Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lucetta
21. mar 2012

@rebeka33 dakujem za info...skoda, ze baby "usli"...by sa nam novym v reprofite zisli rady a mala navigacia 😉
o to viac ma ale tesi, ze su to maminy 😀 takze boli v Reprofite uspesne 😀 co sa tyka mudr. je to jedno ku komu sa chodi alebo ako to tam funguje,,mame termin na stvrtok a v telef. nieco sestricka mrmlala ked pisala, ze ked nie v piatok tak stvrtok ale k inemu dr. ??? vdaka

brita
21. mar 2012

@gerdusha Mne dal Stelcl prednison automaticky, berie sa od prveho dna cyklu. Ak ides s darkynou, tak od jej prveho dna jej cyklu samozrejme, lebo teba nastavia na to injekciou, aby si bola ako tak s darkynou zosynchronizovana. Berie sa az do 15. tyzdna.

gerdusha
21. mar 2012

@brita ,

vdaka...ideme bez darkyne...aj mne planuje mudr v RF dat prednison, len ma zaujimalo, ako ho "nastavuju"...teda zenu nan 🙂

brita
21. mar 2012

@gerdusha Neviem, co myslis, tym "nastavenim" 😉 . Proste ho zacnes brat raz denne kazdy den odo dna, kedy ti urci lekar, budes to mat napisane v protokole. Neboj, nezamyslaj sa nad tym. 🙂 Baby hovoria, ze prednison je humus a taky a onaky, ale my ho potrebujeme a hotovo. 😀 Necitaj pribalovy letak, jednoducho ho len uzivaj, ako ti povie doktor a vsetko bude dobre. 🙂

zabka1124
22. mar 2012

Ahojte babulky, ja viem uz som vas asi s tymto otravovala, ale potrebovala by som poradit.
Kedze byvame v zahranici,3 roky sa snazime o mimi a stale nic, stale rozmyslam nad umelym oplodnenim,beriem clomid-ovu mavam 14-16DC, takze som sa chcela opytat:
Ked zavolam do Caru,:*ci mi najprv odporucia IUI?
1) ako rychlo mi daju termin na konzultaciu.
2) kezde sme neabsolvovali ani IUI ani IVF ci je dobre si dat na SVK spravit nejake vysetrenia alebo to spravia oni,
3) kolko sa caka na vysledky
4)je mozne ist na konzultaciu napr. v maji ale na IVF alebo ISCI a pod az v septembri ci decembri?
Dakujeeeem moc za informacie🙂🙂🙂:
Krasny slnieckovy dnicek prajem🙂!!!

sneznicka
22. mar 2012

ahojte, tak ja sa po case ozyvam, ale tentokrat nemam dobre spravy ☹ Dnes som absolvovala kiret, kedze sa moj drobcek prestaval od 8. tyzdna vyvijat, este sme 2 tyzdne cakali, co bude, ale napokon sa ziadne zazraky nekonali. Takze sme po piatich prenosoch opat na zaciatku...

bibka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bibi24
22. mar 2012

@sneznicka moja, to nieeeee ☹ ☹ ☹ ani len vo sne si neviem predstavit co prezivas. Preco sa nam to stane??? Preco, ked sa uz konecne dockame tak nadherneho vysledku, pride zase kruta realita??? Najviac najviac mi je to luto ☹ 😔 ak by sa mi toto malo stat, tak ani nechcem byt tehotna. Musi to velmi boliet.
Drzim ti silno palce, aby si nasla este silu a energiu zabojovat!!! Znova.
Myslim na teba.

kukulik30
22. mar 2012

ahojte
@bettypo dik za tip na ubytko 😉 , prave sme s mm vcera rozmyslali, ze pred odberom asi pojdeme niekde prenocovat , lebo to uz by bolo vela cestovat skoro v noci, aby tam clovek bol rano

tanitta
22. mar 2012

@sneznicka zvladnite to podla moznosti mrzi ma to 😔 ale podla vlastnych skusenosti ta neuspech nastartuje o to viac a dodalsieho levelu chodte co najskor.... . .. telo si pameta tehotenstvo o to je vecsia sanca ze to klapne opet s uspesnym koncom😉

kiara15
22. mar 2012

@sneznicka ahoj to iste sa mi stalo tiez mne v 8tt prestalo byt srdiecko a chceli sme tym skoncit ale mi nedalo toto brno ze este to skusime lebo som pocula len same chvali a aj som sa o nich presvedcila uz sme boli aj na konzultacii uz len spravny cas zacat 😉 drzim ti palce a vela sil ja som sa tiez dlho stoho zotavovala 😒

sneznicka
22. mar 2012

@bibi24
@tanitta
@tanitta
@kiara15 dakujem dievcata za podporu, no nie je to najlahsie obdobie, ale clovek je z tych predoslych neuspechov aj dost vytrenovany:( Neviem, co bude dalej, je to u mna za kazdym len o pokuse a omyle a ci este budem mat dost sily na dalsie, to cas ukaze. Uz sme si v decembri podali aj ziadost o osvojenie a celkom sa s tym aj stotoznujeme, mozno toto ma byt nasa cesta. Nevzdavam to, ved cas ukaze, co este bude. Ale Vam vsetkym velmi drzim palce, lebo v Brne naozaj robia zazraky a mnohym pomohli.

rebeka33
22. mar 2012

@gerdusha ja som brala od stiimulky do 11tt.

rebeka33
22. mar 2012

@sneznicka je mii to veľmi ľúto 😢 , viem ako to bolí. Mne sa to stalo 2x, ale máme Simonku - takže sa nevzdávaj. Podarí sa. Rýchle uzdravenie tela aj duše.
@kukulik30 ako sa páčilo v RF a čo vám navrhli. Ste spokojný, čo mm?
@zabka1124 konzultáciu ti dajú podľa toho ku komu ideš, ale do 2-3 t. ja doporučujem Dr.Koudelku a Dr. Štelca.
Ale všetci sú super. Vezmi vyšetrenia kroré máš. Potrebuješ určite čerstvý hormonálny profil z 1-3 dňa cyklu. A ostatné urobia sami ,ale ti dajú doplniť a poslať mailom. Dohodnete si postup a kedy začneš sa rozhodneš ty a len im nahlásiš prvý deň brania liekov jedno kedy.

takyna
22. mar 2012

@kukulik30 my sme z muzom tiez prespavali v Brne pred vkladom, vedla Reprofitu je krasny penzionik, prijemny utuplny, hned vedla 3metre, cena myslim bola 700CZ pre dvoch.

pozdravujem babule a drzim vsetkym palce 🙂

takyna
22. mar 2012

@tanitta keby nebolo veru teba, tak ja neviem co je Brno a Reprofit, velka vdaka tiez 😵

bettypo
22. mar 2012

Ahojte, k tomu ubytovaniu v Brne si treba poriadne zistiť ceny, lebo tie sa v čase veľtrhov a akcií dosť zvyšujú. Tých akcií je pomerne veľa. Viď príklad http://www.penzionintegrity.eu/cenik/

kukulik30
23. mar 2012

ahojte, ja ten tak rychlo, chystam sa do prace
@rebeka33
Brno sme absolvovali , presne podla ocakavania to tam bolo super, aj dr, aj atmosfera , aj pristup, aj sme sa dohodli na minimalke, tak ako som dufala, takze najblizsi menzes t.j. 10.4 . zacinam stimulku a dufam, ze to vyjde , iny ako pozitivny vysledok neberiem , vyjde nas to cca 1000€ aj s liekmi, kedze mam iba clostil a Menopur a potom este Orgalutran, male davky a dufame, ze budu po predlzenej kultivacia 2 krasne embryjka, to je nas ciel a s dr. Koudelkom a jedno vlozi a jedno ostane...krasa, tak som si vzdy predstavovala IVF, ziadne mega davky hormonov, kvanta oocytov a nasledne mrazenie vela embryjok, ktore vacsinou nemaju sancu
takze tak v skratke, budeme sa snazit vyhnut rizikam trombozy, a ak to vyjde , ze bude trvat na tom, aby tehotenstvo bolo ukoncene skor ako po 36tt..no ale to daleka buducnost pre mna, strasne sa bojim aj tesim naraz...chapete urcite
akurat , co ma trapi, kedze prvu kontrolu nam dal 7.-8 . den cyklu a potom vravel, ze 12. alebo 13 den bude odber pripadne, ale ten vychadza na vikend, ako sa to potom planuje? 😕nebude to prilis skoro alebo neskoro , ak to bude preto v piatok alebo pondelok????
@takyna dik za tip, vies aj nazov penzionu? alebo mas link? ze mrknem aj na to

mirinda10
23. mar 2012

@kukulik30 ahoj, tak vidim, ze si nadsena z Brna to je velmi pozitivne. Ja verim, ze teraz sa to uz podari a moc ti to prajem. Tam odber robia aj cez vikend neboj a ja som sla 12ti den cyklu. Maju to pod kontrolou, OPU ti budu posuvat podla velkosti folikul, ver im a vsetko bude dobre. Drzte sa a prajem krasny piatok. Juj uz ide vikend a opat budem s dcerkou cely den, moc sa tesim a ma byt krasne pocko, tak nebudem musiet sediet v klimatizovanej miestnosti ale uzivat si jar a pocuvat vtacikov 🙂 🙂 🙂 🙂

lulu10
23. mar 2012

caute babule, zdravim nove clenky klubu Reprofit 😉 som rada ze sa to tu tak pekne rozbehlo, RF je urcite najlepsia volba, drzim Vam vsetkym palce nech sa spolocne dockame vytuzeneho vysledku 😵

lulu10
23. mar 2012

@sneznicka ahoj velmi ma mrzi co sa ti stalo, mam to zasebou 3x 😢 prajem ti aby si sa rychlo dostala do pohody a nabrala silu do dalsieho snazenia...

bettypo
23. mar 2012

@kukulik30 nič sa neboj, oni robia aj víkend nie ako v KE. Stále má niekto službu

takyna
23. mar 2012
zabka1124
23. mar 2012

@rebeka33 dakujeeemmm🙂 za infoo, si zlata🙂🙂!!!
🙂

dalida
23. mar 2012

@kukulik30 budem ti drzat palce 🙂
@takyna idem aj ja kuk na ten penzion.

svetlana77
23. mar 2012

ahojte, všetkým snažilkám držím silno palce, aby boli čoskoro maminami!
chcela by som sa opýtať, ako ste to riešili, ak ste nezohnali lieky, na ktorých ste sa v RF dohodli? ja sa totiž už 2 mesiace márne snažím zohnať Orgalutran 2-3ks, alebo Cetrotide 3-4 ks, takže stimulácia sa asi odkladá o ďalší mesiac...

kiara15
23. mar 2012

@sneznicka drzim ti palce aby si sa cim skor zotavila a potom sup do Brna 🙂 🙂

bettypo
24. mar 2012

@svetlana77 kúpením liekov v lekárni za plnú sumu 😒 . Recept myslím pošlú aj poštou. Orgalutran stojí 43,41 a cetrotide 40,48 - 1 ks (ak vezmeš cetrotide celú krabičku vyjde ks na 33 eur)

kukulik30
24. mar 2012

@svetlana77 ja som si vzala lieky priamo od nich v plnej sume...a vyjde nas to cca 8000, mame clostil, menopur a orgalutran....kedzesme sa rozhodli zacat od najblizsej menstruacie, nebol by cas zhanat lieky po nete

takyna
24. mar 2012

@dalida ,
@kukulik30 drzim vam palce 😵

aj ostatnym kockam drzim palce 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre