Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

grece
11. jún 2015

@freyahope Dakujem pekne 😉

mircalla
11. jún 2015

@santeema huhu, to su moje narodky🙂
@crazybabenka Skoda skoda....ale ak sa vam jedno dieta poadrilo prirodzene, tak sa aj druhe....vacsinou ked to najmenej cakate....ak tam sanca je....kamoska po x ivf a prvom dietati druhe dieta prirodzene po 12 rokoch

adkamas
11. jún 2015

Caute baby,dnes idem do RF Brno prvykrat na konzultaciu.Chcem sa opytat:
1)mame ZP Doveru-preplatia nieco,ako poziadat?
2)plati sa pri prvej navsteve?
3)ako je to s liekmi-vyberat v CZ,ci ako?ja len kvoli poistovni,keby Dovera chcela nieco preplatit ☺
Mame 1 neuspesne IVF v GynFiv BA,tak vkladam velke nadeje do Brna...
Dakujem za odpovede

klara226
11. jún 2015

Ahojte. Ja sa chcem opýtať to isté. Platí niečo všeobecná v brne ako prvý pokus? Bol tak niekto?normálne ivf?
@adkamas daj prosím potom vedieť., oni budú v car vedieť majú skúsenosti či platí niečo poisťovňa ako je to s liekmi či sa viac oplatí zohnať tu na mk. A ako to budeš absolvovať všetko tam.? Alebo tvoja doktorka ťa bude sledovať a pôjdeš až na opu. Ďakujem vopred.

crazybabenka
11. jún 2015

tak babulky zmena plánu 😀 😀 😀 😀 s manželom sme si večer sadli...poplakali.....a prekvapil ma svojím návrhom.....aby sme to predsa ešte raz skúsili 😀 😀 😀 ja som už bola reálne zmierená s tým...že "finito definitivo" .....ale po debate do pol 2 rána 😀 😀 😀 sa to mení......len teraz už chceme ísť aj do "výberu spermošiek" nech je čo najviac drobčekov ..... a chcem pozisťovať čo a ako poisťovňa....lebo ma kamarátka šokla....že keď som nemala aspoň jedno IVF na Slovensku....tak mi poisťovňa IVF v zahraničí nepreplatí 😕 nemáte niektorá skúsenosť?

tinkatinulka
11. jún 2015

@crazybabenka v porovnaní cien s poistovnou a bez nej je rozdiel tak zanedbatelný-nie vždy.že to kočky vzdali a šli ako samoplatci kedže necakas mesiace na papierovacky..v tvojom prípade by soms a nehrnula hned do dalsieho kola ale oddych slnko a možno dake vysetrenia..vela stastia

crazybabenka
11. jún 2015

@tinkatinulka veď sa ani nehrnieme.....možno niekedy na jeseň....teraz určite nie 😉

sona_fit
11. jún 2015

@milaciky Ahoj, nebojaj, ja som stimulovala tiež len s clostilbegitom. Pokial máš v poriadku vajecniky, aj slabšia stimulka je ok, a budeš mat kvalitne vajíčka 😉 Po tých rokoch vidím, že silná stimulka má obyčajne efekt vela vajicok, ale v konečnom dôsledku je zrelých a dobre sa vyvíjajúcich nakoniec pár, a z tej slabšej stimulky nakoniec môžeš mat toľko kvalitných vajok ako pri silnej. Ale nie je to pravidlo.
No a ten fraxiparin v centre nepredpisuju, pokial nie je dôvod. Ani mne ho nikdy neponúkli, až ked som bola na vyšetrení na hematologii napriek tomu že mam hodnoty ok tak mi dala dr. preventívne kvôli veku. Som už po 40 r. , tak vraj pre istotu aby bola maternica lepšie prekrvená.

kako23
11. jún 2015

@crazybabenka ak mas VSZP tak ta Ti ziadost schvali bez problemov do dvoch tyzdnov. Nemusis predtym absolvovat IVF na SR. Ani ja som nemala ivf na SR a schvalili bez problemov.

crazybabenka
11. jún 2015

@kako23 jeee super 😉

katka17044
11. jún 2015

Ahojte v utorok som bola prvý krát v reprofite a fakt klobúúk dole... oni nechcú zarábať a pokusovať... oni chú pomôcť... bola som veeeeelmi spokojná a dokonca keď sme sa pani doktorky spýtali či máme k nim preniesť embryjká (lebo máme v gf ešte 3) tak povedala, že určite nie, že zbytočne by sme minuli peniažky a oni by ten vklad inak nespravili... vau.... to nás úplne usvedčilo, že nie sú špekulanti a nechcú za každú cenu zarábať... lebo tiež si myslím, že prevážať embryjká je nezmysel... tak sme sa dohodli tak ze keď sa to nepodarí 2 krát ešte môžem mať vklad tak na naše 4ivf pojdeme tam sme velmi radi ze sme tam boli. Inak odporučili nam aj hysteroskopiu celý čas som myslela, že v gf pri laparke to robia ale nerobia... a ani niikdy nám to nespomenuli, že sa dá aj niečo takéto spraviť... deeeeeeeees... inak kedy je vhodné si to dať spraviť... ked idem na vklad koncom júla?

sasa1983
11. jún 2015

@katka17044 dobre urobis. Uz to tam podla mna nie je takr celkom idealne, ako pred par rokmi, ale stale je to ovela lepsie ako tu u nas.

katka17044
11. jún 2015

@sasa1983 ahoj mas nejakú aj horsiu skusenost? Ku komu si patrila? Dakujem

klara226
11. jún 2015

@kako23 prosím a výpisu ziadost v centre.? Prosím koľko to vyšlo.? Lieky si si zohnala? Ďakujem pekne za odpoveď .

nelly3
11. jún 2015

@crazybabenka
super rozhodnutie, treba si dat teraz hlavne oddych, a ja si tiez myslim, ze sa Vam to podari prirodzene, uvidis 😉 mas dcerku krasnu, uzivaj si ju, co by sme my ostatne dali za jedno dietatko, ach jaj, ale aj my sa dockame raz 😵 drzim moc palce

nelly3
11. jún 2015

@adkamas
zial ak mas doveru ta ti nic nepreplati 😠 osobna skusenost

mimika1973
11. jún 2015

@ina7 jeeej zlaticko male, kolko uz ma a ako sa to vola? 🙂

crazybabenka
11. jún 2015

@nelly3 Ďakujem.....určite si dávame "oddych" v lete chcem nabrať síl a dať sa dokopy.....tento KET so mnou dosť zamával.....neboj....určite je tam hore aspoň jeden anjelik pripravený pre teba 😉

kako23
11. jún 2015

@klara226 áno treba zobrať papiere do RF a niečo Ti vypíšu oni a niečo si musíš vypísať sama. To Ti povedia v centre. Nás vyšlo IVF v Brne cca. 1500 EUR ale mali sme málinko vajíčok a poišťovna do troch mesiacov preplatila zhruba 1000 EUR. Lieky som mala priamo z centra RF, tam my ich dali a poisťovňa my ich normálne preplatila.

klara226
11. jún 2015

@kako23 ďakujem ti. Takže to znamena., že si platila všetko v plnej výške a potom si dostala späť.? To potom na plnú výšku je 150malo nie.? Ak mi mozes napísať čo ste mali v cene a ako si to absolvovala či aj niečo u dr na slovensku.? Veľmi pekne ti ďakujem. Ak nechceš tu, mozes aj do správy. Myslíš že by to bolo ešte lacnejšie keby som si zohnala lieky? Ináč bavíme sa o normálnom ivf nie soft áno?

sasa1983
11. jún 2015

@katka17044 vobec nemam zlu skusenost,vysiel hned 1vy KET, chodila som ku Koudelkovi, velka spokojnost. Ale vseobecne viem, co baby pisu, ze su doktori viac vytazeni, ako by bolo pekne a vhodne, bolo dake personalne zmeny, trosku chaos, navyse sa snazia zaucit Iscare v Ba, takze lietaju sem a tam...ale ja sa v principe nemam na co stazovat

katka17044
11. jún 2015

@sasa1983 Aha ďakujem pekne za odpoveď, gratulujem že ti vyšlo hneď prvý krát snad sa aj nam uz podarí 🙂

kako23
11. jún 2015

@klara226 keďže som v poslednej dobe dostala veľa otázok a nechcem sa mi každej žienke osobitne odpisovať, rozhodla som sa, že všetky svoje skúsenosti s preplácaním IVF v Reprofite zhrniem do článku. https://www.modrykonik.sk/blog/kako23/article/preplatenie-ivf-v-brne-m7sbzz/
Ak by Ti ešte niečo nebolo jasné, tak sa pýtaj.
Ale snáď som tam dala všetko čo o tejto téme viem 🙂

santeema
11. jún 2015

@speranza1 prepac som nebola dlhsie na nete. no veru uz 37 tt a ty si vlastne kolky? si to dobre nepamatam, pokial to tam nie je vyznacene. sme sa dohodli, ze rodime spolu🙂. ale nie🙂...nech su chalani este v brusku a nech rastu. ja nejak nemam problem spat, ale tiez mam malého aktívneho od 23.00, potom ale o hodinku a pol sa ukludni a sranda, ze je to takmer kazdy vecer. potom v pohode spinkam, len ma budi na sunar potom ten druhy krpec🙂. ale je pravda, ze to budes mat taky nacvik, ked sa chalani narodia, lebo aj na to si treba zvyknut, aby si nebola totalne unavena. no zelam ti, aby krpci spinkali v pohode a ty si dospala to tehotenske nespanie, lebo ked uz nebude brusko, tak ti bude ovela pohodlnejsie lezat. tak sa opatrujte a dufam, ze ziadny zachvat pankreasu sa enbude opakovat u teba🙂

santeema
11. jún 2015

@bergalm uz som sa pytala v nemocnici sestriciek, tak vraveli, ze to tecie tak hodinku ta infuzka a potom sa ide na operacku, tak je to v pohode. mne to zistili pri stere, ktory sa robi v 35tt, alebo tusim v 36tt tak tebe ho mozno este budu len robit. teraz v stredu som bola znovu u lekara, ktory ma bude robit a povedal, ze 266.6. este nemusi byt isty termin, elbo ak budu mat nieco mimoriadne ine, tak ma presunie na 29.6. tak to mozno dame spolu, ked mas poradnu t tom tyzdni a potom mas ist do nemocnice🙂. drzte sa aj s babom, kym nebude v pohode na svete🙂

santeema
11. jún 2015

@dorotka66 ahoj🙂. postupne odpisujem vsetkym kockam🙂. neboj sa sekcie, da sa vydrzat a lepsie sekciu ako keby sa mas vycerpat uplne, alebo sa malo daco stat. ja som mala za 15 minut po tom. dala som sa uplne uspat, aby som mala klud a pohodu🙂. lebo kamoska si dala spinal, zacala chuda vracat, jej priatel vracal, lebo predcane den predtým oslavoval prichod malého🙂, tak sa smiala, ze na striedacku si vymienali misky a mala z toho zazitok ako hrom🙂. dufam, ze sa ti upravia zdravotne problemy, ked sa babo narodi. ja na materskej nie som, mam home Office, mam taku pracu, co mi sef umozníl pripajat sa z domu, tak som aj rada, lebo peniaze sa hodia vzdy. ale mam aj pani, co mi pomaha s mojim takmer 2 rocnym krpcom, lebo sa nechcem hrat na supermanku, ako vsetko stiham a potom odpadnem od unavy. ale ked som ho cakala tak som si uzivala ako vy ostatne, co cakate prve babo, lebo sa to dalo a bolo to super🙂. tak si uzivajte aj vy pokial sa da🙂. ono aj s jednym babom, pokial je zdrave a nema velke koliky je to podla mna supera a da sa aj povegetit. horsie to uz bude pri druhim, ked je taky maly vekovy rozdiel, ael ja si hovorim, ved to rychlo ubehne a nejak to dame aj s priatelom a krpcami a potom si to dospim a uzijem, je budu trosku vacsi. lebo ja som strasne rada, ze ich budem mat dvoch, budu taki kamosi, dufam🙂. ja by som si adoptovala k malému dakoho, aby nebol sam, keby sa nam nepodari tento druhy krpec. tak sa drz aj ty a nech ti vsetko dobre dopadne🙂

misenaf
11. jún 2015

Kocky brala ste niektora namiesto utrogestanu - agolutin injekcie po ET?

santeema
11. jún 2015

@mircalla aka nahoda🙂 no teraz v stredu na kontrole mi povedal lekar, ze ak by mali daco mimoriadne, tak by ma mozno presunul na 29.6. tak som sama zvedava. ale pri prvom malom mi to tiez tak planoval a odtiekla mi voda o 10 dni skor a bolo po planoch🙂. hned ma v ten den robili. tak sa drzte aj k malickym🙂

klara226
11. jún 2015

@kako23 ďakujem pekne. Tak., si informátor 😀 sme za to vďačné. Ďakujem ti!

santeema
11. jún 2015

@crazybabenka ahoj. neviem kolko mas rokov, ale ja mam za sebou 6 ivf, nie vkladov , ale cyklov , mam aj jedno babo z ivfiek, ked som mala 38, s priatelom sme ho mali po 17 rokoch a mam diagnozu uz dlho, asi od 27 rokov, ze sa mi netvoria prirodzene vajicka a som neplodna, mam aj nepriechodny jeden vajecnik. aj po maximálnej pripustnej davke hormonov pri stimulacii sa mi netvorilo viac ako 2-3 vajicka a 2 stimulky ziadne. a druhy krpec sa nam podaril po 19 rokoch, co sme spolu prirodzene🙂 a budem mat tento rok v decembri 41 rokov. tak ti len chcem dat nadej, ze podari sa ja vam raz neboj🙂. ale ja by som mala babo uz aj z adopcie, keby nemame toho druhého krpca, ktory sa sice este nenarodil, ale uz sa to blizi🙂.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre