Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gabinkaa
3. okt 2011

@miminkad držím palce, aby stimulka dopadla dobre a boli krásne foliky, máš zmenenú stimulku ako minule?

miminkad
3. okt 2011

@lenka_21 tak asi kazdy v tvojej situacii by sa bal.ano,zacala. 😕
@gabinkaa neboj,bude to dobre a lepsie byt pod dozorom.ale asi ak sa vypytas domov,tak by si mala zvolnit tempo a viac oddychovat.tych par tyzdnov to uz ubehne rychlo.neboj,bude to dobre.mas aspon spoluleziace dobre?

miminkad
3. okt 2011

@gabinkaa dakujem,ano mam inu,predtym som mala len clostil a bravelle od sona a teraz mam od zaciatku clostil a merional

gabinkaa
3. okt 2011

@lenka_21 tak to je jasné, že dôležité, aby sme boli v poriadku, ale čítam u Teba dobré správičky, blahoželám k pekným výsledkom a držím moc palečky, nech malinké krásne rastie a pekne mu bije srdiečko 😵 😵 😵

gabinkaa
3. okt 2011

@martini 😵 😵 😵 jéééééj už 36. tt, ako krásne ti to ubieha
@callex nie už nie, iba vo štvrtok a potom piatok a sobota troška,ale taká zaschnutá krv a iba doobeda, odvtedy v pohode nič, mám pocit, že je to z tých liekov čo mi naordinoval, zjedla som iba 4 tabletky a bolo mi dokonca po nich aj zle, takže ich nejem a ani nebudem, len vidím, že majú strach z môjho veku a IVF

gabinkaa
3. okt 2011

@miminkad nie od piatka som na izbe sama, na jednej strane nuda, ale na druhej strane zasa dobre, mám tu telku a pozerám čo chcem a kedy chcem, svietim ako dlho chcem, nemusím sa prispôsobovať

miminkad
3. okt 2011

@gabinkaa vsetko ma svoje vyhody a nevyhody.

jada1
3. okt 2011

@gabinkaa viem si predstaviť aká si znudená 😒 . Predsa len doma je to iné. V stredu ťa už hádam pustia.Veď Ty teraz trénuješ na hospitalizáciu po pôrode 😀. Máš aj IP 😉

gabinkaa
3. okt 2011

@jada1 veru nuda hrozná a ešte problém, že mám nejaké pracovné veci odovzdať čo mám rozpracované a neviem ako to všetko vybavím, sme na jednej chodbe s pôrodnicou a je tu počuť plač malých bábätiek, hlavne keď jeme na chodbe, ale myslím si, že nech už je január 😀

ivka3901
3. okt 2011

@luga dakujem ti veľmi pekne a já želám aj tebe.no dneska som bola na kontrolnom sone a cysta tam už neni,ale aj tak to necháme tento rok tak a skúsime šťastie po novom roku 🙂 lebo já by som išla určite ma PN a cez vianoce by som musela byť doma zavretá a to by neboli žiadne vianoce ani s partiou by sme nemohli ísť niekam cez sviatky.

callex
3. okt 2011

@cecil36 ja som myslela ze u dovery mate zlavu na ten babysense..nie na nanny..tie viem ze nie su dobre. 😉 staci sa prihlasit do toho programu vyhod a tam sa da uplatnit 30percent zlava ak ste tam obaja posteni.no pekne to teda mas...ani jest ani nejest nie je dobre.to ti teda ani trosku nezavidim.ale nejako to uz dobojujeme a coskoro sa budeme tesit z nasich drobcekov.
@gabinkaa ak uz nebudes krvacat tak by ta mohli v stredu pustit domenkov..ty mas aspon telku.ja som ju nemala a tak som citala a lustila krizovky a takisto spala od nudy.a ake lieky si brala?radsej nech maju obavy z tvojho veku ako keby si ta nemali vsimat.ozaj do toho hlohovca si sa objednala?

gabinkaa
3. okt 2011

@callex dal mi antibiotiká Dalacin a ešte na 8 dní ☹ , ja mám problémy s užívaním liekov lebo na niektoré mám alergiu a to mi nemôžu dávať, vraj som mala výsledky moču na hranici, ale ja som sa cítila v pohode, len som mala pocit ako keby to malinké sa mi niekedy oprelo o močový mechúr a bolel ma, ale na WC som chodila v poriadku bez problémov, síce niekedy aj 4 krát za noc, ale to nebolo s bolesťou, ale som aj viacej vypila a aj po vycikaní som vypila pohár vody, telku mám lebo som si zobrala "nadštandardnú" izbu, nadštandard je, že sme tu 2 na izbe, telka, sprcha a WC, ostatné izby to majú na chodbe a priplácam si 8,- Eur denne
ešte som sa neobjednala, lebo min. týždeň som mala pracovne veľmi nabitý, nestíhala som, akosi sa mi to nakopilo a od štvrtka som tu a teraz neviem či už to nie je neskoro

cecil36
3. okt 2011

@callex som to poplietla, jasne je to babysense, som sa na to teraz pytala v dovere a to by sme museli byt poisteni vsetci v doveru, cize otec, matka a dieta a v dovere som len ja a dcera. Tak toto bohuzial pre nas nebude 😒 Skoda....

linda81
3. okt 2011

@miminkad Ahoj...no ako sa mate?dlhsie som tu nebola, tak nemam dako prehlad..

callex
3. okt 2011

@cecil36 ako jednotlivec mas na to zlavu 15percent..ale da sa potom pozicat cez tu nadaciu..na pol roka to stoji tusim 36.50.funguje to tak ze to poziciavaju uz v nemocnici..len dana nemocnica musi spolupracovat s touto nadaciou.ja som sa informovala ci sa moze stat zeby nemali v nemocke na pozicanie a povedala ze sa to este nestalo ze nemocnice pravidelne zasobuju.
@gabinkaa na zaciatku tehu aj mne malinak tlacila na mechur...potom to presllo a teraz je to tu zase a este silnejsie.papaj brusnice a predides tak infekcii moc.mecchura.

gabinkaa
3. okt 2011

@callex mne tak občas, niekedy sa mi zdá že ma kopne, tak sa mi zachveje, už som papala brusnice aj brusnicový kompót, ale musím sa zásobiť na každý deň, doktor povedal, že urologický čaj nemôžem, tak sa vrhnem na brusnice

miminkad
3. okt 2011

@linda81 ale v pohode.ziadna nova tehulka.a co ty moja?co nove?uz si to premyslela,ako to spravis?

lenka_21
3. okt 2011

@miminkad Taaaaak drzim palceky so stimulkou 🙂 😉 🙂 ... potrebujem nieko do partie na skore tehu priznaky 😀 😀 😀

@gabinkaa Ked sa da, tak aj ja si radsej priplatim nadstandard ... ked su 4 baby na izbe to sa da, ale ja som bola uz aj s 8 a to bol des ... inac neuveris, ale najhorise bolo, ze niektore baby v noci hrooozne chrapali a nevedela som poriadne spat ... ja mam ako sa hovori tenke usi a tak som hned pri akomkolvek zvuku hore ☹ Normalne som mala kupene stuple do usi 😀 😀 😀

@callex Ako sa mas? Spinenie uz dufam prestalo ... ta tehu cukrovka ma mrzi a ked to tak citam, rozmyslam co mozes jest ... toto by bol zabijak aj pre mna, lebo ja zeleninu velmi nemusim i ked teraz v tehu jem viac to, lebo z ovocia mi byva zle ... neviem ci mozes aj grilovanu, ale ja som si celkom oblubila cukinu, baklazan ...

miminkad
3. okt 2011

@lenka_21 uvidime.hlavne po sone 😔

linda81
3. okt 2011

@miminkad Ahoj...no neviem teraz...mala som zacat v sobotu s prvymi liekmi a od 26.10 so stimulaciou, ale mam vyssi prolaktin a mam ist na MRT, tak teraz neviem...

tinna13
4. okt 2011

dobre ranko
@miminkad -drzim palce na sone aby boli vajicka kvalitne a dost a nech si rychlo tehula
@gabinkaa-snad ta co najskor pustia domov 🙂
@lenka_21 ako si dopadla na sone?

lenka_21
4. okt 2011

@tinna13 Dobreeeee 🙂 😉 🙂 ... Dr. urobila rychle sono, fazulka ma 2 cm, srdiecko krasne bije - i ked ja som to velmi nevidela, ale Dr.tvrdila,ze je to uplne v pohode ... podla velkosti som vraj 8+5 podla ms 8+6 a tak ten den .... na dalsiu kontrolu idem uz v 12tt a verim, ze si donesiem domov aj tehu knizku 😀 😀 😀
Vidim, ze sa musim poponahlat do NR, lebo ty to mas uz za par 😉 😉 😉

luly3
4. okt 2011

ahojte
@gabinkaa ja chodím asi tak 10 krat na wc v noci to je zle????a tiež mám pocit že mi drobátko
tlačí na mechúr a dosť teda a tiež som nevedela že je to zle 😕 😕 😕 fuuu mosím povedať dokimu
ležíš v SI???mno moja radšej byť tam v klude ako doma zo stresama aby sa niečo nestalo 😉 veď ak
si na naštandartnej tak tam stebou môže byť muž kolko len chce nie 😉

luly3
4. okt 2011

@lenka_21 super tešíme sa svama 😅 😅 😅 aj môj drobec je stále jeden deň pozadu 😝
keď bude štvrtok bude si myslieť že je streda 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

martini
4. okt 2011

@cecil36 Inač ja aj mm sme v dôvere a senzor dýchania sme dostali, takže nebudeme kupovať. Ak by si chcela a dalo sa to nejako, tak by som ti to kúpila na seba a nejak poslala...veď porozmýšlaj a daj vedieť.
@lenka_21 super, super...len sa pekne ďalej opatrujte a hladkaaaj bruško 🙂
@miminkad my máme dvoch anglických buldogov, tak im už vysvetľujem, že budeme mať Gabriela do partie (či do svorky?). Držím veľmi preveľmi prsty na stimulku. A teším sa na dobré správy od teba 🙂
@gabinkaa len sa pekne opatruj, vydrž to tam, veď si si vytrpela až až...tak nejaký "pre istotu" pobyt v nemocnici vydržíme, nie? 🙂 Ja si viem predstaviť, že by si radšej sedela na terase doma 😉

gabinkaa
4. okt 2011

žienky moje už sa hlásim z domu, dnes ma po raňajkách prepustili, som rada, lebo už mi tam bolo na nevydržanie, ale hlavne, že je všetko v poriadku
@lenka_21 veru som rada, že som si ho priplatila, lebo som tam nemohla dobre spať a telka mi hrala keda chcela a čo chcela a bola som sama, ale inak je to dvojpostelová izba, dobré bolo aj to, že WC a sprcha bola na izbe, ostatné to mali na chodbe a chodiť v noci na chodbu by sa mi moc nepáčilo
@tinna13 no dnes bol ten deň D, ale dúfam, že sa tam už tak skoro neukážem
@luly3 ja neviem či je to zle, ja som to dokimu povedala a hneď testy na moč a už to bolo, ale lieky som vysadila a ani ich nebudem brať, no neboj už som mala stres aj tam, lebo som bola v pohode, ale prvý moment som sa veľmi naľakala, tak som rada, že je všetko OK, bola som na Myjave, môj doktor tam v nemocke pracuje, ale môj drahý nemohol ísť ani na izbu, boli sme vonku, to som si aj ja myslela, že môže byť vo vnútri, ale nebola to pravda

gabinkaa
4. okt 2011

@martini dnes ma pustili, už som domka, takže si budem ešte slniečko užívať, ale podstatné je, že je všetko zatiaľ v poriadku 😵 😵 😵

martini
4. okt 2011

@gabinkaa no super super, že ste už doma, tak vylož nožičky hore a oddychuj...nie aby ťa napadlo, že na záhrade treba niečo na jeseň ešte presadiť 🙂 A keď hovoríš, že ste v poriadku, tak slovo ako "zatiaľ" vynechaj...lebo ti budem musieť vážne dohovoriť 😉 😠 🙂

lenka_21
4. okt 2011

@luly3 @martini Baby dakujeeem ... trvalo mi skoro pol dna kym som sa presvedcila na kontrolu 😀 😀 😀

@gabinkaa No super, ze si uz doma 🙂 ... nezabudni na teplakovy rezim 😀

callex
4. okt 2011

@luly3 trocha sviezej zahoractiny sme tu mali...ake osviezujuce 😀
@gabinkaa super ze ste domka..naozaj sa treba setrit..je to velky stres to spinenie..treba si zvyknut ze nebude utrety prach ani povysavane tak casto a ze je v zahradke burina no a co? nase babetka su prednejsie a treba si zvysit hranicu tolerancie voci neporiadku.
@martini hm to ma zaujima ten senzor akym sposobom ste ho dostali?my sme sa boli pytat a bolo povedane ze bud s tou zlavou 30percent alebo zapozicat si za 36.50na pol roka.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre