Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

diska
26. jan 2015

@dalida lepive dosticky ti vysetrovali?

tinka9075
26. jan 2015

@diska mna primár po každej poradni chcel brat do nemocnice ale naposledy keď som mala tlak 170/145 mi nebolo všetko jedno hneď ma vzal na oddelenie a dal infúziu a povedal že teraz ta nepustím domov týždeň vtedy mi bolo ozaj veľmi zle ale drobci boli našťastie v poriadku 🙂 🙂

tinka9075
26. jan 2015

@diska áno vyšetrovali aj tie 🙂 🙂

evadek
26. jan 2015

takze dnes treti den ....mame predlzenu kultivaciu- zo 7 embrii je - 3 -8bunkove,2-7-bunkove,1-6 bunkove, 1 bohuzial skoncilo svoj vyvin:(
ako to vyzera?
v stredu sa ide na vklad...🙂

zuzu1108
26. jan 2015

@evadek Zatial to vyzera super 🙂 . Tie osembunkove su super ,ale tie 7bunkove vecer mozu byt este
8 bunkace. Len zajtra nastupuju spermie, tak moze byt este ubytok ale aj nemusi 😉

dalida
26. jan 2015

@diska ako su oznacované lepive dosticky?

speranza1
26. jan 2015

@evadek kraaaaaasa budem drzat palce 😵 😵 kolko by ste chceli vkladat?

diska
26. jan 2015

@dalida SPS tusim.

evadek
26. jan 2015

@zuzu1108 ved to mam trosku obavu..mame zly spermiogram..:(

evadek
26. jan 2015

@speranza1 1...a nieco dufam bude i na zmrazenie..🙂

zuzu1108
26. jan 2015

@evadek Davali ste si aj Picsi? Neboj, aby si nebola prekvapena ze kolko ich zostane 🙂

silvia545
26. jan 2015

@evadek supeer,,teším sa s tebou 😉

haimi
26. jan 2015

@evadek drzim palce, tie 3 8bunkove su uplne idealne. Moje 8 bunkace boli na 5 den blasto, tak drzim palce, aby boli aj tvoje 😉 aj ja som mala na 3 den jedneho 6 bunkaca a na 5 den to bola kompaktna morula. Zial ked 6 den mrazili, tak uz asi nedosiel do stadia, ktore mrazia ☹ a tie 7 bunkace vobec netusim. Niekde som citala taku studiu, ze spravne embrya by sa mali delit parne (z jednej bunky by mali byt vzdy 2), neparne maju nejaku geneticku odchylku. Neviem, co je na tom pravdy. Skoda, ze som sa na to v rf neopytala. Ale rozhodne drzim palce, vidim to minimalne na 3 blasto 🙂

evadek
26. jan 2015

@zuzu1108 kiez by🙂..nevierm ci bolo aj picsi..dali sme to na rozhodnutie mudr. ...

evadek
26. jan 2015

@silvia545 dakujem..ako sa citis?🙂mas sa fajn?

evadek
26. jan 2015

@haimi ano..na 5 den v normalnom vyvoji maju byt blasto..povedala embryologicka ,ze vsetky su pekne jednotkovej kvality....ze to 6bunkove je minusovej...ale,ze vyzeraju pekne...uvidime...
tak ja dufam,ze budu minimalne tri...🙂...to by bolo skvele🙂..len nech este pekne delia..🙂dakujem

silvia545
26. jan 2015

@evadek mám sa fajn,,len ma pobolieva stále bruško a sem tam také pichanie 😉

evadek
26. jan 2015

@silvia545 ooooooo to je dobreee..ci? 😉

silvia545
26. jan 2015

@evadek neviem moja,či je to dobré,,už si to tak nepamätám ako som sa cítila a čo som cítila po vklade 😉 ešte je skoro 😉

evadek
26. jan 2015

@silvia545 vraj prvych 48 hodin je dolezitych na uchytenie...🙂takze nech sa pevne zahryzne...🙂

evadek
26. jan 2015

dievcta co si myslite..zo 7 bunkacov nic nebude?..hladala som to ako je to ked sa delia neparne..ale nic som nenasla...🙂..len by ma ta zaujimalo..ze ako to s tym delenim je...🙂

silvia545
26. jan 2015

@evadek už od včera to drobcovy stále hovorím,nech sa pekne u mňa zabýva 😀

evadek
26. jan 2015

@silvia545 tak len milo mu vrav..nech sa nezlakne a citi sa prijemne u teba 🙂

kako23
26. jan 2015

@evadek pamatala som si, ze @ludinka raz riesila toto delenie embryi a zalozila tuto temu, je tam aj link na jeden clanok o tom, tusim, ze to vtedy niekto aj riesil s embryologickou v RF...ale fakt si nepamatam viac...
https://www.modrykonik.sk/forum/asistovana-reprodukcia/kolko-bunkove-embryo-vam-vkladali-pri-mimotelovom-oplodneni/

bambulka2015
26. jan 2015

@evadek tu v DE, alebo aspon v tom centre, kde som bola ja, neparne ani nevkladaju. Bunky by sa mali vraj deli v pare. Ako tu uz niekto spominal, neparne maju nejaku chybu.

haimi
26. jan 2015

@evadek s tym delenim buniek som to citala tu, ale uvidis na 5 den:
http://www.lekari-online.cz/lecba-neplodnosti/n...

evadek
26. jan 2015

@haimi
@bambulka2015
@kako23 tak som zvedava co z toho bude..uz aby bola streda...clanok precitany..takze vraj tie co sa delia neparne su chybne..a casto sa aj potracaju...

bambulka2015
26. jan 2015

@evadek presne. A koli tym castym potratom alebo neujati sa, ich tu ani nevkladaju.

evadek
26. jan 2015

@bambulka2015 to je dobre🙂

franzziska
26. jan 2015

ahojte baby akurát sme dosli....takze mam drobceka v brusku - jeto zvlastny pocit - prvýkrát v zivote...bolo fajne...mala som stastie na svoju doktorku, vsetko prebehlo super...mala som idealne embryjko a sliznicu...ostatne je medzi nebom a zemou...idem oddychovat... 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre