Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

takyna
19. sep 2009

Tanitka tak náš blonďáčik už plazí 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 super, pobozkaj ho za mňa 😵

inak vám všetkým ďakujem , že ste na nás mysleli 😵

tadea
19. sep 2009

ahojte babenky 😉 😉 to je super takynka,že ste nakoniec dobre dopadli...ak to môžeš porovnať s iným CAR /neviem kde si predtým chodila-nie náhodou do Heliosu MT? / aký bol rozdiel??

ja vás fakt nechcem naťahovať baby,ale ja nie som testomanička...ja fakt neznášam to testovanie,preto to odkladám stále...nehnevajte sa na mňa---možno zajtra,to budem 11.deň,ale nie ráno,lebo vstávam vždy skoro - okolo 5.oo hod.,a vtedy ma nikto nedonúti testovať 😎...takže ak tak len večer...aby som si potom mohla hodiť nejakého frťana na zapitie / 😠 😠...

auto máme dostatočne veľké aj na štvoričkovský kočík,tam by problém nebol 😵...

prajem pekný víkendík...

olympia
19. sep 2009

Hlásim sa do klubu, ak ma zoberiete. 😉
Caka ma prva navsteva, uz sme objednani a chcem sa spytat, ci ste tam predtym poslali ten dotaznik, alebo ste len so sebou zobrali zdravotnu dokumentaciu. A ako to tam cele prebieha, na co sa mam pripravit.

takyna
19. sep 2009

Tadea ahoj, podla mna v kutiku duse to predsa zatial pekne vyzera na dialnice 😉 , podla meskania mm, neviem ako si to sice mavala pred tým , ale? nuz drzim palce

Rozdiel medzi MT Helios a Brno neviem zatial definovat, v podstate len sposob liecebneho postupu je iny..., uvidim co bude 🙂

Olympia ahoj, co ta priviedlo k Brnu?, ja som dotaznik vypisala priamo tam u nich 😵 a dokumentaciu celu co mam zo Slovenska som si tam zobrala zo sebou

tanitta
19. sep 2009

cauky babulky...
Tadea.. frtan?..tentokrat ee.... myslim ze budeme otvarat Bubli bubli 😀 ...
Takynecka...maly vycmukany 😉 .. nooo tiez su tam len ludia a takyto maly preslap im odpustime 😵 .. hlavne ze ste sa vybavili... a co zase stahuju?... 😨
Olympia...vitaj 😉 ...kolke ivf?...a vsak vies tak v skratke co ako,preco?... 😎 baby zvedave.. 😝 dufam ze budes spokijna... 😉
pekny dnicek...kocky...

julietka
20. sep 2009

ahojte kocule 🙂

olympia vitame ta 🙂 my sme nic neposielali, ani od nas nic nepytali, ziadnu dokumentaciu, priamo na mieste strucne povies co si absolvovala, co mate za sebou. Ak mas nejake "papiere" tak ich mozes doniest, ale od nas nic nechceli, ani si nefotili..

tanitka co to co to 😅 tak veduci sa uz predsa plazi 🙂 no nejako zacat musi, aj ked mne sa zdal na stretku ze zacne skor chodit, taky bol rozbehnuty 😀

taky neboj uvidis dobre to dopadne a budes znovu uspesna maminka 😵 takze sa chystali na opiase do Pezinka vravis, aj my sme tam boli s muzikom na tom vinobrani, bolo tam milion ludi asi z celeho bratislavskeho kraja a aj odinakial, ani nebolo kde zaparkovat
ja som si samozrejme dala len hroznovu stavu, muzik si dal burciacik.. 😵

mirinda10
20. sep 2009

tak opat sa hlasim, vcera som si bola nafasovat oblecko pre tehotne od mojej sestry takze nic nemusim kupovat iba podprdy

vitam nove Reprofitacky a verim, ze bude odchadzat s aspon jednym babenkom v brusku

no ja mam strastne bolesti v pravej strane v podbrusku v piatok vecer som uz nariekala od bolesti a mam znamu co mi vybavila utz tak som jej volala co si mam dat a povedala, ze tabl od bolesti uz mozem po 12tt tak som si dala ibuprofein jednu tabl a bola som schopna spat, a bola som vcera na Kramroch sluzil Cunderlik tak mi spravil utz a bobabci su ok ale mam 2 myomy a jeden ten najvacsi 4 CM tlaci na maternicu a strasne to boli a este stale pravy vajecnik nema spravnu velkost, teraz ma 7 cm tak sa to tam nejak vsetko tlaci ale ten vajecnik by sa uz mal zmensit tak dufam, ze sa tak stane co najskor
DR povedal, ze sa nic neda robit iba ked to boli moc, tak si dat tabl ale snazit sa ich jest co najmenej, tak vcera som to nejak vydrzala ale bolo to tazke

inak ten Cunderlik je super idem za nim este v stredu nakolko utekal na cisarsky, tak mi nestihol dopisat spravu tak sa pojdem pozriet aj na tu rizikovu poradnu

juli podla mojej knizky co mam od segry tak pri dvojkach ti maju robit utz kazdy mesiac aspon na zaciatku a pri jednovajecnych kazde 2 tyzdne a ked ti robia cez brusko tak sa nic nemoze stat ale mam dobry pocit, ze je vsetko ok s drobcami no len teraz uz je medzi nimi 1 cm boze kedy sa to zastavi musim sa ho na to spyat v stredu no vacsi uz ma 7,6 cm to ani nie za 2 tyznde narastol 2,3 cm rastie ako z vody mam z nich velku radost aj ked mam stale ie bolesti ale nekrvacam ani nespinim tak ja to uz nejak musim vydrzat

peknu nedelu prajem, mame krasne pocko tak si to vonku pekne uzijem budem sediet na teraske a citat novu knizku

gratulujem veducemu k plazeniu to je super len teraz treba mat oci aj na chrte aby si ho odsledovala kde prave je 🙂

tadea
20. sep 2009

ahojte 😉 🙂 vítam aj ja novú reprofitáčku olympiu-oly ty si už vyčerpala všetky 3 pokusy IVF cez poisťovňu? alebo prečo si si teda vybrala reprofit??

miri isto bude všetko v poriadku keď si už prešla tým najviac rizikovým I.trimestrom,ver tomu 😅

zuzli a ty sa kde túlaš??

aby som vás toško nenapínala urobila som dnes test a čo myslíte?? predsa / 😀 😀

pekný zvyšok víkendu,pá.

tanitta
20. sep 2009

ahojky...
teeeeda...no vidno ze je krasne vonku;)...
Tadea...fakt?.. mne sa to nechce verit 😨 .. ani ziadny casper 😨 ?... alebo si namiesto 😀 neni to omylom miesto jedneho smajla 😀 + este jednu/ 😎 😕
tak zaial paa... pozdravujem vsetkyyyyyyyy osobky 😉

zuzla80
21. sep 2009

Ahojte babulky,
Tadeušik ale vieš ako to bolo minule - tiež test neukázal a bola si vysoko pozitívna, tak ja verím do poslednej chvíľky... 😉

Taky - tak som rada, že si bola spokojná s Brnom a že sa potvrdili naše chvály na Brno - uvidíš, budeš v dobrých rukách 😉

Mirindik mrzí ma, že ťa trápia bolesti a tie myómy sú riadne svinstvo - ale drobčekovia sú vitálny, krásne rastú - tak to je odmena za tú bolesť... Krásne napredujete a to je super.

Táni takže vy sa už plazíte - supíš - mojej kámošky malá tiež začala plazením, ale opačným smerom - nie dopredu, ale dozadu a neskôr začala pobehovať, ale už len dopredu 😀 No počkaj jak budeš o chvíľku vedúceho naháňať, ani sa nebudeš stačiť diviť 🙂

Babulky viete, čo som vám vtedy spomínala kolegyňu, ktorá otehotnela po mojom potrate.... - tak si predstavte, že si bola dať vziať bábo, lebo sa rozišla s priateľom... viete preto som bola, na to taká nahnevaná, lebo som presne vedela aký postoj ona k tomu má... No čo vám budem rozprávať a dnes s úsmevom na tvári a s maximálnou spokojnosťou povie, že prišla o bábo, že mu prestalo biť srdiečko - baby ja by som.... aaach radšej to nechám tak... nech ju súdi, ten kto má.

Olympia aj ja ťa vitam a verím, že sa ti bude v Brne páčiť.
Pozdravujem babulky všetučky do jednej 🙂

mirinda10
21. sep 2009

zuzlik len aby sa jej to nevypomstilo ale vies zivot nie je fer, kazda z nas je tu skusana viac nez dost, ja si to pamatam ked si to pisala ked sa ti to nepodarilo, neboj urcite sa to teraz podari ja tomu verim

zistila som, ze mne sa najlepsie sedi ja nemozem teraz moc lezat ani chodit tak aspon sa mi lahko pise

tak uz moju nahradu riesia v Rime asi niekoho poslu od nich len neviem ako sa dohovoria s mojimi ludmi to bude sranda, no nejak to budu musiet rok vydrzat nic sa neda robit 😀

tadea kedy ides na krv, mozno si to aj nieked pisala ale stratila som prehlad

taky takze startujeme super takze do Vianoc s bruskom🙂 moc ti to prajem

prajem krasny pondelok

zuzla80
21. sep 2009

Miriček veď to, aby to raz v živote neľutovala... Kašlať na to, len keby si videla s akou spokojnosťou to prezentovala - akoby sa zbavila nejakej príťaže - no je mi z nej 😝
Miri asi si musíš nájsť polohu, ktorá najviac vyhovuje tvojmu pohodliu a aj pohodliu drobčekov... A ako bolesti, dnes už lepšie?
Inak nepýtala si sa toho dokiho, čo on vraví na to, že jeden drobček je o čosi menší ako druhý? Aký je jeho názor na to?

mirinda10
21. sep 2009

no nemala som moc casu utekal robit cisarky tak idem za nim v stredu a pokecame ale inak uz som si zistila, kto robi rizikovu je to DR Plank a ze vraj je dobry odbornik tak som moc zvedava
bolo to krasne pocula som v nemocke plakat babetka a videli sme jednu maminu sa prechadzat s miminkom po chodbe muzik bol paf

no ta tvoja kolegyna asi nebola doteraz zivotom skusana a nevie co robi, neviem kolko ma rokov ale asi to nema v hlave vsetko ako ma mat tak nechapem preco nie je ticho a roztrubuje to do sveta, ked potom isla na potrat

no tazko sa mi hlada poloha, mozem lezat na lavom boku ale aj tak ma to boli ale menej ako na chrbte a na pravy bok nemozem vobec a tak som bola zvyknuta spat, tak som podlozena vankusami aby som sa v noci nepretocila horor a to som iba na zaciatku a co budem robit ked budem mat brucho asi budem spat po sediacky 😀 😀

julietka
21. sep 2009

no miri lahke to teda nemame, musime to vydrzat..inak tie tvoje myomy si tam mala aj predtym, alebo ti narastli az teraz v tehu? a co na to doki hovori nevadi to dufam, teda az na tu bolest to ti nezavidim

tiez si kazdu noc podkladam pod hlavu dva vankuse, lebo by som nemohla spat aku mam strasnu zahu a ked aj zaspim tak sa zobudim na to ako mam vsetko v krku a musim sa rychlo posadit lebo by som tycku hodila

tadeusik skus este ocikat papierik aj zajtra rano, uvidis mozno sa len neskor uhniezdilo babenko 🙂

zuzlik nemam slov na tu tvoju kolegynu..ona este bude v zivote lutovat ze to urobila, ale naozaj my tu nie sme od toho aby sme sudili...
ak budem mat dceru a prisla by mi v 15stich ze caka dieta, urcite je nepochvalim, ale za ziadnu cenu by som jej nedovolila potrat 😠

julietka
21. sep 2009

Mirindi a ten dr.Plank pracuje na Kramaroch? a specializuje sa aj na dvojky? 🙂

tanitta
21. sep 2009

Caute kukucky... 😉 ...
Zuzla... co na to povedat...na to sa neda nic povedat ☹ .....ja poznam jednych mangelov .. cakali tretie...bola na inerupcii.. tu spackali lekari dieta sa narodilo...ibaze to vie cele mesto...co sa stalo... ten debo to este kazdemu vykecavla co sa stalo a rehnil sa pri tom ako idiot...ludia su rozny.. 😖 ...je mi luto ze iny nemozu a ti co mozu si nevazia... 😔
pozdravujem celu osadku 😉

tadea
21. sep 2009

ahojte 😅 teda tanittka to je sila keď po interrupcii dieťa žije...len aby sa to nikdy od nejakého "prajného" človeka nedozvedelo,to si viem predstaviť ako by to poznačilo jeho psyché 😒

a čo sa týka "spravodlivosti" - trestania a odmeňovania podľa zásluh- spočiatku som verila známemu sloganu: Božie mlyny melú pomaly,ale spravodlivo - teraz som presvedčená o tom,že je to rozprávka pre naivných ľudí

zuzlík ,ale minule som ten test robila poobede a dosť som vtedy pila,lebo boli horúčavy,včera som ho ocikala hneď ráno,takže to je iné ☹

na test mám ísť v stredu,ale výsledok bude až vo štvrtok

mirinda10
21. sep 2009

tadea nevadi pockame si na vysledok krv je dolezita ale stale je nadej neboj

tak to som nepocula spackana interupcia, neviem si predstavit, ze sa narodi dieta ktore je nechcene ved to sa s nim bude tahat cely zivot a za nic nemoze

no mala som maly jeden myom ale tehotenstvo prospieva myomom pekne rastu maju dost hormonov tak mi narastol este jeden aby sa ten jeden tam nenudil 😉 ale je dobre, ze nie su v maternici tak nemaju ako ohrozit drobcov iba mna tlacia a to je niekedy hrozna bolest asi si uzivam teraz ked nebudem mat kontrakcie tak aby som vedela co to je
😀
no ten Plank pracuje na Kramarch a dufam , ze mas skusenosti s dvojkami ma vela titulov pred aj za menom tak hadam je dost skusenyaj 😎 ked jednovajecnych je malo ale co musime verit ja este idem na dalsi utz do Brna a ten DR mi pripada dost, ze o tom tiez nieco vie a tam utz teraz ma bude stat 500 KC tak mozno tam budem chodit kazde 4 tyzdne este uvidim viac oci viac rozumu

inak na zahu som citala, ze mas jest denne 10 madli, ze to pomaha vyskusaj

olympia
21. sep 2009

dakujem za privitanie, ste mile. 🙂
Pre Reprofit som sa rozhodla aj vdaka vasim referenciam, ale tiez som o nich vela dobreho citala aj pocula. Ostava mi uz len verit, ze to tentokrat vyjde. A chodite niektora k dr. Machacovi?

Tadea, drzim palce!

zuzla80
21. sep 2009

Tánička tak to je tiež iné café - fuuu to som netušila, že aj interupcia sa dá spackať... V tom máš pravdu a musím s tebou maximálne súhlasiť - tí čo chcú nemajú a tí čo majú tak si nevedia vážiť - a to nehovorím, že je to už druhý "chcený" potrat u nej a má 30dsať no čo k tomu dodať - asi toľko, že s týmto pocitom by som ja žiť teda nedokázala a ani nechcela...

Tadeušik uvidíš moja ako to dopadne - vieš ako veľmi ti prajem, aby to bolo pozitívne... Ale snáď sa nevzdáme neeee 🙂 Držím silno, silno paľuchy... Inak k tým božím mlynom ti zase musím trošku protirečiť - ako si tak všímam, tak fakt sa !to tým ľuďom" pomaly vracia...

Veru Juli ani ja by som to svojmu dieťaťu nikdy nedovolila - asi si fakt dokážeme ľudský život vážiť, ako poniektorý...

A poďme radšej na príjemnejšie témičky no nie 😀

Olympia - ja síce chodím ku Koudelkovi, ale Lahelik (ktorá sa nám už dllllho neozvala) chodí k Macháčovi - oni sú fakt všetci skvelý, takž neboj, či Macháč či Koudelka si určite v dobrých rukách. Kedy sa chystáš na konzultáciu?

avaka
21. sep 2009

Ahojte,
Ja som Vas cely vikend zanedbavala a kolko noviniek...
Tani,tak veduci uz plazi?? 😵 Co chvila uz nebudes mat na nas cas,tak budes musiet nanho striehnut... ale snad Ta na chvilku uvolni... 😉

Tadea,tak tebe uz sa stalo,ze po neg.teste si bola pzitiv???Tak nech sa historia zopakuje 🙂) a hcg je vysoke..

Olympia,naozaj je jedno ku komu pojdes,vsetci su super 🙂
Miri,nezavidim tie bolesti,ale aspon,ze myomy neohrozuju drobcov..Uz nejako snad vydrzis..
Juli,Ty mas zase zahu... 🙄 Baby,ja sa citim az trapne,ako sa mam dobre.. 😅 (klop-klop..) Mne keby nerastlo brusko,ani neviem,ze som tehu... dufam,ze to tak aj zostane...
Vcera moj muz prvy krat citil drobca rukou,ako sa hybe.. 😵 Tak vecer vravim malemu "kopni tatina na dobru noc..." 😀
Vsetky Vas pozdravujem🙂)

julietka
22. sep 2009

ahojte babule, tka mi sme boli vcera po vysledky z tych testov co sa robia, vsetko je ok, akurat mi povedala doki ze mame mierne zvysene nejake hodnoty a ci chcem ist na amniocentezu, tak som samozrejme nechcela a aj som podpisala vyhlasenie ze nejdem..kedze som nerozumela tym hodnotam a nespytala som sa mojej doki, pretoze jej vkuse zvonili telefony tak som co najskor chcela vypadnut, volala som vecer kamaratke co robi porodnicku na antolskej a ordinuje aj v rizikovej poradni..pekne mi vysvetlila ze mame uplne super hodnoty a norma je do 50 a my sme mali len 62 takze na dvojicky je to vraj super a schvalila mi ze sme sa spravne rozhodli ze nejdeme na amniocentezu.

inak poslali nas na morfologicky UTZ do gynfivu a tam povinne robia aj 3D, takze budeme za vsetko platit okolo 74eur,pekna palka na to ze som nechcela ist na 3D a ani ziadne trapne CD sme nechceli, ale doktorka mi povedala ze ked uz tak dlho sme cakali na toto tehu tak nam to odporuca..
neviem babenky aky mate nazor na ten 3D naozaj je tam aj nieco viac vidiet ako na morfologickom?ma to vyznam?

julietka
22. sep 2009

olympia mne je Machac strasne sympaticky, taky zlatusik moj, viem ze to vyznie usmevne, ale pripomina mi doktora z jedneho serialu ktory sa mi straasne paci 😀
A Machac mi robil OPU, bolo to uplne super, absolutne nic som potom necitila, nic ma nebolelo ani som nevedela ze som nejaky zakrok absolvovala a robil mi aj nase uspesne ET, dvojicky tam pekne zalozil na spravne miesto 😉

tanitta
22. sep 2009

ahojky..
Julie... 😨 ...a co napr. taky ludia co nemaju peniazky na 3d... to akoze musia aj tak?.. morfo je povinne a plati to poistovna 3x za tehu...ale 3d je naozaj len nadstandart do ktoreho tak nikto nemoze prinutit...vies na tom utz je to len otazka prepnutia gombika a beru za to sialene prachy 😠 ale je to ine vidis tam pekne maleho cloviecika prsteky...ocka... organy... toto vsetko by ti mali pekne ukazat pomerat....inak ja som mala dokonca 4d za polovicnu cenu co v GF 😲 ...trvalo to asi polhodinku...bolo to krasne...ibaze terba ist aj v dobrom tt aby bolo uz aj na co pozerat....vravi sa ze okolo toho 22-26tt...je to naj...ked kuknes moje utz a nostek nazivo 😎 .. ako vajce vajcu 😀

olympia
22. sep 2009

jéj julietka, to rada citam, ze je to sympaticky doktor! Na konzultaciu idem v oktobri.

bobjan
22. sep 2009

Ahojte🙂

Julietka, super, že máte dobré výsledky. Teda na to 3D by som asi nešla..neviem, je to strašne veľa peňazí si myslím...

Všety vás zdravím 😉

julietka
22. sep 2009

tanitka neviem sa rozhodnut, myslis ze z toho 3D budeme mat vacsi zazitok ako z klasickeho morfologickeho? je tam naozaj toho viacej vidiet? pretoze nam nejde o ten zaznam a nechcela som babatka zbytocne presvecovat, ved na co..ja totiz stale vaham ci to nezrusim a nepojdeme niekde kde robia len ten morfologicky..
ani som tu na konikovi nenasla taku temu kde to rozoberaju ci ano, alebo nie...
inak na ten morfologicky ma objednali presne v den mojich 33 narodenin, takze verime ze vsetko bude v poriadku a dostanem pekny darcek 😵

mirinda10
22. sep 2009

juli to ti teraz asi robili triple testy a co si to mala 62 napis nech viem co si mam potom porovnat ja mam zatial z prenatalu iba Papp testy a HCG a teraz v 16tt idem na tie triple testy ale ako som pochopila od mojho obvodneho asi mi nedopadnu dobre ale ja stale verim , ze na utz uvidia vsetko co maju nakolko krv skresluje ked mas IVF, ked mas IVF + ICSI a este k tomu dvojky, takze ta krv nemusi zodpovedat pravde no ja idem na krv 1.10 a potom mam v Brne utz 9.10.

no za ten 3D to je dost penazi a nie je nieco ine v BA iba GF urcite je nieco najdes ak chces, inak ja asi pojdem ja ked som videla foto mojej neterky z 3D tak som bola paf a mala to ma v albume, bude to pekna pamiatka
inak aj v tom prenatalmnom centre v Brne na 3D alebo 4D odporucaju 22-26tt ale na morfologicky chod v 20tt to je najlepsi termin

juli takze budes mat kristove roky krasa 🙂

julietka
22. sep 2009

mirindik je to hodnota AFP a mam ju 69, teraz pozeram knizku, nie 62, ale to je jedno, ja ked som volala s tou kamaratkou som citala hodnoty z tehu knizky a povedala ze su velmi dobre a nemam sa nikym nechat strasit, ona robi aj s dvojickami v rizikovej, takze mi to vedela odborne vysvetlit, dokonca aj Hcg mam vraj velmi dobre a to je 32172...

tanitta
22. sep 2009

julie... popravde... sla som len koli tomu ze peniaze este na to boli a chodil kazdy a bolo to nase vytuzene ved co by sme za to nedali vsak? 😉 ...bolo to pekne co by nie aj mangel mal zazitok no na druhy den sme uz ani nevedeli ze sme boli 😵 este okolo tej tisicky je to ok ale vyse dvoch sa mi to zda uz prehnane ......ono je to ze to dieta vidis v trojrozmere zo vsetkych stran take trosku ine je to aj ten pupocnik ako tam plaaava 😀 ..mam pamiatku fotku cd(uz ani neviem kde 😝) z utz nalepim do albumu 😎 z.. ale clovek sa zaobide aj beztoho...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre