Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mirinda10
13. sep 2012

@veracruz inak vajka sa krasne delia, super moc drzim palceky 🙂 🙂 🙂

mirinda10
13. sep 2012

@hora_lka mne bolo dopriane a dakujem bohu kazdy den za moj poklad a preto to chcem vratit a pomahat a podporovat ine snazilky aby sa dockali a verili, ze sa to podari.Cesta nie je lahka ale ten vysledok stoji za to. Kazda bolest a stradanie je zaplatene pohladom na svoje dieta vid to moje. Musite verit a kazdy den si hovorit, ze sa to podari a vase prosby a zelania budu vypocute, niekomu staci mesiac, rok, .... ale pride to. Vela usmevov dievcata ste na dobrej ceste k vytuzenemu pokladu, pokladom 🙂 🙂 🙂 🙂

veracruz
13. sep 2012

@mirinda10 dakujem
Si si teda "uzila" prvy trimester.... Ja som inak tiez prelezala tri mesiace, bolo mi cele dni zle...

veracruz
13. sep 2012

@horalka79 drzime si palce....

nelly3
14. sep 2012

baby pomoc, v stredu som mala opu, a vo stvrtok teda vcera ako som prisla z prace som mala spinenie a v noci dneska o 3 hod. som sa zobudila na bolenie brucha, isla som na wc a zase dost silne spinenie, davam si nurofen od bolesti, som z toho nestastna, mam okolo 9 hod. volat a spojit sa s koudelkom, rano som tam volal, ale este nebol v praci, jaj porazi ma, pri 1.IVF som takeho nic nemala, normalne som si dala dneska do prace vlozku. 😢

nelly3
14. sep 2012

ja si myslim, ze mi povie aby som prisla ku nim na utz, alebo mozno k svojmu, jaj a mam to brucho take divne, ako keby plyny, proste divne, na lavej strane mam cystu, mozno mi ju pri odsavani nejako napichol, predsa je na vajecniku, ale nic takeho mi nehovoril po opu, zeby boli komplikacie, jaj strasne som z toho smutna 😢

ria191
14. sep 2012

@rienok no veď to, že reagujem veľmi slabo tak sa tým vysokým dávkam určite nevyhnem, ale nevadí mi to hlavne nech je to úspešné 🙂 . Jéééé ty si už za polovicou. Dúfam, že sa máte aj s drobčekom dobre 🙂

ria191
14. sep 2012

@nelly3 ja by som určite skočila k svojmu na sono. Choď nech ťa pre istotu pozrie.

nelly3
14. sep 2012

@ria191
este pockam co povie koudelka, ach jaj.

ria191
14. sep 2012

@hora_lka a akú máš diagnózu ak sa smiem spýtať, keď musíš mať vysoké dávky? Dúfam, že nie endošku 😠

ria191
14. sep 2012

@nelly3 dobre drž sa 🙂

rienok
14. sep 2012

@nelly3 to nevadi, kym to nie je silne krvacanie... viem že @callex mala tiež podobný problém po OPU a aha malá Moni už lozí po dome 🙂 ale určite sa treba spýtať čo s tým 😉

rienok
14. sep 2012

@mirinda10 skvelé a pravdivé 🙂 malá je nádherná, vyzerá ako anjelik 😵

rienok
14. sep 2012

@ria191 no veru, za polovicou 🙂 máme sa dobre obidve bez problémov tak si užívame 😵 😵 😵
vysoké dávky aj preto lebo som mala nízke AMH a asi aj ty ho budeš mať nižšie, alebo ešte štítna žľaza to môže robiť ...ale nevadi, hlavne že nejaké vajka dozrejú ... veď na 1 babätko stačí 1 vajko 😉

hora_lka
14. sep 2012

@nelly3 ani ja som taketo problemy pri predoslom IVF nemala, ale pre istotu volaj pripadne chod k svojmu doktorovi, lebo na pohotovosti sa nevies komu dostanes .. urcite to ries, nenechaj to tak .. drzim palce

hora_lka
14. sep 2012

@mirinda10 nemozem sa na nu vynadivat, je nadherna ... sa tesim, ze ju uvidim, Emusku malu 🙂

hora_lka
14. sep 2012

@ria191 nie, ja uz mam skoro 40, takze preto silne davky, inak by nebolo nic .. mam trochu zvyseny cukor, ale to by snad nemalo az tak vadit ... dnes mam ultrazvuk o 12,00 v Brne, tak utekam, nech zase nestojim v kolone ..

ria191
14. sep 2012

@hora_lka aha tak šťastnú cestu 🙂

ria191
14. sep 2012

@rienok máš pravdu stačí jedno jedinké aj keď pre psychiku je lepšie keď ich je viacej 🙂. Pomaly si zvykám, že nie som poriadna nosnica 🙂. Inak som sa ti ešte zabudla poďakovať za Drakulku. Fakt úžasná doktorka a fantastický človek môžem len vrelo odporúčať 🙂

horalka79
14. sep 2012

@nelly3 nelly, mne sla trochu krv na vecku v den OPU a potom uz nie. Brucho ma trochu pobolievalo a tlaky a tak. Som zvedava co ti povie doki, hadam vsetko ok.
Dievcata, potrebujem tiez poradit. Ake davky beriete, alebo ste brali Utrogestanu po OPU??
mam pocit, ze moje su privysoke, jedna ta vagin. tobolka ma 100mg progesteronu a mam brat rano 4 a vecer 4! to je 800mg denne a pri IUI v zahranici som brala 1x90mg denne iba.. Znizi mi ich doki po ET? Dnes nadranom som sa zobudila na bolesti brucha, sla som na vecko, dala pohar vody a potom mi bolo este chvilu zle nez som znova zaspala. Vobec sa mi to nepaci.. DAKUJEM za rychlu odpoved

nelly3
14. sep 2012

@horalka79 takze volala som, nebol tam, ze je na sale, ale potom o 20 minut mi volal koudelka spat, ze pokial cerveno nekrvacam a nemam teplotu, ze je to oki, ze lavu stranu mi musel napichavat 2 x lebo tam mam tu cystu, ze z delohy to urcite nekrvacam, tak som sa trosku ukludnila, brucho pobolieva, ale da sa to vydrzat, spinenie zatial ustalo, uvidime co bude, takze tak a ja mam presne to iste davkovanie utrogestanu ako ty 4-0-4 akoze dost a ked si ho dam aj mna zacne boliet brucho nechapem, zeby tym 😕 mne sa to zda tiez vela.

rienok
14. sep 2012

@ria191 nemas za co 🙂 ja som tiez dostala kontakt na nu od @cecil36 .... ved na to je to forum aby sme si pomahali 🙂

rienok
14. sep 2012

@horalka79 ahoj ja som brala 2x 4 tobolky denne az od 12 tt som zacala znizovat davky a to tak ze 4 dni 2x 3 tobolky, 4 dni 2x 2 tobolky a 4 dni 2 x 1 tobolku a bol koniec .
prednison som vysadzovala az v nejakom 15 alebo 16 tt

rienok
14. sep 2012

@nelly3 ano moze z utrogestanu boliet brucho ... aj mna pobolievalo ale len trosku tak do 1/2 hodiny - 1 hodiny to preslo

nelly3
14. sep 2012

@rienok
lebo na sk som mala mensie davkovanie a takto ma nebolelo, a viem, ze ked si dam utrogestan tak ma zacne boliet 😠
no ale zase co by sme pre bejby neurobili vsakze 😉

rienok
14. sep 2012

@nelly3 hej aj ja som na SK mala nižšie dávky ale tu som brala 3x 2 tobolky... co bolo aj menej komfortne uprostred dna si ešte strkat ten utros 😝
ano pre drobčekov všetko 😵

horalka79
14. sep 2012

@nelly3 @ rienok ,vdaka za rychlu odpoved. 🙂 Ste ma trochu ukludnili, teda ze mate rovnake davkovanie ako ja..
Rienok neviem co je prednison, ja beriem este par mini tabletiek Dostinexu, tusim ich bolo 8ks v baleni.

rienok
14. sep 2012

@horalka79 ak ho neberieš je fajn ... je to liek na upravu imunity, dostinex zase neviem ja čo je 😀

horalka79
14. sep 2012

@rienok 🙂 dostinex ma coto spolocne s prolaktinom, na znizenie, alebo zabranenie zvysovania. Prolaktin som mala v hormonalnom profile ok, tak neviem, mozno preventivne opatrenie reakcie organizmu na hormony...neriesim, doki isto vie preco. 🙂

rienok
14. sep 2012

@horalka79 ano ja som brala volakedy davno parlodel na vyssi prolaktin 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre