Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

rebeka33
12. sep 2014

@kika8259 najblizsie mas kvalitny prvotrimestralny v Ba. Za certa si nespomeniem na meno toho doktora o. Skus pozriet dozadu diskusie. Viem ,ze tam baby chodili a velmi si to chvalili. Kvalitne certfikovane morfologie robia asi len 5 na.sk.

tixx
12. sep 2014

@evadek nevolala,ale dnes asi budem... neni to fakt bohvieco... 😒

evadek
12. sep 2014

@tixx ale vies'ze ked je ohss je to znak, ze nieco sa tam deje ? 🙂

tixx
12. sep 2014

@evadek bodaj by si mala pravdu... volala som do Brna, mam ist na kontrolne sono k mojmu lekarovi...tak utekam,potom sa ozvem...inak ty si ma nakopla,aby som to zacala riesit... asi lepsie sa dat skontrolovat, lebo prijemne to teda neni 😒

evadek
12. sep 2014

@tixx to som rada, ze som ta nakopla , lebo pripadne ohss nie je sranda ...daj vediet ako si dopadla. Drzim ti palce 🙂

zibi
12. sep 2014

cauko baby ..pichali niekomu intralipid? kolko ste platili za neho??

sona_fit
12. sep 2014

Dievčatá moje, poraďte, som 2 den po OPU, včera som bola nafúknuta a príznaky ako OHSS, vypila som 3 litre vody a nutridrink a dnes je to už lepšie, netlačí ma to už tak pod rebrami aj brucho je menšie, ale ma hrozne boli. V okoli pupku, akoby aj čreva ma boleli ked si naň zatlačím. Proste celé brucho nielen vajecniky. Práve som sa vrátila od dokiho ale neordinoval, urobil si voľno, tak neviem či to ďalej riešiť. Naplasil ma totiž Stelcl ked mi po OPU povedal že mi dali pre istotu jednorazovo antibiotiká, vraj aby som nedostala infekciu lebo všade tam byla sama endometrioza a vtedy to je riskantne. No a infekciu som už raz mala takúto a vtedy som mala aj teploty a teraz nemám.
Neviem či to mam riešiť este alebo vydržať. Vy ste mali tiež takéto bolesti? Dakujemza rady...

tlucka
12. sep 2014

@sona_fit Sonička, to ma mrzí, že máš takéto problémy. Nezastupoval dnes tvojho lekára nejaký iný?
Nemôžeš ísť k inému? Skús zavolať do RF a uvidíš, čo ti odporučia. Ja by som asi radšej skočila na pohotovosť, aby si sa presvedčila, že je všetko v poriadku. Držím ti strašne palčeky. 😉

sona_fit
12. sep 2014

Lucka vďaka, práveže to som naštvana že doktor ani nemal dovolenku ani nic napísané na dverách, nie je to prvý raz co tam takto nebol, oni si jednoducho niekedy neobjednaju pacientky niektorý den (obyčajne v piatok) a urobia si voľno. Sestrička tam síce mala auto ale v ordinacii tma a pozamikane!!!

gagirl
12. sep 2014

Ahojte kocky..tie co ste posielali papiere do poistovne na refundaciu nakladov po ivf chcela by som sa nieco spytat..poradit...dakujeeem🙂

gagirl
12. sep 2014

@tixx drzim palce moja..neboj nic to bude dobry znak ze sa tam nieco deje..ozvi sa potom🙂

tlucka
12. sep 2014

@sona_fit Tak volaj do RF, nech ti odporučia, čo robiť. Ale keď máš takéto bolesti, asi by som na tvojom mieste fakt skočila na pohotovosť.

korenka17
12. sep 2014

Tak hlásim výsledky morfologie a triple testov: morfo super-má 12cm,116gr,srdiečko bije,vrtí sa ako má,placenta vzadu a genet,vady 1:5300.Takže na amnio nejdem!V 20tt pôjdem ešte na kontrolné sono k Dr.Grochalovi do MT ešte.Majte aj Vy čím skôr takéto starosti a super výsledky!!! 🙂

speranza1
12. sep 2014

@korenka17 prekrasna sprava..... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 tesim sa prevelmi s tebou 😉 🙂

mimika1973
12. sep 2014

Ahojky koceny! 🙂
prajem vsetkym pekny slnecny vikend! ;)
Babenky mamicky, posielali ste aj foto vasho drobca, oznamenie o narodeni a tak do RF alebo dake podakovanie aj? 🙂
Tak sa mi zda, ze mali na stranke nejaku fotogaleriu babetiek reprofitacikov, hovori vam to nieco?
Tfuj tfuj snazilkam a cakatelkam! 😵 😵
Tehulky ako sa mate?

tixx
12. sep 2014

@gagirl @evadek no kocky... mam OHSS vraj I.-II. stupna, vodu v bruchu... ale kym to nebude take,ze uz to neviem vydrzat, tak to nebudu riesit... volal doktor,co mi robil sono so Stelclom, a potom mi ho dal k telefonu... Stelcl povedal,ze to moze by sposobene aj rastucim HCG, ja tak velmi dufam,ze to tak aj naozaj bude 🙂 doktor na sone ziadne babo nevidel,ale to sa asi na 7. den po ET podla mna ani neda... tak bojujem dalej, uz som doma v teplakoch vyvalena pred telkou 🙂

evadek
12. sep 2014

@tixx tak vidis ... super, ze si isla .... a ja viem , ze to byva znak rastuceho hCG ...takže ak bude horsie sup do nemocky .... davaj si pozor 🙂 držím palce 🙂

tixx
12. sep 2014

@evadek juuuuuuuj ja dufam,ze mas pravdu moja 🙂 a dakujem za nakopnutie, aspon viem,na com som 🙂

tixx
12. sep 2014

@sona_fit skus ist k lekarovi, mne to dnes tiez @evadek poradila, a dakujem jej za to. Mna po OPU bolelo brucho asi 3 dni,ale dalo sa to prezit. Teraz po transfere ma ale boli ovela ovela viac, a dnes zistili,ze mam OHSS...ale snad je to dobre znamenie. drzim palce!

motiv
12. sep 2014

@zibi mne pichali, tusim 1.200 ceskych za jednu infuzku

evadek
12. sep 2014

@motiv a kvoli comu ho tebe pichali?

mimika1973
12. sep 2014

@tixx ano moja, stelcl ma pravdu, na 7.den to moze byt aj s rastucim hcg! 😉
Drzim palecky a hlavne oddychuj, aby sa ti to nezhorsilo a neublizilo to a babenku! Polovicu cakania mas uz za Sebou, este taky jeden tyzden, ci 3 dni, a budes vediet 🙂

zibi
12. sep 2014

@motiv mne povedal otevrel ze za 2500 to sa mi zda dost vela 😖

tixx
12. sep 2014

@mimika1973 ja tak veeelmi dufam,ze to je pravda,ze to naozaj je to HCG 🙂 no v pondelok na 10. den po ET chcem robit test, tak snad tam budu // 🙂 oddychujem, pijem veeeela vody, tak snad to bude OK... inak kedy to zvykne prejst potom?

diska
12. sep 2014

@tixx rastucim hcg sa to bude zhorsovat,vhodnejsie ako pitie vody je vyvar z maska,pit kolko vladzes,mineralka,dzusik,tvaroh.Ak sa to bude zhorsovat tak ist na infuzku ta pomoze.Zaklad vela tekutim a cikat vela ak sa nebude dat cikat hned utekat na pohotovost.

tixx
12. sep 2014

@diska hned si idem spravit nejaky dobry vyvar z kuriatka, dakujem za radu 🙂 ostatne doma mam, a este poprosim mm,nech mi prinesie nejake mineralky 🙂 verim,ze to prejde 🙂

malickaberuska
12. sep 2014

@tixx držím palce! 🙂
na 7. deň po ET sa naozaj embryjko v maternici nedá vidieť, to by musel byť nejaký sci-fi ultrazvukovo-mikroskopický prístroj z budúcnosti 🙂

tixx
12. sep 2014

@malickaberuska dakujeeem 🙂 haha, super si to s tym pristrojom napisala 😀

gagirl
12. sep 2014

@tixx bude to lepsie urcite.. to suvisi s tym malym embryjkom v brusku ze pekne rastie..len pekne oddychuj a bude to dobre..a ziadne do prace zatial..🙂

tixx
12. sep 2014

@gagirl no do prace sa zatial nechystam, aj na bud. tyzden ostanem doma, len si musim vymysliet nejaku vyhovorku 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre