Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tlucka
15. sep 2014

@timona Zaujímavý článok, akoby som boja jedným z výskumných objektov... ☹
Človek by si fakt mal určiť jasné hranice, dokedy bude podstupovať IVF a odkedy začne riešiť iné možnosti, ako sa "dopracovať" k dieťatku. Len túto hranicu je neskutočne ťažké určiť, lebo vždy dúfame, že toto posledné IVF bude konečne úspešné... ☹
Ešte by mali urobiť výskum, koľko z neúspešných párov po IVF skutočne využije náhradnú rodinnú starostlivosť, lebo nie všetky páry majú na to odvahu... 😒

katka1710
15. sep 2014

@crazybabenka písala som cm, samozrejme boli to mm, môj preklep... Držím palce, nech všetko dobre dopadne.

gagirl
15. sep 2014

@jplenka myslim na teba zajtra a drzim palce..🙂

gagirl
15. sep 2014

ahojte..kocky co ste posielali papiere do poistovne na refundaciu nakladov potrebovala by som sa nieco poradit..diki

buba08
15. sep 2014

@zabka1124 ja som mala vklad o 14.15

crazybabenka
16. sep 2014

@katka1710 vieš, že som si ani nevšimla 😀 😀 😀 Ďakujem za povzbudenie 😉

jplenka
16. sep 2014

@gagirl 10den,negativne...prepacte,ale nezvladam to...neverim tomu,nechapem to..

tlucka
16. sep 2014

@jplenka zlatíčko, je mi to veľmi ľúto.. Tak som verila, že sa to aspoň tebe podarí... ☹
Dnes sa vyplač, uľaví sa ti.. Ale potom už hlavu hore, musíme veriť, že raz sa nám to podarí 😉

tlucka
16. sep 2014

Ahojte kočky,mám na vás otázku, dnes mi Dr. Štelcl navrhol, aby som podstúpila hysteroskopiu, s termínom na budúci štvrtok alebo piatok. Treba rýchle rozhodnutie, tak neviem, čo urobiť. Poradíte?

lucka_220809
16. sep 2014

@tlucka Ahoj... ja vas tu sem tam sledujem, tiez chodim/chodila som s Stelclovi... a este na Sk v Iscari som mala histeroskopiu, u mna bola nakoniec spojena aj s laparkou. U mna to bol teda vacsi zasah, kedze pri laparke ti rezu dva otvory do brucha a teda sa potom hojis normalne ako po operacii, ale histeroskopia nie je nic hrozne, nemusis sa toho velmi bat, povedala by som... kvoli comu vlastne vahas, bojis sa zasahu? Nemalo by to byt nic velmi zle, podla mna uplne bez nejakych bolestivych nasledkov atd., proste cez spodok, cize bez rezov, ti exploruju maternicu atd. Ja by som sa toho nebala...

tlucka
16. sep 2014

@lucka_220809 Ďakujem. Ani neviem, čoho sa bojím. Možno ďalšej narkózy 😉 Viem, že o čo pri hysteroskopii ide, ale strach z uspávania tam je vždy. Ale asi do toho pôjdem, aj keď je to dosť rýchle rozhodnutie.

argenti
16. sep 2014

@tlucka Ahoj, ja som ju absolvovala minulý rok v RF. Nemas sa čoho bať. Je to ako pri OPU.

tlucka
16. sep 2014

@argenti Potrebovala si predoperačné alebo je to tiež ako pri OPU, že je to len krátka žilová narkóza, tak predoperačné nepotrebujem? Zostala si po zákroku aj niekoľko dní doma? Ide sa potom aj na kontrolu?

lucka_220809
16. sep 2014

@tlucka No ja som predoperacne potrebovala, ale mala som tu laparku... a bolo to na SK, tu potrebujes predoperacne na vsetko, v CR zavisi od nich, co ti povedia. Ale predoperacne vybavis hned, nic zlozite.
Ano, po laparke som mala par dni PN, ale to bolo preto,ze som ozaj mala dve rany skrz brusnu stenu, takze to ma bolelo a muselo sa hojit, to uz je o dost vacsi zasah ako ta hysteroskopia. Tam ti nic nenarusaju takze sa ti realne nema az tak co hojit. Moja narkoza aj pri laparke bola mozno 2 hodiny, ani nie... potom som spala este asi 20 hodin striedavo, bola som ako mechom udreta. Ale ozaj si myslim, ze hysteroskopia je uplna pohodka, nemusis sa stersovat vobec, Nepytala si sa na to Stelcla, ze ako to bezne byva?
Ja som este v den operacie sla domov, neostala som tam. A to laparoskopia je vacsi zakrok.

tlucka
16. sep 2014

@lucka_220809 Ešte som s ním nič nekonzultovala. Dnes mi to iba napísal, takže zháňam info a musím sa rozhodnúť. Ale idem do toho, snáď to bude v pohode 🙂

lucka_220809
16. sep 2014

@tlucka jasne, neodkladaj.. spytaj sa ho,ci potrebujes predoperacne a hotovo. Podla mna to bude dokopy hodina, potom si trochu polezis kym sa spamatas a pojdes este aj domov po vlastnych 😉 Budes to mat za sebou a budes spokojnejsia, nebudes si to pred sebou tlacit stale...

argenti
16. sep 2014

Ja som predoperacne robene nemalá a narkoza bola ako při OPU. Potom mi prišla doktorka na izbu povedat v akom stave je maternica a čo vlastne viděli a zistili. Ja som to absolvovala v stredu a zobrala som si ešte dva dni dovolenou+ dva dni vikend. Mne nerobili ziadny zasah, takže som nebola na kontrole. Ale myslím že sa na kontrolu nechodí tak ci tak.

argenti
16. sep 2014

@tlucka Ja som predoperacne robene nemalá a narkoza bola ako při OPU. Potom mi prišla doktorka na izbu povedat v akom stave je maternica a čo vlastne viděli a zistili. Ja som to absolvovala v stredu a zobrala som si ešte dva dni dovolenou+ dva dni vikend. Mne nerobili ziadny zasah, takže som nebola na kontrole. Ale myslím že sa na kontrolu nechodí tak ci tak.

gagirl
16. sep 2014

@jplenka moja je mi to luto..☹prajem ti vela sil..viem ze je to velmi tazke po tolkych neuspechoch..chapem ta..ale urcite si raz tie dve ciarky najdes..urcite..posielam objatie..

argenti
16. sep 2014

@tlucka Neboj sa bude to v pohode. Oni len musia zistiť ako to vyzera zvnutra.

falin
16. sep 2014

@tixx @gerdusha - gratulujem k vytuzenym //

falin
16. sep 2014

ach babulky ☹ ☹ ☹ je mi to luto, ze ani tentokrat vam to nevyslo 😖

@tlucka - Luci, tak som verila ze ti to vyjde. Drzkaj sa moja, posielam objatie a vela energie do dalsieho boja 😉. Na tu histerku chod, nemas co stratit

@gagirl - prajem vela sil. A veru dobre pises, ja som tiez citila kedy to vyslo a kedy nie , aj ked som si nahovarala ze to bude dobre a ze musim verit, ale citila som kedy to bolo negativne 😖

@jplenka - aj tebe posielam kopu energie

tixx
16. sep 2014

@falin dakujeeeem, tesim sa neskutocne, dufam,ze bude vsetko OK, dnes som robila dalsi testik a ciarka silnie,tak je to verim na dobrej ceste. 🙂

tixx
16. sep 2014

@tlucka moja ja by som do toho isla, Stelcl vie,co hovori, verila by som mu a kludne by som to podstupilo,keby ma to malo posunut blizsie k babatku. takze podla mna spravne rozhodnutie 🙂

falin
16. sep 2014

@tixx - super, urcite je to na dobrej ceste. 😉 Kedy ides na krvicku?

tixx
16. sep 2014

@jplenka ale nieee :( juuj to ma mrzi, viem,ze to sklamanie je velke a ze je ti teraz smutno, no potom sa musis znova nastartovat a riesit to dalej, lebo kazda si raz tie // najde a kazda babatko mat bude, o tom som presvedcena! prajem ti veeeela sil

tixx
16. sep 2014

@zabka1124 ja som mala vklad o 14 🙂 takze je to v pohode 🙂 drzim palce!

sona_fit
16. sep 2014

@tlucka Ahoj Lucka, co to tu čítam ☹ Ja som tak cítila že Ti to teraz vide a nic?! To nie je možné... Nechce sa mi tomu veriť! Je mi veľmi ľúto...
Je to tajomstvo prečo to niektorým vide a iným nie, pekne si citovala Stelca 🙂 Všetky to veľmi dobre vieme, len to je tažké na prezivanie.
Tu hysteroskopiu si len pekne urob aby si sa potom pekne preliecila v kúpeľoch a snáď to pomôže. Si mladucha ako píšeš 😉 oproti nám, tak to len niekedy prelomíš! Verím tomu!

Ja som včera bola na transfer, zapal vajecnikov sa naštastie nepotvrdil ale beriem antibiotiká. Bola som riadne vystrašená tou laparkou, ale chvála Bohu je to ok.

Dnes by mi mala prísť sprava o embrijkach, dúfam že este zabojujú. Vkladali mi HB2. HB1 nechal radšej nabudúce, lebo teraz že nie som úplne oki a este 2 boli HB2 a jedno CM+.

Inak som bola s ich prístupom veeeľmi spokojná, brali mi pre istotu este raz krv a knzultovali ma hlavný Otevrel (u toho som bola v sobotu na pohotovosti) s Kozumlikom a včera aj so Stelcom aj Machacom. Proste riešili daný problém za horúca a neodbavili ma len tak.

jplenka
16. sep 2014

@gagirl
@falin
@tlucka
@tixx kočky, ďakujem..ale som zúfalá...viem, že to poznáte tento pocit, a je to ten najhorší pocit, ale ja si myslím, že som už urobila uplne všetko, podstupila som tazku operaciu, cvicim, stravujem sa normalne, vysetrenia som mala asi vsetky...ja uz fakt neviem, co mam robit...normalne sa zosypavam...este ma ukludnili prispevky v inych temach, ze niektore kocky nevideli ani ducha na 10,11,12 den a ze mali potom krv pozitivnu. Zajtra rano idem na krv..tak sa modlim...som naivna? asi...ale inak by som sa zosypala..

tixx
16. sep 2014

@jplenka moja a pisala si do Brna uz, co ti doporuci lekar? ci si naivna? nie, len stale dufas,ze ti krv moze ukazat nieco ine,ako testy, a podla toho,co pises,by to nebolo nic nezvycajne... daj nam potom vediet, budeme na teba mysliet

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre