Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

hora_lka
5. okt 2012

@tinka9075 ani ja som nechcela, ale nieco ma vcera chytilo, a chcela som to hned vediet, este rano pre istotu ...
drzim palce, nech to vyjde ..

hora_lka
5. okt 2012

@tinka9075 pisala som do centra, tak uz planujeme KET .. este tu je sanca

tinka9075
5. okt 2012

@hora_lka ja som najprv chcela v pondelok pred krvou ale nejak ma to ani neláka a bojím sa neúspechu 😒 😒 tak asi tiež na krv počkám no čo ked nevyjde napíšem dokimu a dohodneme iui a uvidíme 😉 😉 tak to som rada ket vyjde a hotovo ty tiež chodíš k Štelclovi však?

hora_lka
5. okt 2012

@tinka9075 ano ku Stelcovi, dnes cele doobedie s nim pisem, uz sme dohodli KET .. tiez som sa bala, ale potom som si povedala, ze je to uz jedno kedy otestujem, ze uz je to davno u mna vnutri rozhodnute, nieco ma koplo, ze chcem to vediet a basta ... pozerala som na ten test ako mucha puk, marne som hladala 2 ciarky ...

tinka9075
5. okt 2012

@hora_lka taj fain že ste sa dohodli ja tiež budem písat ked pôjdem na iui ved ja som už aj zabudla kolko dní a od kedy sa berie clostík 🙂 🙂 on je v pohode len na budúci týžden ma dovolenku tak mu budem musiet napísat potom ked sa vráti 🙂 🙂 ja neviem ale ja tomuto vkladu velmi neverím asi preto že to robili v GF ani nemám chut íst tam na krv zase medzi tie dokonalé sestry je mi z nich zle 😖 😖

falin
5. okt 2012

@kaja81 - parada, blahozelam 🙂 🙂 🙂

@hora_lka - to mi je velmi luto ☹

hora_lka
5. okt 2012

@tinka9075 verim Ti, ze tam nechces ist, ale uz to musis doviest do konca ... a mozno to vyslo, nevies ... kedy ides? v pondelok? ja v utorok ... dobre, ze som mu teda napisala, na buduci tyzden by som marne cakala odpoved

tinka9075
5. okt 2012

@hora_lka v utorok no musím sa premôct len idem na buse muž robí ale nevadí urobím si výlet 🙂 🙂 a môj muž mi včera ked sme šli spat povedal že kašli na všetko a mysli na budúcnost bábo mat budeme a donesieme si ho z brna on mi to hovorí stále 🙂 🙂 ale ved keby mi vyšlo aj tu tak o rok si už pôjdem pre druhé do brna 😉 😉 no dobre že si mu písala ozaj na ket ideš hned další cyklus?ja som šla tak 😉 😉

hora_lka
5. okt 2012

@tinka9075 ano idem hned, do utorka este mam utrogestan, hovoril, ze by bolo dobre vydrzat do krvi, tak uz to je najmenej, tych par dni .. potom 12-14 dni sono, mozem k nim alebo u svojho dr a vklad sa robi 19-20 den

tinka9075
5. okt 2012

@hora_lka super tak ak mne náhodou nevijde vklad a pôjdem na iui sa možno stretneme 😉 😉 ty pôjdeš na vklad a ja na iui 🙂 🙂

horalka79
5. okt 2012

@hora_lka drzim palce pri dalsich pokusoch, verim, ze to na dalsi krat uz vyjde a pridete si potom o par rokov este pre druhe embrijko -braceka/sestricku. My mame len jedneho mrazacika. Hlavu hore, raz sa isto na vas slniecko usmeje!

hora_lka
5. okt 2012

@horalka79 dakujem 🙂 a Ty? ako si uzivas tehotenstvo? pozeras na stranku www.academy.sk? je tam velmi popisany tyzden po tyzdni

hora_lka
5. okt 2012

@horalka79 velmi pekne popisane 🙂

horalka79
5. okt 2012

@hora_lka ja sa mam fajn, nic extra nove, obcas aj zabudnem ze som tehu, ale inak mam pocit ze na to myslim kazdu chvilku. Cas sa nejak vlecie, prsia stale bolia, ale ziadne ine tazkosti zatial nemam. Tesim sa na ultrazvuk a trosku sa aj bojim. Som srasne zvedava ci uz bude vidiet srdiecko, alebo este nie. Ono tu bude piatok akurat 6t+2.
Ano, tu stranku, mam prestudovanu, hih, teda najme 4-6tt 🙂

nelly3
5. okt 2012

@hora_lka
hlavu hore, cas lieci, a ides hned na KET? mne koudelka napisal, ze az po mesiaci, teraz mrchujem tak dalsi cyklus. mam brat estrofem, potom utz a utros a vklad. ale neviem ci pojdem, som sa z toho ako tak dostala, no neviem, ale ved uvidim ake budem mat pocity ci sa do toho dam ihned 😉 ja mam len jedneho mrazacika mojho krasneho 😵

nelly3
5. okt 2012

@tinka9075 ty si jasna tehulka, urob si test a uvidis, som zvedava a ty to aj tak v pohode beries, takze je to tam urcite 😉

andrejta
5. okt 2012

@bibi24 jeej, tak to gratulujem a ďakujem za povzbudenie

tinka9075
5. okt 2012

@nelly3 ja by som si aj spravila ale bojím sa a ani ma to velmi neláka ja sa nechám prekvapit čo mi povie krv 😉 😉

tea284
5. okt 2012

Dievčatá ako sa dnes mavate? Na mna dnes prišla neuveriteľna depka 😒, som 5 dni od ET a mám nejaku zlu predtuchu. Prsia ma prestali boliet, pichanie vo vajecniku tiez 😕. Viem že je ešte skoro, ale aj tak mi je divne. Chodímj do prace a čas na sebapozorovanie moc nemám, ale dnes to na mna nejak dolahlo. Asi tie moje hormóny "zurkuju" 😟😟😟

zeina62
5. okt 2012

baby od kedy do kedy ma buduci tyzden stelcl dovolenku?

zabka1124
5. okt 2012

@bibi24 mozno uz budu, ja som mala 6tt+3, ale je to individualne!!!Ako sa citis??Uz prisli nevolnosti????

hora_lka
5. okt 2012

@nelly3 dnes som si dohodla so stelclom, ze hned ideme na KET, zatial nebudem brat ani estrofem, skusime bez liekov, maximalne sa nam moze stat, ze nebudem mat sliznicu v spravnej vyske, tak to o mesiac posunieme a potom uz pojdem aj s liekmi do toho, pytala som sa aj na prednison, vela ho tu baby uzivaju, tak povedal, ze u mna to nema opodstatnenie, ale ked chcem tak uzivat ho mozem.zatial som sa rozhodla ze idem bez liekov, 12-14 den sono a 19-20 vklad a potom len utrogestan, mame 4 mrazaciky a su vo velmi dobrej kvalite , tak duuuufam, ze sa snad stastie unavi ..hladam si na nete, ci by mi nepomohli nejake vitaminy, alebo nieco podobne, potraviny, ktore obsahuju kyselinu listovu, ta je dolezita.. viem, ze ani pre Teba to nie je jednoduche ale ked uz ked je mrazacik, tak by ho bola skoda ho tam nechat a je sanca, ze to vyjde..

zeina62
6. okt 2012

baby chcem sa opytat , ked pojde moj manel odovzdat spermie na oplodnenie, je lepsie par dni pred tym abstinovat alebo naopak je lepsie mat styk predtym? moj muz ma slabsie spermie preto sa pytam. neviem ci mate skusenosti s niecim takym

zabka1124
6. okt 2012

@zeina62 my ked sme sli dat spermie-davali sme ich zamrazit, odporucali nam 3 dni abstinovat!

zeina62
6. okt 2012

@zabka1124 aha ok,dakujem za odpoved tak radsej asi par dni predtym nebudeme nic robit

ana79
6. okt 2012

ahojte kocky tak dnes som sa vratila z nemocnice po laparoskopii kde mi zobrali lavy vajickovod maly reprofitak tak zabludil tak sme mali mimomaternicove tehotenstvo....no mame este jedneho zamrazeneho tak do toho vkladam nadej vsetkym tehulkam zelam vsetko dobre....drzte sa.

hora_lka
6. okt 2012

@zeina62 myslim, ze 3 dni odporucaju abstinovat, ale zase nie dlhsie, aj na stranke reprofitu to najdes, v najcastejsich otazkach, potom po vklade je 5 dni abstinenia, aspon nam tak povedal

hora_lka
6. okt 2012

@ana79 to je skoda ... ja sa tiez spolieham na mrazaciky 🙂 mame 4, tak uvidime .. vela oddychuj

melisska
6. okt 2012

@ana79 škoda ....drzim placeky a mrazacikovi posviet na cesticku, aby nezabludil 😵

zeina62
6. okt 2012

@hora_lka dakujem za odpoved

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre