Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lusipe
3. feb 2016

@kristinabianka je mi to velmi ľúto,ale ako som písala,Ket je úspešný lebo telo je viac v prirodzenom cykle ako po ET.ja som išla hned dalsi cyklus,nečakala som.mala som dobru ovulku a sliznicu a mala som len utrogestan...moooc drzim palceky.

zoji79
3. feb 2016

@erijan no mala som veľkú operáciu v nou, kde mi zobrali skoro celé hrubé črevo , tri úsečky z tenkého a vyčistili ma totálne od 10cm cyst. Všade som mala čokoládovu telutinu v brušnej dutine. Počas Ms som slabo krvácala, lebo vsetko mi išlo do bruška. Po operácii sme išli na Ivf ale vtedy este s clostilom žiaľ . Nakoniec po 3ivf a ketoch mi museli zobrať vajcovody, lebo že vraj čokoládovu telutinu som mala aj v tých vyjcovodov ktorá mi vytekala do maternice a vytlačil embrio po ET. Ja osobne si myslím, že mi najviac pomohla posledná operácia a sledovanie štítnej žľazy +ten prechod s lucrinom. Mudr. Malíčková mi nasadila správne kortikoidy a hematologicka dobre lieky. Okrem toho som chodila aj na akupunktúru a brala som nosifol 😊 Este nejaké vitamíny a veľa železa. V Brne sa zas starali o nás pekne , na RF sa nemôžem sťažovať a aj teraz pekne sa točia okolo nás ked sme tam. Skús na sr zavolať nejakému Dr 😄 Alebo čakať na email cez sviatky... Hah tam nemajú s tým Pb. Takze u mna jednoznačne palec hore v RF👍

chelly
3. feb 2016

@katka17044 mne tiez tak povedali, ze 3 tyzdne. no na kontrole pred vkladom (16 dni po biopsii) mi povedali, ze vysledky budu az tyzden po vklade (cize mesiac po biopsii). nakoniec Otevrel nesuhlasil s vkladom, ze mame pockat na vysledky (zavolal mi 2 minuty pred odchodom z domu, uz som bola nachystana). napokon vysledky prisli este az o tyzden neskor. vraj ze cakali, kym sa nazbiera viac vzoriek, kedze je to drahe. inak to vysetrenie trva celkovo par dni. moje vzorky prisli do labaku 4.12. a spracovanie prebiehalo 7.-.8.12. takze radsej si to naozaj este over.

katka17044
3. feb 2016

@chelly fuha tak to naozaj dost neprijemne... :( tak ja im budem pre istotu priebezne pisat, dakujem za radu

dancura
3. feb 2016

kocky, tak dnes som uz volala do Reprofitu, ze nech sa nam dr. Vrana ozve. Pred tyzdnom som mu posielala nase posledne vysledky a uz sa mame len dohodnut na stimulacii ale on sa vobec neozyva. Mozno s tym nahanam, no sme uz cca 3/4 roka v Reprofite a zatial sme len po vysetreniach chodili s tym, ze na vsetko treba dlho cakat. Tak nechcem dalsi mesiac stratit len kvoli tomu, ze sa mi vobec neozyva. Aky mate vy s nimi skusenosti? Odpovedaju na emaily v prijatelnom casovom limite?

katka17044
3. feb 2016

@dancura mne vacsinou kazdy odpisal ale prave doktor Vrana mi neodpisal

diska
3. feb 2016

@dancura mne Mudr .Vitouskova ked tam este bola tiez moc neodpisovala,niekedy hned a niekedy nicc,tak ak to bolo vazne som ju nahnala cez recpeciu alebo tu IVF koordinatorku..Marcel ten debatil aj opolnoci 😀 ..ako ostatny neviem. 🙂

silvinkabb
3. feb 2016

@dancura niesi v skupine reprofit? tam sa to riesi uz pomerne dlho. ja som sice kratko v tejto problematike a som zatial len zaujemca ale neodpovedaju. nestihaju zial ☹ podla mna toho maju hrozne vela, ved si len zber kolko bab tam zrazu ide z MK a je okolo nich teraz velke halo kvoli tym zmenam s iscarom atd. nemaju moc nad tym kontrolu no ☹

inna74
3. feb 2016

@katka17044 Ahoj,ak budeš mať dobré výsledky z genetiky,je vysoká pravdepodobnosť,že sa to podarí, ja som mala z nich pocit pri transfery,že to vedeli.

silvinkabb
3. feb 2016

@dancura a este som zabudla, ze Vrana najviac neodpisoval predtym, ale teraz uz aj ostatni podla bab

katka17044
3. feb 2016

@inna74 myslis ze vedeli ze sa to podari? ake embryjka ti davali na vysetrenie akej kvality mne hatchujucu blasto na 6 den v 5 dni boli kompaktne morule

kristinabianka
3. feb 2016

@katka17044 az v pondelok budes vediet ja do 2hodin? Preco tak neskoro ti daju vediet?

kristinabianka
3. feb 2016

@lusipe dakujem dufam aj ja ze KET bude top ved vela dievcat pise ze KET mali uspesne

katka17044
3. feb 2016

@kristinabianka a to pojdes niekde do centra? Raz som tak uz bola a ze vysledok na druhy den tak neviem preco ale je to blbe v gf som isla rano na krv a o 14 boli vysledky

kristinabianka
3. feb 2016

@katka17044 nie normalne do nemocnice sa chystam na krv no vysledky budu do 3-4 hodin

katka17044
3. feb 2016

@kristinabianka aha ja som sa k mojmu gynek. objednala neviem ci to budu vediet spravit skor ja by som aj doplatila ale asi to nevedia skor

gagirl
3. feb 2016

@kristinabianka ☹do kelu..je mi to luto..ale urcite je medzi t?dalsimi 3 embryjkami to prave..prajem vela sil..drzkaj sa..

gagirl
3. feb 2016

@katka17044 ahoj..je mi to luto ze test neukazal nic..ale mas este 2embryjka a urcite bude z nich aspon jedno to prave..a po genetike byva vklad uspesnejsi..prajem vela sil..a drzim palce na genetiku nech su obidve o.k..

erijan
3. feb 2016

@zoji79 takze si mala operovane aj creva..fuha... no ja mam tiez endo aj pri creve lebo je spojene s maternicou v zrastoch a nevedeli mi to tam uvolbit lebo sa bali poranenia creva... to s tymi vajcovodmi asi bude pravda,lebo aj mne to tak vysvetlili ze ked su nefunkcne,znicene endometriozou a este tam moze byt aj toxicka tekutina, ci endo alebo sactosalpinx tak je lepsie ich dat prec, lebo to znizuje uspesnost ivf...len neviem ci len kvoli tomu uhniezdneniu embrya alebo ci to moze posobit aj na vajecniky, to nevies? A kolko si mavala vajicka pri klasockom ivf ak sa mozem opytat?

kristinabianka
3. feb 2016

@gagirl dakujem je to tazke no idem a bojujem dalej

katka17044
3. feb 2016

@gagirl veľmi pekne ti dakujem... tak davam do toho nadej tak snad sa to uz podari...

erijan
3. feb 2016

@zoji79 a este sa chcem opytat sledovanie stitnej zlazy a hematologicky bolo na zaklade coho? Z krvi, hormonalneho profilu bolo vidno ze mas problem so stitnou zlazou?

dalida
3. feb 2016

@kristinabianka
@katka17044 dievcata, uprimne ma to mrzi. Viem vsak, ze kety su o cosi uspesnejsie
Posielam vela pozitivnej energie.

katka17044
3. feb 2016

@dalida dakujeem velmi pekne

vlasatica
3. feb 2016

Ahoj. Viete mi povedat kolko teraz stoji Ket?

silvinkabb
3. feb 2016

@dalida keby som aspon mala na ten KET ☹ mne nic neostalo na mrazenie

kubulka280
3. feb 2016

@cheeky82 ahoj tak ako si dopadla, ja idem teraz v sobotu na odber

cheeky82
3. feb 2016

@kubulka280 ahoj. Nemusela som ísť na druhu kontrolu. Ja mam odber v piatok. Koľko si mala folikulov? Ja asi 10, ale boli tam podľa všetkého aj cystu z clostylu, tak som zvedavá koľko bude vajíčok. Mas tiež soft?

kubulka280
3. feb 2016

ja som mala 5 a na druhom 2 a tiež cysty na oboch stranách.Ani ja nejdem na druhú kontrolu. Ano aj ja mám soft

dalida
3. feb 2016

@silvinkabb prajem ti vela pozitivnej energie a sily k skusaniu az do casu kym sa to nepodari. Viem, ze sa tomu v tejto xvili tazko veri, ale raz to vyjst musi.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre