Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tomka12
16. nov 2009

Oly, tak sa uz pridas aj ty 😉

kanhwa
17. nov 2009

Ahojte koceny,
Zuzlicek - to je kraaaaaaaaasa 🙂 🙂 🙂 velke gratulacie a nech to ide takto dalej 🙂 a to ma potesilo, ze aj vy ste mali opu skor a s takymto vysledkom 🙂tusim tuto jesen rychlo rastu foliky 🙂
Tomka - uz som si precitala, ze idete v sobotu,drzim palce.
Miri - ano, bola to Vitouskova - nie, ze by som nedoverovala, len ma to zaskocilo, lebo mne skor pomalsie predtym rastli foliky a nie takto. Ale ved nevadi,len nech su dobre vajka 🙂
Baby, dakujem za povzbudive slova - ved viete,ako to cloveku v tychto chvilach robi dobre 🙂 ja tiez verim, ze tentoraz priroda stavila na kvalitu 🙂
Pekny dnik vam vsetkym 🙂

briozka
17. nov 2009

Ahojte ,
som pred 5 dnami na transfere v Reprofite- robili mi transfer po predlzenej kultivacii. Mam strach, ze to nebolo uspesne- nic necitim☹.Ake mate skusenosti s Reprofitom ?

briozka
17. nov 2009

Ahoj Mirinda10,
drzim palce. Ja som bohuzial o svoju dcerku prisla- narodila sa v 24t a lekari pokaslali vsetko so mohli. Najviac ma mrzi, ze sa na nas vsetci vykaslali☹. Dokonca mi ani nedovolili sa s nou rozlucit.Uz je to rok a pol a nedokazem zabudnut.Teraz som 5 den po transfere a dufam, ze bude uspesny.Pa. M

kanhwa
17. nov 2009

Ahoj briozka
no, my co sme tu, mame skusenosti s reprakom len tie najlepsie, preto ich opakovane navstevujeme 😎 Vacsina z nas bola pred tym v inom centre , tak mame co porovnavat. A teraz tu mame plno uspesnych tehuliek, tak sa mame cim inspirovat 🙂
Mrzi ma vasa strata a drzim palce - ze nic necitis,vobec nic neznamena,niektore baby predsa nemaju absolutne ziadne tehu priznaky - len klud a ver, ze to vyslo.

briozka
17. nov 2009

Ahoj kanhwa,
dakujem 🙂. A kedy ides do repraku ? Ku komu chodis ? Ja so u MuDr.Stelcla.Pa. 🙂

renusa
17. nov 2009

Ahoj briozka 😉
držím palce.... určite to dobre dopadne 😵

julietka
17. nov 2009

zuzlicek vobec som nepochybovala o tvojich drobcoch, som rada ze dalsia maminka dvojtehulka pribudla 🙂 odteraz uz bude vsetko len dobre 😵

taky mna prsia pobolievali asi tak do toho 10, 12tt, potom uz vobec, ale ked si uvedomim tak ma boleli vlastne ked som si dala dole podprdu, ale ja som nosila len kosticove a vyzdihovacky, take dost tesne, takze sa ani necudujem a tiez ma boleli v noci ked som sa pretacala..

kanhwi ako ti uz babulky pisali zalezi hlavne na kvalite nie na kvantite, tiez sme mali prvykrat iba 3 vajka a 2 sa oplodnili, napokon len jedno ostalo na vlozenie, ale aj ked testik ukazal slabu ciarocku, potom to vzdalo, ale u mna to bolo aj tym ze ako doki sam povedal urobili skor OPU, vraj este mali nejaky den pockat..

zdravim vsetky ostatne babule 🙂

kanhwa
17. nov 2009

Briozka
ja chodim ku Koudymu,ale to mas jedno, aj tak ti to hocikedy vyjde k inemu, ked ma sluzbu, oni su asi vsetci rovnako dobri.
Juli,
no - to si ma moc nepovzbudila, lebo ja sa prave toho bojim, aby opu nebolo moc skoro - uz na 11. DC. Ale predtym bolo na 14. a na 13. a nic, tak mozno prave teraz to bude ten pravy cas...

julietka
17. nov 2009

brioska vsetky co sem chodime mame predosle skusenosti s inymi centrami takze naozaj dokazeme objektivne porovnat a s reprofitom mame len a len pozitivne skusenosti. Ja som nemala vobec ziadne priznaky a nemala ich ani avaka, ani mirinda, takze sa dopredu zbytocne nestresuj, tiez mozes byt bezpriznakova tehula je nas takych viac ako dost
Pri tych neuspesnych pokusoch som mala vzdy nejake priznaky, ci uz bolest, alebo krce v brusku a pod.
Je mi luto co sa vam stalo, ale nebojkaj sa lebo sa caka na vas zdrave pekne babatko ktore vas bude potrebovat takze ziaden stres 😉
inak aj ja som chodila ku Stelclovi, je podareny a velmi zlaty, tak ako vsetci co su tam

julietka
17. nov 2009

joj kanhwi, ale ja som nemala take velke tie foliky ako ty a to je celkom iny pripad, jednoducho ti tentokrat sadla liecba u teba to bude uplne ine, neboj 😉

briozka
17. nov 2009

Ahoj Julietka a Kanhwa,Renusa 🙂,
dakujem za info a povzbudive slova . Drzte sa. Pekny dnicek. 🙂

mirinda10
17. nov 2009

briozka nebojkaj aj ja som chodila k Stelclovi a vidis aj ked sme cakali dve babulky a osud to zariadil inak ale tesime sa moc na nasu princeznu a dakujeme bohu, ze ju mame aj ked este stale v brusko ale je nasa

inak ja som bezpriznakova tehulka nic mi nebolo, takze nestresuj musis verit

reprofit je najlepsi car co som vyskusala a mat tak o par rokov menej tak ideme po surodenca

babulky nevladzem sa ani hybat, uvarila som segedin a tak dobre som sa napapala ta nasa mala bude vyrastat na kapuste, bude to znej mocne ziena🙂

lenka20
17. nov 2009

ahojte kocky, ja len narychlo - briozka mrzi ma co sa ti stalo, myslim, ze nove tehu a babatko co sa narodi ti pomoze sa cez tu stratu preniest, zabudnut asi nie, to sa neda, ale pridu aj lepsie casy urcite 😵 a 5.den po ET to este fakt nemozes vzdavat 😉 co sa deje vnutri to nevieme ziadna z nas, niekedy su prinaky, niekedy nie, uvidis 😉
kanhwa neboj, ja som v heliose mavala OPU na 16.den a v Repraku na 11-ty a vzdy boli vajka dobre zrele, doteraz to nepochopim ale bolo to tak...tak neboj, oni dobre vedia co robia, velkost foliku nepusti..

mirinda10
17. nov 2009

tomka tak v sobotu drzime palceky nebojkaj aj v druhom vajecniku nieco bude

ninockaskv
17. nov 2009

baby, ja len tak na skok.. je radost vas citat.. vsetkym strasne drzim palce, nech sa dockate vytuzenych deticiek.. ja ratam dni do februara, doky v gynfive povedala, ze skor ani nemam chodit..

tak tam na jar skusime mrazacikov a ked to nevyjde, tak som priatelovi povedala, ze skusime to brno.. ked ho tak chvalite 😉

julietka
18. nov 2009

no teda baby az na tretej strane som nas vylovila, ahojte vsetky 🙂

zuzlik, taky ako sa citite?

mirindik ako sa ma malinka?

ja som sa vratila prave z poradne, vsetko ok, a dokonca mi vysli vyborne aj glukozove testy. Akurat ma poslala na EKG, lebo mam strasne vysoky pulz a v poslednej dobe mavam doki to nazvala kolapsove stavy..zatmieva sa mi pred ocami a mam pocit ze odpadnem, tak povedala ze nebudeme nic riskovat kedze ich musim este v zdravi donosit a pekne pojdem na to EKG, ale dufam ze dopadne dobre

a zdravim vsetky ostatne babulky, stimulantky aj tehulky 🙂

kanhwa
18. nov 2009

Ahojte 🙂
Juli,
tak fajn, ze vysledky su dobre. Co sa tyka tych kolapsovych stavov - ja som toto mala celu druhu polovicu tehu, hrozne vysoky tep a busenie srdca, niekedy az na odpadnutie. Ale neprisli na pricinu, tak som to riesila len magneziom a to mi dost pomahalo. Myslim ze sumive 250mg som brala 3x denne, ak si dobre pamatam.
Pozdravujem vsetky.

julietka
18. nov 2009

kanhwi, ja som aj strasne chudokrvna mozno aj preto to je, ale uzivam aj zelezo, aj magnezko..tak uz neviem co by som mala este, nechcem do seba pchat tolko veci, asi budem pekne lezkat a ked niekam pojdem tak asi uz len s manzelikom nech ma podopiera 😅
ozaj a doki mi zakazala spavat na chrbte, ale to som uz aj sama zistila ze sa idem zadusit ked takto spim..zvlastne

takyna
18. nov 2009

Ahojte kočky 🙂

pekne ste sa rozstimulovali, držím všetkým silno palce 🙂

pozdravujem tehulky, mamulky, a všetky všetučky, musím niečo porobiť potom vás kuknem, prajem pekný slniečkovský dník 😵

kanhwa
18. nov 2009

Juli,
presne to iste som mala ja - nemohla som vobec byt na chrbte, vtedy to bolo najhorsie...aj ked som bola na ekg, tak som to nemohla vydrzat, myslela som, ze bude po mne, musela som sa posadit. Tak ked aj magnezko beries, tak asi naozaj uz potrebujes len zvyseny dozor 😎 Moja kamoska mala tiez tento problem a doki jej povedal, ze mala jej tlaci v urcitej polohe na aortu a preto sa jej nedostava dostatok kyslika. Nuz a tvoje dve sa tam asi chudatka uz tlacia, tak utlacaju aj teba.

zuzla80
18. nov 2009

Ahojte babulky 🙂

Ďakujem vám všetkým za gratulácie k srdiečkam - snáď to takto pekne pôjde aj ďalej. Inak ďalšiu kontrolu mám už 26.11. - budúci štvrtok, trošku skoro, ale aspoň budem kľudnejšia, že je všetko v poriadku, teda verím, že bude všetko ok 😉

Juliček som rada, že sú drobci v poriadku a aj testy na cukrovku, super, škoda, že ťa trápi zvýšený pulz, ale dúfajm, že to nič vážne nieje a nebude. Tak sa pekne držte. Inak ja sa mám asi tak, že mi je stále na 😝 , preto niesom ani tak často za počítačom, lebo stačí mi len chvíľočka a musím ísť ľahnúť, zatiaľ som ale netikovala. Inak včera sme to povedali našim, mamka a sestry boli neskutočne šťastný, a mamka vravela, že aj ona mala také stavy na zvracanie ale nezvracala - tuším, ste tu aj niekto spomínali, že tehotenstvá po maminkách sú podobné.

Knahwi žiadna panika, ak foliky boli veľké, tak není čo riešiť, neboj oni všetci lekári majú bohaté skúsenosti, a nám napr. Vitoušková robila 2x transfer a obe razy sa zadarilo a naposledy dvojnásobne 🙂 Neboj, bude dobre, treba veriť.

Leni nevieš ako sa majú Táničkovci - dúfam, že to nebolo nič vážne, že museli do nemocky. Pozdravujem ich 😉

Babulky aj vás všetky ostatné pozdravujem.

mirinda10
18. nov 2009

juli ja vobec nemozem spat na chrbte a lez na lavej strane odporucanie od mojho dr

no ja som mala EKG v 10tt a neviem podla tehu knizky mas mat aj v 3 trimestri takze ta posiela iba na to co mas mat automaticky robene

zlatko pre teba taku chuducku dve babulky je zataz tak budes lezkat ako ja 😉 nech nie som sama na tej posteli a dufam, ze ti kontrolovala krcok a mala ti ho premerat

toto ked som volala mojmu dr do HK hned sa ma pytal, ci to na poradni robili a kolko teraz mam a mam na tom trvat na kazdej poradni ( inak on tvrdi, ze je to standard ) aby mali cas zasiahnut ak by sa mi zacal rychlo skracovat

babulka nasa sa pekne hybe 🙂 rano, vecer a dnes mi nejak narastlo brusko aj muzik si to vsimol, ze nejak dost tak neviem ale idem teraz v piatok do nemocky na morfologiu tak ma tam skontroluju

tak dnes mame aj slniecko, prajem pekny den

dior
18. nov 2009

ahojte 😵

ZUZLA a ZUZULCATKA-tesiiiim sa s vami a velmi 😵 😵 😵

aj ja som sa docitala, ze tehulky by mali viacej lezat na lavom boku, ze nie je taky tlak na krcok ...

Taky ahoj 😵

mirinda10
18. nov 2009

diorka presne tak a taktiez nie je tlak na maternicu, nech si trosku oddychne ved ma co nosit, takze tehulky sup prevalit sa na lavy bok 🙂 🙂 inak ja tak lezim stale na posteli a tukam do pc 😀

zuzik to je dobre, ze negrckas ani ja som negrckala nejak som to stale rozdychala

juli super ten glukozovy test uz sa neviem ja dockat brrrrrrrrrrr 😀 😀

julietka
18. nov 2009

zuzlik, no ja som to spominala o tych nasich maminkach, ale este davno na zaciatku mojho tehu, dobre si pamatas 😉 lebo taketo stavy som mala aj ja, bolo mi casto na tycku, ale netyckovala som a tiez som musela casto lezat, vtedy som este nemala problemy s lezanim 😅
zuzli tak uz ste to oznamili 🙂to je dobre, ako moja stara mama hovori, to ze zena caka novy zivot musi oznamit radostne hned ako sa to dozvie, lebo ak nie tak vlastne zapiera ten novy zivot a moze sa nieco zle stat...su to povery, ale mozno na tom cosi bude..

miri mne este nerobili v tehu EKG a teraz povedala ze zato ze som drobnejsia a dve babatka daju zabrat tak to nebude riskovat a posle ma..takze asi by ma inak ani neposlala..hmm no neviem, pojdem asi buduci tyzden
miri mne sa celkom dobre lezi aj na pravom aj na lavom boku, ale iba ked idem spat okolo 23hod a jedla som naposledy o piatej. Vecer uz nemozem, lebo potom mam ten hnusny reflux blee 😝
miri mne skusa krcok len palpacne zdola, ako som uz spominala naposledy ma pozerali zospodu sondou v 10tt, tak neviem, co lekar to iny nazor..
miricek som rada ze vasa babulka sa krasne hybe a dava o sebe vediet 🙂 uz ju citi aj tatinko?
lebo moj muzik nemal akosi trpezlivost on si myslel ze hned ako prilozi ruku kopne ho. Ale uz viem ze najvacsie divadlo robia ked si lahnem, alebo ked rano vstavam, tak vtedy si priklada ruky na brusko

lenka20
18. nov 2009

caute kocky, julinka gratulujem k dobrym vysledkom, urcite aj ekg dopadne dobre, je to velka zataz dvojicky, aj ked sa to mozno nezda, ale aj 1 dietatko da zene zabrat tak co potom dve 😵
zuzlicek no vasi museli byt nadseni, a co este ked sa dozvedia ze bude parik, to bude krasne 😵 😵 😵
pozdravujem vas vsetky 😵 😵 😵 😵 dneska mame celkom pekny den, vsak 😉

julietka
18. nov 2009

ahoj lenik 🙂 vidim ze aj ty vestis parik zuzlikovi, tiez mam takeho tusaka ze bude parik 😵

tanitta
18. nov 2009

caute..
ja len rychlo.. sme doma a ok....zuzlik.. gratulujeeeem 😉

julietka
18. nov 2009

tani ahojki, tak to bola aka rychlovka 🙂 a to je super ze ste v poriadku, ste boli tam v BA?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre