Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

stastenka42
6. nov 2012

@ria191 všetko pred,aby sa telo nastavilo 😉

ria191
6. nov 2012

@stastenka42 ďakujem ti ešteže ste to tu nadhodili, lebo sa mi nechce stále písať Štelclovi a zaťažovať ho takýmito maličkosťami. Ešte že vás mám 🙂

bibi24
6. nov 2012

Baby, ja mam termin na reprodukcnu imunologiu v prahe na 19.11. Nema niektora z vas zaujem? Prepustim vam ho.

gerdusha
6. nov 2012

@bibi24 ,
Myslim,ze to v prahe tak nerobia,neda sa "darovat" termin. Skusali to ine a nepochodili. Ale je mile,ze chces pomoct.

bibi24
6. nov 2012

@gerdusha preco by sa to nedalo? Ja tam zavolam a poviem, ze nepridem ja, ale niekto iny, vsak im to moze byt uplne jedno, kto pride. Ci taka, alebo hentaka.

sarasota
6. nov 2012

@tinkatinulka je mi luto ze to bambulka vzdala.Ja som brala teraz prednison 5 tyzdnov pred IVF a budem pokracovat az do 16tt.

tinkatinulka
6. nov 2012

@sarasota A mala si potvrdene na imunologii nejaky problem???

tinkatinulka
6. nov 2012

@bibi24 Ahoj ja by som mala zaujem o tento termin urcite.

zeina62
6. nov 2012

@speranza1 no uz som spat s kavy bolo fajn som si poklebetila 🙂)

bibi24
6. nov 2012

@tinkatinulka ahoj, tak mi posli do ip tvoje udaje, min. meno a priezvisko, a ja tam zajtra zavolam. A dam potom vediet, dobre?

gerdusha
6. nov 2012

@bibi24 ,

viem, ze X stran dozadu sa tu pise, ze niektora to skusala takto urobit a v prahe jej povedali, ze to takto nejde, ze oni si tam daju svoje pacientky. Ale ved skus...mozno zmenili "svoju politiku"

sarasota
6. nov 2012

@tinkatinulka ano bunecna imunita mierne pozitivna.Spermatu partnera 47 percent a norma je od 65-120 a smes cizich spermii 60 a norma je 65-120 trofoblast mam v norme.Ja som mala pri 3 predchadzajucich IVF vzdy na 2alebo 3 den priznaky ako pri chripke preto sme isli do Prahy

tinkatinulka
6. nov 2012

@sarasota Ja mam od detstva velmo citlivý žalúdok a hned som vedela ze to neni ono, HCG citim na prsiach-to su moje senzory ale to ze som myslela ze porodim vlastne organy nebolo oki a bud to bude imunologia alebo alergologia ale nieco tam citim.

tinkatinulka
6. nov 2012

@sarasota Ako prebieha ta imunologia?nejake odbery alebo???

sarasota
6. nov 2012

@tinkatinulka mala by byt asi 4 denna abstinencia manzel odovzdal permonikov a mne vzali krv .Potom sme isli na pohovor k pani doktorke.Ta sa vypytovala na vsetko co sa tyka chorob ake sme prekonali a vsetko okolo toho.Podla toho co som jej popisala tak hned povedala ze da ruku do ohna ze to bude v imunologii a mala pravdu.

sarasota
6. nov 2012

@tinkatinulka a vysetrenie na celiakiu nemas spravene.Ja mam vlastne okem tochto este dve imunitne ochorenia. Stelc povedal ze ta moja imunita nie je bohvie co ale isli sme bojovat dalej.

tinkatinulka
6. nov 2012

@sarasota No tak to je oki taketo obstinencie um mame zasebou..

hencidlo
6. nov 2012

@zeina62 @speranza1 baby pridavam sa k 33 rocnym snazilkam, my sa tiez snazime teraz 8 rok mame za sebou 3xIUI neuspesne, 1IVF neuspesne, 2 IVF biochem. tehu a 3 IVF momentalne cakam, ale na 90% sa to nepodarilo, ale sa nevzdavame a budeme bojovat dalej, pevne verim, ze sa to aj nam musi raz podarit 😉 ci?

tinkatinulka
6. nov 2012

@sarasota Celiakiu mi uz zistovali na u gastroenterologia zistili iba ze mam alergiu na kravske mlieko.Ale cítim že to bude asi aj soja a strukoviny.Soja je vo vela liekocha a j to moze byt problem.

sarasota
6. nov 2012

@ tinkatinulka genetiku a hematologiu mas spravenu?

tinkatinulka
6. nov 2012

@sarasota Ano mam nieco tam nasli ale ze nepodstatne, nemam Leidena ani ziadne defekty ale dve heterozigotne mutacie MTHFR.Takze papam Bž a B12 a kys.listovu.

sarasota
6. nov 2012

@tinkatinulka budeme drzat palceky aby ste to nabuduce dotiahli do uspesneho konca 🙂

tinkatinulka
6. nov 2012

@sarasota Dakujem, len som verila ze toto bude ten spravny cas a miesto, neskutočne vela znameni ale nad vodou ma v nemocnici držal anjelik Katka.Osoba s velkým S ktorá mi nedovolila myslieť negatívne.

zabka1124
6. nov 2012

@tinkatinulka to mi je hrozne luto ☹ ,viem co prezivas, my sme si to prezili v roku 2010, tiez sme sa tyzden tesili a potom sa vsetko krasne skoncilo:(!!Neviem ci si si dala robit stitnu zlazu, ale mne nasli problem tam, dali mi Eltroxin, sice sa nam nepodarilo otehotniet prirodzene, ale aj v Brne aj moj gynekolog aj tu v IRL sa vyjadrili, ze ked stitna zlaza nepracuje ako ma-tak ako u mna, je skoro az 90%istota , ze by som potracala!!Nastastie teraz stale beriem lieky a musim si zaklopat, vsetko je v poriadku!
A vies co je najvacsi paradox?Ze nase vytuzene babatko sa narodi v termine +/-2dni ako som v 2010potratila!Anjelik poslal braceka/sestricku za seba!!

tinkatinulka
6. nov 2012

@zabka1124 Jeeej to je krásne, stitnu mi robili ale mam iba hraničné hodnoty a to nechu riesit. Zvazujem ze pojdem na endokrynologiu do Lubochne lebo mam vysoky prolaktín.Ja som mala prvé biochemické v den ked sa sestre narodil syncek ani som sa nemohla ist na neho 3 dni pozriet.Toto druhe malo mat termín porodu presne ako synovcek,a preto som verila ze znamenia nieco znamenaju no asi nie kedze citim ze este musime zistit co je v neporiadku aby sme mali babatenko.

zabka1124
6. nov 2012

@tinkatinulka viem o com hovoris, ked si sa nemohla ist pozriet na synovceka, ja ked som potratila, tak na druhy den nam mm sestra oznamila, ze cakaju babatko, rana podpas, ale oni o tom nevedeli a doteraz o tom nikto nevie,len ja a mm!A tiez som sa so svagrinou nebavila az do jej porodu, nerobilo mi to dobre, chuda, bola nestastna, ale teraz nase krsniatko zboznujeme a ono zboznuje nas 😀 😀 😀!!!
No pories ten prolaktin, aj to moze byt problem.Ja som mala stitku okolo 3.5-4(tych ich jednotiek), tiez mi na endokrinologii povedali, ze to je ok, ze chodia babenky aj s desatnasobkom vacsim a to sa riesi a v Brne mi Stelcl povedal, ze najlepsie je mat okolo 2!TAk si vyber!Jasne ze som posluchla gynekologov!

tinkatinulka
6. nov 2012

@zabka1124 Ja mam 3,19.Uz ani nevnimam ze kamosky cakaju svoje uz druhe a my nic.Ale ked v den odchodu na dovolenku , kde sme chceli vyvetrat hlavu z tohoto,nam svagrovci oznamili ze na 1x splodili tak som sa skoro zosipala..isli sme s nimi na dovolenku, a celu dovolenku sme pocuvali ze oni cakaju babo.Pricom vedeli že my mame problemy,ale co uz aj taky je zivot a neostava nam len a len bojovat.Teraz hlavne sa dat psychisky OKI, lebo moj drahy je z toho uplne KO až sa o neho bojim.

tinkatinulka
6. nov 2012

panarka
AHOj tak ako???Pozitivny test je super zaciatok a ako kedy kontrola??

falin
7. nov 2012

@hencidlo - kedy si mala ET? kolky den si po?

zeina62
7. nov 2012

Dobre ranko dievcata, je niekto uz hore?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre