Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lahhel
autor
28. apr 2009

Tina1, nam vcera doki povedal, ze klasicke IVF vychadza na 50 - 60 tis. ceskych...takze radsej vzdy skusaju najprv tu min. stimulku a stoji presne tolko ako napisala tanitta..

Idem popozerat na konika tie lieky, no labus velka skoda, ze som tam nebola skor, ale nevadi, budem hladat a ked nic nenajdem, tak si kupim...daju sa bezproblemov kupit aj u nas v lekarniach? Labus a ty si mala aj menopur aj pregnyl, ktory je lepsi?

Zuzla dakujem, zajtra idem k dokimu, tak uvidim, co povie...

labus
28. apr 2009

Lahhel MENOPUR som mala a je dobrý oproti MERIONALU a ten PREGNYL je na vyvolanie ovulácie 36 hod. pre OPU

tanitta
28. apr 2009

lahel.. jasne lieky kupis aj u nas... v R ti daju recept a tu si ho na sk vyberies... ale platis celu sumu....pokial nie si zdravotne poistena v cz 😵 ....http://www.edusan.cz/kat_liekov/kat_menu.php tam si das nazov a vidis doplatok a plnu sumu....

lahhel
autor
28. apr 2009

Labus, no Merional uz nechcem, ten som mala dvakrat a strasna slabota, takze asi skusim ten Puregon alebo Menopur, co bude lacnejsie alebo co zozeniem...Len mam z toho mierny hokej, lebo som pozerala na konikovi tu stranku - mam nemam lieky na IVF - tam som aj nasla Puregon 75IU na predaj, ale ona tam pise - ze predam Puregon 75IU 1 balenie - 10 ampuliek. Cize to mnozstvo 75IU je jedna ampulka, vsak?

lahhel
autor
28. apr 2009

Tanitta, dakujem za link, idem to omrknut...Myslim, ze moj doki mi to predpise, len on tak na vsetko vzdy frfle, a to sa mi nepaci..Dala by som si hned predpisat aj Utrogestan, len neviem kolko baleni?

A ten Pregnyl na vyvolanie ovulky staci asi jeden, vsak? Je to Pregnyl 5000j vsak? Alebo byva aj nejaky iny?

tanitta
28. apr 2009

moze byt aj choragon namiesto pregnylu......utorgestan ti napise tak ci tak max 2-3krabicky na jeden recept je to limitovane....takze kolko ti moze tolko nech ti napise....

labus
28. apr 2009

Lahhel aj MENOPUR je 75 IU to je jedna ampulka a to sa potom natiahnu do injekcie naraz dve alebo kolko potrebuješ denne jednotik pichat ja som mala 150IU takže dve naraz som pichala v jednej dávke a ked som mala 300iu TAK 4 AMPL. pregnyl 5000j je balený po 3ks v krabičke ale ten nemusíš zhánat ten bežne predpisuje gyn. aj na ine nie len na umele oplodnenie ten ti poistovna preplatí a ty si doplatíš len ten rozdiel v lekárni a budeš ho mat na 3 pokusy. a je jedno či pregnyl alebo choragon je to to isete vo FC mi pichali choragon a v Reprofite mi kázal pregnyl ale stále je to HCG hormon

lahhel
autor
28. apr 2009

Labus dakujem, mne povedal doki ze bude stacit pichat len 75IU, ze vacsiu davku nebudem potrebovat..kazal mi kupit len 3 balenia po 75IU...
Ked nezozeniem lieky nikde na konikovi, tak pozriem cennik a uvidim ktory z tych HCG liekov je najmenej drahy a podla toho si vyberiem..

labus
28. apr 2009

Lahhel ty to budeš potrebovat na koniec mája a mne možno take 4ks MENOPURU zostanu -neslubujem ale malo by mi stačit 20 a mám 24 ak mi zostanu a ty zatial nezopženieš tak ti ich darujema ten PREGNYL ALEBO CHORAGON ti fakt predpíše obvodny gynekolog neboj ty totiž potrebuješ okrem MENOPURU alebo PUREGONU aj jeden ten PREGNYL na to vyvolanie ovulácie

tanitta
28. apr 2009

lahel pises 3balenia?? citujem "kazal mi kupit len 3 balenia po 75IU"... alebo mas na mysli 3ks ako kusovka?.. balenie je po 10ks 😕 ...to by si mala 30ks po 75iu 😨 ...sak to potom v tom pripade kludne mozes nejaky gonal v pere alebo puregon do pera 😕 ...puregon 300IU alebo gonal 450IU....

lahhel
autor
28. apr 2009

Tanitta, dobre ze si napisala, potrebujem 3 kusy po 75IU ...Neviem vobec ako to funguje, lebo este som nemala tieto pera, vzdy som mala merional alebo decapeptyl a to boli jednorazove injekcie..
Cize to pero napr. puregon 300IU je davkovac a da sa z toho presne podat tych 75IU? Dakujem za rady, ste strasne zlate...

tanitta
28. apr 2009

ano.. z pera si odpichujes kolko potrebujes...

tanitta
28. apr 2009

aplikacia s perom kuk sem....http://www.puregonpen.com/international/login.asp vsade daj "yes"

lahhel
autor
28. apr 2009

Tanittka, dakujem si zlatucka... 🙂

tanitta
28. apr 2009

tu je gonal pre zaujmavost http://www.fertilitylifelines.com/resources/gon... nie je zac 😉 snad ti to ulahci... su rozne IU prednaplnene... len to uz kukni v kategorizacii na edusan.sk to uz neviem ake napresno...

bobjan
28. apr 2009

Tanitka, takže ICSI sa platí?

tanitta
28. apr 2009

hej bobjan.. kazde jedno vajko... mas desatvajok tak platis 10x1tis...mas 3 tak 3tis...resp. kazde jedno vajko 1tis...mozno ale pri vecsom pocte davaju zlavu 😵 .. aj to je mozne....tak daleko som nedosla 😎

bobjan
28. apr 2009

tanitka, takže tam minimálka výjde 10.000+lieky+ napr.10vajok ICSI=20.000 + lieky?

tanitta
28. apr 2009

tak tak...

bobjan
28. apr 2009

fúha....

tanitta
28. apr 2009

to je nevyhoda oproti olmiku... ale zase fakt asi nie je pravidlo ze pri softe je ich tolko...resp. ked uz sa urodi tak snad vynimocne 😕

julietka
28. apr 2009

ahojki tanittka, nedal mi estrofem 😨 je to chyba, mal mi ho dat? doteraz som ho uzivala len raz pocas KET v iscare..

tanitta
28. apr 2009

to ja neviem 😅 julietka...zalezi od vysky sliznice...a kvality..mozno ti ho pridaju po utz... 😎 ..ale ked nie bud rada.. ze ho nemusis 😝

julietka
28. apr 2009

ahoj labus ja som brala ten clostil od 2DC a 4 tabletky, na kontrolu som sla 7DC k mojej znamej robi gynekologicku, no nie vzdy ma cas takze som rada ze vcera a aj zajtra ked pojdem na dalsi UTZ ho mat bude 😅 inak by som asi musela merat cestu do Brna. Lebo normalne svojho gynekologa navstivit nemozem pretoze ordinuje len raz za tyzden 😨

julietka
28. apr 2009

zuzli, labus veru zabudla som napisat tie moje foliky merali 8,4...8,8..7,0..6,6 a na lavom som mala len jeden ale zato z tych piatich najslusnejsi 9,7 mm. A sliznica 4,7..asi preto sa to Stelclovi nezdalo. Ale od vcera dopichavam 2 ampule menopuru takze som zvedava co tam bude do zajtra.

Lahlel to je super ze ste boli nadseni a spokojni. a je fajn ze ti hned povedal co si mas zohnat a vypocital priblizne aj termin ET a prenosu.My sme taketo info nedostali, ale povedal mi ze si mozem pozhanat napr. menopur ze mozno budeme dopichavat. Ale ked to nebolo 100% iste tak som ho doteraz nezhanala a vcera ked mi telefonicky oznamil ze dopichavat zatial iba na vcera a na dnes tak som ja truba zhanala rychlo po lekarnach v BA krabicu menopuru lebo tak narychlo by som uz cez konika nedostala.

lahhel
autor
28. apr 2009

Bobjan, ja si myslim, ze pri minimalnej stimulacii tych vajok nie je vela, ako mi vcera doki povedal, pri minimalke ide o to, mat 2-4 vajicka...takze tolko vela by si asi neplatila. Ale ked zoberies ze klasicke IVF vychadza na cca 60 tis Czk, tak mi vcera doki povedal, tak sa podla mna oplati vyskusat aj 3-4 minimalky a potom zvazit IVF...ale ako vidime, tie minimalky tam maju uspech, takze to hovori samo za seba..

julietka
28. apr 2009

tanitka a tebe to aj nejako odvovodnil ked ti daval estrofem, mala si nizsiu sliznicu?

inak lahlel ked ti predpise recept v reprofite, vyzdvihnut ho mozes aj naSlovensku lebo si aj tak samoplaatca takze im je to jedno. A k tomu nepotrebujes kartu poistenca

tanitta
28. apr 2009

julie... mne ho tusim dali hned ale tymto som si nie vobec ista 😕 alebo najneskor po prvom utz.. mne foliky rastli vzdy pomalsie a aj sliznica.. takze preto... ja som ho aj na to na pohovore upozornila.. ze s tym som mavala problem...

lahhel
autor
28. apr 2009

Julietka, ani mne doki nepovedal, ze budem 100% potrebovat tie lieky, ale kazal mi ich aj tak zohnat, tak si ich pre istotu kupim, lebo neviem ci by som ich v NItre zohnala, BA je predsa vacsie mesto..A kolko ta vysiel ten Menopur v lekarni, ak sa smiem spytat?
No mne povedal, ze na 7-8 DC treba ist na UTZ a ked bude sliznica maternice mensia ako 5, budeme dopichavat...Tie vajicka vyzerali dobre, skor si myslim, ze sa Stelcovi nepacila ta sliznica maternice...teraz ides na UTZ zajtra, vsak? Tak som zvedava, ako to bude vyzerat, urcite daj vediet..

zuzla80
28. apr 2009

Bobjan naozaj pri Softe máš len zopár vajok - ja som napr. pichala Puregon 100IU od 3DC a vytvorili sa mi 4vajka a z toho 3zrelé, čiže sme zaplatili len za 3 a keď porovnám 3.IVFko v helíku, kde som pichala tiež Puregon 100IU ale od začiatku cyklu a mala som 23vajok - tak to je rozdiel čo. Mne Koudelka povedal, že čím neskôr sa začne tým menej vajok sa vytvorí, preto stimulky začnú u niekoho 2DC a u niekoho 3DC. Ale optimum je stále tak do 5vajok.
Julietka vraj Clostil znižuje endometrium, tak možno to je dôvod prečo si mala nízku sliznicu - skús červené vínko, také 1dc, to vždy zaberie 😉 A estrofem nedávali ani mne.
Lahhel s tou pálkou za normálne IVFko si ma šokla - aj keď to asi vychádza zhruba tak ako pre samopatcov u nás

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre