Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

luly3
12. sep 2011

@callex to ti verím ale prejde to neboj treba čas 😉 teraz len mysli na bambulku
a ty si premýlala kde pôjdeš rodiť???a ako by si chcela ísť prirodzene či?

callex
12. sep 2011

@luly3 zvazujem Ruzinov...a potom ked uz nic ine tak nitra.chcela by som prirodzene i ked mi to trosku nahana strach.ale tak zvladli to ine zvladnem aj ja.

luly3
12. sep 2011

@callex ja som počula že po IVF - kach dávaju cisaráky..., ale asi nie 🙂
mnooo určite to zvládneš lenže prirodzene do ružinova s nitry dosť odvážne
či budeš stíhať 😀 😀 😀 inak vraj v ružinove je to drahe kamoška tam rodila cca pred
mesiacom a mala aj svojho dokiho a cca ju to stalo 1200 evry

callex
12. sep 2011

@luly3 a to uz pre pana krala za co platila?ved za tie prachy mozem ist do Kocha a budem mat iny servis. 😕 ..kdo vie mozno sa este malicka neotoci ako ma a aj ja budem mat cisarsky...vselico sa moze stat.

jada1
12. sep 2011

@callex
@luly3 kočky ak sa smiem zamiešať do debaty, hlavne @luly3 : ty si chcela cisársky? Nie je s tým problém, keď budem chcieť takto rodiť? Ja by som skúsila aj normálne, však už som jeden pôrod zažila, ale mám strach, ak by sa niečo vysomárilo, už len kôli môjmu veku a kôli tomu, že čakáme na toto vysnívané dieťatko toľko rokov.

jada1
12. sep 2011

@callex to platila dr. vieš ako, aj moju kamošku to tam toľkoto stálo 😒

lenka_21
12. sep 2011

Baby, ked sa mam priznat, tak ani nestiham sledovat ako Vam tie tyzdne letia 🙂 😉 🙂 Ja mam pocit, ze sa mi to neskutocne vlecie 😒 😒 😒

@callex S rodicmi to je tazke ... niekedy su ako deti 😀 😀 😀

jada1
12. sep 2011

@lenka_21 to sa ti zdá, že nám letia. Mne sa to zo začiatku vlieklo. To bolo len samé čakanie od kontroly do kontroly, či je všetko v poriadku do takého 16tt. Teraz mi nejako ten čas začal ísť rýchlešie, ale to akiste tým, že sme doma maľovali a teda aj starostí okolo toho bolo viac. Kým sa povyberali a pozháńali farby, vypratal nábytok, upratalo a tak. Však to poznáte.

naveen
12. sep 2011

hellou zeny

@lenka_21 wau.. to je jeden zazrak na druhy, neskutocne 😀 😀 😀 😀

aspon tu mate dobre spravy, ja som sa tu skoro prave rozrevala od zufalstva.. len tak mimochodom som stelclovi napisala, ze mi nasli nieco v krvi v suvislosti s endokrinologiou, ale hematologicka povedala,z e funkcia stitnej zlazy je ok a ze by v tom nemal byt problem, len ze by sa to malo sledovat do buducnosti a stelcl napisal, nech sa radsej zastavim najrpv za endokrinologom..

a mne to nejak nevychadza, som chcela teraz si ist po mrazacika.. takto ked nepojdeme teraz, 18.11 mam to liecenie, potom je december, koniec januara.. mna asi j.... ☹ ☹ ☹ 😖 😖 😖

jada1
12. sep 2011

@naveen skús sa čím skôr objednať na tú endokrinologiu, lebo sa tam dosť dlho čaká (aspoň u nás). Ak tam máš nejaké nízke hodnoty, tak by sa ti to malo rýchlo liekami upraviť. Nebuś smutná, bude to ok.

jada1
12. sep 2011

@naveen nízkymi hodnotami som myslela malú odchýlku od normálu.

callex
12. sep 2011

@jada1 myslim ze kvoli veku ti daju cisarsky bez problemov.@luly3 ved vyber lekara by mal stat tusim okolo 200eur.ci nie?vypytaju aj do vrecka zvlast? 😕 to nenasetrim ani keby som velmi chcela.
@lenka_21 aj mne sa to na zaciatku vlieklo a ked som sa na to prestala sustredit tak to zacalo letiet.keby nebolo kona ani neviem ktory tt som. 😀
@naveen mas taky isty postup ako bol u mna naposledy.mne nasiel endokrinologicky nalez hematolog a povedal ze je to ok,ze netreba riesit.machac povedal nech idem na endo..a takisto aj moja alergologicka.a tak som isla a skoncila na minimalnej davke euthyroxu pre istotu.lieky na stitku treba brat minim.3mesiace.u mna sa to trosku natiahlo a stalo to za to.tiez som pred rokom bola nazhavena ze hura ideme do toho..a isli sme az o pol roka.viem ze je ti z toho mizerne ale odloz to a chod na endokrinologiu.skus si vybavit za poplatok skory termin..ved vysledky krvi mas..skus len prekonzultovat postup s endorkinologom a ked on odobri ze vsetko ok tak to este stihnes pred liecenim.

naveen
12. sep 2011

k ednokrinolgovi som objednana.. v piatok ale dovtedy dostanem kramy a chcela som zacat ..

a neviem co tam mam ,nieco zvysene 😒

tyroidalna diagnost. S_ATJPO 121,4 + < 34.0 IU/ml

naveen
12. sep 2011

@callex a preco ti davala lieky pre istotu? akoze nic nenasli? nerozumiem...

callex
12. sep 2011

@naveen mne vyskocili vysoko protilatky voci stitnej zlaze.pozeram papier od endokrinologa mam tam diagnozu..ale podla neho to nebolo nic vazne..treba to vsak sledovat.a vzhladom na to ze som mala neuspesne IVF za sebou a dalsie pred sebou mi nizkou davkou podporil funkciu stitnej zlazi.
a nevies tomu endokrinologovi a spytat sa ho ci pri tejto hodnote doporucuje KET? ze mas dostat menzes a chces ist na to?

miminkad
12. sep 2011

@lenka_21 nemyslim,ze j e to z fraxiku.s tym som sa este nestretla,aby po nom opuchli ruky a to ho pichame ako na beziacom pase...no som zvedava,co ti povedia

miminkad
12. sep 2011

inak baby,dnes je spln,tak sup dzban do okna,hlavne potencialne tehule 😉

miminkad
12. sep 2011

@naveen neboj,bude to ok,chod na endokrinologiu a budes mudrejsia.a medzi tym skus popijat ten caj na podporu pred ivf,ma pomoct uhniezdit a mozem zatial klop klop klop povedat,ze mam z neho dobry pocit.a to ti vysli protilatky proti stitke.asi ti spravi aj sono a mozno ti daju nejaku minimalnu davku.ved sa popytaj,ci mozes ist aj tak na KET.neviem,kolko by sa take lieky nasycovali,ale myslim,ze tri mesiace je moc.len skus tam co najskor ist.aj keby si zaplatis

naveen
12. sep 2011

baby, to uz je jedno..a k by som isla teraz ku endoske a nezacnem brat lieky s tymito kramami, musim cakat do buduceho roku.. to uz nestiham aj ked by boli vysledky ok alebo nie ok 😒

miminkad
12. sep 2011

@naveen ale preco by si ich mala zacat brat hned od zaciatku kramov?

callex
12. sep 2011

@naveen ak by ti dali lieky zacinas ich brat hned. a ved este by si mohla stihnut oktobrovy cyklus nie?

bayley
12. sep 2011

@lenka_21 tehotenstvo sa vlečie len v prvom trimestri 😉 potom to už uteká 😉

snažilky, poslúchnite povel @callex na džbán s vodou v okne pri splne, tiež som mala pri poslednej stimulke 😉

Tehulky, kedy ste začali nosiť tehotenské nohavice? Ja som si doteraz vystačila s nohavicami, ktoré som nosila v svojich tučnejších obdobiach, ale teraz už aj tie pri sedení musím mať rozopnuté 😲 Mám pocit, že nejako rýchlo rastiem 😎

bayley
12. sep 2011

@jada1 už máš konečne nastavené tt 😵 😵 😵 😵

naveen
12. sep 2011

@miminkad no ved pri KETe sa estrofem zacina s kramami....

@callex oktobrovy nestihnem, lebo v novembri idem do kupelov a nestihla by som to stornovat, ak by som bola tehotka 😀 😀 😀

@bayley ja ho tam mavam uz posledne 3 mesiace .. n eviem neviem, ci to funguje 😀 zacni nosit tehu nohavice kedy chces 😝 😝 😝 😝 ked uz sa nezmestis do nohavic 😀

ivka3901
12. sep 2011

ahojte všetci,tak aj mňa sa táto téma týka.boli sme na prvej konzultácií v brne v reprofite po neúspešných 3 cykloch u nás v gyn-five v BA síce ten druhý pokus bol úspešný,ale len na 2 mesiace.tak sme skúsili šťastie v brne tam ma odporučila aj moja endikrinologička.zajtra idem na odstránenie cysty a potom šup nato vybavovanie.skúsime minimálku s clostilbegitem a uvidíme čo nám osud prinensie možno budem mať viacej vajíčok ako v BA v gyn-five

maticap.
12. sep 2011

@bayley ahoj bayley, no tak ja som musela zacat riesit tehu gate dost skoro.... bo tie moje ma tlacili .. sami zda, ze uz od 4.lunarneho mesiaca (alebo 5.-teho?) ... jednak som pribrala - aj ked nie moc, no brusko vytrcalo a moje gate nepovolili. Ale dost dlho som fungovala (a aj fungujem) s leginami. 😀

maticap.
12. sep 2011

@naveen ☹ to je o nicom - taketo odsuvanie - to ma vedele poriadne rozhodit, vrrrr....my sme tiez riesili endokrinologa - to bol vlastne prvy a jediny nas problem, hyperfunkcia stitnej zlazy... a ked mi povedali, ze sa to moze riesit a liecit az rok ak nie dozivotne, no co Ti poviem, skoro ma ...trafil slak. naveeen, neries ten cas - viem, ze ten januar vyzera strasidelne vzdialeny a je to na porazenie, ale nechaj to plynut. Supni dzban do okna a uvidis 😀 .

maticap.
12. sep 2011

@naveen A ostatne ukazovatele Ti vysli ako? Myslim fT4, TSH? Lebo totok vyzera na protilatky a tie moj endokrinolog pre istotu neriesil vobec... keby som si ich sama nedala urobit, tak ani neviem, ci ich mam niekolkonasobne zvysene....

jada1
12. sep 2011

@bayley dnes som si nastavila 🙂 .
Ja mám dnes prvý krát v robote tehu nohavice, lebo normálne ma už tlačia.
Aj si niečo pribrala? Ja ešte stále nič. Pred tromi týždňami som bola na kontrole a Dr., že čo s tou váhou, že som už mala mať 2kg hore. O týždeň v pondelok mám zasa poradňu, tak neviem, čo mi povie. Kolegyne mi povedali, že si mám dať tehlu do vrecka, ke´d sa budem pri sestričke vážiť 😀 . Mne stále nejako nechutí jesť a varená strava mi stále smrdí. Tak sa kŕmim len takými somarinami, jem ako vracec. Čo mi veľmi chutí, to je grísik, to si varím každý deň 🙂 .

lenka_21
12. sep 2011

@callex Ja uz by som sa rada na to nesustredila, ale raz do tyzdna chodim na kontrolu a kedze ten moj kriticky tyzden este nenastal, tak mam pocit, ze musim tie dni pohanat 🙂 ... inac ked som bola prvy krat tehu, tak som to vobec neriesila ... verila som, ze ked sa to po takom case podarilo, tak to musi byt dobre ...

@naveen To je na porazenie ... 😠 😠 😠 A uz vobec tusis co ti to zistili???

@miminkad Tak som sa bavila o tych opuchoch na hematoske ... teda Dr.si nemysli, ze to je z fraxiku, ale vraj mam tomu dat este par dni a ked to nebude OK tak konzultovat s obvodakom

@bayley No ved, nemoze nejako skocit rovno do toho druheho 😀 😀 😀

@ivka3901 Drzim palceky 🙂 😉 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre