Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

crazybabenka
12. jún 2015

@gagirl Ďakujem....doktorka zatiaľ neodpísala ani na predchádzajúcu správu....no uvidím....spravím ešte zopár testov a uvidím 😉

ladyblcha
12. jún 2015

@crazybabenka no teeeeda, drzim palce, ja vas tu sice len citam.. ale uz viem preco ste plakali s muzom ked ste sa o tom co dalej spravite rozpravali, lebo si precitlivena tehulka 🙂 ale preco aj muz bol na makko? snad nie je aj on tehotny 😕 😀 velmi drzim palce!

gagirl
12. jún 2015

@crazybabenka precitala som si teraz na internete par nazorov na takyto pripad..a pisu tam ze digi test funguje trocha na inom principe..ze vidiet dve ciarky vzdy aj ked to nie je tehu..nechcem ta zarmutit len ti pisem aby si sa pripravila radsej aj na to..:( Skus zajtra rano este normalny test..myslim na teba..

gagirl
12. jún 2015

Dievcata aky mate nazor na to ze je lepsie absolvovat ivf na jar a na jesen ako v lete?pocula som to raz od kamosky co jej to vravela jedna liecitelka..a teraz mi to hovorila sestra ze jej to povedala kocka co mala ivf v Brne..ze Koudelka jej to hovoril...

katka17044
12. jún 2015

@sasa1983 veľmi krásne ti dakujem

tlucka
12. jún 2015

@gagirl Mne tiež jedna bylinkárka povedala, že je najlepšie ísť apríl - máj a potom v septembri. Ale čo je na tom pravdy, neviem. Ja osobne si myslím, že sa dá otehotnieť v ktoromkoľvek mesiaci 🙂

crazybabenka
12. jún 2015

@gagirl čítam to teraz aj ja....no uvidíme....zatiaľ sa neteším....a ani to nijak "neprežívam" .....uvidím ....keď príde Michal....spravím ďalší test.....ale podľa toho ako ma bolí brucho....tak tomu veľké šance nedávam ☹

lienka_1
12. jún 2015

Ahojte zienky! Dnesna kontrola dopadla na vybornu. Miminko uz bolo krasne vidno. Pobrali mi vsetku moznu krv, dostala som intralipid a spadol mi obrovsky balvan zo srdca! 🙂 Aj kontrola hematke a endokrinologii OK. Dokonca som bez euthyroxu, ale musim chodit pravidelne na krvne tesky a kazde 2 mesiace aj na sono SZ.
Idem Vas trosku pocitat, lebo som to tu uplne zanedbala pre nedostatok wi-fi signalu 😀
Krasny den Vam prajem! 🙂

mircalla
12. jún 2015

@lienka_1 ahoj moja, to som rada, ja uz taham 15tt, v pondelok ta otrasna sluzobka do UK, strasne sa mi nechce. screening mam za sebou, ale neviem vysledky, az 22. ale tak keby daco uplne zle, snad volaju, sono meriania boli super - NB a NT

lienka_1
12. jún 2015

@mircalla Ja som podla sona 10+6 a podla poslednej ms 10+2, ale ked lepsie pozeral fotecku tak nameral az nozicku a nie iba po zadocek, tak asi preto ten posun. Trosku sa doky ponahlal, rodila mu pacientka. Ale aj tak bol zlaty, lebo som sa velmi bala, ci je vsetko v poriedku. Rapidne mi ustupili nevolnosti, tak mi vselico behalo po rozume. Povedal mi, ze k nemu chodim preto, aby vzdy oznamil, ze vsetko je OK, tak nabuduce bez stresu 🙂
A na sluzobke budete iba makat, ci aj troska volna bude. Uzi si Londyn. Vies, v ktorej casti budete?

crazybabenka
12. jún 2015

tak už nemusím testovať.....mrcha prišla v plnej sile ☹ ☹ ☹

tlucka
12. jún 2015

@crazybabenka Ach jaj. To ma mrzí... Ale treba nabrať sily do ďalšieho boja, oddýchnuť si cez leto a v septembri to v RF roztočíme 🙂

crazybabenka
12. jún 2015

@tlucka beriem ťa za slovo....ideme spolu? 😀 😀 😀

tlucka
12. jún 2015

@lienka_1 To som veľmi rada, že všetky kontroly dopadli dobre. Ako ten čas letí, že už skoro ukončený 1. trimester. Kde som už mohla aj ja byť ☹ ... Držím ti veľmi palce, aby si to dotiahla do úspešného konca 🙂 Si pre mňa vzorom, že každá z nás sa dočká vytúženého bábätka. 🙂 🙂

tlucka
12. jún 2015

@crazybabenka Ja idem začiatkom júla na imunológiu a uvidím podľa výsledkov, kedy začnem stimulku. Či budem musieť brať zase Medrol 6 týždňov, potom zase kontrola a až potom mi povolí IVF alebo akú liečbu navrhne imunologička. Dúfam, že tentokrát to dopadne lepšie ako naposledy....

lienka_1
12. jún 2015

@tlucka Vzdy na Teba myslim. Verim, ze na Vas caka krasne babenko. Posielam srdiecko!

tlucka
12. jún 2015

@gagirl Ahoj Maji, my už mrazáčika nemáme, takže musíme všetko riešiť odznovu. Plánujem ísť niekedy koncom júla za Macháčom a dohodnúť sa čo ďalej. Ja som však rozhodnutá, že žiadne svinstvo v podobe stimulačných liekov už do seba pichať nebudem. Proste to už nezvládam tie injekcie... Fraxiparin budem musieť si pichať, ale lieky na stimuláciu už nechcem. Takže pôjdeme asi jedine nativ IVF alebo neviem čo.. Možno darované.. Neviem, čo navrhne Macháč... Teraz mám takú depresívnu náladu. Ale snáď ma to do septembra prejde 🙂 🙂 🙂

ingrid0105
12. jún 2015

@lienka_1 tesim sa s tebou a moj mm tskisto 🙂 casto na teba myslime a si nasim vzorom

mimika1973
12. jún 2015

@lienka_1 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😉 😉 😉 😉 😉 Vyborne, len tak dalej! Pekne tehulkuj 😉 😵
Oplatilo sa cakat a dufat, vsetko ma raz dobry koniec! ;)))

tlucka
12. jún 2015

@lienka_1 Ďakujem zlatko 🙂 Snáď keď sa šťastie unaví, tak si sadne aj na nás 😉 Výsledky z hematológie aj endokrinológie mám super, takže tam nie je problém. Poriešim imuno a snáď na jeseň budeme môcť absolvovať IVF. Akurát mi teraz zistili helikobaktera, tak budúci týždeň ma čakajú ďalšie vyšetrenia. Tuším sa mi marí, že aj ty si mala? Alebo sa mýlim?

evadek
12. jún 2015

@gagirl moja pocula som to aj ja...ja sa chystam tiez na jesen...alebo na jar..ako budu vysledky..riesim imuno..a bojujem...slubila som si,ze budem tehu..tento krat uspesne do konca...a kazdy den si opakujem...budem tetotna a otec bude zdravy....a opakujem si to stale ked pride na mna depka...aby som tomu verila...
A ty ako?

lienka_1
12. jún 2015

@tlucka Helikobaktera som mala aj ja, ale to este straaasne davno, to som o miminku ani nesnivala. Preliecili msa trojkombinaciou atb a nasledna histologia bola uz Ok, ale helikobakter je velmi rozsireny, mozno ho mam aj teraz, ale som bezpriznakova.
A uz verim, ze zazraky sa deju 🙂 ale pravdupovediac, predtym som uz bola velmi skepticka. Myslela som si, ze mojou ulohou bude iba vyprevadit vsetky moje realne aj virtualne kamosky do maminkovskeho stavu a ze mne ostava tesit sa iba z cudzich deticiek. A doslo aj na nas, zufalcov 😉 Poriadne si oddychni a urcite najdes chvilu, ktora bude ta prava a skusite znova. Myslim na Vas a silno drzim palce!

zuzu1108
12. jún 2015

Baby podla mojej akupunktúrnej doktorky. Ale naozaj je Mudr. Ona odporúča ist na ivf a vklady od konca marca do tak júna. Júl, august moc nie. V tedy je oslabená aj nervovo hormonálna činnosť. A potom od konca augusta az do novembra je to dobre 🙂. Lebo najhoršie mesiace v zime je oslabený vodný systém a aj ten velmi zodpovedá za otehotnenie. Ale samozrejme ze ženy otehotnejú v každom ročnom obdobi ale ze ked je to takto plánovane lepsie v týchto mesiacoch 🙂
Tie ktore idete stimulovať by som odporúčajú homeopatika foliculinum aj ja som ich brala 😉 .

mimika1973
12. jún 2015

@lienka_1 ...a fotecku zo sona nemas? 😉

evadek
12. jún 2015

@zuzu1108 a na co je dobre to homeopatikum???

misenaf
12. jún 2015

Baby vychádza mi kontrola utz počas stimulacie na sobota - nedela. V kazdu sobotu sa tam striedaju lekari?

zuzu1108
12. jún 2015

@evadek na rast folikov.

gagirl
12. jún 2015

@crazybabenka ☹ je mi to velmi luto..posielam ti silne objatie a vela sil..raz sa dockate aj vy..urcite..este si mladucka..zatial si uzivajte vasu bambulku..oddychni si trocha a potom uvidite..

gagirl
12. jún 2015

@zuzu1108 ahoj Zuzi..ako dopadla krv?myslim na teba. 🙂

gagirl
12. jún 2015

@lienka_1 tesim sa s tebou..drzkajte sa🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre