Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

sona_fit
21. okt 2013

@monikak1 , @tlucka
Tak sme si to pekne rozdelili, jedna za druhou pôjdeme 😉
Máš toho požehnane 🙂 tiež som nerátali s tým množstvom, uvidíme koľko bude vajok 🙂 koľko si chceš dat oplodniť, koľko ich bude?
Už som sa nevedela dočkať spravicky ako si dopadla dnes 🙂
tlucka, už ti je lepšie?

lienka_1
21. okt 2013

@buba08 Ze mozno...ale mozno budete aj krasne prekvapeni. Este to nevzdavaj, este to nie je definitivne. Ja som sa uplne seriozne chcela so svojim muzom rozviest, ze nech si najde taku, co mu bude vediet porodit dieta. Mikdy v zivote na mna nezdvihol hlas, ale vtedy som sisvoje vypocula. Hanbila som sa potom jak pes. Viem, ze je to velmi tazke, sama som z toho bola uplne hotova.
A vcera sme sa bavili s kamoskou, co tiez uz ma vselico za sebou, ze si my dbaja asi adoptujeme troch ciganikov a naucime ich robit 😀 😀 😀 😀 , kedze na bieleho novorodenca sme uz pristari. A najust tych nasich troch ciganikov budem vodit ku kamoske, co ma stale s tymto natahuje, a necham ich hrat sa s jej dvoma chlapcami 😀 😀 😀
Aspon urobim nieco pre nasu spolocnost......viem som idealistka 😀 😀 😀

gaga83
21. okt 2013

@buba08
@lienka_1 mne tiez po neuspesnom ivfulku s pgd testami bez et povedal doky v Mt ze nevie kde je chyba a ze mame skusit darcovske vajicka ako pokus. Tak sme mu povedali ze to je drahy pokus ze este muzovi nech porobia vysetrenia este nejake a to pod nasim natlakom potom dal spravit Dna spermii a tam muz mal 22% poskodenych. Potom sme stade odisli lebo furt trval na tych dar vajickach. Isli sme do ba a tam zas uplne iny nazor aby sne prirodzene skusali a po roku mam odporucili ivko a tak sme isli na konzultaciu do brna a uz sme tam ostali

tlucka
21. okt 2013

@sona_fit Tak ty to tam pekne začneš, ja budem nasledovať a monikak1 úspešné odbery dokončí 🙂
Je mi trošku lepšie, dala som si paralen, pijem veľa čaju a snažím sa oddychovať. No dúfam, že bolesti ustúpia. 😒

schatje6
21. okt 2013

@stella25 ahojki, vy ked ste mali ten cyklus bez tranferu, kedy si dostala potom ms? mali ste 1 cyklus prestavku pred dalsich ivf ci dlhsiu. drzim palce, nech sa bobacikovi u teba paci 😉

lienka_1
21. okt 2013

@gaga83 Ved to! My kym sme sa dostali do Brna, presli sme si vselijakymi pofidernymi experimentmi a uplne ma dorazilo, ked som si vyziadala dokumentaciu zo slovenskeho centra a tam bolo jasne, ze mame aj ine ako uz zistene problemy a doktor mlcal ako nemluvna. My sme od sameho zaciatku samoplatci a minuli sme tam tolko, co by nam stacilo v pohode na 6-8 IVF v Brne. Hlavne nech si ich uzije v zdravi 🙄
Ale uz sme v dobrych rukach, uz len prekabatit to moje pomylene telo 😉

monikak1
21. okt 2013

@tlucka práve som Vás dočítala, jooooj ty máš boľku ☹ Mňa popichávajú obe strany, ale chválabohu nič strašné zatiaľ. Veľkosti folikov od 14 do 17 a jeden najväčší 19 kvôli nemu pichám orgalutran, ale čítam že aj Tebe ho Otevrel nasadil. Máš krásne foliky držím palce nech ešte trošku podrastú a vo štvrtok na Teba myslím, škoda že nám to nevyšlo spolu ☹ My sme došli asi 5min pred 11hod. ale už ste tam myslím neboli, lebo som pozorne počúvala a nikto nehovoril po slovensky 😉

sona_fit
21. okt 2013

@monikak1
Este som ti zabudla napísať že zajtra ideme prenocovať, našli sme si cenovo dostupne "na Kytnerce" Uvidím či bude ok, dám potom vedieť.

gaga83
21. okt 2013

@lienka_1 krasne a pravdivo si to napisala, mne to pripadalo ze v tom Mt bol len biznis a nechali sme tam tiez neskutocne prachy za ivko s pdg. Uz som si povedala ze nikdy viac nedam pgd lebo taky uder pod pas ked den vkladu ti zavolaju ze embrya su geneticky poskodene nikomu neprajem. Radsej este potratim ak to bude tak ma byt ako toto.Ale nasim krasavcom v Brne doverujem ze to snami dotiahnu do vytuzeneho konca😀😀😀

buba08
21. okt 2013

@gaga83 ano, ale tebe to povedali v Mt a oni su taki suflikari, ale mne to bohuzial navrhol Stelcl ☹, tak to asi nie je dobre

monikak1
21. okt 2013

@sona_fit soni, už je Ti lepšie? Mrzí ma, že Ti je tak blbo ☹ Zachvíľočku picháš pregnyl však? No veru sme s takou úrodou tiež nerátali, verím že budú hlavne kvalitné. My dáme oplodniť všetky, doteraz čo sme mali IVF tak nám do 5 dňa ostali vždy len dve embryjka tak radšej. Idete už zajtra do Brna?

monikak1
21. okt 2013

@sona_fit si ma predbehla 😉 ďakujeeem budem rada, ak budete spokojní pôjdeme tam aj my. Práve som tiež chcela popozerať na nete nejaké ubytko.

tlucka
21. okt 2013

@monikak1 veď aj ty máš super počet a dobrú veľkosť folikulov. Ja len dúfam, že v nich budú aj vajíčka. Naposledy som mala tiež asi zo 10 folikulov, ale len tri vajíčka a z toho sa pekne vyvíjalo len 1. Tak mám trošku obavy, ako to dopadne, či budú dozreté a či vôbec ešte mám nejaké kvalitné vajká...
Palce si budeme držať spolu navzájom 🙂 a potom spolu tehuľkovať 🙂 🙂 🙂

gaga83
21. okt 2013

@buba08 mne navrhol otevzel ivko s nasimi, dalsie ivko s muzovimi i darcovskymi spermiami a nakoiec darcovske embryo. Tak som ja jedno preskocila a dali sme aj aj a nakoniec prezili darcovske a su snehulkovia. Tak dufam ze budu tie prave😀

tlucka
21. okt 2013

kočky, ktoré ste si pichali počas stimulácie Fraxiparín, v deň OPU si ráno mám tiež pichnúť? Alebo sa to pichá až po odbere? Zabudla som sa na to totiž spýtať...

sona_fit
21. okt 2013

@monikak1
no veru, čakám kým bude 22.h a picham poslednú ...! Zajtra pôjdeme prespať do Brna.

monikak1
21. okt 2013

@tlucka zlatík čo máš s nožičkou? určite si to tu písala čo presne, ale som stratila niť...

monikak1
21. okt 2013

@tlucka moja, vidím že máš presne tie isté obavy, ako ja ☹ Naposledy som mala 22 vajíčok, všetky oplodnili a nič z toho ☹ modlím sa aby boli zrelé a kvalitné. Ale teraz tomu moc, moc verím že nám to všetkým vyjde a budeme si písať v témach o tehuľkovaní, máme tu veľa príkladov skvelých bojovníčok, tak verím 😵 😵 😵

tlucka
21. okt 2013

@monikak1 Po úraze som mala roztrhnutý predný skrížený väz, tak som pred 4 týždňami podstúpila plastiku väzov a artroskopiu kolena. Ešte som plne nemobilná, ale narýchlo sme sa rozhodli, že ideme do stimulácie, aby sme ešte využili možnosť dať si to preplatiť. A som doma na PN, takže mám pohodu potrebnú pre stimuláciu. Po nástupe do práce by som sa zase nemohla uvoľniť a behať do Brna. 😉

buba08
21. okt 2013

jej dakujem za srdiecko, komu?

monikak1
21. okt 2013

@tlucka juuuuuj to mi je ľúto, si mala poriadny úraz ☹ Verím, že nôžka bude čo najskôr fit, budeš ju potrebovať pri naháňačke s drobcekom 😉 😉 😉 pohoda pri stimulke je dôležitá, dobre si spravila, že si sa tak rozhodla! Aj po vklade budeš môcť oddychovať.

tlucka
21. okt 2013

@monikak1 jasné že sa stretneme v iných, tehuľkovských témach. Ja tam už aj teraz chodím, obzerám kočíky, izbičky, recenzie od kočiek, aby som bola v obraze 😀 😀

monikak1
21. okt 2013

@lusipe držím palčeky, aby sa bobatko poriadne zahryzlo a nepustilo od maminky 9 mesiacov 😉

tlucka
21. okt 2013

@monikak1 veď presne preto som sa rozhodla, že najskôr si musím dať do poriadku nohu, aby som mohla potom s deťmi normálne fungovať. Sama som si vyskúšala, že pohoda počas stimulácie je veľmi dôležitá. Prvé dve IVF som chodila do práce, stále sa stresovala, veľa práce, medzitým chodenie do centra na UTZ, a prd z toho. Tak teraz mám doma veget, už sa doslova nudím, konečne som sa začala trošku hýbať, ale mám fakt pohodu. Dokonca aj muž bude od zajtra skoro 2 týždne doma, takže si to užijeme 😉
A po vklade by som mala už pomaly začať s rehabilitáciou, takže aspoň budem mať trochu zmenu a prídem na iné myšlienky.

monikak1
21. okt 2013

@tlucka 😀 😀 😀 správne, to sa mi páči 😉

lada_dee
21. okt 2013

Dievčence ... Nie je to reklama inému centru, ale možno pre niektoré z nás nová možnosť ..či nádej ..
Ja nespĺňam podmienky, keďže som po IVF v RF tehu bola, ale tie ktoré nemali pozitívne testy, čiže embryo sa neuhniezdilo, tak je tu možnosť ... http://www.ivf-cube.eu/aktivity/klinika-ivf-cub...
Tip som dostala od kočky čo jej to pomohlo.

Snažilky ....držím palčáky, tfuj tfuj tfuj 😉 ... Tehuľkam krásne pohodové tehu 😉 ... a všetkým ostatným baby NEVZDÁME TO !!!!!

buba08
21. okt 2013

@lada_dee fuha, len ktovie co za hormonalny pripravok to je...

melisska
22. okt 2013

Od 1:00 hod. Hore.... ☹

stella25
22. okt 2013

@schatje6 po vysadeni utrosu som za cca 4 dni dostala ms, ale to bolo celý čas len take spinenie a potom som počkala este jednu ms, ta mi meškala asi po tých všetkých hormonoch 7 dni a až s ďalšou sme šli do toho.
Ale Otevrel mi povedal, že stačí pauza len tu ms po vysadeni utrosu .

speranza1
22. okt 2013

@melisska ach jaj.... tak toto nie je nic prijemne.... ☹ ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre