Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

julietka
22. sep 2009

miri uz ma objednali na morfo v ukoncenom 20tt, teda prebiehajuci 21tt a na 3D o dalsie 3tt neskor tusim to vychadza 23tt...na ten 3D sa nepytam kvoli peniazom ci mam ist, ale kvoli tomu ci to nevadi miminkam ked ich tolko budu presvecovat...

a este k tym AFP testom mi povedala kamaratka, to som ja ani netusila, ze to su vlastne vysledky z toho co produkuje pecen, ale kedze su dve tak je logicke ze bude produkovat vyssie hodnoty a zbytocne nas strasia

julietka
22. sep 2009

...a keby sa jednalo o downov syndrom vtedy by boli hodnoty naopak velmi nizke cca pod 10, ale naopak velmi vysoke vysoke hodnoty poukazuju na to ze sa moze jednat o nejaku koznu anomaliu, napr.razstep a pod, ale kedze je hodnota pri jednom dietati max do 50 tak 69 pri dvoch peceniach nemoze byt naozaj vela...

julietka
22. sep 2009

tanitka uplne zdielam tvoj nazor, my sme boli rozhodnuti ze nejdeme na 3D, ani sme o tom len neuvazovali, ale kazdy ze aby sme sli ked su to vytuzene deticky a navyse kvoli veku ze ak nieco by sa predsa len vyskytlo vidia to na tom UTZ..
no neviem... my berieme ze nase deticky su pre nas bozim pozehnanim aj ked takouto cestou a sme pripraveni na vsetko, no napriek tomu verime ze budu uplne zdravucke

mirinda10
22. sep 2009

juli, mne cunerdlik povedal, ze utz si mozes robit skoro kazdy den, ze to nema ziaden vplyv na babo iba je to nakladne- vsade setria a preto to nerobia ale ak pojdes ob tyzden tak nevidim ziaden problem

no ja zatial nemam nastudovane triple testy ale tie hodnoty na prvom srecceningu sa preocitavaju podla toho ake velke su mimca

aky mas rozdiel medzi drobcami ja uz mam 1 cm

julietka
22. sep 2009

mirindi ja som sa vcera pytala ked som tam lezala aki su velki a ci zodpovedaju tomu tyzdnu v ktorom som a iba mi odpovedala ze zopovedaju,takze som sa viac nepytala, neviem kolko meraju 😒
ale pojdem asi o dva tyzdne na antolsku za tou kamaratkou, povedala ze sa chce sama pozriet na drobcov, tak ich okukame a pomerame 😵

avaka
22. sep 2009

Ahojte
Juli,to je super,ze mas taku kamosku,aspon Ti vie poradit aj s tymi hodnotami...Zbytocne sa neplas,ved uz sme sa o tom bavili,ze tieto testy byvaju casto skreslene a iba Ti vyrataju,ci je zvysene riziko (co neznamena,ze ak je zvysene,ze babo bude postihnute...)
Vy to mate aj tak nejako inac..ja tu mam napr. AFP hodnoty podla toho,v ktorom tt bol odber (ja som mala odber v 15+2tt)
napr.v 16 tt maju byt hodnoty 18.0 - 90,3 (ja som mala 43,92) a Pappa som mala -2871,0 ,ale to neviem kolko ma byt.. A tiez tam je pisane ,ze pre vypocet sa zohladnuje gravidita po ivf.
Inak Juli a nechcete skusit ten utz niekde inde,alebo aj u tej Tvojej kamosky?Ved GF je asi naozaj zdimac penazi...Ja sa prave na 3D hrozne tesim,ale mam to jednoduchsie,lebo ho ma moj dr.priamo v ambulancii,robi 3D,4D za 50,-euro
Miri,Julietka,ved vy mate robene v 1.trimestri aj NT,tak myslim,ze sa nemate coho bat... 😉

julietka
22. sep 2009

avusik dakujem za tie hodnoty, takze podla nich spadame este do toho rozmedzia jedneho babenka..
no neviem ci na antolskej robia morfologicky a 3D UTZ, ale asi skor nie ako ano...aj som sa jej zabudla spytat vcera, iba som jej v telefone diktovala moje hodnoty z tehu knizky...inak keby som nemusela cestovat do Ba tak by som chodila aj k nej, ale vyberala som si lekarku kvoli tomu ze jednak som pocula na tu moju ze je dobra a predovsetkym kvoli cestovaniu v tehu, teda z pohodlnosti..

lahhel
autor
22. sep 2009

Ahojte babulky, ani neviem kedy som tu bola na posledy....som taka zvedava, co mate vsetko nove, mam co robit aby som vas precitala...Ja pracujem od nevidim do nevidim, teraz mame druhy tyzden skolenia, takze uz druhy tyzden robim denne 12-tky, aby sme sa rychlo zaucili..a ked pridem z prace, idem rovno do postele...Tak vas vsetky pozdravujem a ked si vas precitam, napisem vam 🙂 🙂 🙂

bobjan
23. sep 2009

Ahojte,

takže dievčatá ja špiním...zostáva mi len ten Reprofit...alebo neviem...či....

tanitta
23. sep 2009

ahhojky..
Lahel.. no vitaj stratena vila;)....fuha takze takto vela pracujes... sa nedivim ze ides hned do hajan.. 😔 ...ale hlavne je praca... mozno casom pride aj nejaka lepsia ponuka.... 😉
Baobjan.. uz som mrkla FC... 😔
Julie.. na antolskej tusim 3d nemaju...teda neviem ako dole v ambulanciach tam tusim nie su ziadne utz a hore na 5tom bolo len obyc....
kocky caute... moje dieta este spi.. dnes budeme slapat na duracelkach.... 😝

zuzla80
23. sep 2009

Ahojky - pozdravujem
Tadeuška dneska na teba myslím - možno nádej ešte bude, daj vedieť...
Bobjan - to mi je ľúto 😔 škoda...
Lahlik no vitaj - tie 12tky ti teda vôbec nezávidím - ale zrejme budeš mať potom voľno nie - myslím, že nebudeš makať celý týždeň 12tky, či?

Pozdravujem babulk - nestihačky, ale srrrdečne pozdravujem všetky do jednej 😉

olympia
23. sep 2009

ahojte reprofiťáčky 🙂

Bobjan, ja viem, ako ten neuspech strasne boli, ale nevzdavaj to, musime bojovat! 😉

Lahelik, ty vraj chodis k dr. machacovi, mi tu baby prezradili, napis mi o nom trosku viac. Aky je, dava priestor na otazky, je v pohode?

julietka
23. sep 2009

ahojte babulky a zvlast zdravim lahelik, dlho sa tu neukazala...no nezavidime ti veru mas toho naozaj strasne vela, ved nemate cas ani na domace snazilkovanie 😖 ale ahadam sa to nejako utrasie a budes mat nejaky rezim a cas na miminkovske myslienky 😉

olympia ak mozem, kym ti odpovie lahelik, k tomu Machacovi, na vsetko co som sa pytala mi odpovedal, oni vlastne vsetci davaju priestor na otazky a aj ked maju toho strasne vela, nedaju ti to najavo, snazia sa ti zodpovedat na vsetko, pri nich sa citis naozaj ako plnohodnotny clovek a mozete komunikovat uplne o vsetkom bez zabran, a je jedno ci je to Machac, Stelc, Koudelka...tam je citit ze su naozaj jeden tim s rovnakou filozofiou, co sa s nasimi slovenskymi centrami porovnat teda neda..

olympia
23. sep 2009

julietka, dakujem za odpoved. Znie to velmi dobre, dufam, ze to aj dobre dopadne. 🙂 Aj ked sa mi velmi tazko rozhodovalo ist do toho znovu, verim, ze s tym Brnom zmenim vzduch a zadari sa! 😉

bobjan
23. sep 2009

Olympia, kedy sa chystáš??

takyna
23. sep 2009

Ahojte kočky 🙂 , chcem sa poradiť, na meily odpovedajú v Brne ako rýchlo?

lenka20
23. sep 2009

ahojte zlaticka, nestiham ale vsetky vas pozdravujem a drzim palce 😵 😵
takynka zlatko odpovedaju rychlo, mne vzdy koudy odpovedal v ten isty den, maximalne druhy den.. su zvyknuti si checkovat maily pravidelne, takze by nemal byt problem s odpovedou..co potrebujes sa opytat 😉 to som ale zvedavka, co 😎 😀

takyna
23. sep 2009

Ahoj Leni, výsledky zo štítnej žlazy, tlačí ma čas.... 😉 😒

takyna
23. sep 2009

Pozdravujem všetky tehulky, mamulky aj buduce maminky 😉 , nestíham písať ale poctivo čítam všetko 😀

julietka
23. sep 2009

taky ja som raz pisala mail v nedelu vecer, a do hodiny mi Machac odpovedal, inokedy tak ako pise lenik najneskor do druheho dna, ale vacsinou este ten isty den 🙂
oni su tam naozaj vsetci taki zlatusikovia, normalne mi chybaju..uz som aj rozmyslala co by som si vymyslela aby som ich mohla ist pozriet 😀 no asi si tam budeme musiet ist pre tretie 🙂 lebo mi nic ine nenapada

takyna
23. sep 2009

Juli dakujem 🙂 som zvedava, ci to stihneme do prvej mrchy a ako sa rozhodne Koudy podla TSHčka 😝 , som uz aj zufala, neviem ci si zhanat Gonal, lebo vsetko co mi bolo ponukane je respiracia do 10/09 ☹

mirinda10
23. sep 2009

ja nejak nemam dnes cas ale uz som si vas precitala, tak dnes som opat bola u Cunderlika a tiez mi napisal, ze mi odporuca amnio aj ked podla utz drobci su ok ale nevie ci je ok po genetickej stranke aj ked mi povedal, ze je tam riziko ale podla veku a tym, ze sme mali IVF je za amnio ale musime sa my rozhodnut ci pojdeme alebo nie, tak neviem co robit je to pre mna dilema uvidim co povedia v Brne a potom sa podla toho asi zariadim

taky mne tiez Stelc rychlo odpovedal

bobjan uz vies ake mas HCG no je mi luto ak to nevyslo ale musis verit, ze raz sa to podari

lahhelik treba vydrzat, tie zaciatky su tazke ale uvidis zapracujes sa a bude to ok, dolezite je, ze mas pracu

monika99
23. sep 2009

Ahojte babenky,
chcem Vas poprosiť ktorá ste boli v Košiciach na nejakom špecializovanom pracovisku. V piatok idem aj ja a neviem sa rozhodnuť kde pojdem

1, Centrum asistovanej
reprodukcie pri II. gyn.- pôr.
klinike FN L. Pasteura
Rastislavova 43,
041 90 KOŠICE

2, Centrum asistovanej
reprodukcie GYNCARE, s.r.o.
Štefánikova 30,
040 01 KOŠICE

3, Sanatórium pre liečbu
neplodnosti, spol. s r.o.
Masarykova 17
040 00 Košice

Dakujem velmi pekne

julietka
23. sep 2009

monika, neviem ci ti tu niekto bude vediet poradit, lebo vsetky co sme to chodime do Brna 😕

takyna
23. sep 2009

Ahoj Mirindik, robili vam uz zamerania tej nosnej kosticky?, ja by som na amnio v tvojom pripade absolutne nesla, aj triplaky vam dobre vysli , embryjka su kvality dobrej nemal by sa stat nejaky vyvojovy ci iny problem, ale samozrejme , je to na tvojom rozhodnuti 🙂

julietka
23. sep 2009

mirindi aj mna posielali na amnio a podpisala som vyhlasenie ze to odmietam

takyna
23. sep 2009
takyna
23. sep 2009

ani ja som nebola na amnio tiez vzhladom na moj vek mi bolo doporucene,tiez som podpisovala, maly bol v poriadku....

zuzla80
24. sep 2009

Ahojte 🙂
Tadeušik - ani si nedala vedieť ako si včera dopadla - asi nie dobre, čo... 😔

Taky na maily koudy odpovedá dosť rýchlo, určite ti čoskoro odpíše - myslíš, že by si tento rok nešla vôbec na soft - lebo ak to stíhaš do konca roka, tak ja by som neváhala s liekmi, ktoré majú exp. 10/09 - ale je to na tebe samozrejme.

Miriček ani ja by som nešla na amnio - je tam síce riziko len 1%, ale je... Poznám jednu kočku, ktorá kvôli amniu prišla o bábo v 19tt - jasné, že rozhodnutie je na tebe, ale myslím, že v dnešnej dobe morfologické utz sú na veľmi dobrej kvalite...

Monika ja nemám dobré skúsenosti so Splnom, hlavne s lekárom, ale sú baby, ktoré si ho chvália.... ale mám to svoj názor. Ja by som skôr odporučila Gyncare, ale najlepšie by bolo ak by si sa popýtala v témach ako gyncare alebo spln a podľa toho čo ti vyhovuje sa zariadila.

Lenik, Táni, Juli a zvyšok pozdravujem 😉

takyna
24. sep 2009

Ahojte kočky 🙂 , Zuzík ja som mu to posielala cez klasický súkromný meil, nie cez dotazy na ich stánke nevadí to? 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre