Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ivka3901
18. apr 2015

@nelly3 ahoj aj ja som bola chvílu chorá po braní medrolu začalo ma bolieť hrdlo,ale našťadtie to prešlo ten medrol musí znižovať imunitu ☹ ja by som ho brala,ked musíš

gabika2015
18. apr 2015

ahojte baby, chcela by som sa vás spýtať, či už niektorá z vás užívala Subcuviu a či sa jej potom podarilo otehotnieť? Moje brucho sa bráni proti embryjkám, asi aj preto nám nevyšlo IVF ani raz.

karlito2
18. apr 2015

AHojte kočky, prosím viete mi poradiť lacné ubytko na 2 noci, môže byť aj mimo centra Brna niekde v okolí.Ďakujem

mistisa
18. apr 2015

Ahojte babulky. Chcela by som sa vas popytat na nejake blizsie info. Mame uz 6 neuspesne ket za sebou, dve vysli ale v 8-9 tt potrat a jedno potrat hned na zaciatku jeden den odber krvi pozitivna krv a na druhy den som zacala krvacat.a tri boli negativne uplne.chodime do ferti v ba ale rozmyslame s mm ze zmenime centrum.najviac vyhrava asi brno. Chcela som sa popytat ako ste spokojne ako to vide financne a hlavne ci je moznost preplatenia aj slovenkam.dakujem moc za kazdu info 😉

majkulik
18. apr 2015

@mistisa ahojky, ja som bola povodne v GF a neda s RF v Brne sa to porovnat. Financne - bola som na softku - co nepreplaca poistovna a zaplatila som priblizne tolko klko za dlhy protokol v GF. Paci sa mi tam osobity pristup, aj jednanie a nie stadovity efekt.
S preplatcanim je to tak, ze oni poziadaju a po schvaleni prejdes celym cyklom, zaplatis vstetko a potom refundujes na SR. aspon vo VZP. my sme nemali tolko financii a zaroven mi nechceli dat dlhy prtokol kv OHSS.
ale pevne verim, ze to nebudes potrebovat, ved mas bublinku v brusku.

speranza1
18. apr 2015

@nelly3 aj ja som bola spociatku chora....troska cca na tyzden som vysadila myslim aj medrol a nasadila Ant. A potom som v nom normalne pokracovala...to bolo presne pred poslednym ivf....

mistisa
18. apr 2015

@majkulik aha super dakujem moja moc. No dnes 9 den a test biely takze nedavam tomu nadeje. Ked boli negativne tie dva ket tak bol takto biely ked boli pozitivne uz na 6 den bola ciarka nie to na 9 to uz boli palice. Takze vidim to negativne. Mozno motyka vystreli ale radsej ratam s tym ze nie. Ja som napisala aj na poistovnu moju tak som zvedava. Niektore baby pisu ze union nepreplaca ale vszp a dovera ano. Tak som zvedava dufam ze preplati. A ty ako mojko?

majkulik
18. apr 2015

@mistisa VZP to preplati, ja som tam volala a priamo ma poprepajali na pani, ktora ma toto na starosti a ta mi vsetko povysvetlovala - aj ako podat ziadost o refinanc a aj sumy ktore preplatia na konkretne ukony a lieky. Bola velmi mila, aj som mala niekde jej cislo, ale asi som ho zahodila. volala som tam kv tomu, ze som najprv pisala a prisla mi odpoved - citacia zakonu a dake odkazy na ich stranku a bla bla, z coho som bola tak isto mudra ako ked som luskala ich stranku.
ja by som na tvojom mieste este nevesala hlavu, je tu jedna kocka, ktora mala na 11 den dusika a je tehu. daj bublinkam este sancu.
ja som dnes 7 DPT a tiez mam vlny hore dole. depky strieda euforia, a ked nie som max stastna, tak sa idem rozplakat. . . ale viem, ze uz to nemozem ovplyvnit, dnes mi nufu este poskakal po bruchu. . . co ti poviem. nervozita.

jomini
18. apr 2015

@mistisa my sme toto ivf platili 1050 eur aj s mrazenim ako samoplatcovia, pritom som mala dlhy protokol a uctovali nam ho ako soft aj zlavu dali, z toho mrazenie stalo 350 eur, lebo ich mrazili po jednom. Predym sme pkatili 1020 eur za soft. Obe ivfka boli lacnejsie ako nas doplatok v gf s participaciou poistovne. Hlavne v rf hned zistili lde je problem. Tiez som msla na sr jeden nevycerpany pokus zo zdravotky, aj som chcela riesit schvalovanie ale vykaslali sme sa nato, v rf by mi potom fakturovali klasicke ivf s cenami na poistovnu a prilis by sme neusetrili. Oni sa na slovenkach nesnazia zarobit, tie ceny su symbolicke v porovnani s nasim byvalym car.

mistisa
18. apr 2015

@majkulik no pekne moja.drzkam palceky aby ticto vyslo. Ja uz to beriem za negativne lebo dva krat ked bol test negativny bola aj krv a tri krat ked bola krv pozitivna boli aj testy uz na 6 den s duchmi a pekne tmavli. Takze nie som tip ktoremu testy neukazuju. Pondelok idem na krv tak uvidim. No som zveava na union ci preplati. Ked tak sa presuniem do inej 😀😀😀 juuj kedy ides na krv?

mistisa
18. apr 2015

@jomini aha tak super moja. Vidis a tu mi dr povedal ze viac ako genetika hematologia a imunologia nie je nic co bt sa malo urobit. Vraj mame cakat a skusat uz je to len na tom hore.ale musi nieco byt ved to neni mozne mat vsetko dobre a aj ked sa uchyti tak potratim co to je toto sa mi nezda fakt ako.hruuuza. a ako sa inak ty mas?

majkulik
18. apr 2015

@mistisa ja mam krv az 23. takze este dlha cesta. takto prd tyzdnom som mala vklad - akurat sme sa vratili z Brna. . . .

nelly3
18. apr 2015

@speranza1
tak to urobim aj ja, strasne som ochorela a to ja nebyvam chora 😔 drhne ma kasel hruza

nelly3
18. apr 2015

@ivka3901
no ja som na totalku chora, ale ze brutal, tak ho vysadim 😝

mistisa
18. apr 2015

@majkulik no to este chvilku pockas a na krv chodis do brna? Ci mozes aj u svojho dr? Drzim silno palceky moc moc moc 😉

ivka3901
18. apr 2015

@nelly3 tak je to na tebe no já ako som ti písala tak som až tak chorá nebola a asi na každú posobí inak ten medrol 😒

majkulik
18. apr 2015

@mistisa nie do Brna, pojdem k mojmu gyndosovi. mam sice vysledok az na druhy den rano, ale do Brna daleko a kv tomu sa to neoplati, este aj dialnicnu kupovat. dakujem, co sa ma stat sa stane, aj ked budem velmi velmi smutna, ale pojdeme dalej ak bude negativny vysledok.
som povedala, ze toto je nase posledne IVF, ale ak si najdem dobru pracu, nasetrime snad este na jedno kolo, ale verim, ze to nebude treba.

mimika1973
18. apr 2015

Babenky, mate niekto mail na otevrela? diky
A odpoveda Vam v pohode ?

jomini
18. apr 2015

@mistisa nieco v tom musi byt, ked sa ti podari tehu a potom..urcite je dovod. V podstate ti dr.nevravi zle, no treba skusit nieco navyse, napr.ten fraxik uz pred vkladom. Skus ist na konzultaciu do rf, urcite nievo vykoumaju 🙂 velmi ti drzim palce. My sa mame v podstate fajn, trocha trpnem do dalsieho sona ale to je prirodzene po tolkych pokusoch :/ nech uz sme v druhom trimestri 🙂

mistisa
18. apr 2015

@majkulik ved urcite je to pochopitelne ze budes smutna. My sme tiez s peniazkami v koncoch uz ☹ musime nasetrit aby sme mohli ist do brna.silno budem drzat palceky daj potom vediet okik?

mistisa
18. apr 2015

@jomini no mne fraxik chceli dat ale az po potvrdeni tehotenstva s krvi 😕😕😕 juuj moja nech ryychlo prejdete prvy trimester potom uz bude dobre 😉 a konzultacia je bezplatna? A tam ti navrhnu co by robili a tak?

majkulik
18. apr 2015

@mistisa jasne. ono my sme to ratali a tie 3 kola fuha. . . ale nelutujem ani cent, lebo len slaba nadej je super. . .

skaredekacatko
18. apr 2015

@nelly3 ja som pri brani medrolu vzdy dostala taku silnu nadchu ze az som sa bala vzdy ze ma pri opu neuspia. A to chora nebyvam.Ale vzdy to preslo do opu. Ten medrol fakt znizuje imunitu ale som si vravela ked to ma pomoct zatat zuby a brat.

skaredekacatko
18. apr 2015

@gabika2015 kam chodis na reproimunologiu?,Ja tiez beriem subxuviu teraz som vo stvrtok mala druhu davku.

jomini
18. apr 2015

@mistisa ano konzultacia je bezplatna 🙂 naozaj to vyskusaj, zato nic nedas, spravis si nazor. Ka som chodila k stelcovi, ten tam uz nepracuje ale baby ti isto budu vediet niekoho odporucit 🙂

ivka3901
18. apr 2015

Ahojte baby chcem sa spýtať,že musí byť zašpinenie po pár dnoch od vkladu?zaťiaľ nešpiním len sa informujem dopredu 🙂

mistisa
18. apr 2015

@jomini aha no super oki. Tak skusim sa objednat uvidim ako dopadne endokrinologia ak tam bude nieco zle je jasne ze to nevyhadza. Ak to bude dobre okamzite volam do brna a objednavam sa na konzultaciu. 😉

mistisa
18. apr 2015

@majkulik ved urcite aj ked mala nadej je nadej takze bojujeme ☺☺☺☺☺😀😀😀😀

haimi
18. apr 2015

@ivka3901 ja som nespinila 😉

speranza1
18. apr 2015

@haimi ahoj moja...ako sa ti dari? Co mas noveho???...co vraveli naposledy lekari???.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre