Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

amali
25. jan 2013

aký je dr.kozumplík odborník....čakám na odpovede: ináč som sa nasmiala lebo vyzerá čisto ako moj brat... 😀

deinad
25. jan 2013

@radina ahoj, tak som rada, ze kontrolne vysetrenie dopadlo dobre. Ale citiam, ze na laparku predsa len pojdes aj hysteroskopiu, tak drzim palce, uz mas termin? Ja sa do Brna chystam zase vo februari 🙂

radina
25. jan 2013

@deinad Totiz ten vacok tam asi stale je a podla vsetkeho sa naplna a puka ...ked toto absolvujem, chcem ist este do medirexu na dalsie odbery krvi, kvoli tej mutacii, lebo urcite existuje este daco, co mi nikto nenavrhol preverit a potom si uz mozem zalozit poradnu, pre neuspesne snazilky. 😀

radina
25. jan 2013

@deinad Laparka by sa mala absolvovat v prvej polovici cyklu, takze asi v polke februara.

deinad
25. jan 2013

@radina ja som tu nebola dlho, takze ani neviem o Tebe posledne infosky, co Ti vlastne zistili, ak sa Ti chce o tom pisat..ja som mala v decembri ET v Brne, ale nevyslo, vo februari sa chystam na KET.

radina
25. jan 2013

@deinad Ahoj, jasneee , napisem .... takze za posledne 4 mesiace mi zistili mierne zvysenu bunecnu imunitu na spermosky - liecba prednison 6 tyzdnov , no sex , iba s ochranou. 😕 ... chvalabohu uz mozme vraj sex cez ovulku bez. 😀 ... jupiiii. ..... Potom som naliehala na vysetrenie trombofilnych mutacii, samozrejme len vdaka MK - mam mthfr c1298c - vraj staci fraxik cez tehotnestvo. Takze som si bola pre stimulku, reku ze uz ideme na to. Najnovsia diagnoza z dnesneho tyzdna znie saktosalpinx , znie to desne. 😠 Takze miesto ivf , idem na laparku. Potom snad uz bude klud. 😝

melisska
25. jan 2013

@nelly3 nie

amali
25. jan 2013

to mi nikto neodpovie ☹

bibi24
25. jan 2013

@amali ja nie som odborny lekar, aby som vedela posudit aky je odbornik, ale na mna posobil dobrym dojmom. Bol prijemny, sympaticky, ochotny odpovedat na akekolvek otazky, vsetko vysvetlil. Pri poslednom ivf mi robil utz kontroly aj ET.

kubicek79
25. jan 2013

caute dievcata skuste na ten "rozhadzany cyklus" po ivf caj z hluchavky bielej mne vtedy pomohol

zuzu1122
25. jan 2013

@zuzmil no, prvykrat idem a uz sa zacinam trosku bat... ale len toho, ze budem zvracat... z narkozy mi byva strasne zle ☹

amali
25. jan 2013

@bibi24 dakujem za tvoj názor...

zuzu1122
25. jan 2013

@falin falinka, dakujem za povzbudenie.. dnes mi manzel pichal pregnyl, jak sa mu chudakovi triasli ruky 🙂 ale zvladol to... moze robit sestricku z kramarov 😀

bibi24
26. jan 2013

@zuzu1122 po tejto narkoze ti nebude zle, to je 10 min. zalezitost 😉

zuzmil
26. jan 2013

@zuzu1122 Neboj sa. Ta narkoza je naozaj skor prijemna ako neprijemna a v Reprofite su vsetci zlati. Vsetko dobre dopadne, neboj sa.

zeina62
26. jan 2013

@zuzu1122 skus nejest a nepit od 12 noci a nebudes zvracat, ja uz mam vela narkoz za sebou,neboj to nic neni

annetty
26. jan 2013

@nelly3 ahoj. Tak dnes som 9. Den po ET, a spravila som testik, ale žiaľ ani duch sa mi neobjavil. Som z toho veľmi smutná. 😢 Ak sa mi niečo objaví na teste v utorok, to bude len zázrak

nelly3
26. jan 2013

@annetty
no skusis na 12 den po ET testnut a uvidis.

nelly3
26. jan 2013

@zuzu1122
mne bolo po narkoze strasne zle, ale to bolo v gyn-five po opu, potom som isla na hysteroskopiu a som to spominala, som sa velmi bala, ale to mi uz zle nebolo a v brne ked som bola tak tiez som upozornovala, ze mi byva zle, ale nakoniec mi tiez nebolo. treba im to spomenut, mozno ti namiesaju lahsiu. bude dobre neboj 😉

zuzu1108
26. jan 2013

@annetty Anetka a na krvicku ides kedy? Ale este nezufaj este pockaj na krv 😖 . Myslim na teba 😲 .

vanda02
26. jan 2013

Ahojte dievcata, tiez uvazujem nad Reprofit Brno, prosim Vas ak mate niektora skusenosti, pojdem tam 1x ako to prebieha??? Je mozne si vybrat lekara, treba nejake vysledky vysetreni, budu robit nejake vysetrenia? A co samotny priebeh ivf?
Dakujem za odpovede. 😉

sherny
26. jan 2013

@nelly3 ahoj, ked sa pichne pregnyl tak 36 hod.potom sa robí IUI.
Ten pregnyl sa pichá preto, aby sa spustila ovluácia, teda aspoň mne tak povedal, a ja som bola 4 x na IUI, síce neúspešne......

huginka13
26. jan 2013

Ahojte kočky,už dávnejšie vám sledujem a vdaka vašim názorom a radám sme sa rozhodli pre Brno,dnes ráno sme si boli pre 1xvčasnu blastocystu a 1x exp.morulu,takže mi začína obdobie aj radosti aj strachu,zatiaľ u mna prevládaju pozitívne pocity z celého procesu,cítila som sa tam ako človek a nie ako len nejaké štvorčíslie 🙂takže ako sa hovarí do tretice všetko dobré,každá to musíme nejako vydržať,veriť,že všetko sa na dobrééé obráti,dakujem za tuto stránku,pá

sherny
26. jan 2013

@zuzu1122 ja som tiež mala taký problém, stimulovala som MERIONALOM a mala som hyperreakciu, mala som až 9 vajíčok a dozrievalli skoro rovnako, a tak nám dal doky podpísať papier, že je to všetko na našu zodpovednosť, že nám zakazuje styk....tak sme to radšej nechali tak...

nelly3
26. jan 2013

@sherny
ja viem naco sa picha pregnyl 😉 , ale ja nejdem na IUI, ja pojdem asi na KET (mam 1 HB zmrazenu) preto som sa cudovala, ze pri KET pregnyl 🙂

sherny
26. jan 2013

@nelly3 hmm..., s tým skúsenosti nemám, zatiaľ...ale hádam doky vie čo robí...držím palčeky 🙂

nelly3
26. jan 2013

@sherny
snad ano lebo potom som mu este jeden mail pisala, ci sa nepomylil a ze nie 🙂

sherny
26. jan 2013

@nelly3 tak to potom bude dobré, treba veriť a dúfať 🙂

strapula27
26. jan 2013

@sherny aj ja stimulujem merionalom,kolko ampuliek si si pichala?? a ak som dobre pochopila, pocas stimulacie nemozeme mat styk, vsak?? nikto nam to nezakazal,ale asi nie je dobre riskovat...

sherny
26. jan 2013

@strapula27 ahoj ja som stimulovala najskôr každý večer 1 injekcia 75-tka ale na sone tak na 10deň mi doky zistil hyperstimulačný syndrom a tak som liečbu musela ukončiť, a kedže som mala veľmi veľa vajíčok, tak nám doky zakázal styk, lebo by bola možnosť viacpočetného tehotenstva a to sme nechceli riskovať.
Druhý raz som stimulovala obdeň, a to zas išlo strašne všetko pomaly, že až na 16 deň mi robil IUI, ale neúspešne....teraz začínam riešiť IVF...tak uvidíme

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre