Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

avaka
25. aug 2009

Ahoj Lahhel 🙂 Neboj,zabehnes,sa.Ale zelam aby si sa v praci do materskej dlho nezdrzala 😉

Juli,vidis,uz si spominam,len minuly tyzden som Vas citala len tak narychlo,som mala toho vela po dovolenke..Akrobati mali.. 😀 😀
Ja nemam ani nejako vytok,mala som ho zozaciatku,teraz sa mi ani velmi nezda,ani krce nejako nemam,akurat prsia mam take tazsie a bradavky citlive..A prsia vzdy teplucke.. 😀 Idem kuk tie Tvoje kociky

avaka
25. aug 2009

Pekne si vybrala 🙂 Tiez pozeram takyto styl,ale v jednom 😵 Zrovna vcera som pozerala,Blumbleride a v Mamine im tusim robila aj Veresova reklamu.

avaka
25. aug 2009

A neviem,ci sa mi aj viacej nepaci ten Easy Walker.

tanitta
25. aug 2009

jej ake krasne kociky 😉 ... oni su pekne vsetky 3.... 😕 .. no Julie budes mat co robit s vyberom;)...
baby ja by som spala az by som plakala 😅 ... a to mame doma anjela dobreho 😎 .. ze prespi celu noc... 🤐 😵
Zuzla...nutena pasue.. no co narobis... radsej ako keby sa malo potom nieco zase pokaslat ... zeby za tymi vsetkymi neuspechmi bola stitna?... 😨 😕
Leni.. ked budes mat cas tak sa ozves;).. my nemame nic noveho.. odvcerajsku... 😎 a vlastne asi hej .. nabelene jasienka žubyyyyy 😀 dufam aj ma take chvilky placlive.....ano a kedy stretko?...v TN je vystava detskych veci teraz v sobotu 😎

avaka
25. aug 2009

Ahoj Tani 🙂
To bude asi vystava na vsetko,aj kociky?
Aaa tak drobcek uz bude mat biely usmev? 🙂

tanitta
25. aug 2009

no snad hej ...avi.. ides? 😎 ...

tanitta
25. aug 2009

sak uz nech su potvory vonku..hlodaciky.. 😀 moze rypat jablka 😀

avaka
25. aug 2009

Pracujem 😔 Do kolkej to je?Ak by si isla,dame stretko 🙂

tanitta
25. aug 2009

myslim ze od 9-18

avaka
25. aug 2009

Do 18 tej ?To by som mohla stihnut...

julietka
25. aug 2009

avusik no mne sa tiez viacej paci tusim ten easy walker, zda sa mi taky kompaktnejsi a uz len preto som zacala nad nim uvazovat lebo ho nikto v okolo nema a u nas v SC je strasne vela dvojiciek a praveze vsetci maju Bumbleride, a ja som taka trapka ze chcem vzdy nieco ine ako maju vsetci ostatni 😝

julietka
25. aug 2009

jeej tanitka a to bude prvy zubok alebo uz nejaky mate? som to akosi nepostrehla 😕 chuda male, dufam ze aspon nema teploty z toho prerazania zubkov

baby ja by som tiez rada sla pozriet na taku vystavu, ale zbytocne budem chodit ja este nechcem nic kupovat, az ked zacnem citit pohyby a budem vediet ze je naozaj vsetko ok
avusik ty uz nakupujes? este necitis "motyliky v brusku"? ja sa uz neviem dockat kedy budeme vediet pohlavie a hlavne ked ich uz budem citit..vraj je to pri dvojkach skor no uvidime..

tanitka ty si pamatas kedy si zacala citit prve motyliky, alebo bublinky?

tanitta
25. aug 2009

julie.. okolo 17-18tt... budes to citit ako jemne steklenie.. v podbrusku...no a ked to trosicku bude vyraznejsie tak ako keby si chtila do dlane rybku 😉 ...
zuby nemame ziadne.. a vlastne ani neviem ci je to zub.. je to tam take vseliake....ale slince ako keby sutazil ze kto da viac 😅

tanitta
25. aug 2009

ale v 14tt.. mi dr naznacil pohlavie 😵 ....som bola v soku ze tak skoro..ved az okolo 20tt sa da.. a mal pravdu 😵

julietka
25. aug 2009

tanitka vraj na lepsom UTZ sa to da vidiet od 13tt, to som tu citala niekde na nete..ale moja doki nema kvalitny UTZ, aj preto nas poslala na NT do BA do gynfivu, ale tam este nebolo mozne nic vidiet, aj tak boli ako z divych vajec, ledva ich pomerala..
mne sa snivalo a aj mojej segre ze budeme mat dvoch chalanov, tak som zvedava..

jej tanitka ty si uz v 17tt citila 🙂 tak dufam ze budem aj skor, ked vsade pisu ze pri dvojkach skor 😵

takze nemate este ziaden zubok 🙂 tak to uz je najvyssi cas, to mu zacnu rast asi teraz naraz ako huby po dazdi 😉
to ze je teraz maly slintosko tak to je dobre znamenie, to uz naozaj asi zubok vyrazi 🙂

kanhwa
26. aug 2009

Ahojte kocky, vdaka za drzanie palcov. Nie som prilisny optimista, ale fakt, ze budeme velmi sklamani, ak by to zas nevyslo...

Mirinda,
chcela som sa opytat, kde robia tu prenatalnu diagnostiku, co si hodila link? Nejako som to nepostrehla...Ja by som sa totiz dost bala ist na amnio. To riziko pri vysetreni uz dnes sice nie je velke, ale predsa je...no, ale to by som najprv mala byt asi tehotna, a az potom to riesit 😉 ale chcem byt na vsetko vopred pripravena.

Prajem vam vsetkym vela stastia, nech vsetko dobre prebieha, tehotenstvo, stimulky aj pozitivne testiky 🙂

mirinda10
26. aug 2009

dobre ranko

kanhwa posielam link http://www.prenatal.cz/faq.htm vsetko si tam pekne nastuduj a stoji to 1450czk a robia to v Brne idem tam 8.9 a potom podam spravu

juli ako si znizovala prendison ked beriem jednu tak potom polku a stvrku no neviem od soboty idem znizovat davky

idem kuknut na tie kociky

zuzla80
26. aug 2009

Ahoojte 🙂
Juli pekných favoritov ste vybrali - mne sa tiež pozdáva ten hneď prvý a aj cenovo, na to, že je to dvojičkovský kočiarik je fakt super. Takže ešte zistiť pohlavie a potom vybrať farbu, či už máte aj tú...

Lahelik neboj veď oni ťa zapraxujú a potom šup na materskú 🙂

Ahoj Lenik, asi všetko má svoje dôvody - trošku som váhala, či ešte mesiac nepočkať, a povedala som si, že ak mi náhodou niekto naznačí, že počkať ešte mesiac, tak to urobím. No ale od endokrinologičky som to nečakala, ale asi trošku pauzičky nezaškodí. Dám si medzitým porobiť aj nejaké stery, či náhodou niečo nešarapatí a pôjdem s kľudom do stimulky... Ešte som nestihla pozrieť fotočky, o chvíľku mrknem.

Táni, Avka štítna asi nebude robiť problém, lebo na ňu sa liečim už zopár rokov, a beriem aj euthyrox, len to chce dokina skontrolovať, že akú správnu dávku mi má nasadiť, či ostať na 125 alebo ísť nižšie na 100. Beriem to ako také "upozornenie" z hora 😉 a október je tu o chvíľku - len to počasie a dochádzanie do Brna 😒

Adri tak to ste sa mali isto super na dovči. A to si tam bola až mesiac? Ak sa rozhodneš pre stimulku tak držím palce 😉
Kahnwi ako sa máš? Inak celkom slušný počet vajok ste mali 😉
Miriček ako sa dnes máme? Špinenie?

kanhwa
26. aug 2009

Miri,
dakujem, idem studovat. A moc drzim palce na toho 8.
Zuzli,
no, s tymi vajkami nic moc, ale mna by aj jedno jedine uspokojilo, keby z toho bolo zdrave babeno. Ale to urcite kazdu z nas 😉 drzim palce na buducu stimulku, nech to je v ten pravy cas.
Pekny den vsetkym.

mirinda10
26. aug 2009

zuzli tak dnes nemame spinenie asi sa drobci zlakli a posluchaju

lahhelik neboj zvyknes si rychlo len aby sa ti tak moc nezapacilo aby si dlho neodalovala Brno ked budes v pracovnom osiali 😀

u mna u kocika rozhodne velkost vanicky aby sa tam bobaci moc netlacili, kde su tie hlboke kociky ako som mala ja ked som v nom spala este dvojrocna teraz babo musis dat do sportaka po 4 mesiacoch lebo sa uz do kocika nezmesti to je hrzne a eke su tam utlacene

julietka
26. aug 2009

zdravim vas vsetky babulky 🙂

kanhwa drzim ti palce aby sa uchytili obidve babuliatka 🙂

mirindik a na tej prenatalnej diagnostike ti budu uz robit amniocentezu, alebo este len nejake neinvazivne vysetrenie?

julietka
26. aug 2009

zuzik tak to sme uz tri co sa nam paci ten prvy kociarik, naozaj je taky peknucky..aj ked ako mirindik hovori rozhoduje velkost vanicky, u nas musim rozhodovat podla toho ci vojdem do vytahu cez 80tky dvere, ale naozaj ten prvy sa da krasne zlozit pozerala som aj prezentacne video na tej stranke co som posielala cez vikend
farba sa mi paci oranzova a je to neutralna farba, ale urcite sa rozhodneme na tej vystave v Brne 27.oktobra. Dufam ze budem v stave tam cestovat, ale to budem iba v 22tt takze ak by neboli ziadne komplikacie tak urcite tam nejaky kociar vyberieme. Vraj objednanie niektorych kocikov trva aj 3 mesiace, takze si to nebudem nechavat na poslednu chvilu ako som chcela. da sa tam zlozit zlozit zaloha 1000 korun a potom im len zavolam kedy ho potrebujem a uz mi ho poslu, alebo dovezu
posielam este raz ten link pre istotu

http://vystava-dvojcata.xf.cz/index2.php

tanitta
26. aug 2009

aahojky...
zuzla.. snad bude dobre pocasie...mohlo by byt take ako minuly rok 😉 do decembra bez snehu...
julie.. oranzova je krasna... ale.. este si to premysli ide vela muskiek a inej havede na nu 😒

julietka
26. aug 2009

aha..no to je dobry postreh tani s tou oranzovou..ale cierny urcite nechcem, aj ked mam ciernu rada, no na detskom kociku sa mi to zda morbidne a moc tych farieb nie je na vyber, keby bol este cokoladovo hnedy hm.. 😕 to by sa mi pacilo 😵

mirindik vsimla som si ze si sa pytala na rozmery vanicky toho kocika Bumbleride, takze vnutorna velkost vanicky je 30x90cm 😉

mirinda10
26. aug 2009

no to bude asi minimum co chcem aj ked 30cm je asi dost malo musim sestre odmrat kocik lebo Lucka je tam uz na sirku nafest spinka na brusku tak ti rucicky ma tak primacknute k telicku chadu moje

nie ak sa pozries na ten link co som poslala kanhwe tak ja ide na ten 1 screening, amnio je az od 16tt ak budem mat dobre vysledky tak na amnio nepojdem ale pojdem na ten utz v 20tt myslim, ze ho volaju morfologicky

no mne sa paci aj hneda aj zelena ale neviem ci to maju tu farbu, zelena ukludnuje

julietka
26. aug 2009

miri a ja som si myslela ze ten prvy screening je vlastne to meranie NT, co ti uz vlastne tvoj doki robil a nam to robili minuly tyzden... 😕 asi to mam nejake pomylene..

mirinda10
26. aug 2009

no to meranie NT mozu robit officialne 4 lekari na SK a dvaja v BA Cunderlik,Ondrejcak dalsi v MT a jeden v KE ine centra na to nemaju liceniu ani kvalitne utz to mi povedali aj v KE ked som tam volala a potvrdila mi to aj jedna moja znama gyndoska z Kramarov a to meranie NT nestaci musia mat aj vysledky z krvi a to sa hodi do programu a tvoj vek a potom to vypluje vysledok

moj doki co robil je iba orientacne ale nie presne tam sa to velmi presne meria

julietka
26. aug 2009

miri takze ty tam ides na odporucanie svojho dokiho alebo len z vlastneho presvedcenia?

julietka
26. aug 2009

skoda ze som to nevedela skor, isla by som tam aj ja, ale teraz to uz nema vyznam..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre