Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ludinka
26. jún 2014

@zibi ani u nas ich vacsinou nemaju, ale minule som mala tie testy z dr. max a ukazal mi lepsie ako mamatest 😉

zibi
26. jún 2014

@ludinka hej tak super..
mne tiez stale nukaju dr. max a kedze mama test nemali tak som si brala aj dr. max a podla mna su tiez dobre a dva testy su v jednom baleni 🙂

ludinka
26. jún 2014

@zibi presne tak maju dobru cenu a mne sa aj osvedcili

zibi
26. jún 2014

@ludinka no kebyze nedostanem tak zajtra skusim otestovat ale take stastie mat veru ja nemam 😝

certicekxxl
26. jún 2014

Ahoj dievcata, po 6 rocnom marnom skusani otehotniet prirodzene, som rezignovala a idem to riesit cez IVF. Ja som bola v poriadku, ale posledny rok mam problem s ovulaciou ( asi dosledok stresu, kedze uz 5 rokov intenzivne chodime po lekaroch), manzel ma velmi zly spg, podstupil aj operaciu, ale stale sa nedari. Skusali sme vsetko, proste to nejde. Docitala som sa o soft IVF, ktory by bol pre mna aj z nabozenskeho hladiska aj z hladiska zdravia optimalny a takisto o Reprofite v Brne, Viete mi odporucit lekara, ktory je naozaj dobry a ci sa to vobec da vybrat? Ako sa pripravit na cely ten proces doma tak, aby to bolo uspesne? Ja uvazujem tak, ze pocvicim mojzisovu, uzijem si leto, maximalne sa sustredim na stravu a vyzivu a ked to nepojde, niekedy koncom jesene- zaciatkom zimy to absolvujem. Uz som zufala, momentalne chodim aj ku fertility koucke nech so mnou nieco spravi, pretoze tuzba po dietatku ma postupne absolutne vyraduje zo zivota :( Dakujem za vsetky rady

speranza1
26. jún 2014

@certicekxxl moje rady pre teba🙂
1. RF je velmi dobra volba... neolutujes
2. lekari v RF su vsetci dobrí odborníci.... volba je na tebe.. ja konkretne mam DR. Stelcla
3. aj ja som podstupila fertility coucing... myslim, si ze mne konkretne nepomohol (ty sama sa musis nastavit, tak aby si bola v pohode)
4. zdravy zivotny styl ti neuskodi, ale ja osobne nie som predvedcena, ze prave toto je klucom k uspechu
5. my sa snazime 7 rokov... skus kuknut moj profil a uvidis, co sme podtupili.... ale nevzdavame to....
6. zivot je prekrasny a nemozeme ho preplakat kvôli tomu, ze nemame deticky.... v zivote sa stavaju aj ovela horsie veci...
7. VSETKY SA RAZ DOCKAME ZDRAVEHO BABATKA 😵 😵 😵 😵 😵 😵

speranza1
26. jún 2014

@certicekxxl ospravedlnujem sa za chyby ako napr. coaching a pod 😀 😀 😀 😀

leontinka27
26. jún 2014

@ludinka RF test je 20ovy tak asi preto bol gravitest lepsi.a na kolky den si si ich robila?ale tie testy su fakt zaujimave?verit ci neverit.

ina7
26. jún 2014

@certicekxxl V RF by mali byt vsetci doktori vyborni. Ja som bola u dr. Koudelku a robil soft kvoli OHSS. Mali sme 6 vajok a 4 embrya, co by bolo prijatelne aj pri 100% uspesnosti transferov

certicekxxl
26. jún 2014

@speranza1 , @ina7 Ja verim, ze raz sa nam to podari a budeme mat to najmojkanejsie a najvytuzenejsie babatko na svete 😉

Cize mam to nechat na nahodu? Ako ste postupovali vy?

certicekxxl
26. jún 2014

@ina7 vaau, to je super, silno drzim prsteky

speranza1
26. jún 2014

@certicekxxl no to, ako sa rozhodnes ist dalej ty je len a len na tebe.... ak chces podstupovat IVF v RF v BRne, tak tam zavolaj a objednaj sa na konzultaciu a oni ti uz vsetko poradia...ak mas doma akekolvek vysetrenia, papiere od lekarov, co vsetko ste uz podstupili, tak ich mozes zobrat so sebou poprípade ak si to pamatas, tak im to vsetko pekne nadiktujes...a uz zalezi na lekarovi v RF, aky zvoli dalsi postup🙂
Prajem ti vela stastia k Vasej ceste za zdravym bábätkom 🙂 😵

speranza1
26. jún 2014

zeny uz na dnes koncim..lebo uz privela kecaaam 😀 😀 😀 😀 😀 😀 paaaaaaaaaaaa a drzim vsetkym nadalej palce.... 😉

certicekxxl
26. jún 2014

@speranza1 dakujem, napodobne...raz sa to podarit musi 🙂

dalida
26. jún 2014

@speranza1 mas odomna like za vycerpavajuce odpovede, nie ze koncisss 😝 😀

dalida
26. jún 2014

@speranza1 a aj ja uz idem... Idem domov z prace... Lahnem si na chvilku.... pockam manzela... skocime na nakup... a bude nam fajn... P.s. chcem kupit testy... asi by som to zajtra skusila

leontinka27
26. jún 2014

@ina7 nuz ale stale premyslam preco nam zostali iba dve embryka.ked je chyba?vajicka spermie?preco sa nedelili tak ako mali?a mozno aj tie dve co vlozili sa hned prestali delit.co mame urobit aby boli kvalitne embyjka?

ina7
26. jún 2014

@leontinka27 Hmm. Podla mna je zbytocne sa teraz pre to trapit a spekulovat. Jedine sa spytat doktora. Ale mozno je to z tej kategorie otazok ze preco jednej to vyjde na prvy a drehej na desiaty pokus. :-\

korenka17
26. jún 2014

babyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy a je to tu!!! som oficiálne tehulkaaaaaaaaaaaaa!mám HCG 303...bože,všetky vás objímam,ja plačem,mama si už dala za jedon... 😀 😅

korenka17
26. jún 2014

@ludinka mám to!HCG 303,som tehulkaaaaaaaaaaaaa!

ina7
26. jún 2014

@certicekxxl Ak ma mm zle vysledky tak by som necakala a riesila. Lebo spg sa zvykne len zhorsovat. Najlepsie si dohodnut konzultaciu a oni ti navrhnu co sa im zda ze by bolo najlepsie. Mozno rovno ivf, mozno dalsie vysetrenia. Mna mrzi ze som to neriesila cez car skor. Ze sme sa nechali odpinkat recami ze ved este skuste, mozno to pojde prirodzene. A tymi predrazenymi lentilkami co tak radi zvyknu chlapi predpisovat chlapom. Poviem ti ze my sa snazime 10 rokov a z toho 5 v car. Mm ma hrozny spg. Dlho som si hovorila ze nemusi ich byt milion, ze staci aj jedna sikovna spermia. A nic. Ale zato aj ked su to neni dobri plavci, oplodnenost vajicok mame vysoku, tentokrat vsetky zrele vajicka oplodnili aj prezili PK. Nepoznam babu, ktora by si hovorila ze mohli sme este pockat, ale.je vela bab co hovori ze skoda ze sme to neriesili skor. Takze za mna - isto sa objednaj a uvidis co ti povedia. Ked budes mat navrhnute sposoby bude uz len na tebe a mm ako a kedy to skusite.

ina7
26. jún 2014

@korenka17 Gratulujem 😀😀😀 Vsetky ti to zelame. A kocka - drz nam miesto v kupe. 😉

lusipe
26. jún 2014

@korenka17 jeeeeej. Mooooc gratulujem a zelam krasne bezproblemove tehulkovanie 😉

rebeka33
26. jún 2014

@korenka17 obrovska gratulka. Velmi sa s tebou tesim. Ktory den ti ti brali? hura prve pozit. Hcg .
@certicekxxl obdivujem,ze si pri zlom spermiograme vydrzala cakat tak dlho.ja som po 2 rokoch povedala dost. A je mi lutoze som tolko stratila. SIMI mam z po 6 rokoch a teraz velmi trpnem ci donosim toto babo ,lebo ja dalsi pokus uz nemam vek skusat. Takze rf vyborna volba a ked ich budes pocuvat urcite budes tehula😉

certicekxxl
26. jún 2014

dievcata, dakujem vam 🙂

@rebeka33 drzim silno palceky, aby to vsetko doslo az do zdarneho konca 😉

gagirl
26. jún 2014

@korenka17 super..tesim sa s tebou..a prajem vsetko dobre aj dalej az do porodu..drzte sa:🙂

jahoda333
26. jún 2014

@dafy ved hej uz nemusis uz mas parik predsa 😉

haimi
26. jún 2014

@korenka17 velka gratulacia, uzivaj si to a oddychuj 😉 pokial chodis do prace tak ziadny stres

bradik
26. jún 2014

@korenka17 Krasne HCG, velmi gratulujem, nech to dobojujete do stastneho konca, tfuj tfuj 🙂

korenka17
26. jún 2014

@rebeka33 dnes som 34DC,14 dní po ET

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre