Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

dalida
23. okt 2012

Dievcata, tie kt. ste z vychodu, nebudete mat cestu do Brna? Tento rok uz do Brna nepojdeme a mne konci exp. na injekcie, kt. som si zakupila v Reprofite... Bola by skoda prist o injekcie aj peniazky, kt. som za ne zaplatila... tie iste budem potrebovat aj na dalsiu stimulku...(tu na MK o ne zatial zaujem neprejavili 😒 ) Nezobrali by ste mi ich do Reprofitu? prosim... Ak su tu dobre dusicky, prosim ozvite sa mi cez IP. Dakujem

tinkatinulka
23. okt 2012

@panarka Jej krása, no jasne jeden bojovník bude, neboj bude mu dobre u teba aspon 8,5 mesiaca 🙂

tinkatinulka
23. okt 2012

@zeina62 TAk nas bojovník č.2 to nevydržal do mrazu ☹ takže bude zatím jedno a potom pojdeme do Brna po surodenca 🙂

zeina62
23. okt 2012

@tinkatinulka juj to mi je luto tak aspon jedno vydrzalo 🙂 a kolko bunkove vam ostalo?

panarka
23. okt 2012

@tinkatinulka tak dúfam že prežije aspon jeden, a super by bolo keby máme aj nejakých mrazáčikov. Ale náš najbližší cieľ je hlavne aspoň jedno poriadne vyvinuté embryo a potom už len čakať na zázrak, že sa nám uchytí. A potom už len aby sa mu páčilo v brušku tak ako tvojmu mimi u teba v brušku 🙂

tinkatinulka
23. okt 2012

@zeina62 No jedno jedine je u mna v domčeku 🙂

tinkatinulka
23. okt 2012

@panarka Jasne neboj treba verit a nenechat sa nikýma ničím rozladit

kika017
23. okt 2012

@falin Ďakujem, teším sa už na 31.10. na konzultáciu, mám z toho dobrý pocit keď Vás tu čítam 🙂 a silno držím všetkým čakateľkám palce 🙂

Baby mám ešte jednu otázku: spolupracuje Reprofit aj s obvodným gynekológom na SK, napr. sono a odbery krvi počas cyklu. Pretože keď som bola na IVF v BA tak som tam chodila ako na hodiny klavíra, lebo mi povedali že oni akceptujú iba svoje výsledky. Je to dosť cestovania ...

tinka9075
23. okt 2012

@kika017 ahoj budeš spokojná z Brnom 🙂 🙂 na sono môžeš chodit k svojmu dokimu a do brna pošleš dokimu mail alebo zavoláš a povie ti ako máš pokračovat 🙂 🙂 🙂 ja som tiež chodila do BA a každú chvílu na sono ma to už nebavilo 😒 😒

kika017
23. okt 2012

@tinka9075 tak to je super 🙂 konečne normálny prístup... Ba ma nebavila už po prvom IVF, ale stále som sa presvedčovala, že to tak má asi byť, ale ten neľudský prístup ma po 2. neúspešnom IVF prestal baviť... mala som z toho pocit, že ide len o ľahko zarobené peniaze od stoviek žien ( samozrejme česť výnimkám )

tinka9075
23. okt 2012

@kika017 aj ja som bola prekvapená super prístup 🙂 🙂 ved centrá v BA sú len o jednom o peniazoch 😒 ja som chodila do Iscare tam sa ešte dalo ale potom GF tak to bolo strašné o ničom a si len číslo smutné ☹ ☹

kika017
23. okt 2012

@tinka9075 aj ja som chodila do GF za 2.IVF+2xKET som tam nechala cca 4 tis.EUR bez dopravy. Vôbec by mi to nevadilo keby som videla doma výsledok... ja viem že nie sú všemožní ale aj prístup 0 bodov ( či už lekári ale aj sestričky ) Tak teraz s načerpaním nových síl do boja a dobrým pocitom idem do Reprofitu 🙂
Držím aj tebe palce 🙂

tinka9075
23. okt 2012

@kika017 to GF je kapitola sama o sebe 😒 ja ked som chcela íst pred ivf na iui tak doki na mna pozrel tak škaredo 😠 a v brne nám ako prvé doporučil iui ked nemám problém otehotniet 🙂 🙂 do Reprofitu idem z velmi dobrým pocitom ja som ho mala ked sme odchádzali z konzultácie 😉 😉

dani125
23. okt 2012

@tinka9075 ahoj, tiež sa zaujímam o soft, pozerala som ten cenník, ale tam je že IVF s transférom 26 000, tak nechápem☹ fakt je to tých 15 000 + lieky? to by bolo super...

tinka9075
23. okt 2012

@dani125 ahoj čo si pozerala to je klasické ivf 🙂 soft musíš pozriet minimálna stimulácia je za 13000kč 🙂 🙂

dani125
23. okt 2012

@tinka9075 už som to našla🙂 tinka a ty máš priamo skúsenosť s týmto centrom?

tinka9075
23. okt 2012

@dani125 hej bola som tam na konzultácii a idem k nim na iui to nám doki odporučil že u nás sa ivf robit nemusí tak uvidím 🙂 🙂 zajtra idem na sono pozriet aké sú folíky 🙂 🙂 ja som s centrom velmi spokojná 🙂 🙂

dani125
23. okt 2012

@tinka9075 tak držím palce nech sú len pozitívne výsledky!!!🙂 ja som už IUI absolvovala v Heliose, prvé negatívne, druhé ešte čakám, len som taký pesimista a už zvažujem ďalšie možnosti ak z toho nič nebude a ten soft sa mi pozdáva aj to centrum v Brne podľa reakcií🙂

tinka9075
23. okt 2012

@dani125 aj ja uvidím ako bude po iui a ak by to náhodov nevyšlo ale ja verím že sa podarí 🙂 tak by som šla na soft 🙂 🙂 ja nemám dobre skúsenosti z heliosom hlavne z krajkovičom 😒 😒

dani125
23. okt 2012

@tinka9075 no ja chodím aj k nemu... a čo konkrétne ťa sklamalo?☹

tinka9075
23. okt 2012

@dani125 ti napíšem do ip 🙂

hora_lka
23. okt 2012

@tinka9075
@mirm soft uctuju kazdej, bez ohladu na davku pichanych hormonov, ja som toho priklad, brala som clostylbegyt a pichala som 225 jednotiek, co je dost, ale inak by som nemala sancu .. a odber krvi budu pocitat 2 x 2000 CZK pretoze beru obidvom partnerom, ISCI je maximalne 8000 CZK bez ohladu na pocet. pozeram do faktury, mne este uctovali 3 injekcie orgalutranu, ten som nemala, nevedela som ci ho budem potrebovat, preto som si ho nezhanala skor .. a pokial sa bude mrazit, tak Ti pride dalsia faktura na 250 EUR + KET myslim, ze 6000 CZK ... ale Brno je urcite dobra volba, nam to sice na prvy krat nevyslo, ale mame 4 mrazacikov, tak dufame, ze to vyjde

tinka9075
23. okt 2012

@hora_lka ahoj vdaka za vysvetlenie 🙂 kedy ideš na sono ja zajtra smer brno 😉 😉

hora_lka
23. okt 2012

@tinka9075 ja idem k svojmu, poobede o 16,30 som objednana, uvidime co vyvadza ta moja sliznica, ak bude v pohode, tak v pondelok alebo utorok do Brna

hora_lka
23. okt 2012

@tinka9075 v poho, ja len tak na doplnenie, lebo potom je clovek prekvapeny co vsetko musi zaplatit, my sme sa tiez na zaciatku dohodli na sume, ale uz sme prekrocili "rozpocet" 🙂 neva, su to dobre investovane peniaze, snad budeme mat pozitivny vysledok

tinka9075
23. okt 2012

@hora_lka možno sa stretneme ja tiež počítam že iui bude v pondelok alebo utorok 😉 😉 som zvedavá kolko som zarodila 😀 😀 nám na konzultácii povedal že sa zmestíme do 20000kč 🙂 🙂

hora_lka
23. okt 2012

@tinka9075 zajtra povies ako si dopadla ... nam vystavili fakturu ako sme sa dohodli, to je ok, ale ak priratam lieky, to bola palka plus mrazenie a KET, tak uz sme zase niekde inde ... ale hovorim, nelutujem ani cent 🙂 som rada, ze som tam isla este raz

tinka9075
23. okt 2012

@hora_lka napíšem ja mám injekcie doma a povedal mi že ich asi ani nebudem potrebovat ked mi iui vyjde že on je presvedčený že sa podarí no tak mu budem verit 🙂 🙂 ani ja nebanujem že som tam šla 🙂 🙂

hora_lka
23. okt 2012

@tinka9075 nam tiez povedal, ze to vidi velmi dobre, ze mame dobru prognozu, tak uz nam nic ine neostava, len mu verit 🙂

tinka9075
23. okt 2012

@hora_lka no len ja mu verím velmi a to je základ úspechu 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre