Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

haimi
14. nov 2014

@ingrid0105 cakam na dobre spravy 😉

misenaf
14. nov 2014

@bambulka2015 myslím že môže vzniknúť krvná zrazenina - tromboza

ingrid0105
14. nov 2014

@haimi no prave citam ze co nove na MK, dufam ze mas nohy vylozene tak primerane 🙂 a pohoda cely den 🙂 takze kontrola 5 den na oboch stranach po 3 vajka, ultrazvuk mi robil sam primar, on je strasny pohodak a sympos, poobede volam ze kolko si mam pichat dalej a kedy dalsia kontrola 🙂 zacinam sa tesit
a ty ako mas dost rohlikov alebo ti prinesiem 😀 😀 😀

gagirl
14. nov 2014

@mimika1973 ake mile oslovenie..;)dakujem pekne..zlata si..dam vediet potom vysledok poobede..🙂

lemoni86
14. nov 2014

@bambulka2015 no vo viem len takto bohuzial.. ked viac potratis, ti daju ziadanku na hematosku a spravia testy... :-/

leonetka
14. nov 2014

@misenaf trombofilne mutacie su geneticky podmienene a robia sa najcastejsie: MTHFR, Leidenska mutacia ..vid tu http://www.gendiagnostica.sk/sk/pre-lekarov/pre... ono sa tie vysetrenia prelinaju, lebo tieto mutacie ti urobia na genetike ale aj na hematke. a antifospolipidove protilatky mne brali aj na hematologii, imunologii a reumatologii. ale annexin v, fosfaldityserin su jednoznacne antifosfolipidove... a napriklad ak su zvysene, zapricinuju potraty. najlepsie bude, ked sa rovno spytas doktora. lebo mozno na reprodukcnej ti urobili mix z toho aj z toho. lebo toto co si ofotila nie su kompletne antifosfolipidove. len cast.

misenaf
14. nov 2014

@leonetka dakujem krásne. Ide o to že sa asi netýkajú protilátok na trofoblast, spermie atd...nechápem načo v care čakaju a prečo mi to nespravili už po 1. neuspechu, naozaj človek musi naštudovať a prehovarať doktora čo mu ma spraviť, načo su tam potom lekari.

ingrid0105
14. nov 2014

@gagirl cakame na pozitivne vysledky 🙂

dorotka66
14. nov 2014

@bambulka2015 aj vysokým krvným tlakom 😉

haimi
14. nov 2014

@ingrid0105 tak to je super 😉 a preco ti rovno na sone nepovedal ako dalej so stimulkou ? 6 folikov je v pohode nie ? Aj ja som mala naposledy tolko. Dnes potrebujem pre sefku nieco urobit surne do roboty, tak robim, ale sedim pri tom na gauci s pocitacom na kolenach. Vcera som sa hecla a upratovala ten hrozostrasny bordel v dome, ale stale to nemam dorobene. Neviem, na co sme si postavili taky dom, stacil nam aj mensi. Kto to bude stale upratovat 😀 Rozky este nejake mam, je to moja spasa, take obycajne najlacnejsie biele s maslom. Vzdy som jedla celozrnne ale teraz by som stale len obyc biele jedla. Vcera som si v lekarni kupila tabletky na nevolnost, tak verim, ze pomozu 🙂

ingrid0105
14. nov 2014

@haimi no oni aj beru krv a podla hormonov urcia co dalej 🙂 snad to bude dobre, staci mi aj jedno vajko ale nech je to to prave z ktoreho mi bude nevolno po par tyzdnoch ako tebe teraz 😀 v dobrom zavidim 😀 Aj my zvazujeme nie stavat ale kupovat domcek, ale chceme pockat najprv na bociana 😀

leonetka
14. nov 2014

@misenaf nie, to o com hovoris su: anti-spermie, anti-ovaria, anti-zona pellucida. toto mi robili na reproduk. imuno v Medirexe. mne na trofoblast tiez nerobili, ale robili mi komplet cytokinovy profil. vraj je to presnejsie ako trofoblast. zalezi od metodiky. s imuno v CARoch nemam skusenosti.
a veru mas pravdu s tymi doktormi. co si nevybojujes, to nemas.

ingrid0105
14. nov 2014

@haimi vstaval som dnes pred 4 rano a o deviatej sme uz ranajkovali v IKEI a tiez bagetka s maslom a medikom 🙂 to mozem , velmi lubim 🙂 a teraz cucim v praci a bude to dlhyyyyyy den 😉

lemoni86
14. nov 2014

tak baby, som sa dovolala do reprofitu, kedze este zo mna aj dnes dva krat vysiel ten nahnedly vytok, tam ma upokojili ze je to normalne, ale ze sa mi marcel isto ozve... cakam teda dalej ... tak ci tak navysovat utros vychadza na tu tretiu poobede ... kebyze si mam dat dve este navyse... hadam dovtedy odpise 🙄 🙂 ...som domka, chvilku sedim za kompom a chvilku si idem polezat, proste kliidek... aj som si nechala doniest jedlo z restiky.. nerobim nic, mm ma tiez homeoffice a robi domace prace .. poklad moj..navaril si obed.. jaternicku, no tu ja nemozem v tehu.. taze tak 😝

misenaf
14. nov 2014

@leonetka myslím že si mi pomohla. Lebo tu čítam takéto výkony: Dôkaz vírusového antigénu imunoenzýmovým testom, Zhodnotenie morfologických a cytochemických vyšetrení a imunofluorescenčné vyšetrenie. Toto mi robili v care. Určite sa spýtam viac ked tam pojdem a všetko si aj prefotím .

karinaz
14. nov 2014

Dievčatá... Písala som do RF. Dnes mi prišla odpoveď, ako ďalej postupovať. Vraj by sme nasadili Medrol. Načo sa používa? KET som ešte nikdy nemamal a tak viem iba, že sa vlastne dáva Estrimax a potom Utrogestan a ide sa na vklad. Ale načo je ten Medrol? To som doteraz nepostrehla...

misenaf
14. nov 2014

@karinaz mám pocit že je to podobne ako prednison-na potlačenie imunity ak vytvaraš protilatky alebo tak...A vytvaraš? Ci len ako prevencia?

lemoni86
14. nov 2014

@misenaf @karinaz presne tak ako vravi misenaf, ja beriem denne 4mg ... mne zistili v care este tu na svk protilatky proti spermiam... no ja som z vlastnej iniciativy vravela marcelovi aby mi to preventivne nasadil... chcela som prednison ale dal mi medrol... ale kedze sa uz medrol nevydava tak metypred 🙂

rebeka33
14. nov 2014

@bergalm
@bergalm zohnala si. Neradi to predpisuju je dost drahy. Moze hematilog gynsos obvodak . Skus aj temu mam nemam lieky mozno by mala niektorá kocka par voľných. Ak si z ke alebo okolia môžem ti par pustiť.

karinaz
14. nov 2014

@misenaf
@lemoni86 Ja som sa objednala na reprodukčnú imunologiu, ale lekár pdpísal, že by sme namiesto vyšetrenia nasadili teda ten Medrol... Neviem, možno by nám to pomohlo, kedže doteraz 3 ET a ani sa len neuchitilo...Neviem, podľa Vás, pomohlo by to?

lenka54321happy
14. nov 2014

@lemoni86
Moja prosim ta daj mi vediet co ti odpose presne, aj ja by som velmi chcela pocut nazor slovenskeho doktora na hnede spinenie.....aj ked to vdaka Bohu preslo!
A co je to ta jaternicka? Nepoznam ten vyraz sorry 🙂
A co by sme take este namali jest? Ja nemam sajnu....
Dakujem pekne a drzim ti palce moja 😘

lemoni86
14. nov 2014

@karinaz ja si myslim ze moze to pomoct.. 4 mg by nemali uskodit, ono to znizi imunitu, preto treba papat vela vitaminkov, najma C.. vies, keby ti nieco zistili, tak tam sa vzdy nasadza bud prednison alebo medrol tusim, uz zalezi od toho ako vysoko si alergicka...

bambulka2015
14. nov 2014

@lenka54321happy jaternicka je hurka. Neviem odkial si, ja poznam len tieto dva vyarazy 😀
A ked sme uz pri tom, preco by sa v tehu nemala ta jaternicka? @lemoni86

tinka9075
14. nov 2014

Babenky oplatí sa bojovať v Reprofite sú kúzelníci u nás to bol Marcel som rada že deti konečne máme 🙂 🙂 🙂 Marko vysmiaty Zojka sa hnevá 😀 😀

ludinka
14. nov 2014

@lemoni86 a preco si myslis ze nemozezs jest jaternice?? 🙂

benny11
14. nov 2014

@lemoni86 ani ja si ho nepichám, a úprimne aj sa bojím

misenaf
14. nov 2014

@karinaz zobrala si mi to rovno z ust. Presne toto mi tiež chodi v hlave. To ti lekár v reprofie nakázal?

skaredekacatko
14. nov 2014

@karinaz nechcem ta sklamat ja som brala medrol pichala fraxik preventivne a mic. zase sa to neujalo. Ja som sa objednala na reprodukcnu imunologiu s hematologiu a vcerabsom bola u endokrimologa dufam ze mi nieco najdu lebo ak nie tak neviem co potom.

lemoni86
14. nov 2014

@lenka54321happy no... ja som odpisovala marcelovi z reprofitu .. nie na svk.. ale isto napisem ked odpise.. co sa tyka toho jedla, tak jaternice su taka zabijackova dobrota.. si to vygoogli, isto vies co to je 🙂 no a aj pre @ludinka @bambulka2015 nemalo by sa to jest koli tomu ze to moze obsahovat bakterie co zvyknu byt v bravcovom a je to viac menej vnutornost, to by sa tiez nemalo.. ako to som citala.. a je to mastne dost... ked uz by niekto neodolal tak len z vybraneho dvora co mas zarucene ze tam sa o tie zvierata dobre staraju.. a ze je ten yrobok aj kvalitne spracovany 🙂 inac este co sa tyka jedla, tsk kopec toho je na nete co sa moze, 🙂 co menej a tak ...naisto viem ze plesnive syry, udene, mastne,vyprazane, surove ryby napr aleno maso ako tatarak... ale niekto to vobec neriesi.. ja pre svoj klud obmadzujem.. tiez pozor na bylinkove caje... to si vygooglis ktore sa mozu a ktore ee 🙂

lemoni86
14. nov 2014

@benny11 nj... verim ze bude dobre 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre