Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinka9075
9. júl 2013

@lienka_1 to áno ale bolesti som si užila veru dost ale druhý den po sekcii som už chodila primár nechápal 🙂 🙂

lienka_1
9. júl 2013

@tinka9075 Aspon sa bude mat cim chvalit 😀 Ale ja by som tiez bola tvrdohlava a chodila. Ved tolke roky cakas a uz nevies ani sekundu dlhsie, vsak 😉

tinka9075
9. júl 2013

@lienka_1 ked ja som taká že musím síce mi dali drobcou až 4 den po sekcii kvôli tej transfúzke ale chodila som si ich aspon pestovat 🙂 🙂

melisska
10. júl 2013

@tinka9075 tie su nádherné 🙂 blahoželáme moja 🙂))) jeeeej, teším sa 🙂

melisska
10. júl 2013

@zlatanka30 jeeej aj to sú nádherné detičky 🙂 ja by som tie. Vaše detičky hneď vybozkavala 🙂

melisska
10. júl 2013

@tinka9075 silná mamina 😵

melisska
10. júl 2013

Uzmiernovanie nebolo, ale bol aspoň ticho, to mi stačí

melisska
10. júl 2013

@tinka9075 aj mne dr. Plánuje cisarsky...

speranza1
10. júl 2013

@melisska moja draha.. ajajaj.. znova si nemohla spinkat??? dufam, ze aspon teraz si troska oddychnes....pospi si este troska..cmuk🙂

strapula27
10. júl 2013

dakujem zlaticka,ale mam aj smutnu spravu..moja maminka je v nemocnici a lekari povedali,ze sa uz nepreberie 😢 strasne sa tesila na vnucence a zda sa,ze ich ani neuvidi☹

vrabcek24
10. júl 2013

@melisska aj u nás býva tichá domácnosť, lebo ja nemám nervy ani hlas prekričať môjho mm, ale už sa pomaly dostávam do štádia, že som nad vecou, teda aspoň väčšinou
a ty si krásna tehuľka 😵 😵 😵 😵 😵 , tak sa z toho teš 😀 a mm nech nervačí keď sa mu chce 😀 😎

strapula27
10. júl 2013

@zlatanka30 krasne su!!!!!!!

vrabcek24
10. júl 2013

@tinka9075 blahoželám k bábätkám, sú úžasné 😵 😵 😵 😵 😵 😵
@zlatanka30 detičky sú náááherné 😵 😵 😵 😵 😵 😵

melisska
10. júl 2013

Dobré ranko 🙂
@strapula27 to mi je ľúto, je chorá?
@speranza1 ahoj moja, cmuk🙂
@vrabcek24 aj som už nad vecou, ale teraz som citlivejšia, aj tak sa nedáme 😉

speranza1
10. júl 2013

@strapula27 ach jaj moja..to je mi luto s tvojou mamkou..... 😔 ja som velmi naviazana na rodicov, takze ja si ani neviem predstavit, zeby sa im nieco stalo...ach jaj..ale na druhej strane...taky je kolkobeh zivota....

speranza1
10. júl 2013

@melisska tak ja si neviem ani predstavit, ked som citliva za netehotenskeho stavu, aka budem ked budem tehu 😲 😲 😲 😲 😲 😲 ....

falin
10. júl 2013

Ahojte dievcence 🙂 🙂 🙂

@ria191 - tak s tym ratam 😀 😀 😀

@mimika1973 - mimka, presne tak ako to opisujes to aj ja citim. 😖 Musime sa nejako preladit na pozitivnu vlnu, slniecko svieti, aspon to prida na naladicke 🙂 a ozaj treba verit ze toto bude ten spravny cas a spravny pokus a ze to konecne vyjde. Drzim palce 🙂

@skaredekacatko - testla si? kolkati den po ET si? ja som zvykla testovat tak 10-ty den, v papieroch som mala 12-ty. Ked som bola tehu, tak test (citlivost 10) mi to uz ukazal. Vela zdaru

strapula27
10. júl 2013

@speranza1
@melisska mala problemy so srdieckom a vysoky tlak....v pondelok jej ostalo zle,tak sme ju odviezli do nemocnice,kde upadla do bezvedomia a potom nam volali,ze po ct hlavy zistili ze ma rozsiahle krvacanie do mozgu,vlastne,ze mozog uz umrel,pracuje len srdiecko...pytala som sa,ze aku ma sancu prebrat sa a povedali mi,ze takmer nulovu a ze v tomto stave bude,kym sa organizmus nevycerpa a potom nam umrie☹ musim sa velmi drzat,hlavne kvoli malym a aj ocinovi...bol na nu velmi naviazany...

vrabcek24
10. júl 2013

@strapula27 to mi je ľúto ☹

melisska
10. júl 2013

@speranza1 ja s otcom nie dom vôbec v styku, a s mamou áno,ale nie je to také vrele ako kedysi, viackrát ma vážne sklamala
@strapula27 moja posielame silu aj objatie
@falin ahoj 🙂

buba08
10. júl 2013

@tinka9075 nadherne babatka, zelam vsetko dobre 🙂

lagunasa
10. júl 2013

@strapula27 bozinku, je mi luto co je s tvojou maminkou! neviem si ani predstavit ako sa teraz citis ☹

baby, nakukla som vám sem do temy s otázkou.
tie, ktoré ste absolvovali IVF v Brne cez poistovnu, tak cez akú a aky ste si zvolili postup - podali ste si ziadost na schvalenie alebo ste to riesili až cez refundaciu? zaujima má, aka je šanca že mi to schvalia dopredu alebo aka je šanca že mi peniaze refunduju???? mám Vseob.zdrav.poistovnu.
@buba08
@vrabcek24
@strapula27
@falin
@speranza1
@melisska

vrabcek24
10. júl 2013

@lagunasa ja som už mala 3x IVF na Slovensku za sebou, takže som už nemohla nič žiadať, ani refundovať 😖

speranza1
10. júl 2013

@strapula27 😢 😢 😢 😔 😔 😔 😔 ...ani neviem co by som ti na povzbudenie napisala.... naozaj neviem...

speranza1
10. júl 2013

@lagunasa ak nemas vycerpane vsetky 3 pokusy na SVK..tak po absolvovani IVF mozes do jedneho roka od IVF poziadat o refundaciu... VSZP to robi expresnou rychlostou oproti dovere (4 mesiace)

speranza1
10. júl 2013

@melisska ja mam s rodicmi prekrasny vztah a nedala by som ich za nic na svete.... nesmierne ich milujem a dakujem za vsetko, co pre mna v zivote urobili.... 😵

falin
10. júl 2013

@tinka9075 - tinuska nadherni drobcekovia, blahozelam. A som rada ze si uz oki 😉
Ake problemy s krvou si mala pocas tehu. Ridne vela tranfuziek ti dali

@zlatanka30 - jeeeeej, krasne, podarene deticky

Baby, to je krasna inspiracia 🙂. @mimika1973 kvoli tomuto sa oplati sa bojovat a nevzdat sa 😉 🙂
No Marcel by sa mohol aj pri nas posnazit😀 😀 😀

falin
10. júl 2013

@strapula27 - to mi je luto moja ☹ , ach kebyze sa to este zmeni. Je tazke napisat nieco duchaplne. Posielam aspon objatie, potrebujes teraz kopec energie. A drobciatkam sa dari dobre?

nomxxx
10. júl 2013

@karinuska22 ako to čítam, tak ja som podobne na tom ako ty, bez diagnózy, po 2 IVF v SR bez úspechu, bola som na konzultácii v RF a idem na soft. Tiež som si dala urobiť hysteroskopiu pre istotu, nič moc nenašli, ale urobili abraziu, tak možno pomôže, len ma zaujali tie ďalšie vyšetrenia, imunológia a hematológia, mne asi nič z toho pred ivf-kami nerobili, nespomínali to ani v Brne, tak rozmýšľam, že sa gyndoša spýtam na to, aby som to ešte pred softom absolvovala. Koľko trvalo kým si dostala výsledky z týchto vyšetrení? Dúfam, že to bude mať šťastný koniec ako u teba 🙂

lagunasa
10. júl 2013

@speranza1 zatial máme len 1.IVF za sebou neuspesne. a VSZP refunduje kadzu ziadost? nemoze sa stát, že nám refundaciu zamietnu? a zaujima ich, či je to uspesne alebo nie?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre