Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ria191
9. okt 2013

@speranza1 nóóóóóó ocko je šťastný muž 😀 😀 😀 teraz má prevahu vnukov a na počudovanie zbožňuje vnučky a to celý život túžil po synovi 😀 😀 😀 a vieš čo možno machrujem a po jednom mimi by som už možno ďalšie nechcela, ale ja som vždy túžila mať aspoň 4 😀 😀 😀 tak mi treba možno som bola grgavičná, tak preto sa teraz takto trápime 😔 😔 😔

ria191
9. okt 2013

@nelly3 tak je to jasné kočko 😀 😀 😀

speranza1
9. okt 2013

@ria191 aj ja som mozno sebecka, ale aj mne staci uplne jedno zdrave a stastne babatko a aby rastlo a robilo nam radost a bolo na osoh aj inym.... 😵

nelly3
9. okt 2013

@ria191
@speranza1
mne uz duplom staci jedno 😉

jalaura
9. okt 2013

@gagik no ja som platila 960 Eur. Mala som 7 folik, ktore oplodnili - ta cena sa odvija aj od toho 1 oplodneny fol - 1000 CZ.

speranza1
9. okt 2013

@nelly3 tak ja nechapem...chceme tak vela????? 😲 😲 😲 😲

nelly3
9. okt 2013

@speranza1
ved toto, ale nebojte sa dockame sa a uz coskoro 😉

falin
9. okt 2013

@speranza1 - moja, mesiac musim mat urcite pauzu, kebyze mame aspon mrazacikov, po ne by som sla bleskovo. Mne sa tak strasne nechce do dalsej stimulky 😖 , ja uz pomaly rezignujem

@ria191 😀 😀 😀 , nie, len si myslim ze ty si spravny adept na kvalitnu "grcku" pre ostatne, vies meliska uz pomaly rodi, tak ju musis zastupit 😀 😀 😀

@ria191 @speranza1 - vy ste siamske dvojacata 😀 😀 😀 ze aj rovnako pisete 😀

jalaura
9. okt 2013

@manita http://www.vszp.sk/poistenci/zdravotna-starostl...
toto je o tom...je tam pisane ze to musi byt schvalene a odovodnene "nemocnicou" na SR. Dokonca sa zmenilo aj tlacivo na ziadost o IVF...musi tam byt podpis lekara, ktory to doporucuje - lekar musi byt na SK

Bola by som stastna keby to tak nebolo ale kto nam da spravne informacie?
Nemate niekoho v tychto poistovnach ze by sme sa mohli spytat

gagik
9. okt 2013

@jalaura ta cena je bez prispenia poisťovne?asi lieky v tom nie su, ze?

jalaura
9. okt 2013

@monikak1 no pozistuj...aby to fakt tak nebolo ze to musi byt dopredu...potom daj vediet...
Dufam ze ma ta teta na poistovni iba vystrasila....

tlucka
9. okt 2013

kočky nevolali ste niektorá na poisťovňu ohľadom tej refundácie nákladov? Ja som si pozerala stránku VšZP, aj ten zákon, a nevyšlo mi z toho, že by to ďalej nemali preplácať, resp. že by sme potrebovali schválenie žiadosti lekárom zo slovenského centra.
Asi zavolám do poisťovne, nech mi to vysvetlia. 😒
Mám ešte jeden nevyčerpaný pokus, tak nechcem o neho prísť ☹ ☹

jalaura
9. okt 2013

@gagik hej ta cena je co som zaplatila v Brne...poistovna mi preplatila cca 690 Eur.
Neplati ISCI...my sme mali 7 takze 7000 CZ sme zaplatili zo svojho...takze to je uplne v pohode
No clostyl som si kupila a ostatne mi dali v Brne

nelly3
9. okt 2013

@jalaura
ja ked som bola minuly rok zaniest tlacivo na zdravotnu poistovnu dovera tak pani kukala ako puk, ze to sa takto nerobi atd. ze to treba najskor dopredu schvalit atd. ja som je to tam nechala, dala si este jednu kopiu pre seba orazit, ze nech to posle na centralu, lebo to tam posielaju aj tak nakoniec a hotovo.

falin
9. okt 2013

@jalaura - ja este len rozmyslam ci vobec ist. Ak ano, tak to bude nase 9. ivf, takze ja o preplateni mozem iba snivat 😖

@nelly3 - nelus, tu ciastku co je tam preratana v eur treba uhradit

nelly3
9. okt 2013

@tlucka
zbytocne tam budes volat, nepovedia ti nic, nevedia, treba to poslat a hotovo 😉

jalaura
9. okt 2013

@tlucka no mne to praveze z toho vyslo....ale asi to fakt zle citam - bodaj by...http://www.vszp.sk/poistenci/zdravotna-starostl...
Pozri si bol 1 a 2 a hlavne bod 3 ☹
No ale mozno sa mylim...nemas nahodou nejaky kontakt v poistovni? Ja tam asi skusim zavolat ale co ked daju zas inu odpoved.
Najlepsie asi bude ist do Brna a potom len dufat ze to preplatia...🙂

lada_dee
9. okt 2013

Vycestovali ste úmyselne za poskytnutím ambulantnej zdravotnej starostlivosti do iného členského štátu EÚ?

Ak vycestujete zámerne bez súhlasu VšZP za poskytnutím ambulantnej zdravotnej starostlivosti do iného členského štátu EÚ, od 1.5.2010 máte právo na úhradu nákladov poskytnutej ambulantnej zdravotnej starostlivosti do výšky jej úhrady na území SR. Podmienkou je, že ide o zdravotnú starostlivosť, ktorá je na území Slovenskej republiky poskytovaná a hradená z verejného zdravotného poistenia, a musia byť splnené podmienky dané slovenskou legislatívou (napr. od 1.4.2013 musíte mať odporúčanie, tzv. výmenný lístok na vyšetrenie k odbornému lekárovi, ktorý potom priložíte k žiadosti o refundáciu nákladov za poskytnutú zdravotnú starostlivosť – viac na: čo by ste mali vedieť o výmenných lístkoch?, pri absolvovaní IVF musia byť splnené kritériá úhrady výkonu v SR – viac na: schvaľovanie IVF, pristomatologických výkonoch je potrebné dokladovať absolvovanie preventívnej prehliadky v predchádzajúcom kalendárnom roku a pod.).

Asistovaná reprodukcia hradená na základe verejného zdravotného poistenia

Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s. uhrádza výkony asistovanej reprodukcie (metóda IVF - ET) v zmysle pravidiel určených zákonom č. 577/2004 Z. z. o rozsahu zdravotnej starostlivosti uhrádzanej na základe verejného zdravotného poistenia a o úhradách za služby súvisiace s poskytovaním zdravotnej starostlivosti v znení neskorších predpisov.Podľa Nariadenia vlády SR č. 777/2004 Z. z. (v zmysle § 3 ods. 8 cit. zákona č. 577/2004 Z. z, ktorým sa vydáva Zoznam chorôb) sa na základe verejného zdravotného poistenia uhrádzajúnajviac tri cykly výkonov asistovanej reprodukcieženám do dovŕšenia 39. roku veku života, ak ide o nasledovné príčiny neplodnosti (príloha č. 2. časť V k cit. Naradeniu vlády SR č. 777/2004 Z. z.):Chýbajúce vajcovody alebo nezvratné poškodenie vajcovodov diagnostikované laparoskopicky alebo laparotomicky, okrem stavov, ktoré vznikli ako následok predchádzajúcej sterilizácie alebo umelého prerušenia tehotenstva.Endometrióza ženy, ktorá je diagnostikovaná laparoskopicky alebo laparotomicky.Nezvratné poškodenie vaječníkov, ktoré je potvrdené biochemicky, laparoskopicky alebo laparotomicky, ak toto poškodenie nie je následkom umelého prerušenia tehotenstva.idiopatická sterilita, ktorá je neúspešne liečená jeden rok v špecializovanom zdravotníckom zariadení.Mužský faktor sterility - azoospermia, astenospermia, ejakulačné dysfunkcie a ochorenia súvisiace s chemoterapiou alebo po úrazovými stavmi, ktoré sú overené andrológom.Imunologické príčiny sterility, ktoré sú overené laboratórne.Riziko dedičného ochorenia, v ktorého dôsledku nemôžu mať manželia zdravé potomstvo, ktoré je overené genetikom.Endokrinné príčiny sterility overené endokrinológom.V prípadoch vyššie neuvedených sa výkony asistovanej reprodukcie na základe verejného zdravotného poistenia neuhrádzajú (100% spoluúčasť poistenca, príloha č. 1 k cit. Nariadeniu vlády SR č. 777/2004 Z. z.)O úhradu každého výkonu/cyklu IVF je potrebné požiadať VšZP osobitne na tlačive „Žiadosť o úhradu výkonu IVF na základe verejného zdravotného poistenia“, ktoré vypisuje Centrum asistovanej reprodukcie, v ktorom sa bude liečba pomocou IVF realizovať.Prílohou k Žiadosti o úhradu výkonu IVF je tlačivo „Čestné prehlásenie k žiadosti o úhradu výkonu IVF na základe verejného zdravotného poistenia“, ktoré vypisuje poistenka/pacientka.

nelly3
9. okt 2013

ked sa jedna o uhradu ,ale su rychly he-he, uz mi pani odpisala, ze v eur mene 😵

falin
9. okt 2013

@nelly3 -no najviac maju v tom prepalcani "jasno" na centralach, tam s tym priamo robia, v ostatnym mestach tie tety nemaju moc info 😖

lada_dee
9. okt 2013

Kočky mne z toho vychádza, keďže žiadna nová vyhláška sa tam momentálne neuvádza, že platí len trikrát a vek 39 rokov.

Uvidíme ...tiež sa chystám o pár týždňov a behať niekam do centra aby mi odporučili RF ... Asi by má vysmiali 😀

jalaura
9. okt 2013

@nelly3 No to presne som urobila aj ja🙂
tiez som bola na pobocke a tam pozerala na mna ze nevie co s tym...tak som isla do centraly za jednou co to mala schvlaovat....ta pozerala ze to sa malo schvalit predtym...ked som jej povedala ze takto to funguje...zavolala si kolegynu a obe ma tam riesili...ale boli mile...len mi bolo smiesne ze oni mna sa pytali ako to vlastne funguje....povedali ze to zoberu a poslu a tak sa aj stalo...a preplatili...

nelly3
9. okt 2013

@falin
presne, tak zbytocne volat, treba zaniest tlacivo o refundaciu a hotovo. no problem 🙂

speranza1
9. okt 2013

@falin pod s nami do toho... nevzdavaj sa... ak nie je velmi velky problem vo financiach, tak ked si uz taka pripravena a nabudena..pod s nami do toho....skus.....telo je uz pripravene a nic mu nebrani v tom aby uz.....ved vies

speranza1
9. okt 2013

@nelly3 vidis😀 super... aspon budes spokojnejsia, ze si to uhradila spravne 🙂

jalaura
9. okt 2013

@lada_dee No bodaj by to tak bolo....
no idem napisat este raz tej panicke do poistovne nech si to este preveri a nech mi da este raz jasnu odpoved...
uz som z toho uplne zmagorena...☹

miscok
9. okt 2013

Babule, tie ktore ste ziadali refundaciu v Dovere - povedali vam, ze sa vyjadria do 30 dni pisomne? Lebo mne to pani na pobocke takto tvrdila a aj mala dost prehlad, tak s tym asi ma skusenosti uz.

tlucka
9. okt 2013

@jalaura ale veď tieto podmienky, resp. údaje uvedené v tých bodoch tam boli aj predtým a bežne sa to schaľovalo. Tak neviem. 🙂 Povinnosť vyplniť žiadosť platí len pre pacientky v slovenských centrách.
Inak chválenie žiadostí má na starosti Ing. Zdenka Martinkovičová z centrály VšZP, telefón nemám, ale cez infolinku 0850 003003 je vedia spojiť. Tak daj vedieť, či si niečo u tej pani, čo si to zisťovani, niečo nové zistila. Potom zavolám do poisťovne ja.

kama2
9. okt 2013

@jalaura zrovna som si chcela dat terajsi pokus preplatit,ma picne od jedu

jalaura
9. okt 2013

@tlucka OK ja len dufam ze ma takto nablaznila.... uplne som sa vystrasila a do kelu asi som vystrasila aj kopec bab...mrzi ma to.
Uz som jej napisla tak som zvedava co mi posle naspat

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre