na NT screeningu - 12 tt + 4 dni, nosova kosticka je v poriadku, ale na sijove prejasnenie sa babu neuracilo otocit, aby ukazalo ... zato pipika vystrcilo jak svet....takze na 100 % dalsi chlapec ...

yanka1
28. feb 2014

@gaga83 ahoj moja, dlhsie som tu nebola ... ako sa s malickymi mate ? ja som bola v tomto tyzdni na poradni, vsetko vyzera byt ok zatial ... no a bude to jednozdnacne chlapec ... sa predvadzal, takeho pipa ukazal, ze az ... moj dr. ma novy spickovy utz + male bolo v idealnej polohe, takze zmena vylucena ........
v RF sami chlapi : )) este ty to mozes zachranit s aspon jednym dievcatkom : )) ja sa od pondelka chystam do roboty, uvidim, ako mi tam bude, ci nebudem moc ospala ... prinajhorsom sa vratim na PN ... ozvi sa, pa

tinkatinulka
28. feb 2014

@yanka1 juhu gratulujem som moc rada že ste oki..juj kočky ja vam tak prajem ale aj ja ceeem 😉

tinkatinulka
28. feb 2014

@nelly3 a keby si sa dohodla s koudakom že ti napise akože soft a nebude to tak..aby to aj na fakture tak bolo a oni nech si to vykseftuju..tak jasne zaplatis viac ale aspon niecoi preplatia

yanka1
28. feb 2014

@tinkatinulka moja, verim tomu, ze uz coskoro sa to musi zlomit .... u teba, aj u ostatnych kocul a koRcul 🙂 🙂 🙂 moc vam prajem, aby to bolo co najskor ... je to fakt nefer, ze je to vsetko tak tazke ...
a ked nas nasieraju este aj poistovne, atd., atd., atd.... drzim palce do dalsieho boja !!!

diska
28. feb 2014

@tinkatinulka a ostatne baby nieje to tak ze soft poistovne vobec nepreplacaju? 😕

tinkatinulka
28. feb 2014

@diska praveže ja som už 2x refundovala soft a nebol problem..a teraz toto najskor aby si 2 mesiace behala a prosila sa a potom toto tak nech idu do r.. aj cela poistovna mam pocit že keby som poznala dobreho reportera a obul sa do tejto temy tak by to bola reportaž aj na novinársku cenu pretože by hlavy padali ako sa porušuje zákon a veselo.nepoznáte kocky niekoho?

diska
28. feb 2014

@tinkatinulka no tak je to na nervy ,nikto nechce pomoce ale vsetko skomplikovat,ubrat nam aj z toho naco mame pravo 😠

zuzole
28. feb 2014

Mne vcera volala zo VSZP, ze mi asi nepreplatia lieky, ktore mi predpisali v Brne. Pretoze🙂 som mala recept z Ciech, ale som ich kupila a vybrala v lekarni tu na SR. Lieky su len na objednavku. Hovorim pani zo VSZP, ze ci nie je jedno, kde som ich kupila, ci som si ich mala objednat v Cechach a o 5 dni ist zase do Brna pre ne. Ze to uz nie je poskytovanie starostlivosti v EU.2. z IVF minepreplatili Intracytoplazmatická injekce spermií - 8.000 CZK-to sa ze vraj nepreplaca ani na SK. pytam sa, preco nie, kedze u nas je to hlavny problem, ze sa nevie spermia spojit s vajickom? Ved bez toho umele oplnodnenie sa neda zrealizzovat????? Pochopila som, ze chyba nie je v lekaroch, ale v pristupe poistovni.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre