Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

falin
12. feb 2013

@nelly3 - ahojky, jej tak ste trosku cestovali a poznavali. V marci ides uz s estrofemom, ze?

@zuzu1122 - zuzi, prajem nech sa rychlo vyliecis. Na krv ides kedy? Dalsi test si neskusala, napr. 12-ty den?

@rot - krasne spravicky, len tak dalej tehulka 😉

tinkatinulka
12. feb 2013

@strapula27 ahoj no citim sa oko hrniec tesne pred výbuchom 😀 v noci som ani moc nespala ako ma tlačilo brucho, dnes už len povinny veget na gauči aby sa drobatka neuvolnili skor.A ty sa ako citis ako tehulka???Ja som si vcera bola po lieky u mojej gyndy a ta hned povedala ze zaklad uspechu je pozitívne myslenie, takže teraz už viem že žiadne pochobnosti do hlavy nepustim.a ty tiež 🙂

karinuska22
12. feb 2013

@zuzu1122 Tak budem dufat, ze to vyjde. Ja som inac isla na vklad s tym, ze nieco na mna lezie. A 2 dni po vklade som 2 dni mala teplotu a triasku a naskocil mi zapal priedusiek. Od 17.12. som dodnes prakticky chora. Uz som si myslela, ze vdaka chorobe to zase nevyjde. Prezila som najhorsie sviatky v zivote. Nemohla som lezat, lebo ma napinalo na kasel. Nemohla som kaslat, lebo ma po tyzdni zacali boliet svaly okolo rebier. Brala som sem tam paralen a kupila som si sirup na vykasliavanie. Na novy rok som bola dokonca na pohotovosti, co ma tie svaly tak boleli, ze som sa ani hybat nemohla. To som si este nebola ista, ci som alebo nie som tehotna, lebo ta ciarka bola velmi slaba. Na pohotovosti mi zobrali krv a zistili, ze som tehotna. Nic mi nechceli dat na tu chorobu a svaly. Uz som bola zufala. Tak som po par dnoch isla k lekarovi, nech mi da antibiotika. Nasla som si, ze mozem Zinatt, tak mi ho predpisal. Zinatt ako tak pomohol na priedusky ale hrdlo mi este ostalo. Neviem sa toho zbavit, tak som si este kupila bioparox a troska to zabera. Teraz uz viem, ze ked budem nahodou znova chora, tak si antibiotika davam hned. Aj Stelcl v Brne mi tie lieky potom odobril.

zeina62
12. feb 2013

@karinuska22 ty kokso tak si si toho vytrpela, ale vyzera to ze mimi ma tuhy koren ked to vsetko prekonal a vydrzal 🙂)

strapula27
12. feb 2013

@tinkatinulka ja ti ani neviem,vcera mi bolo spatne doobeda, v kuse ma napinalo a vadi mi zubna pasta🙂 normalne ma napina ked si umyvam zuby🙂 a stmavli mi bradavky,ale to je asi od utrogestanu..Viem si predstavit ake mas brucho,ja som mala take po vklade na druhy den,fakt akoby malo prasknut🙂 Boli sme u nasich a ti sa len pozerali,ze vyzeram akoby som bola v stvrtom mesiaci🙂 Ale uz to ustupuje.

tinkatinulka
12. feb 2013

@strapula27 tak super ze už priznaky na teba idu, ja viem že u mna je to bolest bradaviek.takže budem čakať aj ked tie konske davky utrosu robia svoje.no uvidime co som vyprodukovala.a kedy ides testovat?u teba by mal test už v 8-10 den daco ukazat kedže su dve 🙂

strapula27
12. feb 2013

@tinkatinulka doktor mi kazal testovat az 21.2. tak to chcem dovtedy vydrzat🙂 ale neviem ci sa mi to podari🙂

ria191
12. feb 2013

dneska ma veľmi veľmi potešili dve krásne srdiečka. ĎAKUJEM 😀 😀 😀

tinkatinulka
12. feb 2013

@strapula27 uha tak vela sil aby si vydrzala, ja som v tomto nedisciplinovana ale teraz asi tiež počkam dlhšie.

dafy
12. feb 2013

@radina ahojky ten menopur ti odporučil lekár?,uz si ho mala aj predtým??

dafy
12. feb 2013

dievčatá bude mi treba niečo zobrať do Brna? myslím nejaké výsledky prípadne pýtaju aj z predošlého IVF nejake info?? ja neviem či mi v Splne daju pred laparkou som chcela od nich prefotene papiere čím všetkým som presla a presnu diagnozu a mi nedal 😒

marverka
12. feb 2013

https://www.modrykonik.sk/forum/asistovana-reprodukcia/slovenky-a-ivf-v-reprofite-brno-skusenosti-2/
@falin ahoj ak som spravne pochopila, mas problem ako ja, nerastie ti sliznica, co ti davaju a preco pauza 3 mesiace?

marverka
12. feb 2013

ahojte 🙂 idem znovu otravovat, dievcata prosim Vás ako Vás liečia v CAR alebo gynekolog, ked Vám nerastie sliznica a ešte ja mám nepravidelný cyklus raz 21, 24, 31,19.... a ked uz konecne pridu je normalne ze trvaju 1 den? v car mi s tym nic nerobia gynekolog sa im nechce miesat do ich prace ale mne sa to zda divné, ved aj to moze byt dovod preco mi nerastie sliznica, nie? amh mám tesne vyssie tak tam by nemal byt problem - 3,09.dakujem za odpovede. 🙂 🙂

strapula27
12. feb 2013

@dafy ahoj,ja som pri prvom ivf mala menopur,teraz merional.V podstate su oba rovnake len merional je lacnejsi a pri nom som mala aj viac folikulov

strapula27
12. feb 2013

@tinkatinulka prvy krat som vydrzala na 10 den,ale hned to bolo negativne a mala som aj tusaka ze bude.Zajtra hnes ked prides domov,daj vediet ako si dopadla.

stastenka42
12. feb 2013

@falin Ahoj,no som uz zufala,dnes som robila test 8 den a nic,snehobiely 🙂 nedavam tomu velku sancu na zazrak pretoze som mala Hb a tie sa uhniezduju skoro hned. Mame este dvoch mrazakov tak si dam take 3mes pauzu a potom si pojdeme pre ne. Tebe drzim palceky. Neviem v com je u mna problem,vsetko negat a nic.

dafy
12. feb 2013

@strapula27 ja pri 1IVF gonal-21 vajíčok...18 oplodnených......23 rokov
2IVF menopur-7 vajíčok ...5 oplodnených....31 rokov
3IVF menopur-6vajíčok...5 oplodnených....31 rokov
ale sestrička vravela ze nezáleží aký druh injiekcii tak neviem ..možno vekom?? 😀 ja si nepamätám ze som mala gonal ale sestrička mi to takto nadiktovala....co som pozerala na nete tak gonal by mal byť v pere nie??a ja si pamätam ze aj pri 1 IVF som pichala klasické injekcie.

dafy
12. feb 2013

je tu nejaká z vás ktorá berie ENZím a v pohode isla na IVF?? dnes som volala na kožne o vysledky pretoze mi brali krv na alergiu ktora sa mi spustila po laparke volá sa Koprivka a povedali mi ze mi musia nasadit enzím.....teraz ked som sa odhodlala na to Brno 😒

strapula27
12. feb 2013

@dafy a ktore z tych troch ivf sa ti podarilo?

strapula27
12. feb 2013

@stastenka42 ak sa smiem spytat,kolko si mala vlozenych??

strapula27
12. feb 2013

@stastenka42 prepac,uz som si to nasla, vkladali ste tri a nic??? to je vzlastne..

stastenka42
12. feb 2013

@strapula27 presne tak,len to uz nikto z nas neovplivni,bohuzial ☹ a vsetky boli jednotkovej kvality,a hatchujuce vset ☹ ky tri a vidis. Som doma,klud,ziadny stres...neviem ☹

zuzmil
12. feb 2013

Ahojte ... vcera som bola 13. den po ET, vkladali sme jedno embryo po PK a HCG bolo 1077. Vysledky prisli az dnes. Takze odporucam Reprofit, 🙂 Som TEHOTNA!!!!

strapula27
12. feb 2013

@stastenka42 a povedali ti doktori,kde by mohol byt problem???

strapula27
12. feb 2013

@zuzmil gratulujem🙂)) to je uzasna sprava!!!!! a robila si si aj test??

evapavla
12. feb 2013

ahojte, chystám sa o dva týždne tiež do Reprofitu, poraďte ako to tam chodí, akú dokumentáciu chcú...pani mi do telefónu povedala len čas a meno lekára na konzultáciu

zuzmil
12. feb 2013

@strapula27 Jasne, testovala som od 6. dna ako sialena 🙂... dufam, ze o dva tyzdne uvidime srdiecko.

strapula27
12. feb 2013

@zuzmil a na kolky den ti ukazal test? a ake kvalitne bolo embryo?? velmi sa tesim s tebou,to je dobra sprava dnesneho dna🙂

strapula27
12. feb 2013

@evapavla ahoj,nic nepotrebujes.Ja som si zobrala len papiere co som mala po prvom ivf na slovensku,muz tam mal aj nejake vysledky od urologa,ale nie je to potrebne doniest

dafy
12. feb 2013

@strapula27 1 IVF 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre