Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zarabono
21. jan 2012

@lenka_21 strasne ma nafukuje,zacal mi vrch brucha tvrdnut no a predvcerom vecer aj spodok brucha,aj maternicu som si nahmatala,aj ta sa mi zdala tuha.rano som volala sestricke,ze ci by to mohlo byt len z toho naduvania a ze aby som radsej dosla.takze nastastie je to len z naduvania,vsetko je ok,ani to co si mysleli oni,nie je.takze mi netravi,mam upravenu stravu a uvidime.podla vsetkeho mi uz zlcnik pracuje menej

zarabono
21. jan 2012

@leamax jaj som moc rada.zajtra z nich budu krasny mackovia 😵 😵 😵 ved sme drzali paluchy 😀

mabumi
21. jan 2012

ahojte dievcata, môzem sa vas na nieco opytat?
ked ste stimulovali na IVF v cechach, ako ste chodili na kontroly? lebo ja som chodila skoro kazdy druhy den a rozmyslam, ako to je ked sa dochadza takto daleko. da sa to vybavit aj cez svojho gynekologa alebo ste museli vzdy cestovat? myslim len tie kontroly pri stimulacii, jasne, ze ostatne sa robia v centre 🙂
dakujem za odpovede 🙂

lenka_21
21. jan 2012

@zarabono S nafukovanim a vyprazdnovanim mam neustali problem ... teraz mi Dr. predpisala Duphalac, plus som si kupila slivkovu stavu z DM a tlacim poctivo ananas ... ten mi pomaha aj na travenie 🙂

@mabumi Necham babam nech ti odpovedia, lebo ja som sa k IVF v Cechach - RP uz nestihla dopracovat 😀

mabumi
21. jan 2012

@lenka_21 to je super, gratulujem 🙂 . podarilo sa nakoniec prirodzene?

lenka_21
21. jan 2012

@mabumi Hej, po 10 rokoch, kopec IUI a IVF, roznym diagnozam 🙂 😉 🙂 Zazraky sa deju, hlavne treba mysliet pozitivne a verit, ze to urcite raz vyjde 😉

mabumi
21. jan 2012

@lenka_21 no ja uz dufat nemôzem, lebo okrem vsetkych moznych vaznych diagnoz mam aj nepriechodne vajcovody. ale v taky zazrak dufam aj ja aj ked prostrednictvom IVF 😉 . super, tesim sa s tebou, tvoj nick mi je znamy, asi sme sa tu uz niekde "stretli" 🙂 . aj ja uz mam za sebou IVF, KET,... ale tentokrat sa to snad uz podari. len mam strach z tych kontrol, ci tam budem musiet ten cas byvat

lenka_21
21. jan 2012

@mabumi Kolko to mas km do Brna? Aj mne sa zda, ze sme sa stretli, len neviem kde ... 😕

mabumi
21. jan 2012

@lenka_21 nie nahodou v teme cakanie po transfere? alebo v tej teme o vysetreniach? alebo neviem kde 😕 ale to je jedno 😀
do Brna to mam 220 km, ale ja idem chodit do Prahy, a to je 420 😨 . bola som tam na operacii a neviem akym spôsobom sme sa rozhodli ze tam podstupime aj IVF. len mam z toho teraz nervy. chcela som ist do Brna pôvodne

lenka_21
21. jan 2012

@mabumi No neviem ani ja ... My sme dochadzali do centra cca 200km, lenze tam neviedla ziadna dialnica plus prechod Kremnicke bane, takze nam to dost trvalo, ale dalo sa to zvladnut... je pravda, ze sme casto prespavali a rano na kontrolu, ale robili sme to aj na otocku. 420 je dost a tak asi budete musiet prespat. Kazde CAR ma ine pravidla obladom sledovanie ... mna na zaciatku mohla moja Dr., ale potom uz chceli, aby som chodila k nim ... neviem ako to ma RP,ale kedze planujes ine CAR tak by som sa opytala priamo tam ...

mabumi
21. jan 2012

@lenka_21 lenze do Prahy nikto nedochadza zo slovenska 😅 . chodia tam slovenky, ale take, co tam ziju a byvaju. no ved uvidime co mi povedia na konzultacii. ja tam mam kde byvat, ale ovela lepsie by mi bolo doma pri mm 😖
no co sme si navarili, to si budeme musiet aj spapat. len dufam, ze odtial uz pôjdeme aspon traja 😵

lenka_21
21. jan 2012

@mabumi Ja som myslela, ze sa opytaj priamo v CAR, lebo mozno oni budu mat ine poziadavky ako Brno... No drzim palceky!!!
A kt.CAR v Prahe ste si zvolili?

mabumi
21. jan 2012

@lenka_21 bola som na operaciu v Ustave pro peci o matku a dite v Podoli a tam hned na JISku prisla za mnou lekarka z IVF centra priamo odtial a dohodli sme sa s mm, ze to tam skusime. tak uvidime. 7. ideme na konzultaciu, tak tam sa popytame. ale som netrpezliva 😅

gabinkaa
21. jan 2012

@mabumi v RF sa na kontroly nechodí tak ako v centre Gyn Fiv, kde som ja chodila, ide sa na kontrolu na 8. DC, neberú krv, iba urobia utz a podľa toho určia termín OPU, ale môžeš ísť aj na kontrolu svojmu gyn a výsledky poslať mailom, ja som sa pýtala, že čo je lepšie, dostala som odpoveď, že lepšie ak si to odsledujú sami, tak som tam radšej na kontrolu radšej išla, záleží aj ako to máš ďaleko, OPU som mala 13. - 14. DC, ale to je individuálne

mabumi
21. jan 2012

@gabinkaa dakujem za odpoved 🙂 . ja by som na kontrou tiez sla, pôjdem aj 3 krat, aj viac ak bude treba. ale som rada, ak nebude treba kazdy druhy den 😉
citala som tuto stranku ked si este nevedela, ci to vyslo, uz odvtedy som uvazovala o RF. a teraz pozeram, ze ty uz rodis 😅 gratulujem 🙂

gabinkaa
21. jan 2012

@mabumi ďakujem, veru sa nám to už kráti, už sa tešíme na malinkú, z pôrodu ma už chytá panika, ale nejako to zvládneme. RF je dobrá voľba už aj kvôli personálu a jeho prístupu a aj stimulka je menej náročná pre ženu, sú tam menšie dávky hormónov, držím Ti palečky, aby si bola úspešná, aj si min. rok riešila nejaké IVF?

mabumi
21. jan 2012

@gabinkaa ano, presne pred rokom som podstupila prveIVF, potom KET, a tentokrat si uz chcem ist po babo 😵

zarabono
21. jan 2012

@lenka_21 ja som na actimeloch,activii,tak uvidim.zatial o cosi lepsie.

lenka_21
22. jan 2012

@zarabono Hej, to mam uz za sebou a aj som si nasadila zasaditu stravu kvoli kyseline. Ta strava pomohla, no napriek tomu aj ked pijem actimel, activiu tak mi to nepomaha a to do seba sackujem aj 3-4 krat denne lebo ja zboznujem mliecne vyrobky. Momentalne sa vyhybam cestovinam, pizza (aj ked ich milujem) lebo som zistila, ze ma nesmierne z nich nafukuje ☹

@mabumi Drzim palceky, nech sa to podari!!!

@leamax Kedy mas transfer??

lulu10
22. jan 2012

@leamax ahoj idete si dnes pre drobcov?

zarabono
22. jan 2012

@lenka_21 no uvidim,mne to zatial celkom pomaha.ze ked tak potom skusime probiotika.mna tiez nafukuje uplne vsetko.
leamax je uz asi niekde pri brne,uz si sli pre drobca.

leamax
22. jan 2012

@lenka_21
@lulu10
@zarabono uz mame krasneho 8-bunkoveho drobceka v brusku, boli sme mu ukazat aj babku s dedkom, preto sme dosli az teraz 😵 od dnes vecer picham fraxik aby mal dostatok zivin a krasne rastol 😵 😵 😵

lenka_21
22. jan 2012

@leamax No supeeeer, gratulka!!! Tak ideme carovat 🙂 😉 🙂 Kolko ste mali dokopy vajok?

leamax
22. jan 2012

@lenka_21 dakujemeeee 😵 😵 😵
mali sme dve zrele vajka

zarabono
22. jan 2012

@leamax no super.tak teraz uz len oddychovat a ako povedala vitouskova,vecer si opakovat som tehotna 🙂 no a odporucam deci alebo pol deci cerveneho vina vecer pre lepsie uhniezdenie 😉 8bunkaci su sikovny 😵

leamax
22. jan 2012

@zarabono to vitouskova tak povedala? tak jasne, ja uz predstavujem vsetko a vsetkych drobcekovi 😵
a vino na tu moju pecen? by ma zabilo. nemozem, mam moc liekov, ja dam miesto neho fraxik

zarabono
22. jan 2012

@leamax hej,to mi na et povedala.ale mozes,ved to je len trocha a navyse tolko sa dennne moze ako zdravotna davka.skus,ja som si na to vsetko tiez davala za stamperlik

leamax
22. jan 2012

@zarabono a to mam kvoli tomu otvarat flasu? 😀 mi to tu potom bude dva tyzdne kvasit 😀 no porozmyslam

zarabono
22. jan 2012

@leamax ved budes kazdy den si davat tak aspon 10 dni.no aj vitouskova mi to parkrat poradila.

leamax
22. jan 2012

@zarabono to fakt? ona takto nahovara tehotne zeny na alkohol? 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre