Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

bibi24
18. sep 2012

@holly74 holly, lebo to nie je o hlave, dobre to vieme....

nishka
18. sep 2012

mozno prave preto na to treba pomoc odbornika. ja som si dlho myslela, ze je mam nejaky blok, ale ziadna konzultacia to nepotvrdila, vsetci mi povedali zdrava a normalna a babo nikde. teraz som robila kazdy den relaxacie, ktore su zamrane na ivf a citila som sa ovela viac v pohode

holly74
18. sep 2012

@nishka len by som sa nerada dozvedela, že je to preto, že si dieťa vlastne neželám...vieš sú rôzni "odborníci"...Ty vieš niekoho odporučiť?

rot
18. sep 2012

Dievčence, chápem úplne presne holly, bibi, ale rovnako aj rienok. Vidím to všetko niekde uprostred, z každého, čo píšete je kúsok pravdy. Vekom a stavom som na tom cca ako holly, rovnako nemám ešte úplne spravenú kompletnú diagnostiku vecí ako imunita (na úrovni v akej sa robí v ČR) a pod. Som trochu alergická na to, keď sa do nemoty omieľa, aká je dôležitá psychika, podvedomie a pod., ale to aj preto, že viem, že je to do istej miery pravda (v svetlých chvíľkach si to viem priznať 😀 ). Jednoducho, súlad všetkých možných okolností je to, čo nám chýba, pričom niektoré zohrávajú väčšiu úlohu, niektoré menšiu. A to u každej z nás inak (samozrejme, že genetika spermií a vajíčok ovplyvňujúca vývoj embryí je napr. v našom prípade určite na tom horšie, ako moje neprekonateľne optimistické očakávania vždy po ďalšom ivf 😒).
Teda viem, že ani keby som bola v neviem akom tranze a super pohode, s nekvalitnými spermiami, nesúcimi nekvalitnú genetickú informáciu a možno už stále nekvalitnejšími vajíčkami (vzhľadom na vek), spravím akurát tak veľký prd. Mne sa síce dvakrát podarilo otehotnieť, ale práve to, že sa v 9. týždni potvrdila anembryomola, poukazuje na to, že embryo mohlo mať s najväčšou pravdepodobnosťou zlú genetickú výbavu.
Práve preto sa snažím čítať pozorne, ako písala rienok, zrejme si dorobím všetky možné testy, akokoľvek sa mi môžu zdať už zbytočné (a že sa mi teda do toho aj občas už vôbec nechce, to mi verte...), jednoducho preto, aby som vedela, že som spravila všetko preto, aby sme mali naše spoločné dieťa. Láka ma ešte raz spraviť ivf icsi s manželovými spermiami, ale či do toho ešte vôbec ísť, to si samozrejme nechám rada poradiť na konzultácii v Brne.
Ale ak to nepôjde a ja si budem istá, že hrozí ďalší potrat, anembryomola, či jednoducho nedôjde k oplnodneniu napriek icsi (aj to máme za sebou), tak skúsime darcovské spermie a ak to bude nevyhnutné, aj vajíčka.
Držím nám všetkým silno palce! 🙂

tinkatinulka
18. sep 2012

Ahojte kočky, dnes som sa konečne odhodlala a objednala sa do Reprofitu. Budúci utorok je náš. Nakoľko poisťovna nebola schopna nám od maja schváliť žiadosť na IVF, neustále požiadavky na dalšie a dallšie vyšetrenia.
Máme prvú konzultáciu u dr.Vitouškovej. Poradíte mi na čo sa mám pripraviť?
Heliosu sa moc nechce mi dať moj záznam o vyšetreniach ale niečo mám tak hadam bude stačiť hormonalny profil.Partner ma zlé spermie,0% morfologia.yDiky

sarasota
18. sep 2012

@hora-lka ahoj robil mo to Kozumplik vecer ma trosku pobolievalo brusko ale inac v pohode. Dnes mame 6 stvorbunkacikov a dve sa dooplodnovali . Nebolo vam niektorej na vracanie beriem 4-0-4 utrogestanu,5mg prednisonu,1-1-1 estrimaxu musela som si ist lahnut vklad mame v piatok o 9.30.

zuzmil
18. sep 2012

@rienok co je to fertility koucing?

sarasota
18. sep 2012

@rienok ahoj prosim Ta ake vysledky si mala z Prahy

karkana
18. sep 2012

@holly74 ako Vám závidím, aj ja by som tak išla na vklad,ja som to už mala ako drogu a teraz nič nepodnikám, ☹ babenky tak veľa šťastia 😉

karkana
18. sep 2012

@bibi24 je to tak, veď každá z nás len dúfa,myslí len v to najlepšie, a nepodarí sa to, iné už nedúfajú vzdali to a súú tehotné,mne povedala psych. ,že tam bude blok nejaký, lebo veľmi chcem, no teoreticky to môže byť, ale ja tomu neverím,pretože určite to závisí len od môjho tela, či ho prijme ,kedže embriá mám zdravé,je to všetko na nervy, 😒 niekto nemusí nič robiť a má, a my čo musíme podstúpiť,niekedy ani myslieť nato, ale zas niekedy ma pochytí taká túžba,zas to skúsiť, no ale ked toľko krát človek ide, u mňa by to bol 13vklad, no dá sa veriť?že sa to podarí, jasné, že niekde v podvedomí by som mala myšlieky načo som išla, zas sa to nepodarí, ale nahováram si musí sa,verím tomu, taký mix myšlienok, a neverím, že to tak nemajú aj iné, i ked veria ,pretože máme starch,brrrrrrrrrrrrrrr,žienky ,bojovníčky držte sa a prajem // 🙂 lebo viem, čo prežívate

bibi24
18. sep 2012

@rot velmi pekne napisane 😉
A kolko ivf si uz mala?

Inak baby, ci verite ci nie, ja by som mozno niekedy pristalo skor na darcovske vajicka ako darcovske spermie. Lebo ja chcem a tuzim mat manzelovo dieta. Zeby nebolo po mne by som oželela, ale ze by nemalo nic z manzela? ☹

bibi24
18. sep 2012

@zuzmil skus vygooglit, maju aj netovu stranku, robi to jedna kocka a je to vlastne psychicka priprava pred otehotnenim, aj ivf - ako spravne mysliet a verit. Tolko len v skratke, ja som na tom nebola.

rot
18. sep 2012

@bibi24 iba tri 😅 😀 z toho jedno bez oplodnenia, druhé nízke hcg (náznak biochemického), tretie "úspešné" - hcg okolo 120, všetko ok, až kým v 6tt nebolo vidieť dokopy nič a bác - podozrenie na anembryomolu. Mala som šťastie na osvietených lekárov, ktorí už o ivfkách aj niečo vedia, takže ma nehnali okamžite na kyret (nekrvácala som), a mala som stále väčšinu tehotenských príznakov (hoci postupne mizli). Takže mi robili dynamiku hcg a ja som mala asi 6 dní na to, aby som to nejako vsebe spracovala. Po druhom odbere bolo jasné, že to ide dole, takže som vysadila utroš a na druhý deň večer som začala krvácať, na tretí ráno už som bola na kyrete.
Akože niekto povie, fajn, aspoň si bola tehotná, vieš, že môžeš byť tehotná... Teoreticky áno, ale ak by sa to aj podarilo, prepdokladám, že mi do spevu veľmi už nebude. Tiež som si predtým hovorila - nikdy som nezažila //, keby som aspoň to... No ďakujem, ale neprosím už v kombinácii s tým, čo sa dialo o vyše dva mesiace. 😖
A čo sa týka tých darcovských - chápem ťa, ja som prešla rôznymi štádiami, ale verím tomu, že pokiaľ nebude iná možnosť, nebudem váhať. A už ani môj muž, ktorý pred tromi rokmi darcovské spermie skôr zamietal. Teraz už sa nad darcovskými vajíčkami asi ani nepozastavil. 🙂

rot
18. sep 2012

môžem vás ešte poprosiť o jednu technickú pomoc - ako je to s parkovaním pri RF? Nie je problém? Koľko si dávate časovú rezervu, keď tam idete v pracovný deň? ďakujem 🙂

bibi24
18. sep 2012

@rot parkovanie ako kedy - da sa hned pred reprofitom, vacsinou je to plne, ale aj napriek tomu sme vzdy miesto nasli. Da sa aj na chodniku priamo pred reprofitom. A minule sme objavili, ale este nevyuzili, kryte parkovisko par metrov od reprofitu, na tej iste strane cesty. Ujo nam povedal, ze mozeme aj tam stat, ze 15 ck na hodinu.
A co sa tyka rezervy, my si nejaku nedavame, vzdy idem len tak tak 🙂 z ba nam to trva hodinu a 15 min. Teraz ale dlhsie, lebo robia dialnicu a rano boli velke zapchy.

rot
18. sep 2012

@bibi24 ďakujem, a je to tam na parkovačky alebo sa neplatí? Diaľnicu robia niekde pred Brnom, alebo ešte u nás? Dávno som tade nešla. 😉

bibi24
18. sep 2012

@rot neplati sa nic. Dialnicu robia v tom useku, kde z d1 zo slovenska odbocis na smer praha, svitavy. Nejdes smer brno - centrum, ale hore na dialnicu. Potom je to este par minut a zjazd je vystaviste. Snad som to aspon trocha zrozumitelne napisala.

jomini
18. sep 2012

@ria191 neboj, rychlo nam to ubehne 😀 ja si idem vypytat moje vysledky z CAR kde sme boli na prvom ivf..to bude boj

mirinda10
18. sep 2012

@holly74 ja si myslim, ze je to asi na 90% v hlave ak nemate ine vascie problemy nakolko imunutu sa da riesit prendisonom a nekvalitne vajicka alebo spermie darcovskymi ale vsetky odporucam knihu od Zdenka Jordanova - Tvoje dite jako sance pro tebe, je v nej vela pravdy
mne sa to podarilo na 7mi pokus a rodila som ked som mala presne 40 rokov a 2 mesiace, takze babule stale mate sancu

zuzmil
18. sep 2012

@bibi24 Aha, znie to zaujimavo.

mirinda10
18. sep 2012

@hora_lka moc drzim zajtra palce a cakam info budem netrpezliva ako keby som isla ja na OPU, utiekla som z prace ani som nemala cas nic povedat ale myslim na vas 🙂 🙂 🙂

rienok
18. sep 2012

@zuzmil to je no ako to popisem nieco ako terapia ale s tým, že sama na sebe pracuješ a odhaľuješ rôzne skryté bloky ohľadne tehotenstva a materstva, nájdeš v sebe to ženské a takisto si odpovieš aj na otázky typu ako napr. u mňa: nie som na to už stará, budem dobrá matka, skĺbim prácu s materstvom a pod ....
@sarasota
no tie vysledky boli akoze v norme ale mierne hraničné hodnoty som mala "Bunečná imunita trofoblastu" 114 pričom norma je 75 - 120

@mirinda10 absolútny súhlas.... nám sa podaril až 9 - ty transfer .... a tento rok v júni som mala 40 😅 a to ešte plánujem ísť na budúci rok pre bračeka, ktorého sme si nechali v Brne 😵 😵 😵

rienok
18. sep 2012

@holly74 no to nie je o tom že si ho neželáš, len si to napr. nevieš predstaviť , alebo máš nejaké vnútorné obavy a tak je tam ten blok a toho sa treba zbaviť, tak ako som písala vyššie u mňa ich bolo požehnane a pritom mi optimizmus nechýbal pri žiadnom pokuse.... takže ja som presvedčená že to je o hlave ale o jej tajných zákutiach nie o tej vonkajšej forme 🙂

falin
19. sep 2012

@holly74 @sally2401 - baby, je mi lo hrozne luto, som z toho zmutna ze sa vam tak nedari ☹ ☹ ☹

@hora_lka - drz sa, nech je vsetko oki a pekne vajka 😉

ria191
19. sep 2012

@hora_lka ja mám tiež takého flegmoša manžela. Vždy hovorím, že keby to vkladali jemu je to tutovka. On je vždy presvedčený že sa to na 100% podarí 🙂 .

holly74
19. sep 2012

@mirinda10 Díki, za reakciu, darcovské sme ešte neskúsili, lebo sme verili, že sa nám to podarí.... a to že treba veriť, si tu prečítaš v každom treťom príspevku...tak sme verili, dúfali, čakali na zázrak...
@rienok ale nemá takéto obavy viac - menej , skôr či neskôr, každá žena, ktorá sa chystá byť matkou? Podľa mňa si otázky, kt. píšeš kladie snáď každá. A potom, poznám zo svojho okolia opäť nie jednu babu, kt. si dieťa neželala, lebo tam boli zlé vzťahy s partnerom, alebo negatívny vzťah k materstvu a role ženy, a otehotneli...stačilo raz vynechanej / zabudnutej antikoncepcie a bolo to... Tým nechcem povedať že porozprávať sa s odborníkom a odhaliť tieto veci v sebe vnútri zavrhujem, len si nemyslím, že je neschopnosť otehotneiť naozaj o tom.

andrejta
19. sep 2012

Ahojte, chcela by som vás poprosiť o radu - v piatok ma čaká prvé OPU a dnes večer si mám dať pichnúť Pregnyl a Diphereline. Ale dočítala som sa, že niektorým babám po Diphereline odložili ET, tak sa toho trošku obávam. Máte niekto skúsenosti s takouto kombináciou liekov na konci stimulácie? Ďakujem krásne za odpovede

nelly3
19. sep 2012

prave mi prisiel mail, ze mi zmrazili 1x HB/1, sa tesim, pojdem si neskor pre braceka alebo sestricku 😵 baby a dojde mi faktura postou ci ako?

ria191
19. sep 2012

@nelly3 ty brďo nely to máš super excelentné 🙂 🙂 🙂

melisska
19. sep 2012

ahojte, aj my mame vlozene dve blastocysty a jednu zmrazenu, bože nech to vyjde 🤐 🤐 🤐 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre