Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lemoni86
27. okt 2014

@evadek kliiidek 🙂) sak ides este len pichat ... ja som sa inac stale tesila kazde rano ze si pichnem 😕 sa mi to zapacilo 😀 ...no ale musis aj na kona zajst aby sme sa navzajom podporovali 🙂 ja som inac tiez dnes rano chcela testnut, ale som srab strasny 😀 neviem ci vobec zajtra sa odvazim... asi najskor v stredu 😕

gagirl
27. okt 2014

@evadek neboj..zvladnes to..nie je to nic strasne..musis si verit;)

evadek
27. okt 2014

@lemoni86 ja sa nebojim pichania..ja sa bojim,ze budem mat malo vajok.ze sa neoplodnia..ze nepride ku vkladu...
Na pichanie sa normalne tesim..len ten menzes nie a nie prist..teraz i meskat bude 😀
Este je skoro...este vydrz....🙂..najskor 9 den by som asi testovala....🙂

evadek
27. okt 2014

@gagirl dakujem🙂neviem kde ta moja viera skoncila...ako ja si vravim,ze ja dokazem ovplyvnit vsetko..dokazem si vela veci odopriet...len nech ten moj nema zly spermiogram..lebo on nedokaze nic..na to ma strasne slabu vôlu... :(
ALe to je asi tym,ze my zeny sme silnejsie..my to chceme viac....my viac bojujeme..

lemoni86
27. okt 2014

@evadek no joo ja vieem 😔 ...a mala si problemy nejake so stimulkou ze sa bojis? a inac mne vkladali hb1 v stredu... to by uz tam mohol byt dusik zajtra rano nie? ja chcem vediet ze ci sa to vobec uchyti.. aj ked mozno len na chvilku vies.. 😔 .. no nieco mi vravi ze to dopadne dobre.. tak dufam ze intuicia nesklame 😅 😝

evadek
27. okt 2014

@lemoni86 nie..ja idem prvy krat ..preto sa bojim..neviem co mozem od mojho tela ocakavat 🙂
Juuuj..to je peknaaa kvalita..🙂
Jasne,ze s tou kvaltikou to dopadne dobre 🙂..ale este vydrz.Kolky den si dnes?

balance
27. okt 2014

@evadek neboj sa, mna ten strach isto tiez prepadne... aj ja som nad tym rozmyslala, ze tu prestanem chodit, clovek ked cita hlavne tie negativne prispevky, tak mu vselico zacina behat po rozume...

lemoni86
27. okt 2014

@evadek uplne prve IVF? wooow... a mate nejake vysetrenia? mozno som sa ta to uz pytala ale nechce sa mi listovat... viem len ze beries ten medrol.. tak tipujem ze mas imunologiu uz spravenu.. no a dnes som 5den po et 🙂 a je to moje 2ivf.. prve v brne 😀

ina7
27. okt 2014

Kočky, ja som nad tým rozmýšľala, ale myslím, že na to aký nával je v RF, tak to celkom dobre zvládajú. Oni ani nevedia veľmi ovplyvniť koľko majú kedy pacientiek. Veď keď ťa vezmú na prvú konzultáciu, tak nevedia kedy reálne bude stimulka. Či o dva dni začne alebo o pol roka. A či bude potom OPU na 10 alebo 13DC a koľko pacientiek budú mať ktorý deň. Predsa ti nepovedia, že tento cyklus nemôžete stimulovať, lebo nám plánovanú stimulku nahlásilo x párov. A z tých x párov potom reálne začne polovica, lebo jedna si nohu zlomila, druhej 2 tt mešká mrcha a tretej muž musí isť na dlhú služobku. A nejaké aj začnú ale nedostanú sa k OPU alebo ET. Podľa mňa oni preto berú doktorov nových, aby to zvládali. Len keď všetky kočky z MK chcú len Marcela 😉 😀 😀 😀 Si to chlapec o chvíľu hodí. 😀

evadek
27. okt 2014

@balance tak tak..asi cez stimulku si dam klud...len aby uz prisiel menzes 🙂

mircalla
27. okt 2014

Baby, potrebujem poradit. Som 5 den po KET, ale citim sa totalne na menzes. Menzes mi ale nehrozi, nakolko uz som po predcasnej menopauze a nemam ho. Bolia ma prsia aj podbrusko. Moze to byt z estrofemu?

evadek
27. okt 2014

@lemoni86 uplne prve..mala som len jedno iui v Ba ...🙂
Mame skoro vsetko hematologiu, imunologiu ...tiekze vieme o vsetkom co mame zle...aj zly spermiogram...
Este vykaj..ja viem,ze prsti svrbia 😀

balance
27. okt 2014

@evadek na jednej strane je dobre dat si pauzu od vsetkeho, ale zasa kde okrem partnera, najdes podporu,ak nie tu,vsak? 😉 Tak prajem, aby nemeskal a mohla si rychlo zacat 🙂

lemoni86
27. okt 2014

@evadek nj uvidime... vcera som bola ale navnadena ze vstanem dnes... no tak sa mi fajne lezkalo v posteli 😀 😀 ... asi sa to aj zajtra zopakuje 😀 no a fajne ze uz vies co je zle.. to aj na hematoske ti nieco zistili?

ria191
27. okt 2014

@mircalla môže ale ja si skôr myslím, že to bude z niečoho oveľa krajšieho 😝 😝 😝 😀 😀 😀

buba08
27. okt 2014

@mircalla ja si myslim to iste co @ria191 🙂

evadek
27. okt 2014

@balance moj partner to berie nejak tak automaticky..ze vsetko zvladnem..nikedy ma to mrzi..ze vobec nema o mna strach:(

buba08
27. okt 2014

@ina7 nie vsetky chceme Marcela 🙂, ja som ho mala a vymenila som ho za Mareka 🙂 😀

sona_fit
27. okt 2014

@zibi Ahojček, možno Ťa tu už dnes nezastihnem, ale napriek tomu Ti chcem poďakovať za všetky rady, skúsenosti a povzbudenia, ktorými si nás často zásobila 😉 Vďaka Tvojim radám už som poobjednávaná a čakám už aj na nejaké výsledky, tak dúfam že to nebolo márne. Veľmi som Ti držala palce!!!
Sledovala som Ťa po očku a myslela na Teba cez víkend, dnes som hneď kukla že ako si dopadla a som asi taká sklamaná ako Ty! UUUfff, je mi to ľúto.....
Uvidíš že časom Ťa to IVF znovu začne "pokúšať", hlavne keď zavítaš na net a uvidíš aj pozitívne testíky, tak Ti to nedá... Píšem z vlastnej skúsenosti....
A ak sa Ti nepozdáva RF Brno (oproti minulému roku je to des), skús napr. Olomouc, ja som nad ním tiež rozmýšlala, je to asi rovnako ďaleko.
Drž sa moja a odstrihni sa načas ako si písala,... Uvidíš všetko bude nakoniec OK 🙂

evadek
27. okt 2014

@lemoni86 neponahlaj sa..aby si zbytocne nebola sklamana..skoro nemusi nic ukazat a pritom mozes byt tehu🙂
Viem..imunita - cytokiny ,protilatky, hematologia-nejake krvne mutacie-tie slabsie...mame toho naa rozdavanie🙂

ina7
27. okt 2014

@buba08 Úplne súhlasím s tvojim výberom. 😉 My máme s jeho pomocou nášho drobčeka v brušku. <3 Pán doktor na mňa veľmi pozitívne zapôsobil, úplne upokojujúco, verila som že sa to s ním podarí. Navrhol nám plán liečby a vyšlo to. 🙂 (+ keď už hovoríme o fešákoch, ja dávam prednosť chlapom pred chlapcami 😉 😀 )

balance
27. okt 2014

@evadek to su ti chlapi, vela veci beru s lahkostou a o co maju vsetko jednoduchsie, aj to ivf, odovzdaju material a hotovka pre nich.... ja tiez nemam velku podporu, k ivf som ho musela doslova dokopat a myslim si, ze to spravil aj kvoli tomu, ze po tom ako mi museli zobrat vajickovody som bola na tom psychicky dost zle. Stale mi dokola hovori, ze dieta sa nema planovat, ze to nie je dovolenka 😔 na jednej strane ma pravdu, ale tak ale asi si neuvedomuje, ze inu moznost nemame!!!a k tomu vsetkemu je o dost viac veriaci ako ja, takze stale len pocuvam, ze by sme nemali pokusat a nechat to tak, ze prenieco som mala tie dve mimomaternicove a pan boh to zariadil takto... lenze ja si myslim, ze keby Boh nechce, tak ani to ivf nie je a ani sa deticky po nom nerodia... Ale to je dlha kapitola toto... Tym som chcela len povedat, ze mne taketo reci na psychike nepridavaju o to viac, ked mi oznamil, ze toto bude na prve aj posledne ivf!Ale viem, ze sa boji ci uz ako to dopadne a aj o mna, len to proste nedava to najavo...

kako23
27. okt 2014

@evadek hlavne bud v klude. Stres a strach Ti akurat moze uskodit...viem, ze to znie ako klise ale ked budes v pohode a budes mysliet pozitivne vsetko sa podari. Viem aka som ja bola v strese prvykrat a viem, ze to je uplna blbost...snaz sa stale nieco robit a hlavne si skus najst nieco pricom vypnes hlavu.

balance
27. okt 2014

@buba08 ja tiez 🙂 a dufam, ze to bola stastna volba!

lemoni86
27. okt 2014

@evadek takze si nieco aj pichas hm? no ja sa bojim lebo nemam vysetrenu hematosku a uz mam za sebou jeden potrat ☹ ale tak stelcl mi povedal ze vraj je vysoka pravdepodobnost ze budem mat ok vsetko lebo budem mat 28 este "len".. .tak mu verim... a pokusim sa pockat no 😝

evadek
27. okt 2014

@lemoni86 mala by som zacat prvy den stimulky clexane ...
Neboj...ale hematologiu si kazdopadne este mozes dat spravit..🙂..ale tento krat to dopadne dobre 🙂Treba mu verit..ja som tiez uz asi zabudla na jeho optimizmus 🙂

evadek
27. okt 2014

@kako23 mas pravdu..co ma byt sa kazdopadne stane..🙂..dakujem ti....toto mi treba asi opakovat castejsie..🙂

mircalla
27. okt 2014

@balance ja si myslim, ze ten nazor moze zmenit....ale kazdopadne dufam, ze dalsie nebude treba

lemoni86
27. okt 2014

@evadek hej ja viem ze mozem... len tam je ta nevyhoda ze termin ti daju za dva mesiace a vysledky dalsi mesiac :/ ... no ak by som otehulkovala tak mi budu robit vysetrenia nejake.. beriem uz dlhodobo kyselinu listovu ..a pred troma mesiacmi som brala mesiac femibion 800, tak som si kupila elasti-c 800 a beriem az doteraz 🙂 ... tiez ten medrol od opiu 17.10. + magnezium .. .snad to staci

evadek
27. okt 2014

@balance je to s nimi tazke...ach..Pozri moj nie je veriaci..veiraca som ja..A aj tak sa s nim jedujem..Lebo vsetko je v pohode....ja len vymyslam ....
To,ze on ma zly spermiogram..zabuda na vitaminy..nedokaze sa zriest uplne fajcenia..ani par kil schudnut...ach ...
Ja sa stravujem zdravo..jem vitaminy..vela ovocia..medrol..robim preto vsetko
On jednoducho vidi chybu len vo mne..a nechce si pripustit, ze aj jeho spermie by mohli byt zle..spolieha sa,ze nejake dobre najdu...ved uvidime
Strasne su tvrdohlavi...no vidim,ze to mame ais vsetky zeny s nimi tazke 😀
A napr. ja nabozenske hladisko neriesim..som veriaca...ale ked bude Boh chciet...tak sa mi narodi babo aj cez ivf...u nas je jedna veriaca rodinka a ma dvojicky s ivf- tiez nemala vajcovody...
Takze cesta k dietatu moze byt aj ina...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre