Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ria191
6. dec 2012

@speranza1 fíha tebe to nejak rýchlo zbehlo 😀 😀 😀 . Nech je krásna úrodička tfuj tfuj 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ria191
6. dec 2012

@speranza1 a speri veru máš veľmi ťažkú úlohu. Musíš naštartovať novú tehu vlnu 😀

falin
6. dec 2012

@ria191 - dakujem ze na mna myslis 🙂 velmi ma to tesi, si zlata. Mam sa tak striedavo oblacno, najmä po psychickej stranke. Snazim sa mysliet pozitivne a hovorim si ze je vsetkó oki, ale niekdy predsa len taky cervicek nahlodava. Musim to vydrzat. Inac nebyva mi vobec zle, prsia nebolia, brusko tiez nie. Jedine byvam vecer strasne unavena a som nenormalne zrava 😀 Tak dufam ze to nie je len z utrosu.
Teba to caka v januari, dufam ze to konecne vyjde 😉 a super ze pojdeste spolu s nellynkou 🙂

falin
6. dec 2012

@speranza1 - jeeej, silno drzim palceky na nedelu. Nech sa babätka pekne u teba zabyvaju 😉 Budete davat 2? ci este nevies?

speranza1
6. dec 2012

@ria191 jaaaaaj ria... uteka rychlo veru uteka..teraz este ano..ale ked budem uz cakat po OPU...uf to budu dni uz ubiehat ooooovela pomalsie... (aspon v mojom ponimani 😀 )

falin
6. dec 2012

babulky neviete co je nove so Sarasotou? Nepamatate si kto nam sem daval info?
Velmi na nich myslim, dufam ze sa drzia

falin
6. dec 2012

@speranza1 - ved ty mas este len OPU, ja uz myslim dopredu 😀 😀 😀

speranza1
6. dec 2012

@falin v nedelu mame este len OPU..uvidime kolko bude vajok..zatial mam 11 vraj "peknych " folikulov....tak uvidime v kolkych budu vajka a ako sa oplodnia a podobne...ved to uz dalej poznas.... 🙂
A ty sa mi ako mas? brusko hladkas???? verim, ze babulko tvoje bojuje ako slny lev a na najblizsom UTZ budete plakat...ale od STASTIAAAAAAAA 😵 😵 😵

speranza1
6. dec 2012

@falin aj ja myslim stale na sarasotu..ale neviem o nej nic.... 😒

falin
6. dec 2012

@speranza1 cas je velmi relativny 😖 , od ET po test je tusim najdlhsie cakanie. Horsie ako na Jeziska ked sme boli deti 😎

ria191
6. dec 2012

@falin viem, že to je pre teba veľmi ťažké, ale verím a modlím sa, aby to malo krásny koniec. Ty to zvládneš 😀 😀 😀 . Tak ja by som do toho vhupla už teraz, ale mrchane sa nechce 😀 😀 😀 😀 😀 😀 sviňucha jedna prekazila mi všetky plány. Vždy dostanem skôr a teraz aké prekvapčo 😀 .

falin
6. dec 2012

@speranza1 - hej uz som si to uvedomila ze este len OPU, folikov mas pekne, verim ze aj vajka budu krasne.
Ako sa mam som pisala predchvilou Rii, kuk vyssie. Dufam ze budes mat pravdu a plakat budeme uz len od stastia, velmi si to prajem. Bol by to krasny vianocny darcek, nic ine si ani nezelam

ria191
6. dec 2012

@speranza1 nielen v tvojom to je to najhoršie z celého asi pre každého. To čakanie a pozorovanie 😠 .

falin
6. dec 2012

@ria191 - asi to taka ma byt, aby si cez vianoce nestrsovala 😉

ria191
6. dec 2012

@falin asi áno 😀 Evidentne mi všetko vychádza inak, ako som si vysnívala. Radšej už nesnívam. Tých sklamaní bolo veľa. Bude ako má byť a ja stým nič nenarobím 😀 . Prispôsobím sa 😲 . Aj ja stále myslím na @sarasotku mne dávala info lovela1

ria191
6. dec 2012

@speranza1 ty aká nosnička. Jéééééééééééj že 11 krásne 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

speranza1
6. dec 2012

@ria191 ale to su este len foliky....uvidime v kolkych su aj vajka.... mne raz lekar tam v RF povedal, ze jedna baba mala 84 vajicok...viete si to predstavit??????????? ze 84????????? 😲 😲 😲

ria191
6. dec 2012

@speranza1 to je jasné, že sa držíš pri zemi to všetky 😀 . Tak ja to beriem zo svojho hľadiska, keď som mala na sone len 2 to boli iné nervy a samozrejme revu. Takže 11 je supeéééér . Fíha že 84 to ako uniesla?

falin
6. dec 2012

@ria191 -ja som na tom so snivanim podobne 😖 Nezostava nic ine, len sa pokusat zmenit to, co zmenit vieme a mozme a prijat to, co zmenit nemozme

@speranza1 - ze 84 vajok 😲 , to musela byt riadne prestimulovana. Ja som pri 1.ivf mala tusim 23 vajok a hyperstimulak 😝

ria191
6. dec 2012

@falin krásne si to napísala. Normálne ma to dojalo 🙂

bibi24
6. dec 2012

@speranza1 budem na teba silno mysliet, folikov je zatial pekny pocet, z toho bude urcite zopar krasnych a kvalitnych embryi 😉 verim tomu!!!! 😵
Zlatko a po ET, nepisem rovno, ze nemysli na to, lebo to sa neda viem, ale normalne funguj, neries to, neries ziadne priznaky. Za prve nie su z tehu a za druhe, mozes nieco citit a nemusis, vobec nic to neznamena. Chodievaj do prace, stretavaj sa s ludmi, neupieraj sa na to, ze bude vianocny darcek a podobne. Povedz si, skusame, uvidime. Ked vyjde, bude to krasne a uzasne, ked nie, nevadi, skusime znova a znova a raz to babo proste k nam pride. Nepocitaj dni po ET, neplanuj, kedy budes testovat, proste uvidis ako sa budes citit.
A kedykolvek budes mat pochybnosti, len mi napis a ja ta z nich rychlo vyvediem 😉 Drzime vsetky palceky co mame 😵

falin
6. dec 2012

@ria191 😵 😵 😵

ria191
6. dec 2012

@bibi24 fúha a to sa aj dá? To si hovorím zakaždým a skutek utek 😀

bibi24
6. dec 2012

@ria191 noo, keby si mala za sebou tolko vkladov ako ja, tak zistis, ze da, lebo sa musi dat. Aby sa clovek z toho nezblaznil.

A zas ja si myslim, ze som nase neuspechy relativne dobre znasala, resp. som bola stastna aj tak ako to bolo, uzivala som si zivot aj bez tehotenstva a babatka, ked uz som inu moznost nemala. Urcite som kazdy den nevyplakavala nad nasou situaciou a nestastna neopakovala zakazdym, ze nemozeme mat babo. Ale to vsetko prislo casom a skusenostami.

ria191
6. dec 2012

@bibi24 veď na to sa spolieham aj ja, že sa dostanem do štádia, keď totálne vypnem. Teraz som v takom, že mi je všetko jedno a myslím si, že teraz by bol vhodný čas na KET, ale čo už 😀

annetty
6. dec 2012

@ria191 dakujem velmi pekne. Budeme sa snazit. Uvidime ako dopadne nase prve ivf. Vyzbrojeni uz sme, teda lieky a injekcie su prichystane, dufam u mm fesaci uz posiliju 😀 😀 😀 a moja endometrioza vydrzi este chvilocku 😠 Uz mozem byt aj tucna, rozmaznana citlivka a aj ranne nevolnosti beriem, len nech som uz teho 🙂

ria191
6. dec 2012

@annetty prečo si si nezohnala lieky cez koníka? Nechcela si?

annetty
6. dec 2012

@ria191 vies co? ani ma to nenapadlo uprimne 😒 My sme len tak na konzultaciu isli a ani som si nemyslela ze prideme domov s balickom. Na druhy krat uz budem mudrejsia. Mimochodom este aj povedali, ak nieco mi ostane navyse, odrataju z finalnej ceny.

falin
6. dec 2012

@bibi24 @ria191 - no u mna to je s tym stresom naopak. spociatku som to bral sportovo,po neuspechu som si trochu poplakala a isli sme dalej. Ale cim som starsia a cim viac skusenosti, najmä tych negativnych mam za sebou, tym som z toho nervoznejsia a neviem to uz brat tak v pohodicke ako v minulosti. Proste kazda sme ina

nelly3
6. dec 2012

@annetty
inac presne aj ja, isla som na konzultaciu a prisla som domov aj s injekciami, ale zohnala som si potom na SK a ostatne vratila spat a odratali mi ich 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre