Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

martini
27. sep 2011

@luly3 prvý trimester sa vliekol, druhý celkom preletel a tento tretí je tiež akýsi nekonečný, ale v kombinácií s faktom, že nič nestíham. 😉 Aj ty už máš tridsiatku na konte...tak to už pekne vyzerá 🙂 A Vianoce, no ja už cez net nakupujem vianočné dárky, veď s mesačným drobcom určite nebudem behať po obchodoch.
@callex vápnik mi odporučil lekár, len tak preventívne, že v tehotenstve sa veľmi odbúrava, keď ho treba použiť na kostičky babatka 🙂 Jeminé, tak hádam to špinenie bolo len také jednorázové a už nič také na nohavičkách neuvidíš. A test na tú tehotenskú cukrovku ti robili ako? Najprv zobrali krv nalačno, potom vypitie glukozy a test za hodinu po vypití a potom za dve hodiny po vypití? Lebo tak sa to má správne robiť. A aké hodnoty ti vyšli?
@jada1 no koláč napečiem, ale mm neznáša mak, tak si ho budem musieť sama aj poctivo zjesť 🙂

jada1
27. sep 2011

@cecil36 a nie je na zápaly dobrý aj Repík? To je tiež taká zázračná bylinka. Pamätám si z detstva, že moja starká dávala jednej pani nasušený pre dieťa, čo jej mávalo zápal priedušiek.
@callex to som nejako prehliadla, že musíš mať zasa kľudový režim. Nech to čím skôr prejde.
@martini mak je na toto naozaj dobrý. Určite sa ti to upraví.

@callex
@cecil36
@martini baby a tie hodnoty cukru majú byť aké, aby boli v norme? 5,5 ako bežne pri preventívke, alebo pri tehu je tolerancia väčšia? Pýtam sa, lebo za nejaké 2-3 týždne to čaká aj mňa 😒

miminkad
27. sep 2011

@lulu10 tento tyzden,cakam mrchu 😨
@cecil36 myslim,ze kludne mozes jej dat.skus jej do termosky spravit cosi.ma teploty,kasel,aky typ kasla?urcite jej mozes podbel spravit,prip lipa,ta je dobra od teploty,salvia na vykasliavanie

rienok
27. sep 2011

ahojte, nebola som tu veeeeeeeľmi dlho... ale precitala som si , že ste tu debatovali tie čo to máte do pôrodu za pár o masáži hrádze tak aha toť http://tehotenstvo.rodinka.sk/kym-rastie-brusko... tam ak si kliknete na link "masaž hrádze" ... je tam viacero zaujímavých článkov .... držte sa, myslím na vás 🙂 tehuľkám rýchle, bezproblémové pôrody, tehuľkám príjemné tehotnenie a stimulantkám bohatú úrodu a mininko v postieľke o 9 mesiacov... ahoj 😵

cecil36
27. sep 2011

@jada1 dakujem za radu 🙂 Inak co sa tyka cukrovky, ja som mala 9,1 a uz to bola cukrovka ☹
@miminkad dakujem aj tebe, tak zatial som jej spravila horucu vodu do termosky a tam zaliala caj z materinej dusky, vraj by mal byt na vykasliavanie a zobrala som aj nakladany cesnak (on nestipe, tak ho mala v poho zajedla kuskom chleba). Ale kupim aj podbel a lipu ako radis a dam na striedacku, snad to uz zaberie 😉

linda81
27. sep 2011

@miminkad Ahoj...tak pomaly zacinate.Ja tiez cakam na MS, dufam ,ze nedojde zas po 40 dnoch, a potom sa uvidi.

miminkad
27. sep 2011

@cecil36 aj ta materina duska je dobra na dychacie cesty a od kasla.ale ak potrebuje vykaslat,tak potom je salvia este lepsia.inak mozes jej tie caje aj zmiesat a tak spravit.napr lipa a materina duska a podbel a salvia.a samozrejme s medom,ak moze.aj cesnak je fajn.
@linda81 dufam,ze uz aj ty zacnes.mne tusim mrcha prichadza....

callex
27. sep 2011

@cecil36 GTT bol ten glukozovy zatazovy test na cukrovku. 😉

cecil36
27. sep 2011

@callex aha, tak ten som mala vysoky 😠

callex
27. sep 2011

@martini nebrali mi krv predtym..ked som im volala ci to tak nema byt povedali mi ze tehotne povazuju za zdrave a preto staci urobit test po zatazi.12hodin pred pitim som nejedla..potom som vypila sladku vodicku a o dve hodiny isla na odber.ked mi ten test robili ako netehotnej mala som 6,99 a norma bola 7.povedala dokyna ze ok.tak dufam ze teraz ked jej to pripomeniem tak ta terajsia hodnota bude ok.mala som nieco cez 9. 😒

callex
27. sep 2011

@cecil36 a mas len dietu a kontrolujes hladinu alebo aj nieco ine?

cecil36
27. sep 2011

@callex zatial mam dietku a zajtra sa uvidi, idem na kontrolu a zmeraju mi glykemiu...

callex
27. sep 2011

@cecil36 tak drzim palce nech to dobre dopadne.

luly3
27. sep 2011

@callex spravne sa mera : pichne sa zobere krv vypije vodička a po hodke zasa pichajú a po hodke zasa
celkom 3 krat 😉
ja som mala prvu 4,8 druhu 8 a tretiu 5 a nemam cukrovku
pekný večer

lulu10
28. sep 2011

@callex ahoj ako si vcera dopadla na tej pohotovosti? bola si?

naveen
28. sep 2011
lulu10
28. sep 2011

@naveen bodaj by to tak fungovalo 😀

callex
28. sep 2011

@luly3 ja viem ze by to tak malo byt ale tak pomozem si ked mi povedali ze tehotne povazuju za zdrave a staci prist po vypiti?ved si budem doma merat tak uvidime.ja mam vsak aj rodinnu predispoziciu.
@lulu10 aka bola masaz? bola som a chceli si ma tam nechat.som povedala ci nemozem doma lezat ze je to na mne.celkovo boli dost neprijemne sestricky aj s doktorkou...sestricka mi hned medzi dvermi povedala ze mam obrovske brucho na 26tt.koza jedna.ale na vahu sa nepytala.by jej padla sanka keby som jej povedala ze len +7kg.a doktorka cely cas nehoraznym pubertackym sposobom zuvala zuvacku a tak sa so mnou rozpravala.
a tak lezim doma..naordinavala som si lieciky pijem citronovu vodicku a tak.

lulu10
28. sep 2011

to je dobre ze si doma , no ta sestricka fakt koza-mozno zavidela pekne brusko 😉 moja masaz bola bolestiva, teda dalo sa to vydrzat ale bolelo, mozno to tak malo byt-neviem, ale teda z toho medu zostali len take biele šulance, ale povedala mi ze pri ľavom vajecniku mam zastavenu lymfu, ja som jej vobec nehovorila o nejakych mojich gyn. problemoch a snahe a ona tak sama od seba mi presla lym.uzliny a vraj na tej ľavej strane pri vajecniku mam toho vela nahromadeneho... tak neviem , ale v kazdom pripade este raz som sa objednala 😵

naveen
28. sep 2011

@callex .. co to citam? opatrujte sa poriadne, ziadne vymysly.. 😅 budem na vas mysliet 😝 lekari a sestricky su niekedy totalni imbecily, treba sa pripravit na boj, brat so sebou chlapa, ked je to mozne a zdrbat ich, nedat sa 😠

@lulu10 to az tak? ja ked som raz bola na medovej tak ta zahlisala, ze vraj cvicim, ze je to vidiet a ze sa uricte zdravo stravujem lebo ten med bol v poho.. ja som dost nechapala, po tych vsetkych konskych davkach hormonov.. ale tak hadam ti to pekne pomoze a vypracete z tela to, co tam nema byt 😀

lulu10
28. sep 2011

@naveen no ja som bola tiez prvy krat na medovej takze neviem posudit, ale ukazala mi ruky a mala ich uplne biele-to bol ten "med" a ukazala mi med aj predtym ako mi ho davala na chrbat-bol pekny ciry, kukla som si len na plecia a mala som tam take šulance ako ked sa spalis a šupe sa ti koza... dufam aj ze to zo mna vsetko vydoluje 😀

callex
28. sep 2011

@lulu10 to znamena ze isli z teba von toxiny..to je to co sme chceli dosiahnut.malo to tak byt.a urcite ti nebude stacit este jedna masaz...mala by si chodit dovtedy dokym sa to nebude lepit a masaz bude pre teba len pozitkom.a ked rozhybe tu lymfu bude to este lepsie.
@naveen doteraz som tam mala stastie na lekarov ale teda tato stala zato.pozerala sa na mna ako na poslednu handru a co ja ju vobec otravujem.k tomu si predstav zuvacku na cele usta...no inteligencia sama o sebe. 🙂

luly3
28. sep 2011

ahojte
@callex fuuu máš to zavedené 😕 ser na doktorku a pekne odpočívaj s bábikou doma 😉
a 7 kg je pekné to máš malinko 🙂 a bruško nech je aké je hlavne že je 😀 😀 😀

martini
28. sep 2011

@callex no škoda, že ti ti ten test neurobili tak ako sa má, obzvlásť keď si pred tehu mala okolo 7. Držím prsty, aby to bolo ok a verím , že bude stačiť aj nejaká slabšia dietka...inač aj ovocie je vraj trošku problém kvoli fruktóze. Držím prsty. A špinenie prešlo? Verím, že aaaaano.

lulu10
28. sep 2011

@callex som rada ze si ma na tu medovku naviedla, urcite pojdem aj viackrat, teraz idem na rozhybanie tu lymfu a potom zas na medovu... a z tej doktorky si nic nerob... niekedy sa tvaria ze su pupok sveta, ja mam velmi zle skusenosti so sestrickami, ked som lezala na silvestra v nemocke tak ma dali na izbu hned vela sestriciek a tam som si teda vypocula na pacientky take hlášky ze som sa nestacila čudovat, a samozrejme aj na seba- ze co tam chcem v 5tt ze to nemam sancu aby mi pomohli a nedovtipili sa ze ich mozem pocut, no a bingo bolo ked som potom jednu z tych super sestriciek videla v telke ako rozprava (ked chceli zavriet nemocnicu) ze ako sa prikladne starali o pacientky a ako ich mali pacientky v laske! No trt makovy! radsej som vypla telku-pretvarka jak svina !!!

lulu10
28. sep 2011

baby co robite ked vas trapia zle sny? mne sa uz tyzden snivaju take kraviny ze mi to hlava neberie, napr. sa mi snivalo ze bol nas obchodak (CHLAP) tehotny a potratil 😔 😔 😔 sibe mi uz celkom?

callex
28. sep 2011

@martini skusim sa tej dokyni opytat ci moja vysoka hodnota pred tehu nemohla byt problem a ci by nebolo vhodne urobit ten test znovu.
@lulu10 ja som rada ze si isla na tu medovku.ja uz ked idem do nemocky tak radsej nic neocakavam.mily pristup aspon potom potesi a ten zly kaslat na nich im sa to vrati.a tie sny no moja to mas z tych tvojich depiek..vsetko sa to v tebe natlakovalo a potrebuje to ist von.mala by si najst sposob ako vyvetrat hlavu..nejaky sport alebo konicek.

lulu10
28. sep 2011

Pobavilo ma to:
"Letí bocian a nesie v plachte v zobáku 75 ročného dedka.
Dedko tak na neho pozrie a vraví: "Počuj bocian, keď sme to doteraz nenašli, nevy...eme sa na to?" " 😀 😀 😀

lulu10
28. sep 2011

@callex no vies myslim ze tie moje momentalne depky a zle sny su z toho, ze sa asi blizi cas na dalsi pokus... a z toho mam strach a vynaraju sa mi tiez vsetky zle spomienky, pretoze pokial som vedela ze este nebudeme dalej nic skusat tak som bola v absolutnej pohode, stastna na svete ako blacha, ale blizi sa november a s tym aj cas kedy som si povedala ze ideme nato a zrazu sa toto zacalo.... konicky mam, chodim na zumbu, vela citam a tak...

lenka_21
28. sep 2011

@lulu10 Jaaj moja poznam ten pocit i ked nie v navaznosti na na pokusy a tehu ... Ked sa citis takto, nechces ten dalsi pokus este trosku posunut? Mas cas a nemusis sa ponahlat. Bolo by dobre keby si bola v lepsej psychickej pohode, lebo IVF je sam o sebe zaberak. Mozno by si s tym mohla zacat buduci rok a pekne v klude si uzijes predvianocny cas a dovtedy mozes absolvovat relaxacne procedury ....

@callex Nozky mas dufam pekne vysoko 🙂 😉 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre