Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gabikasz
27. jan 2010

Avaka krááááásavica 🙂 nech z nej máte veľku radosť

tanitta
27. jan 2010

Avaka... proste to vedia 😵 krasna 😉
Leni... nohy hore a hlavu v klude 😉
baby zase spackali porod na antolskej.....uff.. ja nechapem preco tie zeny silo mocou tlacia do prirodzenych porodov??? ☹

lahhel
autor
28. jan 2010

Ahojky 🙂

Labusik drzim palceky na ET 🙂

Lenik, blohozelam k dvom mimiskom, nech sa maju u teba k svetu a krasne rastu 🙂

Diorka, krasne miery, vahy 😀 drzte sa aj vy 🙂

Babulky, vsetky vas pozdravujem a prajem krasny zasnezeny dnik 😉

mirinda10
28. jan 2010

boze ved som to pozerala to je strasne je to fakt, ze len tak sa dietatku nezlomia rebra a klucna kost. Juli este stastie, ze tam mas znamu nech ma vsetko pod dohladom to sa nemalo stat. Ved ak sa to aj stane ale nemali ju pustit domov, chuda matka
uz teraz mam strach ako ja budem rodit ☹

dior
28. jan 2010

dakujeme ti lahlel 🙂 uz nech si aj ty tehu 🙂

zuzla80
28. jan 2010

Avuška nádherná je vaša maličká, ešte je tak čerstvo pokrčená, ale je to úžasné dieťatko. Dúfam, že sa vám obom darí dobre a že si jedna druhú užívate. Veľmi na vás myslím...

Lenik aj na teba veľmi myslím, veľmi ti prajem, aby toho 5.2. boli nádherné diaľnice - už by si si zaslúžila aj ty, naša stálica 😵

Mircalla ja som sa tiež výsledky z kombinovaného screeningu dozvedela až na ďalšej poradni, ale do tých 2týždňov by výsledky mali určite byť. Inak ak si mala NT hodnotu v poriadku, tak to najdôležitejšie. My sme mali trippel testy v 17tt a práve dnes som dostala výsledky a v nich boli uvedený predpokladaný vek matky v čase pôrodu - neviem, či vek sa berie do úvahy aj pri testoch v 12tt.

My sme mali dnes kontrolu, pre istotu po minulotýždňovom rozkrvácaní sa, tak krčok je v poriadku, drobček spinkal, ale srdiečko mu krásne bilo a trippel testy sú taktiež OK. Takže najbližšie veľky morfo utz. Inak lekárka bola veľmi zlatá - viete akú starosť si o mňa robila, keď som sa pri cyto rozkrvácala, normálne mi chcela volať, či je všetko v poriadku, nevedela sa dočkať kedy prídem na kontrolu, až mala normálne výčitky a zlatá povedala, že už nebude robiť cyto tehuľkám, ktoré si pichajú fraxiparine, že som jej ako skúsenosť stačila...

Pozdravujem 😵

julietka
28. jan 2010

ahojte babulky 🙂

veru ked som to vcera pozerala..si hovorim ze taketo reportaze ked pozeraju zeny pre porodom ako sa asi mozu citit vsak? aj ked mne to niekedy pripada ako keby chcel niekto silou mocou tu antolsku potopit. po tych umrtiach minuly rok som nebola veru rozhodnuta ze tam pojdem, ale musim verit ze vsetko dobre dopadne..aj ked ja hovorim ze niekedy je praveze znamost na obtiaz, ale teda budem verit ze vsetko dobre dopadne, aj ked vyskytnut sa moze cokolvek necakane..

tiez neviem preco zeny nutia do prirodzenych porodov..asi preto ze pre zenu z hladiska zotavenia sa je to lepsie, ale pre babatko je mensie zdravotne riziko sekcia jednoznacne, aj ked zazije vacsi prvotny sok ako pri prirodzenom, ale ked prirodzeny neprebieha tak ako ma je to trauma aj pre dieta..

dior
28. jan 2010

zuzla ahoj, som rada,ze ste v poriadku 🙂 aj tebe sa robia taka kopceky, ja citim ako sa deti prevaluju z jednej strany na druhu 😵

PORADTE -ako si mam zmensit fotky,aby som ich mohla vlozit 😕 ☹

mojej sesternici ako rodila tiez zlomili rucicku malinkej 😠 rodila v topolcanoch a to je zdrav. sestra-ach jaj

zuzla80
28. jan 2010

Diorik tiež som cítila také kopčeky resp. také vydutia na rôznych miestach maternice, keď som to povedala lekárke, tak mi vravela, že si mám dávať pravidelne Magne B6 - ja teraz skôr pociťujem také kopančeky. Aj ja som rada, že sa vám pekne všetkým trom darí 😉

Tiež som videla tú reportáž a nedokážem pochopiť ako mohli takéto novorodeniatko vôbec pustiť domov. Zrejme preto, aby to zakryli, neboli žiadne záznami a mali čisté ruky. Dieťatko malo vraj pri pôrode 4kg a vyťahovalo ho pritom ešte kliešťami, čo je v dnešnej dobe riadna hlúposť...

julietka
28. jan 2010

diorka aj ja som citila najskor taka prevalovanie drobcov a tiez sa mi robili kopceky, je to mile 😵

inak s tymi zlomeninami pri porode ...som sa na to pytala dokiny a vraj je to bezne, len niekto to viac rozpytvava ako je potrebne, ze sa to proste stane tak ako sa bezne stava ze pri cisarskom trosku "skrtnu" skalpelom do babatka, niekedy az tak ze musia zosivat, ale vacsinou sa to len pritlaci a pekne zrastie..vraj su to bezne veci o ktorych sa ani nehovori...

mirinda10
28. jan 2010

zuzik super, ze drobcek je ok a inak aj v 12tt sa robi screennig na testy spolu s vekom matky

no mojej segre v Ruzinove pri prvom porode zlomili rebra tlacili dve sestricky Miska von a bola ako dobita sama podliatina a to mal 4,3kg hroza teraz dievcatko malo 3,3kg a isla pekne sama a vsetko bolo ok ale ked som ju videla skoro som odpadla tie jej modre rebra, co vsetko musi zena pretrpiet

ved toho sa boji moj doc povie cisarky a nejaka primarka povie nie tak sa balim a idem rodit do Rakuska alebo do CZ kaslem na nase zdravotnictvo ale potom im to osladim cez media, nech ludia vedia ze niekedy sa setri na nespravnom mieste alebo sa priamo spytam co stoji sekcia cez poistovnu a tolko dam nemocke na stol nech to nemusi hradit poistovna ale ja si to zaplatim sama

julietka
28. jan 2010

zuzlik som rada ze ste aj vy v poriadku 🙂 uvedomujes si ze si uz v polovicke? 😵

takyna
28. jan 2010

Ahojte babule, ja len na skok, zajtra ideme na šitie, ak sa niečo v programe operácii nepokazí 😉 , kopeme, neviem, neviem, či to nebude chlapček 😉 🙂 , myslím na vás, nestíham, net je slabučký, ale aspoň niečo, 😝 😵 , držte sa mi tu , potom sa ozvem pá 😵

kukulik30
28. jan 2010

Ahojte reprofitacky 😵

predovsetkym vitam na svete malu Elušku, zelam jej aj rodicom vela zdravicka 😵 😵 😵 😵
zuzlik...super, ze ste v poriadku, ani sa nenazdas a porod je tu 😉
taky, zajtra sa drz, vsetko bude ok 🙂 ziadne strachy 😉
lenka..tak bobaci uz v brusku, tak ich opatruj a necakam ine, iba // 😵pri takych krasnych embryjkach to je tutovka 🤐
pozdravujem vsetky tehulky a snazilky 🙂 opatrujte sa, obcas mrkam, ako sa tu mate

dior
28. jan 2010

takyna drzime ti zajtra palceky 🙂 😵

mirinda10
28. jan 2010

taky drz sa zajtra uz budes mat po siti a za chvilku ste doma

labusik o par minut bude drobcek v brusku, moc na teba myslime 🙂

kukulik30
28. jan 2010

diorik, ty si sa pytala, ako zmensovat fotky...tak aj zmensujem v programe, v ktorom fotky otvaram, napr, ja mam Windows Vistu...a foto otvaram v Microsoft Office Picture Manager, ked si otvorim fotku, hore na liste su moznosti subor, Upravy, Zobrazit, Obrazok, Nastroje a pomocnik, kliknes na OBRAZOK, vyskocia ti moznosti,a je tam ZMENIT VELIKOST, kliknes a vpravo ti vyskocia moznosti, na aky velky dokument chces zmenit, ja menim na 640x 480px ..no vyskusaj 😉 neviem, cis om to nenapisala jak tatar 😀

mircalla
28. jan 2010

takyna, drzim palce na tu oper...ale vidis, ze vsetko ide ako ma🙂)

baby to je sila ta antolska...ja tam osobne poznam 2 pripady...kolegyni dceru kliestami vytahovali, nastatie bez nasledkov. kamoskinej sestre malej vyklbili nohu a mala zial aj opuch mozgu a nevidi, trvale nasledky

oboch nechceli urobitr cisarsky....

labus,, lenka...obe //

dior
28. jan 2010

kukulik subor,zobrazit vidim,ale ten obrazok nie ☹ ,nie je problem, ze to mam ulozene medzi obrazkami?

kukulik30
28. jan 2010

to je jedno, kde to mas, ale v nejakom programe to otvaras a moznosti tam musia byt na zmenu velikosti..hlavne ked si ten obrazok otvoris, tak hore by to malo byt, jedine, ze mas nejaky iny program 😒

kukulik30
28. jan 2010

v com ti otvara tie fotky? v akom programe?

dior
28. jan 2010

keby som ja vedela aky je to program 😅 , skusila som fotku poslat do dokumentov a tam som nasla ze skosit %

kukulik30
28. jan 2010

hnmmm...vyskusaj, kliknut pravym tlacidlom mysky a tam su UPRAVY, hned to da do skicara a tam je hore Obrazok- klikni, dalej zmenit velikost alebo skosit 😉

kukulik30
28. jan 2010

zabudla som napisat, ze naco kliknut pravim tlacidlom mysky, takze na fotku 😀

dior
28. jan 2010

dakujem kakulik, ale mi to trvalo 😀 , ale spolocne sme to zvladli, ja asi nemam na to program, tak to budem robit takto ako si ma to naucila- mozem sa pohrat teraz 🙂

kukulik30
28. jan 2010

diorik..no vidis, super 😵 😵 😵 tesim sa na fotecky 😉 🙂

zajacik...
28. jan 2010

Ahojte 🙂
Avaka blahozelam k Elke a prajem vam celej rodinke vela zdravicka a lasky 😵 😵 😵
Taky drzim palce na zajtra! 🙂
Vsetkym snazilkam coskoro II na testikoch a tehulkam pred porodom zelam pohodovy porod 🙂
A ostatnym tehulkam nech su zdrave aj s babikami v brusku 🙂

julietka
28. jan 2010

vykukam netrpezlivo Labusik, ale asi sa dnes nedockam na spravicky 🙂
tak verim ze vsetko prebehlo v najlepsom poriadku a labusik ma v brusku krasne embrijko 😵

mirinda10
28. jan 2010

labusik, dufam ze si vezies drobceka v brusku ake asi cesty su zle tak vam to dlhsie bude trvat ale verim, ze rano si najdeme od teba spravicku 🙂

zajtra idem k obvodnemu po poslednu PNku a moc sa tesim to budu zas kolony ☹

labus
28. jan 2010

ahoj kočky sme konečne doma pokladík mal pri transfere 9 bunočiek a embriologička vravela že je krásne .Cesty boli strašne ... zajtra viac som unavená teraz sme dorazili

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre