Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

nelly3
5. jún 2012

@kukulik30
nema prave dneska som bola na konzultacii a mam to z prvej ruky 😉

kukulik30
5. jún 2012

@nelly3 ja som uz bola na jeden soft, pichala som vtedy vecer, nepytala som sa vtedy dr. ( aj ja chodim ku Koudelkovi)...teraz idem na dalsi, tak skusim pre zmenu rano 🙂

karkana
5. jún 2012

chcem sa opýtať baby,ked ste išli skúsiť umelé do Brna, v čom je to iné, okrem dobrého prístupu, a podarilo sa Vám otehotnieť, dali Vám iné lieky alebo čo takéééééé oni robia a naše centrá nie tak všeobecne,ďakujem 😔dnes som bola aj na štítnu vyš., a som zdravá ,je to ok ,tak ja neviem čo ešte,kde je probléééém

lenkalienka01
5. jún 2012

@kukulik30 ja som pichala kedysi vecer, ale teraz picham rano....kym dcera este spi, lebo je vo veku velkej zvedavosti 😉

lenkalienka01
5. jún 2012

@karkana ina stimulka, ktora zabrala....aj ked som neotehotnela, ale vydolovali so mna vajka, co sa na SK nepodarilo ...takze v mojom pripade dost zasadna zmena 😉

zlatanka30
5. jún 2012

@karkana viem aka si smutna a sklamana.aj ja som sa tak citila.dlho sme cakali a dockali sme sa.v prvom rade musis verit,ze Brno je dobra volba.ja som verila a teraz mi vobec nevadi,ze mi je bleeeeee 😀 😀

zlatanka30
5. jún 2012
nelly3
5. jún 2012

@kukulik30
a ostalo ti nieco aj na zmrazenie? teraz ked si bola naposledy na soft stimulacii?

tanitta
5. jún 2012

@karkana ak donesies vsetko co mas z sk oni si uz poradia co s tebou ... prevetivne prednison a anopyrin....mozno v tomto + ak mas hemato problem tak inj. .......je to individualne neda sa jednoznacne co presne navrhnu
@kukulik30 poobede bolo lepsie skor v heliku ze brali krv a potom na zaklade vysky hormonov urcili davky IU..... ja som za rano po utz ak das v brne tak oni hned povedia ako sa to javi..... a vela vody nezabudni. pocas stimulky.... voda je zivot......... 😉

kukulik30
5. jún 2012

@nelly3 nie bohuzial nic a pritom som mala 8 vajicok a do poslednej chvile 2 blastocysty a 2 moruly , vkladali sme jedno a ostatne nebolo schopne mrazenia v dalsom vyvoji

kukulik30
5. jún 2012

@karkana urcite to tam treba skusit a sama uvidis , ze to je dobra volba 😉

@tanitta dik moja, asi to predsa len dam rano a po UZV sa uvidi..teraz mam viac jednotiek...tak snad bude dobre...a aj sliznica porastie lepsie 😉

tanitta
5. jún 2012

@kukulik30 ono to v konecnom dosledku uplne asi jedno.. uz len koli tomu ze je to zmena 😉 ved dlhe roky nam aj na sk tvrdili ze pregnyl jedine len dosvalu podohladom zdravotneho pracovnika 😀 😀 😀 a aha jasne strucne samoobsluzne v pohodli domova....

karkana
5. jún 2012

@tanitta Prednison aj Anopyrin som užívala a nepomohlo,a na heparíny mám alergie, to je výsledok čo som užívala nenormálne veľa hormonov za desať rokov ☹ teraz je síce nový heparín Arixtra , ale je veľmi drahý poisťovňa neprepláca vraj, dúfala som, žeby mi pomohli, ale čo ked už je neskoro a smola smola,

tanitta
5. jún 2012

@karkana v tomto neporadim 😔 ved za konzultaciu nedas nic.... jedine cestu.... mozno zmenis nazor ak sa porozpravas priamo a ziskas nejaky lepsi pocit z toho ako to tam nateba zaposobi a som presvedcena o tom ze hned si dohodnes termin stimulky 😎

nelly3
5. jún 2012

baby tie injekcie ste zohnali u nas? cez net? asi je to dost tazke zohnat vsak? teda co som citala trosku temu tu na konovi.

speranza1
6. jún 2012

@kukulik30 mne osobne odporucal Stelcl pichat injekcie rano..ze maju s tym lepsie skusenosti, inac aj ja som pred tym na SVK pichala stale vecer... inac prajem vela zdaru v tomto kole... 😉 🙂

bettypo
6. jún 2012

Ahojte baby, neviete o niekom kto otehotnel po KET-ku v RF?

melisska
6. jún 2012

@bettypo zuzla 🙂 😵

monita81
6. jún 2012

@bettypo Ahoj,aj ja 2krát. 😵 😵

bettypo
6. jún 2012

@melisska @monita81 ďakujem 🙂 🙂 🙂 O KET som tu čítala málo. A takéto správy vždy povzbudia

nelly3
6. jún 2012

@monita81
a ako prebieha ket? teda myslim ake lieky sa davaju pred ket v brne a kolko stoji ket a zmrazenie? dakujem

kiara15
6. jún 2012

@nelly3 pred KET uzivas estrimax a utros a na 19alebo 20dc ti robia vklad mrazenie stoji 250eur

monita81
6. jún 2012

@nelly3 Ja som 5 dní pred KET začala brať Utrogestan až do 12.tt.A od KET som brala preventívne Prednison tiež do 12.tt. KET stojí myslím 5000 Kč.Môžeš kuknúť na ich stránku,majú tam cenník,neviem či už niečo nezmenili.

kaja81
6. jún 2012

@nelly3 ahoj, tak super, že si spokojná 😉 uvidím aj ja, čo mi povedia ale nemam ešte profil urobeny idem naň ešte len 8.6.piatok a potom v stredu do Brna.Takže mne ešte lieky nenaordinujú určite...Ja mam už len jeden vaječník aj na tom cystu a ta sa stale zväčšuje. Na začiatku mája bola 3x3cm teraz je 5,5x5cm.Dufam, že mi ju odsajú.Aj doktor mi spominal, že ju budu chcieť určite napichnuť-odsať 😒. Bojim sa aby som neprišla aj o ten druhy vaječník na to nechcem ani pomyslieť ☹ Takže tak.pa

nelly3
6. jún 2012

@kaja81
no ani ja som nemala so sebou hormonalny profil a uz zacnem stimulovat, prisla som uz aj s liekmi a pichackami vcera z brna 😀 no ta cysta, to je take otazne, podla mna zatial ti daju soft stimulaciu ako mne a potom, ze je tu cystu lepsie odstranit, ale kedze ty mas uz len jeden vajecnik tak neviem, urcite budu ho chciet zachranit. mne cystu uz 2 krat odsavali a stale je tam lebo ten obal tam ostane, ked som isla na 4 den na kontrolu po odsati cysty tak si predstav, ze zase bola plna 😠 takze nema to nejaky vyznam skor naopak vcera mi lekar hovoril, ze tym odsanim sa to tam roznasa vo vnutri a to ze nie je dobre 😒

nelly3
6. jún 2012

baby otazka: v centre mi dali injekcie, nic som neplatila, ze az na konci vsetkeho, ale ked si zozeniem lacnejsie u nas na sk, tieto mi dufam zoberu spat a nezarataju vsak? poradte 😵 ale si radsej zavolam do centra?

melisska
6. jún 2012

@nelly3 ja si myslim ze zoberu naspat🙂))

izabela66
6. jún 2012

ahojte!! mám na vás pár otázok,dúfam že mi poradíte ,lebo som už z toho mimo!!! my sme boli v Blave vo Ferti raz na umelom,no nepodarilo sa a terz zvažujeme Brno reprofit,ale nič o tom neviem,ako to tam prebieha,aká je cena a čí prepláca niečo aj poistovna,poradíte mi???

nelly3
7. jún 2012

@melisska
volala som a zoberu mi ich spat a ty uz stimulujes? ja rozmyslam ci buden tento mesiac alebo to o mesiac posuniem, v praci mame nieco, no uvidim podla mrchy kedy pride. a zohnala si ten fostimon?

zuzla80
7. jún 2012

@7bambulik9 prepáč úplne som na teba zabudla 😔 Myslíš druhé tehotenstvo, tak to sa nám podaril taký obrovský nečakaný zázrak a podarilo sa to prirodzene 😉 Prvé dieťatko mám po dlhom čakaní, ale nakoniec úspešnom v Brne...

@melisska my nemáme Ninku z KETu 😉 ale zo soft stimulky 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre