Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lenka_21
19. sep 2011

Jooj a zabudla som napisat ... dnes som bola na sone, Dr.namerala 8mm drobca, srdiecko krasne bije a dalsiu kontrolu mam o 2 tyzdne ....

maticap.
19. sep 2011

@callex vitaj domka! 🙂

maticap.
19. sep 2011

@lenka_21 no kraaaasa, pekne rastiete - len tak dalej 🙂 .

maticap.
19. sep 2011

@martini veru, veru, krati sa nam to.... uz si zbalena do porodnice? Ja este nie - jednak nemam vhodnu tasku (to je dovod, ze ? 🙂 ) a jednak sa tvarim, ze mam este cas. a vobec 😀 . Inak, nepokojne nohy mavam iba vecer, ked sa mi chce strasne spat a ja som rozhodnuta pozerat telku... - vtedy neviem kam by som si ich dala... 😝
Masaz hradze som vcera prvykrat spominala mm - zatial sa tesi 😵 😀 . Uvidime, ci sa budem tesit aj ja 😕 . Inak vsetko ok - ozaj, od vcera som oficialne na materskej dovolenke - dala som sa vypisat uz 8 tyzdnov pred terminom porodu - kvoli praci....

tinna13
19. sep 2011

@martini
@maticap. ahojte baby, veru veru uz sa nam to krati. ja som na materskej od soboty teda 6 tt pred.zbalena este nie som, ale snad sa k tomu tento tyzdne dostanem. vikend som mala taky narocnejssi, nohy mam dost opuchnute tak chcem teraz aspon 2 dni oddychovat. Detska izba uz je skoro hotova a od stredy sa chystam prat a zehlit. jefine co mi este stale neprislo je kocik. 😒 dnes som masirovala hradzu 1x a celkom v pohode, teda dufam, ze to robim dobre. aj ked v mojom pripade to asi bude zbytocne ked mi hrozi sekcia. ale povedala som si, ze tych 5 minut masirovania denne ma nezabije. Ved co ked sa mala tesne pred porodom otoci a ja by som potom lutovala, ze som sa na to vykaslala.
@lenka_21 no super ze malinke rastie
@lulu10 aj ja poznam babu, ktora potratila 5x a na 6ty pokus mala zdrave donosene babatko.musis sa uz teraz pozitivne naladit a ist do toho s tym , ze tutovka

jada1
19. sep 2011

ahojte kočky
@callex som rada, že ste s maličkou v poriadku 🙂 a do konca tehu už len oddychuj, nič namáhavé.
@lenka_21 gratulujem k srdiečku 😵 , len sa pekne držte ďalej. S tou adopciou sa stotožňujem s @martini.
@lulu10 žiadnu paniku, pozitívne myslenie je dôležité. Je kopec kočiek, ktoré pár krát potratili a dieťatka sa nakoniec dočkali. Dočkáš sa aj ty, určite 😉
@maticap. aké ty už máš pekné bruško 😵 . Už aj mne začalo vykúkať 🙂

miminkad
19. sep 2011

@lulu10 zlatko,hlavu hore,taky scenar tu uz nebude.je tu mino a ten si s tym uz poradi 😉
@callex som rada,ze ste v poriadku 😉
@lenka_21 gratulujem k srdiecku 😵

lulu10
19. sep 2011

@callex ahoj pri tej mojej dnesnej depke som ti ani nestihla napisat ako som rada ze ste uz spat doma a hlavne v poriadku, najblizsie prosim navstiv nemocnicu az ked si uz pojdes pre bambulku ok? 😵

lulu10
19. sep 2011

@miminkad ahoj boze od vcera ma prepadla taka panika ze dovidenia... nemam sa teraz coho pozitivneho chytit -hadam ozaj len toho mina 😕 co ty ako pokracujes? kedy zacinas? ja mam prist este po kramoch na kontrolne stery-a zas uvidime co mi tam vyjde a podla toho ideme dalej... mozno som sa zlakla aj toho ze uz by sme mali ist do toho 😕 😕 😕

miminkad
19. sep 2011

@lulu10 tie paniky poznam.ale chyt sa mina a toho,ze pojdete do rf.teraz sa to uz podari.dnes som bola predposledny krat na rhb,mi napravala kostrc,boelst jak svina.no a buduci tyzden by som mala teoreticky,ak sa nic nestane,coho sa desim,zacat stimulovat.no je mozne,ze si sa zlakla aj toho.aj ja sa bojim,ale snazim sa na to nemysliet.pokym nie si v priprave,tak akoby stale bola nejaka nadej,potom uz len cakas a bojis sa vysledku.ale tentokrat ten vysledok musi byt taky,ako chceme,obe 😉

luly3
19. sep 2011

@lenka_21 😉 tešíme sa
@lulu10 v 5 tt nikdy som sa nedopracovala ani k srdiečku ☹ ☹ ☹

lulu10
19. sep 2011

@luly3 takze sme na tom podobne, lebo ani my sme nikdy nemali srdiecko, mas aj mutaciu Leidena? otehu si vtedy prirodzene alebo to bolo vzdy IVF?

lenka_21
19. sep 2011

@lulu10 Ja mam mutaciu Leiden hetero a MTHFR homo ...

@maticap. @tinna13 @jada1 @miminkad @luly3 Baby, dakujem 🙂 🙂 😉

lenka_21
19. sep 2011

Baby, nemate nejaky dobry recept na bolest hlavy ... tresti mi v nej uz 3 den ... vodu sa snazim do seba liat, no nepomaha ... ☹ 😒 ☹

cecil36
19. sep 2011

@lenka_21 mne pomahal iba paralen a spanok, takze nejaky domaci recept neporadim 😒 A myslim, ze radsej paralen, lebo babätku skodi dlhsia bolest hlavy viac. Tak nech to cim skor prejde 😉

lulu10
19. sep 2011

@lenka_21 aj si pichas fraxik? tesim sa z vasho srdiecka strasne moc 😵 😵 😵

maticap.
19. sep 2011

@jada1 mno, my vykukame uz poriadne dlho 😎 , no az teraz mi konecne mm urobil tehotenske fotky - aj to len par, lebo akosi nie je cas.. 🙄 "no cement" - teda no comment ako ja hovorim 😠 . Horsie je, ze mi vsetci hovoria, ze aki sme velki - a my este nie sme velki, my este mame este 8 tyzdnov cas..!! a vobec 😵. a - a - a - pribrali sme iba 10 kg... a vobec 😔 .

jada1
19. sep 2011

@lenka_21 mňa zatiaľ bolela v tehu hlava len raz. Spravila som si nescú kávu s citrónom a prešlo to.

lenka_21
19. sep 2011

@lulu10 Ano, picham fraxik od zaciatku tehu - 0,4 ml kazdy den a buduci tyzden idem na kontrolu ... dakujem, verim, ze o 2 tyzdne napisem to iste 🙂 😉 🙂

@cecil36 Mala si s tym tiez problem??? Ja som nechcela lieky, ale ak si dobre pamatam tak ta bolest nie je pre babetko dobra.... spat sa snazim, vcera som prespala cely den a tak rozmyslam ci je to normalne 😕 😕 😕 ... ja sadnem, lahnem a v momente spim ... 😎

jada1
19. sep 2011

@maticap. ja mám pred sebou takú malú loptičku zatiaľ 🙂 . Ale to som mala aj v prvom tehu loptičku ešte aj v 7 mesiaci a potom brušík narástol, ale zasa nie moc. 10kg, to máš super, to je tak akurát 😉

lenka_21
19. sep 2011

@jada1 Rozmyslam ci to nebude tou kavou ... doteraz som mala pocit, ze sa jej neviem dopit, ale posledne dni ju nemozem ani citit ... skusala som dnes v kaviarni, zaludok hore nohami ... Predpokladam, ze si do nej nedala mlieko ked citam nesca a citron ... hmmm, rozmyslam ako to moze chutit, ale co ved skusim natlacit a uvidim 😀 😀 😀 Niekde som citala, ze baby piju vodu s citronom, len nechapem tie ucinky citronu ... 😕 😕 😕

@maticap. Mne sa vobec nezdas velka ... podla mna akurat ... takto by som chcela vyzerat aj ja 🙂 😉 🙂

lulu10
19. sep 2011

@maticap. aj ja chcem take brusko a aj 20kg navyse by mi vooooobec nevadilo 😵

maticap.
19. sep 2011

@jada1 my asi rastieme primerane - to tie hlasky od okolia o tom aki sme velki ma velmi netesia - hlavne ked si predstavim, ze este nie sme vo "finaaaale". ale ten prirastok hmotnosti ma trocha ukludnuje 🙂 .

@lenka_21 dakujem, tchi, to potesilo 😵 😉 🙂 .

jada1
19. sep 2011

@lenka_21 nie, mlieko nie, len kávu a dať do toho citrón. Citrónu nemusíš dávať veľa. Je to hnusné, ale čo už. Ja som to tak pochlipkala po dúškoch a pomohlo mi to.
@lulu10 aj ty také budeš mať 😉

maticap.
19. sep 2011

@lulu10 bude lulu, budes ho mat - uvidis, vsetko sa na dobre obrati a budes aj Ty riesit problem, ci fakt treba tie krepe topanky zasnorovat alebo to pojde aj bez toho 😉 . A ci na jeden nadych alebo na dva 😵 .

jada1
19. sep 2011

@maticap. ani mne sa nezdá, že by si ho mala nejaké veľmi veľké, také akurát 😉 . Hlášky od oklolia si nevšímaj a veru sa s ním pekne popretŕčaj, lebo za pár týždňov už nebude 😎

maticap.
19. sep 2011

@jada1 ..kujeeem. 🙂 akoze, my sme s velkostou spokojni - ja a dubak 😀 . a okolie nech si mysli co chce. a basta! 😎
ked hovorime o tej kave - idem si dat moju druhu dnesnu: prva bola kofeinova klasika a teraz idem na bezkofeinovu.... aj ked ma minule svokrovci naplasili, ze tie bezkofeinove su skodlivejsie ako tie kofeinove... mno neviem. ale tak hadam 1-2 denne nam neublizia. 😕

bayley
19. sep 2011

@lulu10 to bude tým dnešným počasím 😉 Nečítaj žiadne príbehy so strašnými koncami, ver tomu, že to výjde 🙂
@luly3 ti múdro napísala, má toho dosť za sebou.... a ako ona sama píše... pozri, ktorý tt je teraz 😀 Držím palce 🙂

@callex vitajte doma 🙂 teším sa, že ste v poriadku. Drží palce, nech ten strach z toho, čo nájdeš na nohavičkách čím skôr zase opadne. Keby ti navrhol od začiatku PN-ku, išla by si?
@lenka_21 krásna správa 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐
@miminkad teším sa na tvoju ÚSPEŠNÚ stimulku 🤐
@maticap. máš krásne bruško 😵 okolie si nevšímaj, hlavne keď vieš, že máš len +10 kg, tak to je paráda 🙂

lenka_21
19. sep 2011

@maticap. Suhlasim s @jada1 ... pekne sa s nim popretrcaj a okolie nech zavidi 😀 😀 😀

@jada1 Vyskusam, len si musim dat kupit citron, kedze doma mam len citr. stavu ... budem to pit rovno na zachode, pre istotu 😝 😝 😝

@lulu10 Neboj, urcite bude ... mozno skor ako myslis 🙂 😉 🙂

cecil36
19. sep 2011

@lenka_21 ja v tomto tehu mam hadam vsetko co sa da na tehulu nalepit 😀 Zo zaciatku ma bolievala hlava casto a straasne som spala. V kuse. A ked to uz bolo naozaj na nevydrzanie dala som si paralen, dokonca vecer pre odberom na hemetologii a dr. povedala, ze je to ok ak bolest hlavy neprechadza.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre