Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

speranza1
16. apr 2015

@bergalm ja uzivam zelezo...uzivam Tardyferon Fol.....je vynikajuci, pre tehulky, pretoze nesposobuje zapchu, pretoze obsahuje acidum folicum...vrelo odporucam...inak tak ako pisala diska, tak moze max.sposobovat zapchu....ale ak ti chyba zelezo, tak to sposobuje unavu, dychavicnost, busenie srdca, zavraty a podobne....

dolce251
16. apr 2015

@speranza1 este pls, kolko po vysadeni liekov dosiel menzes?

bergalm
16. apr 2015

@speranza1 dakujem Tebe aj diske no mne predpisalFERRO-FOLGAMMA tak uvidim len v letaciku je pisane ze moze byt tmavsia stolica a dr.mi povedal aby som si ju sledovala pri uzivani Anopirinu ale zase doteraz som mala toto ok a ked odteraz stmavne tak to bude zrejme nasledok toho zeleza nie?

izzie27
16. apr 2015

@bergalm aj ja uzivam presne toto iste.... stolica je tmavsia. brala som ho po jedle.

speranza1
16. apr 2015

@bergalm heeeej stolica je tmava od zeleza....taka zeleno cierna...skoro az 😀

speranza1
16. apr 2015

@dolce251 milacik mne dosiel menzes aj napriek liekom...ale zvycajne po vysadeni dojde do 3-5dni...

haimi
16. apr 2015

@bergalm ja beriem 2xdenne, lebo som mala znizene. Myslim, ze mi nic nerobi, ale snazim sa jest viac zeleniny, ovocia, jogurty, aby som nemala zapchu. Ale nuektore baby pisali, ze maju aj hnacku 😕

haimi
16. apr 2015

@speranza1 si zlata 😉

haimi
16. apr 2015

Kocky, tolko Vas bolo, resp planujete ist na vklad. Vsetkym Vam drzim silno palce 🙂

vernazza
16. apr 2015

@haimi ja dufam, ze v maji 🙂 v utorok sedim s koudakom, tak dufam, ze to potvrdi. imuno liecba zatial zabrala, nasadim dovtedy vsetko dalsie co sa da a uvidíme...🙂 a ako sa ti paci v tych zamkoch? da sa to tam vydrzat? lekari, sestry v poriadku? som sa ti potom uz neozvala, prepac.. ta bratrancova zena/sestricka sa vola kristina šurániová, nenarazila si na nu zatial? stale plati, ze ak by si potrebovala nieco doniest a manzel bude daleko, ozvi sa, vybavim..🙂

majkulik
16. apr 2015

@haimi dakujeme, snad vsetky pojdeme v tvojich a tehulkovych slapajach . .

monicka79
16. apr 2015

@bambulka2015 presne viem o com hovoris, ked som bola tehu prvykrat, tak som pracovala az dokonca a to bolo vo vyrobe, ze som 90% casu stala na nohach na mieste a este sme aj dom prerabali a vsetko som zvladala v pohode, bola som uplne aktivna a ziadnu unavu som necitila aj ked som vstvala do prace o pol piatej. Lenze to bolo skoro pred 10 rokmi, teraz som ovela viac unavena a kedze mam 8 rocne dieta, ktore potrebuje moju pozornost a kazdy den robime ulohy a pod, tak si myslim ze urcite by som sa nenudila 😀 k tomu este velka zahrada a teraz zaciname nadstavovat na dome, takze bude doma veselo. A pre mna najvacsi problem je, ze v praci nemame vzduch. Kancelaria bez klimy a okna napevno do vyr. haly, takze vetranie ziadne. Uz teraz je tam 30 stupnov. Mala som minule leto dost a to som nebola tehotna, takze v takomto prostredi asi dlho nevydrzim. Inak by mi ani tak nevadilo chodit do prace.

tlucka
16. apr 2015

@haimi Ďakujem 🙂

ivka3901
16. apr 2015

Ahojte kočky aké pocity ste mali po KET ,ked to vyšlo?mna tak sem-tam pichne viackrát na pravej strane 🙂 kiežby to bol dobrý znak

kako23
16. apr 2015

@gagirl ahoj, je mi luto, ze mas taku zlu skusenost s dr.Machacom. on na jednej strane je dobry odbornik aj ludsky je chapavy a dokaze pomoct a povzbudit par krat mi velmi pomohol a vazim si ho ako lekara aj ako cloveka ale ma jednu obrovsku nevyhodu a to ze ma straaaasne vela pacientiek a malinko casu. Tym, ze nema cas ma clovek niekedy pocit ze ani nema paru o com hovori a tym si vlastne oslabuje svoje dobre meno. Na maily sice odpisuje ale vo vacsine ani netusi co vlastne odpisuje a komu. Najviac ma rozculuje, ze s nim komunikujem uz dva roky, mala som pri nom dve IVF, dokonca jeden vklad a jedno OPU priamo u neho a vobec ale vobec si ma nepamata. Musis mat velke stastie, aby si sa trafila ked ma trosicku casu. Takze ak Ti to nevadi chod k nemu, ak Ti to vadi potom je lepsia napr.dr. Kurecova, ktora je fakt zlata, ma skusenosti a nema az tolko pacientiek.drzim palce 🙂

jomini
16. apr 2015

@bambulka2015 ja som zatial kazde ivf bola v praci, volno na opu a et. Toto ivf som bola tyzden pn, bo som skoncila s ohss po opu nemocnici a potom som isla rovno z nemocnice na et, par dni doma a spat do prace. Fyzicky nemam narocnu pracu, avsak psychicky je to obcas zaberak poriadny..az na par momentov mam svoju pracu rada, bavi ma a tvrdo makamvna sebe a pre dobro firmy, v praci casto raz zabudam na cas, aj ranny caj dopijam pred odchodom :/ nemam tam cas na nic ine ako na pracu. Som na vazkach, lebo z jednej strany chcem to naj pre babatko a z druhej strany nechcem.trcat doma. Presne ako vravis, doma na pn by som sa citila obmedzena. No z druhej strany uz vidim ten kysly ksicht mojej sefky, ked oznamim tehotenstvo, reci o zrade a podobne, samozrejme ohovaracky za mojim chrbtom..lebo si neuvedomuju kolko mi nahadzali na plecia prace :/ taktiez poznamky ohladne dovolenky..ze co si to dovolujem, ked pojdem o chvilu na matersku..na toto nemam naladu a nervy :(

bergalm
16. apr 2015

@izzie27
@speranza1
@haimi kocky dakujem Vam no uvidim teraz jem veeela zeleninky ovocie menej kedze pri tom zvysenom cukru nemozem

gombicka
16. apr 2015

@lienka_1 drzim, drzim, drzim silno prsty, nech miesto sailingu pekne sedis doma 🙂

tinkatinulka
17. apr 2015

@gagirl ahoj ja chodím k Machacovi 3 roky, a on je skvelý odborník, osobne velmivludsky, ale ako kocky písali na strašne veľa pacientiek, dokonca od nového roka už nové nebral. Termíny dáva tak za mesiac a viac, keď to horí aj skôr.. A to sa treba prispôsobiť, mailová komunikácia o nicom stručná preto všetko dôležité riešime osobne v brne či v Olomouci.

tlucka
17. apr 2015

@lienka_1 Držím palce 🙂

silvik1
17. apr 2015

@gagirl ahoj. v stredu idem prvý krát k Otevřelovi (tiež som bola Marcelova pacientka). Tak Ti potom môžem napísať moje dojmy z neho. Možno Ti to pomôže v rozhodovaní ku komu ísť 😉

marienka22222
17. apr 2015

Ahojte dievcata, prosim vas, nemate niektora mailovy kontakt na doktora Koudelku? Mala som mu napisat ohladom schvalenia ziadosti na Slovensku, pisala som mail na ten ich informacny mail v Reprofite, ale odpisal mi len Machac s tym, ze preposle mail Koudelkovi, ale ten sa doposial neozval. Budem velmi vdacna, ak sa najde niekto, kto ma na neho kontakt. Dakujem. 🙂

marienka22222
17. apr 2015

@lienka_1 Ahoj, prosim ta, chcem sa spytat, ci mas mailovy kontakt na doktora Koudelku? Ak ano, mohla by si mi ho prosim ta poslat? Velmi pekne dakujem.

nelly3
17. apr 2015

@marienka22222
marek,koudelka@reprofit.cz
myslim, ze sa tu spominalo, ze ma dovolenku , tak mozno preto ti neodpisuje.

ingrid0105
17. apr 2015

@ivka3901
@silvia545
@lienka_1
@dejna0412
@majkulik babenky myslim na vas a cakam len pozitivne správičky 🙂

ingrid0105
17. apr 2015

@haimi drzim ti palčeky a teším sa s tebou každému dalšiemu týždňu čo ti pribúda 😉 verím že to bude dobré a mzslím na vás stále 🙂

ivka3901
17. apr 2015

@ingrid0105 moja dakujem velmi pekne a dúfam,že nás čoskoro dobehneš🙂

lienka_1
17. apr 2015

HB1 je doma 🙂 🙂 🙂 Otevrel bol uplne skvely. A vobec, vsetko je v tomto momente skvele 🙂 🙂 🙂 Dakujem za podporu! Velmi si to vazim! Dostala som solumedrol, agolutin a prave mi tecie intralipid.
Aj vy mavate po vklade taky blazeny pocit? 🙂

diska
17. apr 2015

@lienka_1 to je nadherna sprava,velmi sa s tebou tesim HB/1 v brusku to je uplne uzasne 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre