Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

bobjan
29. apr 2009

Zuzla, ja ti neviem, ..... povedala mi embryologička, že to vyzerá tak, že keď má vajíčko brať genetickú info od spermie, tak sa proste nevyvíja ďalej. Ja teda neviem, ako to môžem zistiť čo v tom je, keď genetika, je o.k.
aj som písala Krajkovi do helíku, povedal, že sa to stáva, že PK prežijú len najsilnejšie....
Nad PiGD sme premýšľali, ale podľa mňa je to škoda peňazí, lebo ani embryo po PiGD - geneticky o.k. sa uchytiť nemusí....

zuzla80
29. apr 2009

Veď to Bobjan - že ani PGD sa nemusí nič vyriešiť a tiež to nezaručuje 100%tný úspech - a tá pálka za to. My máme napr. dosť málo spermií a aj zlú morfológiu a mne Koudelka doporučil, že ak by sa ten ďalší soft nepodaril, tak že nám navrhuje PGD kvôli kvalite spermií, ale ja tiež za to toľko peňazí nedám, radšej budem skúšať softy ďalej až kým sa to nepodarí, alebo sme s mužíkom rozmýšľali nad darcovskými spermiami, ale to je veeeľmi ďaleká budúcnosť.
Táni zdravím 😵 aj vedúceho 😵

bobjan
29. apr 2009

Lahhel, čítala som, že si písala o pichaní Fraxiparinu po ET. Bola si na hematológii???

mne toto vyšetrenie chýba, neviem, či si ho nepôjdem urobiť...

Zuzla, veru je to drahé... u vás je teda problém len v spermiách?

My sme mali vždy spg super. V FC nám zistili, že sa hýbu do boku a nie dopredu, doteraz to nikto nikde nezistil....asi už stárneme.... a pred 3 rokmi sme mali aj 3xviac ml.
Manžel má 2 deti, takže ja si aj preto myslím, že genetika sa nezmení z ničoho nič....teda u tej jeho spermie...

julietka
29. apr 2009

Ahojte babenky, tak ja som prave prisla z gyndy, mam dva dominantne foliky 14 a 12, ale dnes a zajtra mam pichat este po 2 ampule menopuru a plus zajtra vecer aj 1 pregnyl.
Ale nepovedal mi aby som si pichla aj ten cetrotide, al.orgalutran. Myslite ze mu mam este raz zavolat ci nezabudol? v Ba som vzdy pichala aj orgalutran...V sobotu rano mam odber. BUde mi ho robit dr.Machac. Super ze to vychadza na vikend, dalsi den usetrena dovca 😉

julietka
29. apr 2009

a este mi pekne narastla sliznica za dva dni z 4mm na 8,4 mm takze asi aj cervene vinko zapracovalo 😵

zuzla80
29. apr 2009

problém nemáme len v spermiách, ja mám ešte PCO a tie hnusoby antifosfolipidové protilátky.
Bobjan odporúčam ti dať si urobiť hematológiu - mne prišli práve na tie antifosfolipidy a vraj tie majú za následok, že bránia embryjku, aby sa uchytilo, alebo aj potrat, čo sa stalo mne. Preto tiež budem musieť pichať Fraxiparine a anopyrin k tomu. Len najskôr otehuľkovať - to je to najťažšie. Inak tie antifosfolipidy mi taktiež vyšli aj na imune - hematológia to len potvrdila.

labus
29. apr 2009

Julietka ja by som mu brnkla pre istotu a ako si zvládala tie 4 clostily za den? brrr mne bolo 3 den strašne potom to prešlo a sliznica ti krásne narástla a od menopuru ešte narastie neboj

julietka
29. apr 2009

ahojki zuzli, ja som bola tiez na hematologii a robili mi rozne testy a napokon mi prepisali fragmin (fraxiparin)to je to iste a mam ho pichat uz teraz pre IVF a ak sa zadari tak az do konca 1 trimestra

labus
29. apr 2009

julietka a na čo je ten fraxaparin na riedenie krvi? ja čakám na vysledky z hematologie už skoro dva mesiace ☹

julietka
29. apr 2009

ahojki labus, ja som v pohode zvladala tie hormony. So mnou nic nerobia, ziadne hormony a nalady mam aj bez hormonov divoke takze nic ojedinele nepozorujem 😀

julietka
29. apr 2009

ano je to na riedenie krvi. Mne to dali pretoze vzdy na 12 den mi embrijko z nicho nic odide, takze skusaju.
To je zvlastne ze tak dlho cakas na vysledky. Ja som bola rano o 8 hod a na obed o 12stej som si prisla po ne a hned ma nabalili injekciami, ani som nic neplatila. som bola v narodnom hemogilickom centre

julietka
29. apr 2009

pardon preklep hemofilickom centre 🙂

zuzla80
29. apr 2009

Julietka, tak vidíš, že sa to rozbehlo a aj sliznica je už pekná a po pregnyle ešte podrastie 😉 Inak neviem ako je to s tým orgalutranom/cetrotide - možno niekomu dávajú a niekomu nie. Možno sú to iné protokoly. Asi by ti Julietka bol doki povedal, že si to máš pichnúť. Ak si chceš byť istá, tak mu napíš alebo zavolaj, ale podľa mňa by ťa bol na to upozornil. A Lahhel možno má to isté, čo ty.
Julietka a tebe prečo nasadili Fragmin? Vyšli ti nejaké hraničné hodnoty?

zuzla80
29. apr 2009

Labus ja som mala výsledky do 3týždňov, ale ešte som čakala za genetikou ďalší týždeň. Ale vraj bežne čakacie doby za hematologickými výsledkami sú 2-3mesiac. Je to des, ale skutočnosť.
Julietka je iná rekordmanka 😀

labus
29. apr 2009

Julietka tak asi preto si ich mala hned no ja som bola na hematologii u nás a oni to posielaju do Ba a kým sa to vráti a kým mi to potom zasa oni pošlu domov... aj im skušam volat že či to ešte nemaju ale včera mi nebrali cely den telefon a dnes čakám na poštu či nedojdu ak nie skusim znova volat
tak to sa máš brrrrrr mne býva po hormonoch hrozne a zhoršili sa mi krčove žily tefda brušne na nohách nemám ... hormony mi nerobia dobre

bobjan
29. apr 2009

Zuzla, tak asi zájdem k dr. pre lístok. a to mám normálne povedať, že chcem ísť na hematológiu z dôvodu?????? zrážanlivosti krvi?????????

Julietka, super, že ti tak rastie sliznica, ja mávam s ňou problém.....pri minimálke v olmíku som ju mala na ET len 7,2mm 😒

lahhel
autor
29. apr 2009

Tinka12, tak super, tesim sa s tebou, ze mas take dobre dojmy...A mozno vam to vyjde aj bez tej stimulky 🙂 Inac aj mne povedal, ze sliznica je obrovska a mala som tam asi 4 vajka, na co mi povedal, ze od pondelku za dva dni bude ovulka, tak mame skusit, ale nic mi nepichol ☹ ...mozno by sa aj nam zadarilo bez simulky..

Tanitta, asi napisem Machacovi meilik, ze ci si mam pre istotu zohnat aj ten Cetrotide, ved za to nic nedam...na buduci tyzdne idem ku mojmu gynekologovi predpisat si Clostil, tak by som si to naraz dala predpisat..

lahhel
autor
29. apr 2009

Julietka, tak super, vidis sliznica pekne narastla, urcite aj z toho vinka 😉 A napis mu meilik, ci nepotrebujes ten cetrotide, pre istotu, aj ja sa chystam dnes meilovat, ci si ho mam zohnat...Takze uz v sobotu ides na odber, takze tehulkovanie je mozno za dverami, straaassne moc ti drzmi palceky 🙂

KOčky vsetky tu pisete o hematologii a zrazanlivosti krvi, ja som bola na vsetkom moznom, ale tiez som nebola na hamatologii...ale prepisali mi Anopyrin v Prahe na imunologii, takze by som asi ani nepotrebovala ist na tu hematologiu..

bobjan
29. apr 2009

mne na imune v prahe dali len prednison....ale už ho neberiem, len pred IVF a počas....

toho vínka, to je červená a tak pohár denne??

zuzla80
29. apr 2009

Bobjan - a keby si mu naznačila, že máte za sebou neúspešné IVFka a že centre Vám odporučili dať si urobiť hematolog. vyšetrenie? Mňa poslal doki kvôli biochem. tehu a potratu, a stačilo, že som mu naznačila, že či by nebola dobrá aj hematológia a nenamietal. Neviem ako ochotného máš lekára?

Lahhel ak by sa ti podarilo zohnať cetrotide za doplatok v lekárni - tak ťa 1ks výjde na 7Eur - to zas nieje taká pálka. Ja som si ho teraz za toľko zohnala

zuzla80
29. apr 2009

Bobjan - červené alebo ružové tak 1dc večer 😉 Fakt to dobre pôsobí na sliznicu 😉

Lahhel a aký výsledok ti vyšiel na imune, že ti odporučili Anopyrin - mne na imune zistili práve tie antifosfolipidy a kvôli tou aj Anopyrin

lahhel
autor
29. apr 2009

Zuzla80, akurat som mrkla do papierov a je tam napisane, z Antikardiolipin. protilatky IgM mierne pozitivne, ale co to je neviem... a mam brat 50 mg Anopyrin az do 34-35 tt, alebo pri krvacani vysadit..

Ja si idem objednat to Chilli (kajanske korenie) co pisala Tanitta, ze je dobre na prekrvenie sliznice, kedze ako citam tak po clostile sa sliznica znizuje a ona pisala ze to ma obrovske ucinky, tak to objednam,lebo obehla som vcera vsetky lekarne a len na mna kukali, ze co chcem, ze aby som isla do potravin 😀

bobjan
29. apr 2009

zuzla, dr. mám veľmi ochotnú, ale ako sa budú tváriť na hematolke nevedno......lebo som chcela min. rok lystérie, toxo,....a na infektol. mi to neurobili 😠

zuzla80
29. apr 2009

Lahhel som sa pobavila na tých potravinách 😀 😀 To kajanské korenie sa dá objednať cez web - mám niekde kontakt na tú osôbku, ktorá to predáva, Alebo môžeš aj chilli papričky aj to je dobré na prekrvenie 😉
Inak to máš niečo podobné ako ja - ale ja nemám typu IgM, ale niečo iné. Tiež mi presne na imune odporučili Anopyrin 50mg do 35tt. Ja som pri 3.IVFku som užívala 100mg+chilli+vínko a vtedy sa to podarilo, lenže zrejme Anopyrin už neskôr nestačil😔

Bobjan neboj, na hematológii budú radi - veď z toho majú vraj nemalé peniaze. Ak sa bude dať, tak skús, aj keď u vás bude asi je problém skôr s embryjkami. Ale možno niečo odhalia v krvi - človek nikdy nevie.

tanitta
29. apr 2009

este raz.....http://www.rodina.cz/scripts/journal/journal.as... tam je aj ten kontakt na kajanske.....kludne sa mozu aj papricky 😎

lahhel
autor
29. apr 2009

Ahoj Tanittka, ano tu stranku mam ulozenu, idem si z nej objednat to kajanske korenie, len som skusila, ci nahodou ho nebudu mat v kapsulach aj niekde v lekarni..A na prekrvenie sliznice je dobra aj ta alchemilka, myslis, ze sa to moze brat naraz aj chilli aj alchemilka?

lahhel
autor
29. apr 2009

Zuzla80, no tam je typ IgM a typ IgG, tak mozno mas ten druhy typ..ale ked ti to predpisali v Prahe na imuno a tiez to mas brat tak ako ja, tak je to pravdepodobne ta ista pricina...Teraz beries anopyrin este pred stimulkou, takze su tam vysokaanske sance, ze sa to podari 🙂

lahhel
autor
29. apr 2009

Julietka, tak co volala si do Brna na ten cetrotide/orgalutan? Ja som akurat napisala Machacovi meil, ci si ho mam kupit alebo nie...

bobjan
29. apr 2009

Lahhel, ty chodíš k nemu teda do Olomouca?

lahhel
autor
29. apr 2009

Bobjan, nie, ja chodim k Machacovi do Brna..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre