Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mirinda10
20. nov 2009

tak babulky ja som mala dne morfologiu a mame 574 gr a tam sme 22+6 ale posla PM sme 21+6
krcok 4 cm co je super ale citam ze hemodinamicky:RI z AU:0,72 no kto to vylusti ale asi je to nieco so srdieckom tak to idem hladat ale uz som rozhodnuta sa v pondelok objednat na morfolofiu a 3D do Mediferu je tam Holan co je dobry na srdcove poruchy tak nech nas poriadne preklepnu
v pondelok mame poradnu, tak som zvedava co doc povie na spravu inak

tanitka no veduci to ma riadne pod kontrolou ako vidim a mama nech sa prisposoby a nerepce 🙂

kanhwa ako opu a ak ma pamat neklame tak tomka je v sobotu nie uz stracam prehlad, cakame na infosky

avi jasne do vianoc nech si domka a pekne z bruskom pod stomcek ako darcek 🙂

pekny vikend

kanhwa
20. nov 2009

Ahojte kocky,
dakujem vam vsetkym moc, ze ste na mna mysleli.
opu sme mali uz rano o osmej, ale v noci som nespala a tak som si pospala par hodiniek po navrate z vyletu, tak som tu az teraz. Mame 4 vajka 🙂 Koudy ma zas pochvalil, na moj vek je to dobre. Ja som taka 4-vajkova, lebo nikdy som ani iny pocet ani nemala 😎 teraz som mala trochu obavy, kedze boli len 3 foliky...takze uz sa len modlime, aby boli kvalitne embryjka.
Miri - a preco si myslis, ze by tie vysledky mali znamenat nejaku poruchu? urcite to bude dobre. no, ale to je pravda, ze ja by som tiez patrala po zmylse tych vysledkov, aby som mala jasno. Tak drzim palce, nech je vsetko ok.
Tani - dufam, ze nic vazne s malym to nebolo. No a ta strava - ja by som urcite v nemocke musela drzat hladovku, ale mne by to len prospelo 😎
Tomka - drzim palce zajtra na opu, nech je pekna a hlavne kvalitna urodicka.
Olympia - prajem uspesny zaciatok stimulky a este uspesnejsi koniec 🙂
Pekny vikend vsetkym 🙂

julietka
20. nov 2009

miri ty budes mat dva morfologicke? ci ja to som to tak blbo precitala 😕 ale mate krasne hodnoty. princeznicka pekne rastie

avusik veru ze si tu tusim jedina co pracuje, a ked to tak pises ze 8tt pred porodom na matersku a uz ti to vychadza teraz na vianoce sa mi nechce verit ako sa nezadrzatelne ten cas blizi... 🙂

tani, no stastie ze uz je malinky v poriadku aj s tymi hnackami..ja som niekde citala ze najcastejsie si deti donesu rotavirus prave z takychto zdravotnickych zariadeni a od lekarov a pod..tak som sa uz zlakla ci to nemate nieco take, ale ked to bolo len zo stravy tak je dobre 😵

kanhwi ako dopadlo dnesne OPU, urcite boli pekne zrele vajka? zajtra volate vsak?

taky, diorka, zuzlik, vam tak krasne pribudaju tie tt 🙂

bobi vobec sa neospravedlnuj, ja tie ked som nemala cim prispievat som len chodila citavat a to ti da vela, lebo naozaj sa dozvies veci co by si sa mozno inde nedozvedela. Ved my s muzikom stale hovorime ze vdaka konikovi sme dnes tam kde sme

a zdravim vsekty ostatne babulky a zelam krasny vikendik 🙂

julietka
20. nov 2009

kanhwi vidime ze sme skoro naraz pisali 🙂 tak ti gratulujem k peknej urodicke, hlavne nech su kvalitne vajucha 🙂
kedy zajtra volate?

olympia
20. nov 2009

Mirindicek, ja sa v tych skratkach nevyznam, takze neporadim, ale drzim palce, nech je vsetko ok.
Kanhwi, dakujem za prianie! A tebe zas gratulujem k peknej urodicke! 😉
Tomka, zajtra je tvoj deň! 🙂

kanhwa
20. nov 2009

Juli, Oli, dakujem za gratulaciu, zajtra poobede ideme volat, akurat Koudy ma v sobotu sluzbu, tak dufam, ze sa dozvieme pozitivnu spravu.
Ojojoj, tak by som si priala, aby ste mi uz k tehu gratulovali 😎

mirinda10
20. nov 2009

juli no raz ma poslal doc a bola som u Cunderlika na Kramaroch a raz chcem ist sukromne ked budu robit to 3D nech urobia aj morfologicky viac hlav viac rozumu, ja uz som po mojich skusenostiach viac opatrna

no z tej vahy som bola paf necakala som taky prirastok ale asi teraz to bude viac ako 50gr tyzdenne nam to teraz iden skoro 100gr za tyzden ved musi nabrat aspon do 3 kg a to ma co robit babula

kanhwi super ak budu kvalitne co verim, ze su a budu vam asi robit ICSI tak ver, ze sa budu pekne delit a v pondelok alebo v utorok si idete po drobcov

kanhwa
20. nov 2009

Ano, Miri, bude ICSI, hoci v BA sa nam vsetky oplodnili aj bez ICSI...no, hlavne aby boli kvalitne. Musime verit, ze tentoraz nam to uz vyjde, lebo je to posledny krat, co to skusame tymto sposobom.

ykceb
20. nov 2009

ahojte, chcem sa spytat, ako ste si zabezpecili pichnutie pregnylu, da sa to zvladnut aj doma? ak ano, mate nejaky postup? chceme to zvladnut s manzelom, ale bojim sa, ze bud uteciem alebo nebudem mat potom manzela, lebo ho niecim trafim🙂

julietka
20. nov 2009

miri no nasi drobci mali v 23tt okolo 470g a 480g, tak tvoja babula ma krasnu vahu na to ze si 22tt pekne rastie 😵

tomka ma zajtra OPU? tak drzim palce, a komu este drzime palce? kanhwi aj tebe na zajtrajsi telefonat 😉

julietka
20. nov 2009

ykceb mne pichal doma manzel do ritky a sestricka v centre mu ukazala ako si ma najst ten spravny bod a to tak ze roztvori ukazovak a palec pravej ruky tak ze vytvori akokeby pravy uhol medzi tymi prstami a ked uz ten pravy uhol mas prilozis ten palec v pravom uhle na jednu stranu ritky kde ti konci bedrova kost a obkreslis s ukazovakom akokeby kruznicu smerom dovnutra pologule ritky a cely ten priestor mozes napichnut kdekolvek to je sval..
alebo jednoduchsie ak chces baby si to pichaju aj do brucha...ale my sme len do ritky, ale ked budes pichat tak pichaj pomalicky tu substanciu lebo stipe

ykceb
20. nov 2009

Juli, dakujem, uz sme si to aj nazorne predviedli🙂 ako hlboko treba pichnut ihlu? injekcie do brucha som si pichala cele, ale tato sa mi zda dost dlha pytala som sa sestricky, ale nejako sme to zahovorili, ale urcite mi povedala, ze do brucha nie.

kanhwa
20. nov 2009

ykceb, ja som si to normalne pichala do brucha ako aj vsetko ostatne.nie je to ziaden problem. v brne ma ubezpecili, ze do brucha pod kozu to ma rovnaku ucinnost. chytis medzi prsty slaninku, zapichnes a je to 😎

tanitta
20. nov 2009

Kanhwa.. no ved to je krasny pocet;)....drzime bobikom palce 😉
Ykceb....vacsina sme tu pichali do brucha pregnyl... oranzovou ihlou...odlupnes namiesas a pichnes do koznej riasi....ale mozes aj do svalu ale na tu som odvahu nemala... mozes ist na pohotovost...

julietka
20. nov 2009

ykceb mne tiez povedali ze do brucha nie..dufam ze mas spravnu ihlu, my sme mali tu tenku ciernu a treba ju pichnut celu dovnutra, naraz 🙂

mirinda10
20. nov 2009

juli moja babulka je dobre zivena 😀 no doprajem jej ale tiez som bola paf ale ta vaha odpoveda podla ich tabuliek na 22+6 podla opu som 22+2 tak mala je 4 dni po predu
uz som zistila co mi to RI znamena to su prietoky, robili ti juli na morfologii prietoky teraz najst nejaku tabulku v akom tt je aka hodnota tak idem hladat tak uz viem, ze to ni nie je spojene so srdieckom

ykceb ja som pichala do brucha pregnyl a urobila som si to sama, do svalu som potrebovala muzika ale ja som uz bola profesionalka tak som na rada sestricky si to dala sama do bruska

kahnwa nam sa stale oplodnovali spontanne ale v Brne aj ked sperm. bol ok tak odpoucali ICSI

lenka20
21. nov 2009

ahojte babule - mirindik no kraaaasne pribera vasa kocka mala, krcok je ok, no zvladate to vyborne, gratulujem 😵 😵 😵 😵 😵
kanhwik - gratulujem, vies, ze som si aj myslela, ze nejaky ten folik este bude schovaty, gratulujem ku krasnym vajkam a nech sa super oplodnia 😵 😵 😵
ykceb - ja som tiez pichala predtym v heliose pregnyl do svalu, ale v Repraku povedali, ze kludne do bruska, tak odvtedy uz len do bruska ako ostatne injekcie, len si musis kupit striekacku a 1 vacsiu ihlu na miesanie a
1 najmensiu na vpich... ja myslim, ze do bruska je to jednoduchsie, zvladnes to sama bez problemov a ked je efekt taky isty tak nie je o com 😉 aj to menej boli 😉
pekny vikendik babulky 😵 😵 😵

zuzla80
21. nov 2009

Ahooojte 🙂 , nemala som prístup na net, takže som mala dvojdňovú pauzičku, ale už som začínala mať absťák 😅
My zatiaľ, klop klop klop všetko v poriadku, rande s misou nás zatiaľ obchádza i keď niekedy je to riadne na mále - Taky gratulujem k prvému objatiu s misou 😀

Tánička som rada, že ste už domka a v poriadku, teším sa 😉

Kanhwi gratulujem ku 4krásnym vajka a držím palce, nech sa dnes krásne delia ďalej, nech ti už aj my môžme o chvíľku blahoželať k tehuľkovaniu.
Tomka držím palce dnes na OPU.

Mirindik teším sa, že maličká krásne priberá a už máte krásnu váhu, len tak ďalej.
Avuška a ty nie si PN? Ja som bola v tom, že ty si doma krásne oddychuješ na PNke.

Všetučky do jednej zdravím 😵

kanhwa
21. nov 2009

Leni, tak si mala pravdu, schovaval sa tam, potvora, ale ja sa za to nehnevam 😎
Miri, no to je krasne, mala to taha za obidve babulky a urcite bude zdravucka, krasna a k svetu 🙂
Volala som Koudymu, mame oplodnene vsetky 4 - este mam zajtra zavolat, ze ci ET v pondelok alebo v stredu. Ale ja sa bojim do stredy cakat, ze ci vydrzia. Vzdy sme mali ET uz na 3. den, doteraz, lebo boli len 4. Tak neviem...
Peknu sobotu aj nedelu vam vsetkym prajem 🙂

mirinda10
21. nov 2009

kanhwi super to je parada, ze sa vsetky oplodnili to znamena, ze su kvalitne. len tak dalej nebojkaj vedia co robia

zuzik uz 9tt na za chvilku mas 12 tt a budete trosku menej strachu ale sestri sa

ja som to dnes nejak prehnala, teraz som si lahla ale piekla som zltkove rezy, varila polievku, smazila rezne a bedlu a oprala som 2 pracky a som dead nejak som zabudla robit ale mala nejak kope asi uz ma dost tak teraz lezim a uz je ticho 😀 asi som ju budila

lenik kolko este dni pokial muzik pride urcite menej ako mesiac to je co uz strihas meter moc ti to prajem ale to bude kopec lasky juj, zavidim teraz sa u nas abstinuje ale co narobime dr zakazal ☹

olympia
21. nov 2009

Jéj, Kanhwi, super výsledok! 😵
Akurát som sa chcela spýtať, či v RF navrhnujú štandardne predĺženú kultiváciu, alebo kratšiu... Načo sa mám pripraviť?
Ykceb, ja som vždy mala Pregnyl pichnutý do svalu, ale v RF mi povedali, že ho môžem pichnúť aj do brucha. Vyslovene som sa nato pýtala a vraj je to v pohode aj do brucha. Tiež je mi to divné, ale zas do brucha to viem pichnúť aj sama. Ale zas julietka píše, že jej povedali, že do brucha nie... tak ja neviem, áno či nie?

Tomka, myslím na teba! Ako si dopadla?
Zuzlik, Lenka, Tanitka aj ostatné, pekný víkend. 🙂

kanhwa
21. nov 2009

Oli, je to asi ako inde, ked mas viac ako 5 dobrych, tak navrhuju PK. ked menej, tak ET 3. den pre istotu.
S tym pregnylom mi Koudy vyslovene povedal, ze samozrejme aj to do brucha. A este sa mi aj smial, dobre ze mi akoze nesibe, ze naco si to davam do svalu, ked to boli. Tak ja si myslim, ze je to tak ok.
Miri, ty to dako prehanas 😎 zda sa mi, ze mame inak dost spolocneho 😎
Ahojte, uz odchadzam a vypinam 😉

tanitta
21. nov 2009

Ahojky..
Kanhwa... zatial 100%uspesnost.. takze aj vysledok necakame iny 😉
Tomka ma tiez opu ci utz?...
pozdravujem abecedne 😵... pa

tomka12
21. nov 2009

Ahojte, dakujem vam za drzanie palcov. My sme sa teraz vratili z Brna. Mam len 2 vajka a pravdepodobne mi odisiel pravy vajecnik, lebo tam nic nebolo ☹ . Som z toho velmi smutna, zajtra mam volat, ci sa vobec oplodnili...

lenka20
21. nov 2009

caute babulky, kanhwik - supeeeer, uvidis ako budu na tom zajtra drobci, s ET sa nemusis ponahlat, ak budu OK na 3.den a bude ich viac nez 2 tak to dotiahnu do PK, ten 4.den sa obycajne nic moc nedeje... ved uvidis...
tomka - moja to vobec nevadi ze su len 2 vaja, mozu byt kvalitne a mozu z nich byt krasne embrijka, nic nie je stratene, bola som raz v heliose na izbe s babou, ktora mala 26 vajok ale len jedno jedine sa oplodnilo a z neho aj otehulkovala, takze ja uz sa vobec na statistiky nedrzim, skratka ked to ma vyjst tak to vyjde 😉 😵 urcite sa budes zajtra citit lepsie ked ti povedia dobre spravicky ze su obe vajka oplodnene 😉 a v pripade ze by to tentokrat neklaplo - doky by ti dal ATK pred dalsim softom a vajecniky sa mozu nakopnut... aj ten pravy ktory tentokrat pospaval 😉 ale este to nebal, krpci ta mozu prekvapit 😉
mirindik opatrne s varenim pecenim, oddychuj, polihuj, zaobidete sa aj bez domaceho zakusku na par mesiacov.. no veru, ja uz len 20 dni, potom to vypukne 😎 😵 hmmmm, to mate teraz blbe s tym abstinovanim.. ale vydrzite, potom si to vynahradite, ja som si to uz nacvicila teraz, aby to potom nebol taky sok, lebo ako sa poznam, tak budem veeelmi opatrna v tehu 😉
oly - PK podla poctu embrijok 😉
dobru nocku vsetkym 😵

julietka
21. nov 2009

kanhwi krasny vysledok, drzim palceky nech sa bobatka drzia 🙂

tomka naozaj nesmut, lenka ma pravdu na stattistiky s vobec nedrz, staci ak prezije jedno a uchyti sa, zbytocne sa budes stresovat statistikami, len mysli na drobcov nech sa krasne oplodnuju a naozaj vas mozu este prekvapit 😵

mirindik mne nerobili zatial ziadne prietoky...a to sa ako robi? 😕 okrem toho na morfologickom som schytala tkau neprijemnu doktorku, bola cely cas na nervy lebo drobci tym ze sa stale mrvili a skakali ich nemohla poriadne merat, a ked som sa aj nieco pytala bola nervozna ze co sa pytam tak som uz bola potom ticho..

lenik, miri aj my abstinujeme a priznam sa uz poriadne dlho, ked som stimulovala tak sa nedalo aby nepraskli vajka, do konca I.trimestra sme nechceli riskovat, potom som zacala trosku krvacat tak mi doki zakazala a potom mi povedala ze aby sme uz vobec neriskovali, lebo vraj v tehu by sa ani nemalo...nuz tak si to potom vynahradime 😵

zuzlik mam z teba radost, krasne ti tam pribudaju a svietia tie tt 😵 🙂

vsetkym babulkam prajem krasny vecer 🙂

tanitta
21. nov 2009

Tomka... este nie je nic stratene.. staci malo niekedy a stastie si vas najde 😉 ...ved 2.. su dve babetka 😉 ...len nech sa pekne delia drobci posielame im kus energie 🙂
Julie.. prietoky sa robia az niekdy po 30t tusim ale nie som si ista...mne ich tiez nerobili az niekedy v 32t...
dobru nocku

mirinda10
22. nov 2009

tomka presne ako pisu dievcata, musis verit vajkam, urcite budu kvalitne, dnes budes pocut dobru spravicku= oplodnili sa obe

no podla fotky, nejak sa postavil na pupocnu cievu a meral prietok je to take ako ked ti robia srdiecko taka sinusoida aspon podla obrazku a je tam cislo = teda vysledok merania

ale asi mne to robili pretoze som mala tu operaciu ci tie cievky dobre prepalil dr. neviem asi, ved uvidim co povie doc zajtra v poradni

no kanhwa urcite mame nieco spolocne aspon vek ved sme tu najstarsie 😉 ale nie verim, ze nas toho vela spaja

dnes je hrozne pocasie fuj este,ze som doma v teplucku na posteli, dnes iba prihrievam jedlo ale mam chut na bryndzve halusky tak si ich mozno pojdem urobit ak nebudem leniva

lulu27
22. nov 2009

Ahojte. Čítam Vás od založenia témy, neprispievala som, lebo som nemala čím ale teraz sme sa objednali a to už na zajtra. My sme absolvovali 2 xIVF a 2 xKET na Slovensku stále negatívne. Chcem sa spýtať my sme objednaní na 16h či aj vy ste boli na konzultácii tak neskoro alebo som zle rozumela ten čas. A ešte či ste hneď pri prvej konzultácii niečo platili, či si máme zameniť hneď peniaze. Ďakujem

zuzla80
22. nov 2009

Kahnwi super, že sa všetky oplodnili, dúfam, že aj dneska prinesieš krásnu správičku. Myslím, že oni sa s tou kultiváciou rozhodujú tak aktuálne, nič sa nestane, ak bude aj 5dňová, drobci-borci to určite zvládnu. Držím palce

Tomka určite si sklamaná z počtu vajok ale netreba to určite vzdať hneď na začiatku, veď stále sa hovorí kvantita je na úkor kvality - takže vy máte určite 2krásne kvalitné vajka, ktoré budú tie pravé orechové, uvidíš, len tomu treba veriť 😉

Leni to fakt máte do manželského stretla 20dní, juuuj, tak to strihám meter s tebou 😀 - to bude sexuálne rošamboooo 😀 A držím palce na utz, kedy vo štvrtok? Ako vlastne ideš do Brna?

Inak som rada, že ste tu trošku rozobrali tému sexikovania počas tehu, chcela som sa vás na to opýtať, tiež sa skôr ako po 1.trimestri ani neopovážim a keď ste tu písali, že vám ani doki neodporučil vôbec niečo "riešiť" tak zvažuje, či vôbec po 12tt - mám obavy, a taktiež aj mužík, tak to budeme musieť vydržať.
Baby musím sa vám priznať, že ja som to včera trošku s chodením prehnala, boli sme na chvíľku v nákupnom centre, a tak príšerne ma začalo pichať na ľavej strane až dole akoby zo spodu - bolesť nejako nechcela ustúpiť, aj keď som si ľahla a večer som si našla trošku hnedkastý výtok, nie silný, ale celú noc som chodila kontrolovať situáciu na wcko - asi fakt kľudový režim má niečo do seba. Teraz to je ok, ale tá ľavá strana ako si sem tam popicháva.
Môžem sa váš opýtať, či aj vy máte resp. ste zvykli mať také ostré pichanie na ľavej strane, už sa mi to stalo asi 3ti krát - idem vo štvrtok k lekárke tak jej to chcem spomenúť. Trošku ma to trápi, ale dúfam, že to je len rozťahovaním tých väzov maternice.

Lulu za pohovor-konzultáciu sa neplatí nič, a my sme boli raz objednaný tuším na 14.30, ale ak si nie si istá časom tak prezvoň do R. oni ti radi odpovedia. Držím ti palce, nech sa vám v R. páči, ku komu idete.

Mirindik, veru 9tt svieti, i keď podľa predošlého utz som bola 8+1 už v pondelok 😉

Pozdravujem a prajem príjemný zvyšok víkendu 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre