Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

santeema
11. jan 2016

@diska vsak jasne, ze diska sem patri🙂) ...vsak ideme do dalsieho kola nie?🙂) tento rok, tak kam by chodila🙂)..

lienka_1
11. jan 2016

@diska No aj tu plati, ze lekara si najskor vybav a tak mozes byt spokojna. Keby som Ti porozpravala cleu storku co som naposledy zazila, tak jeden ani neuveri.
A mala vie byt aj riadne hlucna. Prave dnes ma zlomila a dali sme cumel. Neskutocne jej chuti. Spinka uplne pokojne, vobec nesermuje rukami. A tak som vzdorovala. Nuz, je to tu. Zacinam zlavovat zo svojich predstav 😀

santeema
11. jan 2016

@diska no nechcem ta strasit, ale ked zacne chodit, tak budes mat tej aktivity aj dost dakedy🙂). ale mozno to bude taky kludas a velmi sa nenabehas🙂...som zvedava, ze aky bude krpcek maly....

lienka_1
11. jan 2016

@gagirl Drzim palce! 😉

santeema
11. jan 2016

@lienka_1 inak dudlik je ze vraj aj dajaka forma prevencie proti syndromu nahleho umrtia, , ze zadrziava jazycek babatku, aby nezapadol. my fungujeme na dudlikoch v pohode, ked uspavam. potom ich maly vypluje a cez den si ani nespomenie. ale super ukludnia, aspon v mojom pripade, ked sa nahle prebudi a mal by este spinkat, alebo ked mi ho druhy maly nahle prebudi. a kamoska bola striktne priti cumlikom a teraz maleho nevie oducit od cmulania palca a to ma uz 2 roky.

lienka_1
11. jan 2016

@santeema Mala si rucky zuzle. Aj teraz som jej cumel vytialhla, lebontreba papat a ist spat a hned pasticka do ust. A uz mrnci. Tak ja idem na mliecne rande 😀

gagirl
11. jan 2016

@ria191 verim..a som rada ze vas mam..cmuk🙂

gagirl
11. jan 2016

@lienka_1 diki 🙂

alica311
12. jan 2016

@silvinkabb OK, ďakujem za odpísanie, neviem rozmýšľam, že do brna by sme išli aspoň na konzultáciu vzhľadom na to že majú dobré skúsenosti so softom, v BA my sme mali ísť na klasické ivf ale mám troška vyššie fsh, ale zásobu vajok dobrú, a ešte k domu manžel dosť zlý spermiogram, tak potrebujem čo najviac dobrých vajok, nejako si myslím, že lepšie by mi mohol sadnúť soft, ale nie som lekár, v ba o softe ani slovo, fakt jak na páse, nič sa nestihneš opýtať, nič konkrétne ti nepovedia... len neviem ako je to z výsledkami, ak by som si tie čo mi spravili v BA chcela zobrať do RF dajú mi ich?

tinkatinulka
12. jan 2016

@gagirl Maji dneska obrovský kus stasticka ti želám aby sa ten maly, mala zakusli a nepustili do jesene. Spravila si pre to všetko. Od dnes opäť tehuľa, ale dokonca.

silvinkabb
12. jan 2016

@alica311 neviem. Zistim tiez ked si ich budem popripade pytat

diska
12. jan 2016

@santeema ahoj,no to aj ja,lebo sa strasne rychlo zmenil,teda zaktivnel a uz teraz mam dost 😀 najviac ma ide "trafit" z toho ze vsetko zacal vyhadzovat z postielky ,ma taky vankusk lebo stale sa potrebuje na nieco pritlacat,tulit lenze namiesto tupenia uz cacal ten vankus si davat na hlavu to je prva faza a potom ho vyhodi z postielky,ked je uz vonku tak zacne rozoberat tu ochranu mriezky,tak sa niekdy pod nu strci a nevie sa vysloboti,ked sa velmi namaha tak kope kope,pokial nevylkope paplon,,a tak to ide dokola a hlavne v noci 😀 a do toho zacne priserne kricat akoze rozprava 😀

diska
12. jan 2016

@lienka_1 Nas sa na cumel nikdy nenaucil on by ho aj bol chcel ale nevedel cmulat,mozno preto ze po narodeni papal len cez sondicku neviem.Prve tyzden ani neviem ako ,lebo ma k nemu nepustali ale niekedy mu normlane na jis ten cumel prilepili o licka a potom uz doma sme mu davali a stale mu vypadaval,jdenu chvilu boa faza ,ze mu ho taka hracka pridrziavala ale velmi skoro zistil ,ze ma prsteky a odvtedy si cmula len tie,su vzdy poruke 😀

gagirl
12. jan 2016

@tinkatinulka dakujem moja..ideme si po nase babatko 🙂

lienka_1
12. jan 2016

@diska Ja som cumlik velmi nechcela davat. Aby sa podnebie a sanka spravne vyvijali, no profesionalna deformacia 😀 Ale teraz vidim, ze sa upokoji a kludnejsie pospinka. Tak urobime kompromis. 😉

diska
12. jan 2016

@lienka_1 no vidis to,moj maly ma takmer vzdy pootvorene pusu ,tiez sa mi zdalo ze ma tak velmi vykrojenu do hora alebo podnebie tak tvarovane,mu aj strihali tu uzdicku pod jazyckom ale mne sa zda ze ma aj tu viac zrastenu na hornej pere ale neviem to pusudit,tak ideme na krcne nech sa aj nato pozru.

cmudlo
12. jan 2016

@gagirl Držím palce na dnes a celých 9 mesiacov 😉

ingrid0105
12. jan 2016

@gagirl drzim palce prevelmi

katka17044
12. jan 2016

ahojte je tu niekto kto stimuluje? Ja by som mala mat cca o tyzden opu

santeema
12. jan 2016

@diska moj zatial nevyhadzuje, iba ten starsi mu ich ozhadzuje aj za neho🙂, ale s tym tenkym skreklavym hlaskom tiez akoze rozprava🙂...sa priatel smeje, ze zistil asi, ze ma hlas, lebo krici a zaroven sa pocuva a usmieva a ked nahodou zacne aj ten starsi, tak sa k nemu normalne prida a vykrikuju spolu🙂.

santeema
12. jan 2016

@gagirl drzim palce velmi🙂

dalida
12. jan 2016

@gagirl myslim na teba. 😉

stella25
12. jan 2016

@alica311 ahoj, ak mozem poradit.
urcite chod na konzultaciu do RF.
Ja som tiez pacientka pôvodom Iscare. Od zaciatku do mna pchali len max. davky hormonov. Nespravili ziadne vysetrenia, co som si sama nezistila a nedala porobit - imunologiu, hematologiu...., na nic ma neposlali. Len co najrychlejsie dostat za mna prachy z poistovne.
Co sa tyka platby. Kedze v Iscare som mala max. davky Gonalu alebo Merionalu, vzdy ma len lieky stali cca 1000 € + neratam ISCI, PK. Boli to strasne prachy a to som sla cez poistovnu.
A to nepisem o tom, ze to bolo ako na beziacom pase, 3 IVF za necele 2 roky. Ale to bola moja hlupost a nevedomost.

Potom som objavila baby tu a RF.
Prva konzultacia s Otevrelom a sanka dole. Vysvetlil, preco v mojom pripade su max. davky uplne zle riesenie, a preco ist len do softu. Tiez sme mali problem so spermiami, poslal nas k pani Cernakovej co tu baby spominali na vysetrenie. Ta navrhla liecbu. To v Iscare ani neriesili, len si muz pichal Merional bez akehokolvek vysetrenia.
Nikdy som nemala vela vajicok, max. 3ks. Takze ja som s liekmi ze RF max. platila 890 €
Ale keby som si ich tu pozhanala lacnejsie, tak ma to stoji asi o 150€ menej. Aj na tom sa da usetrik ked ides ako samoplatca. Soft ani poistovna nepreplaca.

Takze z mojej skusenosti z pristupu v Iscare uz by som tam nikdy nesla.

alica311
12. jan 2016

@stella25 Ďakujem za odpísanie, ešte sa spýtam, výsledky čo Vám robili v iscare si si pýtala? lebo mi máme takmer všetko založené tam.

alica311
12. jan 2016

@stella25 veď aj ja sa bojím tých max. dávok, mám vyššie fsh, preto sa stále viac prikláňam k softu, aspoň čo som tu na mk čítala, tak je to lepšie, a to nie som lekár a keby som to dr. nepripomenula, tak ani nevie, že je u mňa aj fsh problémov, stále riešila len manželov spg.... ☹ som dosť nahnevaná, lebo všetko tam je akési rýchle....

lienka_1
12. jan 2016

@diska Urcute to daj skontrolovat. Radsej teraz ako v 5.roku zivota, ked si dieta uz aj pamata. Dnes mame za sebou 1.poradnu. Zial, nepribrala na svoju povodnu hmotnost, tak zacinam davat 2x nutrilon ako prikrm. Hlavne nech nsm zmocnie, lebo je ako kuriatko, krehucka.

matusik6
12. jan 2016

@gagirl
Drzim Palce

stella25
12. jan 2016

@alica311 ano dali mi ich. Nesla som tam osobne, riesila som to s koordinátorkou len a jej som napisala mail, ze potrebujem vsetky moje vysledky zaslat, kvôli tomu, ze ideme na geneticke vysetrenie. A ona mi to poslala bez problemov. Ale myslim, ze keby som povedala, ze idem do iného centra alebo isla osobne za lekrarom, tak mi ich nedaju.
Ale pravdu povediac, asi sa do nich Otevrel ani nepozrel, on si robil svoj zapis z toho co som mu hovorila a ani som mu tam nic nenechavala, vsetko mam doma.

scheflera
12. jan 2016

@lienka_1 Moja sa tiež budila ručičkami a schované ich mať nechce.Skúsila som jej dať kabátik s dlhšími rukávmi,takže ich má v rukávoch,má ich teplučké a nebudí sa 😀 Ale som ju dobehla 😀

diska
12. jan 2016

@lienka_1 a viac tvojho mliecka nechce? zeby ste tomu este dali sancu...
Ved ano preto idem dat skontrolovat aj tu hornu peru ale mozno sa mi to len zda,ten jazycek ma velmi ale keby nebolo mna tak si to nikto vemi nevsimne,ja som si myslela ze preeto nevie ten cumlik drzat ale aj tak sa nenaucil,len to mal cca š mesiace teraz uz 7 tak snad ak to budu strihat sa nebude musiet aj sit lebo ono to vekom aj hrubne.Muz hvori,ze to ma ok ale tak uvidime.INac su aj take kosielky co ma ju na rucicky take co to vsunies babatku tam rucky abby sa neskriabali,mam 2 doma ak chces tak ti poslem ,maly ich ani nemal na sebe,lebo on sa uz narodil velky a pokial dosiel z nemocnice tak mu to aj bolo male 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre