Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinkatinulka
7. nov 2012

@matulka33 V nemocnici ma chceli cistit ale moja doktorka mi povedala že netreba a že moje telo si s tým poradí.A som jej strasne vdačná lebo už som začala krvacať sama.U mna stále tvrdili že som zdrava ako ryba a že neni problem ale až stimulka odhalila problem.Mala som 8 folikov, z toho 3 vajka a iba jedno krásne zrelé vajko a jedno nedozreté.Obe sa oplodnili ale vkladali sme iba jedno, to krásne a to druhé to 6 den vzdalo pred mrazením.Takže nám nič neostalo.Vyselektovalo sa to dost tvrdo.Mne by pri plnom ivf sposobili ohss, nakolko mám Pco a tak nechcem riskovať.Mam síce folikov dosť ale vajok málo.Uvidíme ako teraz, musíme na konzultáciu, donesieme dalsie výsledky a doki povie čo dalej.Zhanam lieky na zlepšenie kvality vajok..uloha c.1.

tinkatinulka
7. nov 2012

@matulka33 🙂

sarasota
7. nov 2012

Babulky pisala som Stelclovi ze teda ako sa to pocita pri IVF .K dnu OPU sa pripocita 14 dni takze Bibi to pocitala spravne.Nuz ale ja som aj tak z toho magor moja mi dnes povedala ked som si bola u nej pre lieky ze sa to pocita od ET +14 dni a tak mi to aj sedelo podla merania takto by som bola uz -5dni podla merania.Takze dost ze ma brusko boli uz dva dni jak na mrchu co nie je moc prijemne tak teraz budem este aj 2 tyzdne trpnut ci je vsetko v poriadku kym pojdem na sono. 😒

matulka33
7. nov 2012

@sarasota dakujem 🙂 mam za sebou 2 pokusy IVF, obe centra na slovensku a jednoducho som si povedala ze do tretice do toho dam vsetko, a o RF som pocula same dobre veci. vsadzam na to..... pri prvom IVF som v 10tt skoncila - missed abortion ☹ mrazaciky nevysli druhy pokus tiez nie... tak to je moja historia tak v skratke. a pozeram ze ty mas tu tazku cestu uz za sebou tak zo srdiecka gratulujem!!! drzim palce nech je vsetko OK. vyslo to na prvy krat ci si mala viac pokusov?

sarasota
7. nov 2012

@matulka 33 ja mam za sebou 3IVF na Slovensku a nase stvrte v reprofite bolo uspesne .

bibi24
7. nov 2012

@sarasota no vidis 😉 Ver mi, ze Stelcl s tym ma urcite viac skusenosti, ako bezna doktorka, nakoniec aj moju som musela ja usmernit. A ved ty si mala aj nizsie hcg, takze sa asi neskor uhniezdilo, preto troska aj ten posun 😉 Hlavne, aby bolo teraz uz vsetko ok 😉

Ved logicky, ako moze byt den vkladu dnom nula, ked nase embryjka uz maju vtedy 5 dni. 🙂 a od prveho dna poslednej ms sa to tiez neda pocitat, kedze kazda ma inu stimulku, iny den opu a tym padom iny den oplodnenia. My mame na rozdiel od prirodzenych cyklov vyhodu, ze presne vieme den oplodnenia.

matulka33
7. nov 2012

@sarasota jeeej to je aky happy end 🙂 gratulujem este raz!!! mozes to v skratke porovnat ako to prebiehalo na SVK, teda co bolo zle ze sa vam nedarilo? alebo co take zazracne sa stalo v RF ze sa to podarilo? mala si klasicke ivf v rf alebo soft?

nelly3
7. nov 2012

@speranza1
oprava - pri softe formou ICSI za kazde jedno 1000CZK maximalne 8000CZK, teda ak budes mat napr. 10 platis 8000CZK 😉

sarasota
7. nov 2012

@matulka33 mala som IVF soft pred Brnom sme boli v Prahe na imunologii a zistili bunecnu imunitu mierne pozitivnu takze som brala 5tt pred IVF Prednison mozno pomohlo to.

gerdusha
7. nov 2012

@bibi24 ,

tak ako dopadlo volanie do prahy?

horalka79
7. nov 2012

@sarasota neboj, vsetko bude v poriadku. Ono to obavanie nas asi tak skoro nepusti, ale treba verit, ze vsetko je tak ako ma byt, vsak sa zdravo stravujeme, nepijeme, nefajcime a coskoro budeme mat prvy trimester za sebou a isto sa nam uz bude potom lahsie po svete chodit 🙂 ja som sa tiez zacala obavat, ked mi na poslednom ultrazvuku pred tyzdnom 9+0 povedala doktorka ze drobec ma 2cm a kamaratka 9+0 ma male 2,5cm..ze ci sa moj nevyvija nejak pomaly, ale potom som citala zas dalsie fora a clanky a ze tie rozdiely v prvom trimestri byvaju rozne a pokial bije srdiecko a doktorka povie ze vsetko je v poriadku, nieje dovod sa znepokojovat..to nam teda ani vobec nepomoze..
Tiez mam sono o dva tyzdne, 20.11., uz aby to bolo 🙂
Ja som byvala dost unavena posledne tyzdne, zvykla som si po praci na hodinku lahnut kym prisiel manzel, alebo ked som mala volno, po obede a najneskor o pol jedenastej som zalomila a to som mala vo zvyku ist spavat o pol noci vzdy. Ale od nedele asi, mam pocit ze je unava prec 😎 Este mi byva obcas zle ked sa vcas nenajem a pred par dnami sa mi stalo, ze som sa zobudila o druhej v noci na plny mechur a ze mi bolo zle (od hladu), tak som si musela nieco zajest, ale inak fajn 🙂 Sa nam to k vytuzenemu 12temu tyzdnu pomalicky krati..

zabka1124
7. nov 2012

@tinkatinulka odpovedam este na vcerajsi prispevok, no to od tvojich svagrovcov bola riadna podpasovka, ako sorry, ale ked niekto vie, ze ti druhi maju problem mat babatenko, tak toto je uz vrchol drzosti, hluposti a neviem este coho!!!

zabka1124
7. nov 2012

@speranza1 drzim mocno prsteky, aby to tentoraz vyslo, ja som mala tiez Bravele 150 ,clostyl 2-0-2!!Teraz to uz musi vyjst!!

tinkatinulka
7. nov 2012

@zabka1124 My sme mali pokazenu dovolenku a oni tiež, nakolko sa nesprávali zodpovedne k svojmu stavu tak zacali krvacat a boli tam aj u doktora..nastastie su oki ale asi to bolo varovanie zhora že babatko je dar a nie babika do kočíka. Bohužial my už máme anjelika a oni maju zdrave babatko v brušku.

zabka1124
7. nov 2012

@sarasota neboj vsetko bude dobre 😉 !!Mna brucho bolievalo skoro az do 18tt, ani som nevedela, ake vsetky bolesti brucha dokazu existovat 😀 , nastastie teraz zaboli len vtedy,ked drobcek kopne alebo ako vcera sa nejako obracalo 😀 !!

zabka1124
7. nov 2012

@tinkatinulka budete mat aj vy krasne zdrave babatenko v brusku, len treba verit, uz som to tu pisala asi milionkrat, verit, verit, verit, ze sa ma embryjko vyborne v brusku!!!

zabka1124
7. nov 2012

@horalka79 zlaticko, kolko som sa ja nacitala ake ma byt velke babatko🙂 a teraz sme vacsi o tyzden, nejaku super vodicku mali pri nasom embryjku v Brne🙂

speranza1
7. nov 2012

@nelly3 vidis... toto som ani nevedela 😀 .....znova budem o kusok mudrejsia 😀 😀 😉

luc_ka
7. nov 2012

dobry vecer dievcata, az teraz vidim tuto temu - bola som v Cakanie po ET ale patrim k Vam. 🙂
Boli sme v RF prvykrat septembri, vklad bol 23.9. a zatial to vyzera pozitivne, mame jedno srdiecko a cakame koniec prveho trimestra aby sme sa mohli zacat poriadne tesit. Vsetkym cakatelkam tuho drzim palce a verim, ze im to v Brne vyjde.

tinka9075
7. nov 2012

@luc_ka ahoj tak to som rada že sa podarilo velká gratulka 🙂 🙂

matulka33
7. nov 2012

@tinkatinulka to je super ze si mala taku sikovnu doktorku. u mna to prebiehalo rovnako ale na cistenie ma viac menej prehovorili, ze je to istejsie... aj ked doteraz som presvedcena ze to bola blbost.... teraz je to aj tak jedno ☹ a existuju nejake lieky na zlepsenie vajok? hned by som sa na to dala. pocula som o maca... ale o nicom inom neviem

tinkatinulka
8. nov 2012

@matulka33 Macu som užívala aj drahý ale nejak sme nebadali účinky na sebe.Mne dosť pomohla alchemilka na prečistenie maternice tak aj teraz budem musiet do lekarne kupiť.Tu na MK som čítala že baby dosť používajú DHEA a sú spokojné.Ja síce svoje AMH nepoznám ale kedze mam problem vytvorit zdrave vajka malo by to pomoct a este INOFOLIC sa to myslím volá.Nechcem sa prepchávať kvantom liekov ale už viem že bez toho to nepojde.Ale tieto lieky musis apon 3 mesiace úžívať.Mna asi čaká užívanie Prednisonu, ale počkam na výsledky imunologie.Ak by si niečo našla tak daj vediet, ja furt googlim čo je nové a na čo sa mam pýtať doktora že či zaberá.

sarasota
8. nov 2012

@horalka79 dakujem uz som kludnejsia. V ktorom tt a dni si presne dnes ?

zeina62
8. nov 2012

caute baby dnes som sa strasne rozculila a pohadala som sa s jednou osobou az som plakala od nervou, myslite ze som mohla tym ublizit mimku? nedokazala som sa ovladat ☹

luc_ka
8. nov 2012

@tinka9075 Dakujem 🙂

tinka9075
8. nov 2012

@luc_ka za málo 🙂 🙂

horalka79
8. nov 2012

@sarasota 10+1 🙂
som bola pozriet tu kamosku a ma pre mna odlozeny darcek 🙂 baby-autosedacku po jej
drobcovi, tak sa tesim. Vyzera ako nova, pekny darcek a o jednu starost menej 🙂

zeina62
9. nov 2012

kto je hore a nevie spat?

tinkatinulka
9. nov 2012

@zeina62 Dneska mas sono???

kika017
9. nov 2012

Ahojte baby, dnes mi začala MS a chcem sa objednať na sono, ale protokol mám doma. Nepamätám sa na ktoré číslo mám volať či na 774 117 766 alebo 543 516 001 ? Ďakujem 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre