Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

trudiv
2. apr 2015

Ahojte dievcata, priajam sa k vam, tiez chodim do centra rf...chcela by som sa opytat vas, ktore ste nakoniec otehu po tazkych peripetiach a isli ste nakoniec do darovanych vajicok. Stalo sa vam, ze ani z darovanych ste na prvu supu neotehoteli? Poznam baby, co im z darovanych vysiel vklad na prvu supu...ale ja niesom ten pripad, tak by som rada poznala niektoru z vas, co prestala verit, ze ani takto neotehotnie a nakoniec to vyslo...napr 3 ket alebo tak...budem rada, ak mi napisete do ip...ak necgcete takto verejne...dakujem vam krasne vopred. Ste moja posledna nadej. Moj dr. mi to nevie vysvetlit, preco tak krasne embrya sa u mna nechytia. Uz rozmyslam..ze budem musiet urobit ine ako medicinske kroky..nejake carodejnicke triky..aj ked na to neverim....mozno len musim nakopnut...😉dakujem vam vopred....nikde som taky problem nevycitala, tak by som bola rada, ak ste aj vy brazdili tak dlhu cestu. Pekne sviatky

tinkatinulka
2. apr 2015

@trudiv ahoj myslím že aj kočky čo išli na darovane vajička to tu nemali nahké a nebolo to na prvý pokus..oni napíšu.asi máš porobené všetky možné aj nemožné vyšetrenia genetiky, hematologie a imunologie..takže asi len čakať na zázrak ako my..

trudiv
2. apr 2015

@tinkatinulka dakujem, ze si sa ozvala...uz normalne rozmyslam nad nahradnou matkou...ze nieje normalne, aby som si po tolkych neuspechoch so svojimi aj ked kvalitnymi embryami musela vytrpiet aj tie vklady s darkynou. verila som, ze aj mne konecne pridu na koren veci a vyjde to s darovanych na prvy sup. mali s s darkynou 6 krasnych embrii jednotkovej kvality a zatial 4 vklady..ktore som absolvovala nevysli ani ze tuk! Ostali nam este 2embrya ..ale ani tomu uz neverim....som zufala....preto si myslim, ze to v mojich embryach ani nebolo...len sme to chceli skusit...som fakt velmi nestastna😢ty mas dlhu cestu za sebou?

trudiv
2. apr 2015

..a ano...mam vsetky vysetrenia ok...na nic mi neprisli..proste sa nikdy neujmu

tinkatinulka
2. apr 2015

@trudiv no u nas je to už tiež dlhý príbeh, 6x IVF..3x bez vkladu..neprajem prežiť ani nepriatelovi..zahadu sme riešili so všetkými v RF prečo sa nedelia..2 z 3 vkkladov skončili skôr ako sme sa začali ozajstne tešiť..u mna sa chytí embryjko ale prestane sa vyvijat a je koniec..mame teraz 1x nanuky a tak ich setríme pokial neprídeme na to preco sa to deje..najnovsie riešim repr.imuno..mala som dobré výsledky ale nedalo my to a stale som sa v tom rýpala a našli sme vysoké cytokíni a tam teraz budem mat dlhšiu liečbu a ak zaberie skusime vklad..ta zahada s tým nedelením sa ani doposial nevysvetlila..

mircalla
2. apr 2015

Ahojte babenky, nestiham moc citat, mam v praci brutal stres - uplne najhorsi
test som opakovala na 12. den ciarka krasne stmavla
chcela som sa objednay na krv, ale na recepcii v procare kam chodim ze musim mam odporucanie od dokyho.
sla som k nemu, rovno robil UZV, ale dutinka este nebola, dalsie sono o tyzden
vraj krv naco, ze aj tak bude vysledok az po velkej noci

doky tvrdi, ze na dutinku je asi skoro - som 12. den po ET. co myslite? mimomaternicove to byt nemoze, vajcovody uz nemam

nelly3
2. apr 2015

@mircalla
urcite skoro

mircalla
2. apr 2015

@nelly3 no dufam, lebo tehotne sa citim, ciarka tmavne, v podstate som dnes mala len testovat z mocu. a mimomaternicove to byt nemoze, ani nespinim....

trudiv
2. apr 2015

@tinkatinulka a aku liecbu ti nasadili na tie cytokiny?

tinkatinulka
2. apr 2015

@trudiv najskôr Subcuviu a pred vkladom začnem s infuziamy Intralipidov, protilátky mam teraz negativne ale zase toto zvýšené takže celá imunita je veľký otáznik ❓

speranza1
2. apr 2015

@mircalla blahozelaaaaam....je to veeeelmi skoro....

monicka79
2. apr 2015

@mircalla mne kazali na ultravuk az dva tyzdne po tom co budem robit test. Takze urcite je este skoro.

jomini
2. apr 2015

@mircalla ahoj, tiez nemam vajcovody, 11den som mala slabu ciarku na rf teste, na rapidclear bola podstatne silnejsia, dutinku mi bolo vidno 5+0 tt, na pohotovosti ma hned zacali stresovat a potom v 6+3 tt v rf bol plodik aj srdiecko a dokonca vacsie ako malo byt. Pockaj si do 6.tt az potom chod na sono, zbytocne opakovat a skusat tak skoro. Drzim palce.

sarasota
2. apr 2015

@jomini citam ze si tehulka 🙂 gratulujem .Podarilo sa v RF?

gagirl
2. apr 2015

@roberta31 urcite bude vsetko v poriadku dnes na morfo sono..ozvi sa potom co mate nove🙂

jomini
2. apr 2015

@sarasota ano 🙂 dakujem, podarilo sa 5.ivf a druhe v poradi v rf, sme im velmi vdacni 🙂 a dufame ze vsetko dobre dopadne.

haimi
2. apr 2015

@mircalla ja som bola na prvom sone az na 20den po ket. a kolko ti nakoniec este zostalo mrazacikov?

mircalla
2. apr 2015

@haimi no 4 vsetko kvalita jedna (dva hatchujuce blastocysty, 2 expandovane)
Som uplne vycerpana, mam strasne stresujuci job, robim v nadnarodnej firme, kde vsetko musi byt okamiite, vela nadcasov...teraz som este presla na iny region - namiesto finska mam UK...no katastrofa....dneska bol taky den, ze ma skoro piclo...

mircalla
2. apr 2015

@haimi mam dalsi vo strvrtok, to je 19 den od ET, takze to tak rovnako. dnes som sa tam trepala len zato, ze mi nechceli zobrat krv bez odporucania doktora...inak som tam nabehla stylom, ze p. doktor, asi budete v soku, ja viem, ze som stara....ale bola som na IVf a mam pozitivny test...tak doktor sa na tom smial, su aj taki, co maju blbe poznamky

kako23
2. apr 2015

@mircalla gratulujem k dvom čiarkam a držím palce, aby bolo všetko v poriadku 🙂

gagirl
2. apr 2015

@mircalla drzim palce nech je vsetko v poriadku az do porodu🙂

mircalla
2. apr 2015

@trudiv mas ip

dalida
2. apr 2015

@trudiv prajem ti vela pozitivnej energie pri ceste za vytuzenym babätkom.

roberta31
2. apr 2015

tak som po sone.Nastastie je vsetko v poriadku a cakame parik 😵

sarasota
2. apr 2015

@roberta31 Gratulujem a zelam bezproblemove dotehulkovanie 🙂

roberta31
2. apr 2015

@sarasota dakujem.tento krat uz musi...

trudiv
2. apr 2015

@dalida dakujem ...aj tebe drzim palce...dufam, ze vam to dopadlo super 😉

gagirl
2. apr 2015

@roberta31 jej super..blahozelam a prajem vela zdravia vam vsetkym trom..a beproblemove tehulkovanie az do augusta🙂

gagirl
2. apr 2015

@bergalm dakujem pekne moja za podporu..verim ze onedlho budeme aj mi stastni..Zatial sme neboli este v Brne..este cakam jednu ms..tretiu ..a potom uvidime kedy pojdeme..SOm rada ze sa mate dobre a verim ze mas po tom vsetkom velky strach..ale neboj sa..uz sa to nebude opakovat..a vsetko bude v poriadku az do konca...velmi vam drzim palce.🙂

speranza1
3. apr 2015

@roberta31 kraaaaasa, ze paaarik....tesim sa nesmierne s vami....zasluzite si to.. 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre