Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gerdusha
24. jan 2012

jaksik sme stichli 🙂

lulu10
25. jan 2012

@gerdusha ako ide liecba, priedusky sa uz ukludnili, ja som uz celkom ok 😉 tak verim ze buduci tyzden sa uz dostaneme do tej prahy, davali ste si niekde robit FISH metodu na spermosky? nevies ci to robia aj v tej prahe?

gerdusha
25. jan 2012

@lulu10 ,

cauko, priedusky sa pod tlakom liekov ukludnuju...

FISH robia tuto
http://regionweb.sk/reprogen/diagnostika/geneti...

neviem, ci to robia aj v prahe

eviq
25. jan 2012

@lulu10
@gerdusha
Caute baby, dakujem vam za IP a za povzbudenie. Do brna sme prisli vcera vecer a teraz uz len cakam, mam sa hlasit o pol 12 na lacno. Da sa pred RF v pohode zaparkovat?
Vcera sme sa cestou zastavili v reprogenev ba, mm urobia fragmentaciu dna, fish metodu, spg a cije nositelomcustickek fibrozy. Mne ci som nositelom genu na celiakiu. Vysledly do 2 tyzdnov a bude nas to stat teda slusnu kopku...
Citam ze obe ste ochoreli a prekladate prahu...:(tak skore uzdravenie!

gerdusha
25. jan 2012

@eviq ,

no s tym parkovanim pred RF je to pocas dna velmi narocne...takze neviem neviem...ale kvoli tomu nestresuj, ked tak, tak skuste ist dole pred vystavisko a ten kusok potom prejdes aj pesi. a mozno zaparkujete aj pred RF bez problemov.

ja som pisala do prahy, ze ci fakt tie antibiotika, ktore beriem mesiac pred vysetrenim u nich ovplyvnia tie testy, cakam na odpoved, zatial som nic nerusila, len genetiku v blave, ta mala byt pozajtra.

drzim palce, normalne ti zavidim, ze mozes "nieco podnikat" a nie len tak necinne sediet doma ako ja... 😉

lulu10
25. jan 2012

@gerdusha celkom premyslam aj nad tymto vysetrenim ... skusim sa spytat v prahe ci to robia, bolo by super keby ano, na druhej strane keby si mam dat robit vsetky vysetrenia co sa tu objavia tak mam do este x rokov co robit ... 😅 😅 😅

lulu10
25. jan 2012

@eviq ahoj my sme vzdy zaparkovali v pohode pred RF, neboj narkoza je lahka tak ako som ti pisala do IP, dostanes izbu a zupan netreba 😉

eviq
25. jan 2012

@gerdusha ok, pojdeme peso byvame pri vystavisku. Teraz uz len rozmyslam aby som sa nezabudla na nic opytat hlavne po narkoze 😀 bude mi robit aj ultrazvuk pred hysterkou? Neboj, uz skoro budes podnikat aj ty 🙂 ja som sa v prahe pytala na ATB a povedali, ze cca 5 tyzdnov po dobrati sa mozu robit testy.

lulu10
25. jan 2012

@eviq ja myslim ze ultazvuk uz robit nebude

gerdusha
25. jan 2012

@eviq , ultrazvuk mi nerobili pred hysterkou...teda kym som bola pri vedomi...potom neviem...

hmmm..5 tyzdnov pred vysetrenim?....to nemam sancu stihat...takze praha bude paseee... 😒

ked sa po narkoze nieco zabudnes opytat, NEVADI...nie je problem odkonzultovat nieco mailom....nestresuuuj...aj tak ti povedia, ze "material posilame na histologii a pak se uvidi"...po zakroku ti povedia, ci tam nieco bolo alebo nie /u mna bol polyp/ a zvysok ti pride domov mailom...sprava z histologie...

eviq
25. jan 2012

@lulu10 uz som citala 🙂 so mnou tu este budete mat srandu, ja ked stresmenim tak to stoji za to 🙂 a s vysetreniami mas pravdu, ja mam niekedy pocit ze mi povedia: pani ved vy vlastne deti nechcete vas len bavi vysetrovat sa 🙂

gerdusha
25. jan 2012

@eviq ,

prisamfakt je dentalna hygiena neprijemnejsia a horsia ako hysterka v RF 🙂

lulu10
25. jan 2012

@eviq uvidis ze ked budes mat po hysterke tak si povies zeby si kludne isla zas aj na druhy den 😀 ja by som sla a teda aj pojdem 😀 😀 😀

lulu10
25. jan 2012

@eviq daj nam skoro vediet ako to cele dopadlo, som fakt zvedava na tvoje postrehy a pocity 😀 😵

lulu10
25. jan 2012

@eviq este som chcela ze za mnou pred laparkou prisiel marcel na izbu a vysvetlil mi co bude robit, ako to bude prebiehat a za kolko min. ma pride sestricka zobrat a tak, no skratka uvodne skolenie BOZP 😀

gabinkaa
25. jan 2012

@leamax krásna správička, držím moc palečky malému bojovníčkovi, aby sa maminy držal ako kliešť celých 9 mesiačikov 😵 😵 😵

leamax
25. jan 2012

@gabinkaa dakujeme 😵
vy ste este stale 2 v 1?
@eviq tak teba bavi chodit po vysetreniach 😀 to si mohla pobehat za nas za vsetky 😀 😀 😀 ale drzim paste na hysterku
@lulu10 ze aky komfort 😉

zarabono
25. jan 2012

@gabinkaa malej sa este nechce? 🙂

naveen
25. jan 2012

@gerdusha tak toto je hlaska tyzdna, keby som bola na FB tak to tam rovno buchnem 😀 😀 😀 😀

lulu10
25. jan 2012

@gerdusha kolko ti povedali v RF ze treba mat po hystero pauzu na snazikovanie?

gabinkaa
25. jan 2012

@leamax, @zarabono stále sme 2 v 1, malinká má ešte 15 dní, ale včera bola poradňa a vraj krčok stále drží, tak neviem ako to skončí, či to nakoniec nebude sekciou

leamax
25. jan 2012

@gabinkaa malinkej je u maminky ocividne dobre, tak si to uziva 😵 ved ma este cas, dom si tam isto nepostavi, tak si pockame na nu 😵

zarabono
25. jan 2012

@gabinkaa ale nebude.mala sa vypyta von a ani sa nenazdas 😉

gabinkaa
25. jan 2012

@leamax veru asi páči, od druhej do štvrtej sa stále vrtela, normálne ma prinútila vstať a poprechádzať sa, tak si troška vymýšľala

gerdusha
25. jan 2012

@lulu10 ,

dr. M mi povedal, ze mam 1-2 cykly pockat

gerdusha
25. jan 2012

@naveen ,

ktora? myslis tu o dentalnej hygiene vs hysterka v RF? 😀

gabinkaa
25. jan 2012

@zarabono už by aj budúci týždeň mohla prísť medzi nás nech to máme za sebou, už sa tešíme na malinkú

zarabono
25. jan 2012

@gabinkaa no ved uz ked ste tolko vydrzali,tak par dni uz je nic 😉 ozaj,ved to uz aj bailey a jada1 by mali rodit 😕

gabinkaa
25. jan 2012

@zarabono ano máme zhruba rovnaký termín, o bayley neviem nič, neohlásila sa, ale s jada1 občas popíšeme, tiež sú ešte 2 v 1 a zatiaľ pôrod prirodzený, drží sa dobre, vraj ešte chodí do práce

zarabono
25. jan 2012

@gabinkaa tak to je este riadne cula,ked este robi.no bailey sa uz viac neozvala.ani mia.ked si predstavim,ze uz aj nase mohlo ist na svet...no co uz...hlavne,nech toto vsetko dobre dopadne 😉 a my vas dobehneme 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre