Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

helenka12
22. jún 2015

@mircalla ahoj aj nam odporucaju darcovske vajicko lebo ja mam uz 40 a moje niesu dobre kolko vas to vyslo a ako sa postuje 🙂

sasa1983
22. jún 2015

Prenatelzilina.sk, est PRENASCAN môže absolvovať akákoľvek tehotná žena medzi 12.-22.týždňom tehotnosti (na vyšetrenie sa odoberie tehotnej 15ml krvi zo žily). Jeho hlavnou výhodou, z pohľadu plodu, je skutočnosť, že ide o vyšetrenie neinvazívne (t.j. nezvyšuje riziko potratu). Hlavnou skupinou sú však ženy:

so zvýšeným rizikom trizómie chromozómu č.21 (Downov sy), č.18 (Edwardsov sy), č.13 (Patauov sy) vypočítaným na základe skríningového testu
s hraničným rizikom (1:350 – 1:500 - 1000) na vyššie uvedené syndrómy
s vekom nad 35 rokov
s obavou o graviditu, kde je indikácia na invazívny výkon (a obávajú sa rizika potratu po výkone).

...

sasa1983
22. jún 2015

a viem, že mi hovorili, že najlepšie skôr, než na konci odporúčania doby vykonateľnosti prenascanu, lebo klesá výpovednosť, ale fakt netuším, že prečo a tiež, ako skorej....spýtaj sa, keď pôjdeš. tiež by ma to zaujímalo.

mircalla
22. jún 2015

@sasa1983 urcite sa opytam...pretoze co prave citam o amnio - nie je mi z toho nijako dobre:(....
dakujem ti za informacie...bude to 17tt tak hadam az tak hrozne neskoro to nie je, ked to je az do 22tt
dam ti potom vediet

marverka
22. jún 2015

@kvetoslava78 dik, a to si nepichala orgalutran alebo cetrotide, no a ja som mala v nedelu - vcera, cca 19mm-22mm fol. a pregnyl picham az dnes vecer, tak preto sa bojim ze su velke, a opu malo byt dnes - zajtra , nie az v stredu.ale ja som si pichala cetrotide, aby nepraskli , ako moc to pomaha neviem, lebo ho picham od piatku, ale ako to bude po pichnuti pregnylu netusim, lebo dotera som nemala problem s poctom a kvalitou vajok, u nas je spg velmi zly+ moje endometrium

sasa1983
22. jún 2015

@mircalla ok, Ondrejčáka poznám osobne, je to normálny lucídny doktor, nie dáky pseudoodborník, ale naozaj vie čo hovorí. A to amnio zas určite taký strašiak byť nemusí, ja som len zvolila alternatívu, ale ani na amnio som ísť vyslovene od nikoho odporučené nemala. keby som sa musela k tomu odobrať, iste by som šla, to riziko je tak minimálne, že...

mircalla
22. jún 2015

@sasa1983 hej, velmi sa mi pacil - bol skvely...o jeho odbornosti vobec nepochybujem, navyse uzasny pristup....je tam aj klesken, k tomu som nechcela ist ani za nic, poznam ho a mam s nim zlu skusenost

sasa1983
22. jún 2015

@mircalla to je individuálne, keď je tam aj subjektívna zložka hodnotenia, už je to iný pohľad. aj Ondrejčák má svoje dni...Saša

1laura1234
22. jún 2015

@marculik aj so mnou bol tak dohodnutý,ale keď som zistila,že tam už nepracuje,tak som sa rozhodla ísť na tú kontrolu radšej do RF.

kvetoslava78
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
misenaf
23. jún 2015

Kočky prosím neviete kolko stojí PICSI a ICSI pre samoplatcu? V tom cenníku sa nevyznám...

crazybabenka
23. jún 2015

@misenaf to by zaujímalo aj mňa 😉

tinkatinulka
23. jún 2015

@misenaf ICSI jedného oocytu je 1000 KC, max 8000 KC..takže ak budes mat 13 oocytov platíš len 8000, PICSI sa k tento sume dopláca 3000 KC, to je za všetky na počne nezáleží takže ak bude 13oocytov, spolu 11000 KC..

marverka
23. jún 2015

@kvetoslava78 joj bodaj by si mala pravdu

misenaf
23. jún 2015

@tinkatinulka takto som to veru nepochopila z toho cenníku ale asi máš pravdu...aj vy ste mali PICSI? My mame dobry spg a aj tak nam navrhli PICSi, nechapem preco.

tinkatinulka
23. jún 2015

@misenaf mali sme 1x, ale žiaden zázrak od toho necakaj, nam to Machac ani viac krát neodporúčal..ak máte SPG celkom oki vyhodené peniaze..to mi bolo povedané..no z toho cenníku to neni jasne uplne..hlavne treba ratat aj tie testy na poh.choroby

misenaf
23. jún 2015

@tinkatinulka cize by stacilo ICSI? alebo bez specialnej metody, nech sa prirodzene spoja?

misenaf
23. jún 2015

Ešte kočky sa vas chcem spytať či sa oplatia tie lieky co vydavaju v RF sestričky alebo mam ziadat recept a vybrat si ich na Slovensku alebo tam dolu v tej lekarni. Ci nemaju nahodu vyššiu cenu. Dakujem

tinkatinulka
23. jún 2015

@misenaf u nás ICSI kedže mame zlý SPG..

misenaf
23. jún 2015

@tinkatinulka my chceme určite ICSI ale Otevrel napísal do papierov PICSI, eše to s ním preberem že prečo , či je vyššia šanca atd..vdaka

marculik
23. jún 2015

@1laura1234 Ahoj hovori ti nieco meno Pospisilova ?Machac mi odpisal,vraj ma ku nej zaraduje

lemoni86
23. jún 2015

@bergalm ahoj 🙂 Ja som dnes bola na prvej poradni uz v nemocke 🙂 Maly je ok, vraj bude ale mensi.. teraz ma okolo 2500 +- 400 gramov, aj rozmery vsemozne su mensie.. ako stale je to len orientacne, tak vypocital utz, realita moze byt ina . Tiez mi dr povedala ze uz mam krcok na 1cm skrateny a daco ze som pre prst v celom priechode priepustna tam dole, tomu nejak nechapem.. no ale ze vraj mozem ist skor o par dni az tyzden .. uvidime 🙂 A ty ako ?
ostatne tehule? @santeema @speranza1 @lenka54321happy @benny11 atd?
@haimi @diska ako to ide s deturencami? 🙂

gagirl
23. jún 2015

Ahojte kocky..potrebovala by som zistit jednu info pre kamosku..Dr.Bielik z BB ma ktore dni ambulanciu?myslim ze len 2 krat do tyzdna..A telefonne cislo na nich..dakujem

speranza1
23. jún 2015

@lemoni86 ja cca o dva tyzdne uz nastupujem vraj do nemocky, aby ma uz mali pod dohladom...len dufam, ze bude k dispozicii nadstandard, lebo inak si to ja so svojou povahou neviem predstavit...ja nutne potrebujem klud a samotu na izbe...mozno je to pre niekoho nepochopitelne, ale...no taka som.... 😝

speranza1
23. jún 2015

@lemoni86 a diska uz porodila?

bergalm
23. jún 2015

@lemoni86 ahoj noo u nas neviem vo Stvrtok mam poslednu poradnu u svojho dr.a monitor a potom uvidime asi o tyzden uz do nemocky len dnes zo spodu citim obcas taky maly tlak obcas ma pobolieva tam dolu take cudne az oddnes to zacalo ale inak pohoda i ked si myslim,ze babo je priecne otocene kedze sa tak vlni no co uz 😕 tak som zvedava co mi dr.povie sak uz po 3tyz.nacase

monicka79
23. jún 2015

@lemoni86 toto aj mne tvrdili ze mala bude mensia, sono skresluje. Nakoniec mala 3240g a 52cm 😉

nelly3
23. jún 2015

@gagirl
t.c. 0908 218 591 - konzultacna ambulancia, volat utorok, streda, stvrtok po 16 hod. 😉

benny11
23. jún 2015

@lemoni86 Ahoj, tak ja už chodím každý týždeň do poradne, ale k svojmu lekárovi, lebo on ma odrodí v Šaci. Zatiaľ sme sa dohodli na 12.7., ale uvidíme podľa situácie. V pondelok mám utz, a znova CTG vyšetrenie. Váhu zatiaľ nevie, tento týždeň mi robil len stery.....tak si musím počkať. Držím palce, aby všetko dobre dopadlo. 😀

rada2002
23. jún 2015

Ahojte dievčatá. Som tu nová a potrebovala by som od Vás radu ohľadne reprofitu. Je to Brno Hlinky? Ja som tam objednaná v júli a idem tam prvý krát. Dva roky ma liečili a teraz zistili že nemám priechodné vajcovody. Pred dvoma týždňami mi robili prefuky. Bola som Aj v ferticentre, a nakoľko máme aj s partenrom už 39 rokov nám povedal lekár " že čo tu robíte v takom veku a že nám neodporúča už umelé nakoľko je tam len 10% úspešnosť. 39rokov máme len 4 mesiace a viem že si to platím všetko, ale chceme to skúsiť, pretože ja už jedno dieťa mám, ale s terajším partnerom nie, takže by sme chceli aspoň jedno spoločné. Čo vy na to? Máte skúsenosti s takým vekom ako ja? Nemali sme dobrý pocit z toho lekára v ferticentre, tak ideme do Brna. Čo myslíte máme ešte šancu? Čo to všetko asi vyjde? Lekár nám povedal, že od nás zoberú aj posledné peniaze čo máme. Prosím poraďte. Neviem na koho sa mám obrátiť. Vopred ďakujem. Čím viac odpovedí mi príde tým lepšie.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre