Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinka12
13. máj 2009

Ahojte kočky, 😉
lahhel mrcha prisla, super, gratulujem 😉 tak nakoniec zacnes skor ako ja ...
juli, ja som tiez ked som bola tehu po ET, chodila v noci na WC 🙂 tak to je dobre znamenie.... nerobila si testík???

lahhel
autor
13. máj 2009

Kočky dakujem ste zlate, je to asi jedno ci na 2 alebo 3 DC, len nech to uz zacne...
Myslite, ze keby som zavolala do centra, ze chcem ist na UTZ k nim, ale Machac ma dovolenku, tak ci by sa nedalo? neviem...

labus
13. máj 2009

Tinuška ahoj moja a čo tvoja mrcha nikde? dnes mala dojst nie? noooo netestla si ?
Zuzka nemala som ho len som čítala na českých stránkach že tam nemali v lekárnach utrogestan a všetky kočky dostávali tento gel .

zuzla80
13. máj 2009

Ahoj Tinka 🙂 radi ťa tu vidíme 🙂 Aj tvoja madam si dáva načas?

tinka12
13. máj 2009

jasnel lahhe, ze by to islo... podla mna to umoznia, ked povies, ze aj tvoj lekár je preč , alebo ze chces ist radsej k nim 😉 ved skus zavolat a uvidis.. 😉

zuzla80
13. máj 2009

Labus počuj my akosi stále napíšeme v rovnakom čase, čím to je 😀 😀

Lahhel určite ťa objednajú bez problémov k inému dokimu. Veď vyskúšaj 😉

labus
13. máj 2009

Lahhel určite ta vezmu neboj kludne zavolaj aj ked ten prvý UTZ je ešte taký menej doležitý a ked to máš daleko podla mna kludne stačí ked pojdeš k svojmu lekárovy.ale neodhováram ta

tinka12
13. máj 2009

no kočky...moja mrcha nikde 😕 ale vyhodil sa mi jeden pupák na fejse, ktorý obycajne veští jej vcasný príchod, tak neviem....ved uvidime

lahhel
autor
13. máj 2009

Rozhodla som sa, ze na ten 8DC pojdem na kontrolu k mojmu gyn. a na 10DC na UTZ do Brna...aj to je riesenie...A myslite, ze by som mala uz teraz zavolat a objednat sa na ten 10DC, lebo neviem ci ma objednaju dva dni pred terminom?

labus
13. máj 2009

Tinka mne sa vyhadzali tiež teraz od hormonou čo ak je to predzvest hormonálnych zmien a si tehulka jáj ja by som si to tak priala ved vieš 😉

tinka12
13. máj 2009

viem labus zlatusik, je to vzajomne 😉 neviem mojka, skusim este testík v sobotu, ked mrcha tento týzden nepríde...
lahhel, radsej tam zavolaj uz teraz, a objednaj sa popredu. Aj na ten tvoj 10 den bude mať este Machac dovcu???

lahhel
autor
13. máj 2009

A co ked nepojdem na sono na 10DC, ale na 11DC? Alebo sa vzdy chodi len na 10 den? Neviem, som z toho nejaka rozhadzana...a neviem co mam urobit. Moj gynekolog robi zasa vzdy len poobede od 13.00 hod. a teraz som volala, ze sa objednam hned na stredu na UTZ a pre istotu to nikto neberie, tak dufam, ze aj moj gynk. bude mat dovolenku na buduci tyzden, tak ma asi porazi..
Tinka neviem dokedy ma dovolenku, lebo som s nim volala a tak strasne sa ponahlal, ze nemal vela casu so mnou hovorit..tak som ho uz nechcela druhykrat vyrusovat, mozno mal pacientku, tak nemohol moc hovorit..len som akasi sklamana z toho...

tinka12
13. máj 2009

lahhel, podla mna ak ma dovolenku cca tyzden....tak zavolaj do reprofitu, spytaj sa na recepcii, ci tam machac na ten 10 dc uz bude, nech ta k nemu objednaju na ultrazvuk, alebo nech ta daju vysetrit u niekoho iného... naboj sa, nic nezmeskas... 😉

tanitta
13. máj 2009

lahel.. zavolaj do R. ze ti nevadi ze ma machac dovcu a xces aj ineho dr.na utz ....ved aj ja som tak bola....koudy tam nebol...im je to jedno..

lahhel
autor
13. máj 2009

Tak som tam volala, ale uz nikto nebral, mali len odkazovac...tak nevadi, rano zavolam a objednam sa apson na ten 10DC a bude.Idem si uvarit alchemilku a dnes som si kupila vinecko, tak sa mozem ozierat 😀

Tinka a ty daj este testik, mozno budes milo prekvapena 😉 Ale pupaciky sa robia v tehotenstve..tak tak..

Labus zajtra mas 10DC vsak, tak to ides na kontrolu..budem ti taaaaaaaaaaaaaaaakto strasne moc drzat palceky, aby to bolo dobre a mohla si ist na odber 🙂

Zuzla a tvoja mrcha je kde?

julietka
13. máj 2009

lahhel ja som bola na OPU na 12DC, tak mi to vyslo, no keby som bola na UTZ u nich tak by som sla min.na 13DC

zuzlik crinone je namiesto utrosu, je dost drahy, ale ja utros nemozem som nanho alergicka a crinone je konfortny s aplikatorom a len raz za den 😉

julietka
13. máj 2009

zuzlik, este som zabudla, ano crinone je taky gel, ale nikde sa neda zohnat vzdy mi ho musia objednavat

labus
13. máj 2009

Lahhel zajtra som 9DC ja som stimulovala od 2DC a dakujem moc dám vám potom vediet ako to vyzerá z mojími folíkmi

julietka
13. máj 2009

lahhel ked mas blby pocit ze tam mas volat, este dnes vecer im napis, popis celu situaciu, aj to ktory DC si, a ako ti vychadza UTZ a stale maju cas ta informovat mailom, ved na UTZ ides az na 7 den, ci nie? o.i.mne Stelcl povedal ze staci ak nabuduce pridem k nim az na ten druhy UTZ 🙂

labus a tebe drzim tiez velmi palceky na zajtra, dufam ze vajka dobre podrastli 😉

julietka
13. máj 2009

tinka 😉 nie testik som nerobila, ani sa nechystam, zatial si vychutnavam sladku nevedomost 😅

mirinda10
13. máj 2009

baby moje prave som vas docitala mangel mi stal za chrbtom a cital a pytal sa na kopec veci neviem co je tak zvedavy

no ako zacat
moc sa mi tam pacilo a hlavne doki aj mojmu mangelovi sa pacil, stale sa usmieval bol hrozne dobry vsetko vysvetloval
no najskor ma chcel dat na IVF ale ja som navrhla, ci sa neda minimala stimulku a moj gonal moze este ostat v chladnicke takze na 2DC ked pride mrcha mam clostil a potom na utz na 8dc ale urcite pojdem do Brna doki mi to moc odporucal nakolko potom povie co dalej. Co budem brat a clostil beriem iba 5 dni a potom, ze mam cakat a na utz sa rozhodne ci viac clostil alebo si kupim menopur alebo nieco ine nechce mi este dat gonal
no mam velmi dobry pocit a pri dialnici sme stretli bociana stal tam na trave a jeden letel nad autom, takze som dnes videla dvoch bocianov asi budem poverciva a beriem to ako dobre znamenie

lieky som si kupila v Brne a urobili sme si nakup dali dobry obedik, zmrzlinku a mali sme pekny vylet

takze som plna ocakvania a cakam na vytuzenu mrchu len nech pride co najskor, inak ked som cakala na dokiho tak to bol par z Grecka a par Anglickych zidov takze to len svedci o tom, ze su jednotka

lahhel super takze od piatka zacinas no ja si este chvilkocku pockam ale potom pojdem na plny plyn

inak PK stoji 6,000 dnes mi to povedal doki a nie je v cene ja som sa tvarila, ze neviem ake ceny maju tak nam dal skolenie s mangelom co kolko stoji 10,000 zaklad 1,000 za vajko ICSI a ak je viac vajok tak robia PK ina nerobia
Mangel caka, ze budem ako zo smiechom povedal sliepka domaca a budem pekne pracovat na vajkach aby som co najviac zniesla a smial sa 🙂 🙂 🙂 ako blazon no sme mi este na smiech 😀

bobjan
13. máj 2009

Julietka, veru je to tak. Prebehne ET, zavolajú mangela do ordinácie, tam si 15min a potom ideš na izbu a tam si hodinu...inak sa mi zdá, že v Helíku, sa vôbec po ET neleží.....ja som tam síce mala 1.IVF, ale bolo bez ET 😢

Mirinda, ..... jóooooj som zabudla čo som chcela......aha, no bocian, super, verím, že vám prinesie šťastie. A prečo ťa chcel dať na IVF? To tam výjde draho, že??
Čítam, že sa začína Clostilom......to takto asi viacerým dávajú, že? Prečo nechcel Gonal? Ja mám doma Puregon, tak som chcela s ním stimulovať..... 😝

bobjan
13. máj 2009

fú 6tis PK??? No to je dosť kurňa 😖

tanitta
13. máj 2009

Mirinda...tak snad budete spokojny.. len neviem preco .... chceli ta dat hned na normalne ivf? 😨 .... 😕....
Bobjan...kludne mozes...ja som tiez co som mala doma.. clostil napr. u mna ani nezvazovali.. povedala som mam to a to doma....mozno keby som kupovala lieky tak by to asi nejaak namixovali aby to vyslo lacnejsie na liekoch... ale inak neviem...

bobjan
13. máj 2009

Tanitka, ako sa drží chrobáčik?

Ďakujem za rady....uvidím ako dopadneme s prachmi...by som aj rada, niečo v lete spáchala...chceme ísť síce na chatu, ale zatiaľ nemáme presný termín, tak neviem...

mirinda10
13. máj 2009

no nevie ako budem stimulovat nakolko ked mi da gonal tak povedal iba 75jednotiek a to neminiem 900ku co mam doma tak preto nechce aby som ho otvarala ale ked nebudu rast tak urcite mi ho nasadi alebo povedal ze mozno bude treba tak 3-4 ampulky menopuru ved sa uvidi preto tam chcem chodit na utz aby som níeco neskazila

prave som pozerala na clostil co stoji u nas tak ked nejdem cez poistovnu tak 4,6 a inak je doplatok 2,6 a ja som ho kupila v CZ za 97CZK co ked prepocitam dnesnym kurzom tak ho mam za 3,6 preco su u nas tak drahe lieky este sa idem pozriet co stoji menopur

no PK v Iscare stoji asi 4,500 ale ja som ochotna za to zaplatit potom nemusim platit za ICSI nakolko nam sa vzdy oplodnili vajka same len doki hovoril ak budu dve vajka tak ich automaticky oplodnuju ICSI a nie je ziadne PK takze je to jedno

no ja mam dost vajok mala som 16 a 11 tak ked pojde na clostil a nieco prida tak mozno znesiem aj 5 vajok 🙂 🙂 a to mozno bude aj stacit ved sa uvidi ale uz sa neviem dockat

no na to IVF asi pre moj vek ved mam 39 rokov a le ja som ho prehovorila na minimalku a ked nic tak pojdem na IVF no IVF stoji tolko ako vo FC pre samoplatcu tak je to za jedno

pytal sa ma ake kvalitne vajka som mala ale v ISCare nic take nehovoria mozno len mne moj doki nic take nepovedal tak som bola ako blbec a doki povedal, ze on KET ani nepocita iba cerstve vajka takze podla neho som mala iba dva sance 2IVF

inak bol rad, ze mam aj cetrodite aj pregnyl no mangel mu povedal, ze jedna policka v chladnicke je len moja plna liekov tak sa doki smial

bobjan
13. máj 2009

Mirinda, my máme doma chladničky dve a tá jedna čo je na poschodí, tak je menšia a tam dole je taká vysúvacia priehradka a tá je tiež moja a plná liekov 😔

lahhel
autor
13. máj 2009

Kočky vy mate vsetky lieky v chladnicke? Ja ich mam v spajzi, ale nie v chladnicke....treba to tam dat? Predstavte si, ze u nas v Nitre sa neda zohnat Pregnyl..uz som obehala vsetky lekarne, este jedna mi slubila, ze skusia objednat, ale nezarucuju ze bude, lebo sa neda nejako zohnat...no super, potom neviem kde ho kupim..

julietka
13. máj 2009

jeej mirinda tak som rada ze ste spokojni 😉 inak nam chcel tiez navrhnut asi rovno IVF, lebo ked som mu sama povedala ze chcem skusit ten softik tak sa usmial, nieco v zmysle ze to si aj myslel, kedze sme samoplatcovia. Pre nich softik v podstate nie je biznis, ale oni su aspon spravni v tom ze sa snazia kazdej pacientke vyhoviet a nastavit liecbu presne pre nu.
napr. som mu povedala ze vzdy na 10 den zacnem krvacat a vsetko "odide" tak mi povedal ze mi to poisti pre istotu aj tym prednisonom, toto ked som po 2 neuspesnych pokusoch povedala v iscare doktorovi tak sa tvaril ze ma nepocuva a potom iba utrusil nieco v zmysle ze oni pokial nie je potvrdene tehotenstvo neriesia takeko veci...takze ziadna snaha o zvysenie uspechu

baby tesim sa ze vas tu pribuda pekne stale viac a viac nadejnych stimulantiek-tehuliek 😉 😵 ako hovorim do konca leta najneskor musime byt vsetky do jednej tehule 😅

labus
13. máj 2009

lahhel u nas ho viem zohnat tak mi pošleš recept alebo sa nejak dohodneme neboj ja mam kamošku v lekárni

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre