Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zeina62
18. dec 2012

baby neviete od kedy do kedy maju v reprofite vianocnu dovolenku?

annetty
18. dec 2012

@zeina62 Ak dobre som to zachytila od Stelcla, tak od 24.12. do 6.1.2013. Aleze oni tam budu, len musia spravit dezinfikaciu a sterilizaciu, tak nikoho nepustia donutra. Mimochodom neviem si predstavit, ked budu robit koncorocnu inventarizaciu, ked zacnu ratat embrijka, vajka a spermie 😀

zeina62
18. dec 2012

@annetty diki za info, a nevies ako to bude s mailami ked nahodou mu napisem ze ci si to vobec od toho 24 do 6 precitaju? a ak sa stane nieco surne nevies ako postupovat vtedy?

kvakuska
18. dec 2012

@zeina62 pokud bude něco fakt nutného, tak určitě máš číslo na jejich horkou linku, tam ti to vždycky vezme nějaký jejich doktor ... a jejich lékaři jsou na emailech pořád, vím to z vlastní zkušenosti, asi odepisují z domu 🙂

zeina62
18. dec 2012

@kvakuska aha dakujem za odpoved

annetty
18. dec 2012

@zeina62 presne ako pisala kvakuska. Mne tiez povedali, ze keby daco urgentne, tak mozem im kludne zavolat. Emaily neviem, moj doki povedal, ze mozem mu napisat aj pocas sviatkov ale mozno mi odpovie az na 3-5 den. Takze ked nieco surne, tak treba im volat radsej.

natalia80
18. dec 2012

AHOJTE ZIENKY 🙂 CHCEM VAS VELMI PEKNE POPROSIT O REAKCIU NA MOJU OTAZKU.PROSIM VAS TIE CO STE UZ TEHULKY PO IVF CHODITE ALEBO CHODILI STE PRVY TRIMESTER DO PRACE???V PRIPADE ZE MI NEBYVA ZLE A NEMAM FYZICKY NAROCNU PRACU JE PODLA VAS MOZNE CHODIT DO PRACE ALEBO JE LEPSIE OSTAT NA PN???VELMI PEKNE DAKUJEM ZA KAZDU SPRAVICKU 🙂 🙂 🙂

brita
18. dec 2012

@natalia80 Ahoj, ja som zostala doma cely cas. Mne nebolo zle na vracanie a podobne, ale chcelo sa mi spat a bola som unavena. Podla toho, ako sa ty citis, je to naozaj individualne. Ja som cakala dvojicky, tak mozno som bola moc unavena. 😉

zeina62
18. dec 2012

@natalia80 ja tiez nepracujem, ja som bola tiez stale unavena ale som aj vela vracala

mircalla
18. dec 2012

@natalia80 Ja som bola mesiac na PN a pol, potom som robila z domu. Prvy trimester som krvacala kvoli myomu, preto PN. Kedze som mala za sebou 2 potraty, tak som nechcela riskovat. Je to ale individualne, vacsina bab, co poznam normalne chodila do praci, zavisi dost aj od samotnej prace, pokial je to neico extremne stresujuce, ci nebodaj fyzizky narocne, by som do prace radsej nechodila, predsa len, neotehotnieme, kedy si zmyslime....

falin
19. dec 2012

@natalia80 - je to velmi individualne, ja som pri malej chodila do prace cele tehu. Pises ze sa citis ok a nemas tazku pracu, takze kludne pracuj. A ak by si citila, ze to nie je ono, pripadne ze si prilis unavena, mozes sa dat na PN. 😉 Prajem bezproblemove tehu

speranza1
19. dec 2012

@falin ahoj falin...ako sa mas?

speranza1
19. dec 2012

baby..mame v mraze dve pejety ...huraaaaaaaaaaa je to 1x co sme vobec nieco mrazili...jupiiiiiiiiiiiiii 😀 😀 😀

bibi24
19. dec 2012

@speranza1 huraaaa huraaa 🙂 takze bude aj bracek alebo sestricka 😉 ako sa citis inak?

speranza1
19. dec 2012

@bibi24 bibka.. no dnes som este len 5 den po ET ....citim sa ako keby som ani nikde nebola... bolia ma akurat prsia, ale to bude isto utrogestanom... ty si sa citila "volajako specialne"??

ria191
19. dec 2012

@speranza1 po jednom alebo po dvoch? Inak super. Teším sa 😀

speranza1
19. dec 2012

@ria191 riuska vobec neviem...mne dosla len fakturka, ze mame zaplatit za dve pejety 🙂 .. mozno mi zaslu este nejaky mail, kde mi to oznamia...

ria191
19. dec 2012

@speranza1 sranda, tak mne najprv. poslali mail koľko mrazili a až o niekoľko dní faktúru. U teba to asi otočili 😀. Ja typujem, že budú 3 veľmi by som ti to priala 😀 . Ale je to teraz o niečo veselšie, že? A príznaky nesleduj aj keď je to ťažké a niekedy možno nemožné, ale je to o ničom. Fakt to má každý totálne inak. Strášne ti držím palce aj keď mám tušáka, že ani nemusím a je to tutovka 😀

speranza1
19. dec 2012

@ria191 riuska...ja sa ani nesledujem, lebo nemam co😀
naozaj... necitim absolutne nic... ale velmi by som si priala aby si mala pravdu a toto nase 5 IVF bolo konecne uspesne 🙂

bibi24
19. dec 2012

@speranza1 No aj ja si myslim, ze ti mali poslat najprv mail s info a pocte a kvalite zmrazenych embryjok 🙂 A tiez si teda myslim, ze su asi 3, kedze 2 pejety. 😉
Co ti ja viem, ci som sa citila specialne? Ani nie, na 5. den urcite nie. Pamatam si, ze ma boleli prsia, ale tak inac, potom akokeby prestali a zacali ma boliet tak, akokeby som mala na nich svalovicu. Ale to az tak 8. den, mozno neskor??
Podbrusko ma stale tak rovnako, ako vzdy predtym, hlavne vajecniky som citila, to este asi z opu a tiez tak neskor ma zacalo kramovo bolievat. Ziadne chute som nemala, ani nalady. Jaaaj, akurat som si spomenula, ze som chodila kazdu noc cikat a byvala som unavena, som spala aj poobede a ked nie poobede, tak uz vecer o osmej. 🙂 ale ci to suviselo s tehu, neviem. 🙂
Kazdopadne, to co som si myslela a bola som o tom presvedcena, ze to bude vediet podvedome, to sa mi nesplnilo 😀

rienok
19. dec 2012

@speranza1 vacsinou pri fakture je aj sprava o zamrazeni, nemas ju tam? ak nie tak si vypytaj

speranza1
19. dec 2012

@rienok nie mam len kryokonzervace 2 pejety - v cene 1 rok.... viac nic

speranza1
19. dec 2012

@bibi24 tak ja nemam vobec ziadne priznaky... ale ved uvidime, ci to vyjde tentokrat alebo nie.... 🙂

speranza1
19. dec 2012

dakujem niekomu za srdieckoooooooooo..dakujeeeeeeem 😵 😵 😵

bibi24
19. dec 2012

@speranza1
Nasla som a skopirovala som ti, co som pisala po ET, na 7. den 😀 to je ake super, ze si to mozeme najst a zaspominat 🙂
citim sa vselijak, ale vobec neviem ci to mieco znamena. Bolia ma prsia, akokeby som mala svalovicu na nich, a mam ich take pevne. Pocas stimulky ma velmi boleli bradavky, ale to prestalo, teraz ich mam iba stale ekkoby postavene a krcok mam tvrdy a nizko, to citim pri zavadzani utrogestanu. A podbrusko, raz citim vajecniky, raz ako pri ms, sem tam pichne a mam ho stale zvacsene, od opu. A v noci chodim cikat.
Tolko podrobny rozbor seba
Mala som 6 vkladov, pri 3 som necitala vobec nic a nic z toho ani nebolo, pri 2 som sa citila podobne ako teraz a mala som ducha, resp. biochemicke tehu.
Takte to absolutne neviem zhodnotit, neviem ci to je utrogestan alebo nieco ine.

rienok
19. dec 2012

@speranza1 lebo mne prisla taka sprava o mrazeni embryi - tam je vsetko ktory den, kolko a aka kvalita z adresy kryo@reprofit.cz ...vidis si mi pripomenula ze mi zatial neprisla faktura na predlzenie uz aj im idem pisat 🙂

speranza1
19. dec 2012

@rienok skusim im tam napisat, ze kolko mi zamrazili.... 🙂

speranza1
19. dec 2012

@rienok no uz som im napisala..... uvidime, co mi odpovedia... 🙂

ria191
19. dec 2012

@speranza1 oni to posielajú z dvoch rôznych mailových adries takže by to nemalo byť spolu. Majú to rozdelené. Ale on ti určite príde aj ten druhý mail 😀

sofia17
19. dec 2012

Ahoj babenky, tak dnes USG 6tt + 2 už a máme srdienko 🙂 🙂 🙂
moc sa teším...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre