Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinka9075
17. sep 2015

@tlucka sú to také zlatíčka a Marko je taký môj cecok bez mna ani na krok a keď ma nevidí tak plače,,Zojke tej je to jedno tá je tatova ale neplače za ním ide za hocikým nebojí sa nikoho s každým je kamarátka 🙂 🙂

yanka1
17. sep 2015

@mimika1973 co to citam? aj ty ???? tesim sa a gratulujem : )))))))))))))

tlucka
17. sep 2015

@tinka9075 Sranda, ze su takí rozdielni. Hneď by som ich brala 🙂 Nepožičiaš? 🙂

tinka9075
17. sep 2015

@tlucka no sú veľmi rozdielny 🙂 požičiam aj na mesiac a konečne sa vyspím od pôrodu som sa ešte poriadne nevyspala 😉 😉

tlucka
17. sep 2015

@tinka9075 kludne, nemám s tým problém. Ja tiež toho vela v noci nenaspím. Napr. tuto noc som spala max 3 hodky, takze mas mozno spanku viac ako ja. Ja som taky nespavec a specialne vtedy, ak muz neni doma. To som ochotna aj do rana luxovat, len aby som sama spat nemusela. 🙂
Ale dnes uz idem tusim driemat, lebo ked sa bublinka z mojho bruska narodi, asi sa vela nevyspim 🙂
Pa

tinka9075
17. sep 2015

@tlucka tak pekne už choď do postieľky nech sa pekne bublinka zahryzne 🙂 🙂 ja už tiež pôjdem zajtra ideme z drobcami do Nitry na imunologiu tak uvidím čo nám zistia 😉 😉

tlucka
17. sep 2015

@tinka9075 Tak držím palce, nech vsetko dobre dopadne. Idete na kliniku k Dzurillovcom?

tinka9075
17. sep 2015

@tlucka ďakujem áno k Dzurillovcom a pani doktorka taká zlatá že zoberie dvojičky obe naraz a porobia vyšetrenia 🙂 🙂

tlucka
17. sep 2015

@tinka9075 Ja k nej tiez chodím a som spokojná. Tak nech všetko zajtra dobre dopadne
Držím palce. Pa

tinka9075
17. sep 2015

@tlucka tak to som rada že si spokojná verím že aj ja budem 🙂 🙂

tinkatinulka
18. sep 2015

@yanka1 ty čakáš tiež?

jedinecna711
18. sep 2015

@tlucka lucka a ztych 9 vkladov chytilo ti, vyslo ti pozit Hcg? Ci nikdy nic?

lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mimika1973
18. sep 2015

@yanka1 ahoj, dakujem 🙂 jo, jo veru, dufam, ze vsetko bude ok, no pri malom je to ufff, ale zvladneme to hadam 🙂
Vy IVF ci prirodzene? 😉

mimika1973
18. sep 2015

@tinkatinulka ahoj, ako moja? vies uz vysledok? dufam, ze vsetko je len OKi ! 🙂

pufa
18. sep 2015

@tlucka ach jaj.. Mne ani rozum nechce brat ze by sa niekto mohol v takejto situácii takto zachovať. Mal ísť pracovať na patologiu nie na reprodukčnú kliniku, tam by to bolo uz všetkým jedno.. Verím ze dnes si uz oveľa pokojnejšia a tešíš sa z tej nádeje ktorú máte 🙂

mimika1973
18. sep 2015

@tlucka ahojko, naozaj bezocivy doktor! toto remeslo by asi nemal vykonavat, bez sucitu a profesionalneho pristupu, lol! To ozaj uz mohol povedat stadium bublinky pri vklade, ci akoze nevedel???
Neboj, ak rano bola aj CM, urcite v priebehu dna pokrocila vo svojom vyvoji a hlavne v teplom brusku sa jej bude viac pacit nez v labaku 🙂 Dostala si aj papier celeho priebehu IVF? Napisana tam je CM ako vklad? ci?
Ako beries Utros? Drzim palce moja, a pozitivne myslenie! 😵
Baby tu na MK tiez otehotneli s CM, dokonca aj s dvojkovymi!!!

lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ria191
18. sep 2015

@mimika1973 ty koťuha jedna strááááášne sa teším veľká GRATULKA bodaj by to bola copanôčka 😀 😀 😀

mimika1973
18. sep 2015

@ria191 dakujem rius! 😉 😀 No ktovie co Pali vystrelil! 😀
Ako moja? ste sa rozhodli pre posledneho eskimaka?

ria191
18. sep 2015

@tlucka zlý začiatok dobrý koniec 😀 😀 😀 inšie si ani nepripúšťaj 😀 😀 😀. Micka potom hoď foto tvojej záhradečky ako si sa na nej dneska vybúrila 😀 😀 😀

ria191
18. sep 2015

@mimika1973 pokiaľ si dobre pamätám, tak ste nemali mrazákov či ako to bolo priznaj farbu 😀 😀 😀 . A tehu vírusiky hm ? si mi neposlala pekné 😔 😔 😔 😀 😀 😀 vidíš mohla som ísť v tesnom závese za tebou. No my sme asi v péčku alebo ako sa hovorí v Pakistane 😝 😝 😝 vyhliadky takmer žiadne a už aj Štěpán prešiel na Marcelovu pesimistickú vlnu takže dievčatá ja tu budem strašiť asi večne fňuk fňuk fňuk čo už taký je život.

ria191
18. sep 2015

@tlucka ééééj škoda že ja som nebola na tej koze 😝 😝 😝 určite by plakal on a nie ja 😀 😀 😀

tlucka
18. sep 2015

@ria191
@mimika1973
@lienkae
@pufa
Ahojte kočky, Ďakujem za vašu podporu. Tak dnes mi je už trošku lepšie (asi včerajšie vínko zaúčinkovalo 😀 😀 😀 ) Ale nie, práve som dopísala mail Macháčovi, tak som zvedavá, či sa ozve a čo napíše. ... Viem že bublinka je v brušku, už to nijako neovplyvním, ale aspoň budem mať pokoj na duši...

@ria191 Možno to bude aj opačne, dobre sa to začalo a zle skončí ☹ 😒 Neviem, či sa budem dnes búriť v záhradke, muž po nočnej drichme a asi nebude dnes ochotný sa záhrade hrabkať 😀 Záhrada už nie je taká krásna ako na jar alebo cez leto... Už len málo kríkov kvitne, tak teraz nepôsobí až tak pekne. Ako bolo v utorok na konzultácii? Aj ste sa dohodli na tú hysterku alebo ti dá ten umelý prechod?

@mimika1973 Gratulujem 🙂 🙂 Na papieri z celého preibehu mám napísané, že to bola CM, ale povedal, že je to z rána uvdený stav embrya. On m dilino ani na sále nechcel povedať na obrazovke, či to je. Podľa mňa to bolo štádium niekde medzi CM a EB. Mám aj Utrogestan 2-0-2, Medrol, lipidy, Fraxiparine, Estrimax... Normálne neviem, čo si mám skorej dávať 😀 😀 😀 A musím mať nadstavené pripomienky, aby som na niečo nezabudla 😀 😀

tlucka
18. sep 2015

@ria191 Baba jedna, ty si mi tu včera chýbala... Hneď by sa mi nálada zlepšila... No žiaľ na tej koze som plakala ja... Normálne som nechápala, čo za vola mi robí vklad.. Nielen aj, ale ani muž mu nerozumel... Ešte sme sa potom doma rozprávali, či je aj on z toho tak mimo alebo ja som príliš citlivá a brala som si to moc osobne... Ešte mi muž hovoril, že to čo mal za debilné otázky a komentáre? Napr. sa nás na sále pýtal, že aká bola cesta, či neboli kontroly. Tak sme povedali že v pohode. Tak nám nato odpovedal, že musíme dávať pozor na policajtov na ceste späť, že teraz budeme prevážať malého utečenca.... Čo ti poviem, nevedela som, či sa mám smiať alebo plakať...

tlucka
18. sep 2015

@jedinecna711 Toto bol môj deviaty vklad. A tých predchádzajúcich 8 vkladov som mala 2x biochemické tehotenstvo a v aprílu tohto roka som otehotnela, ale potom žiaľ potratila 😠

ria191
18. sep 2015

@tlucka ty si ale hovadzinááááááááááááááááááááááá ja zdochnem aký vtipný lekár, tak ja takýto suchý humor priam zbožňujem 😀 😀 😀 fakt lebo ja mám podobný 😕 😕 😕 😝 😝 😝 . Nebol náhodou taký mladý fešný ? minule som tam nad jedným slintala 😀 😀 😀 😔 😔 😔 😕 😕 😕 . Hysterka našťastie nebude ale prechod áno len ten môj smrad mi môže predpísať diphereline cez poisťovňu "kurňa" a robí drahoty keď budem musieť zacvakať 87 € za lieky tak ho pošlem do Pakistanu. Vie čím som si všetkým prešla a nepomôže mi nechápem to a pritom si dobre rozumieme. Musím sa dať dokopy a potom sa uvidí. Dúfam, že sa posnažíš a toho malého utečenca vypustíš z burška až o 9 mesiacov a dovtedy prosím tehu vírusy. Inak Štěpán na mojej vlnovej dĺžke páči sa mi veľmi aspoň bude sranda aj keď niekedy cez slzy. Drž sa mojenko ja by som to hneď zapichla tvojmu do postieľky asi by som sa celý deň z nej nepohla mne sa dneska nič nechcééééééééééééééééééééééé pomóóóóóc

tlucka
18. sep 2015

@ria191 😀 😀 😀 😀 Micka, aj ja mám rada takýto humor, ale po pár minútach v spoločnosti tohto doktora mi to neprišlo vtipné... Ano bol to ten celkom mladý a "relatívne fešný" doktor. Ale pozerala som si teraz na českom MK diskusiu a tiež viaceré kočky nie sú nadšené z jeho správania... Aj si myslím, že ty môžeš hlavne slintať doma pri svojom 😀 😀 😀 Mať doma takého chlapa, tak musím nosiť podbradník 😀 😀
Ja som si predtým vyberala Marcela tiež podľa osobných sympatií, ale teraz ma "zaujal" Štepán 😀 😀 😀 Tá charizma, čo z neho vyžaruje 😀 😀 😀 A tiež sa pri ňom cítim uvoľneno a nasmejeme sa ako hovädá 😀 😀 😀
Ja som strašný nespavec, takže asi by som ho svojim vrtením v posteli iba zobudila. Takže idem trošku poupratovať a navariť, aby fazulka (alebo utečenec) neboli hladní 😀 😀 😀
Tak dúfam, že tvoj doktor si to premyslí a nebude protestovať s predpísaním liekov. A neboj, na tomto fóre budem aj ja oxidovať ešte veľmi dlho 😀 😀 😀

kim12345
18. sep 2015

ahojte zienky,uz dlhsiu dobu sledujem tuto diskusiu,len som nejako este neprispela.
Ja som po IVF otehotnela,ale zakazdym aj potratila (spolu 3x som mala MA, vzdy okolo 8-10tt) su tu niektore,kterym sa podarilo donosit zdrave babo,aj napriek predchadzajucim potratom? Uz neviem ,co robit,aby to vyslo,navrhuju mi intralipidy a nizkomolekulovy heparin,aj napriek tomu,ze nemam indikaciu.Vysetrene mam da sa povedat vsetko.Dakujem

mircalla
18. sep 2015

@tlucka pocuj a nechces oddych, aspon 2-3 dni?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre