Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

karkana
5. jan 2013

@radina no mne to robil dr.Harbulák ešte, ked bol na Zochovej, a nemôžem povedať, žeby ma to nebolelo, ale asi sa so mno nemaznal, hm, bol nejaký nervozny,,mne sa potom celé vnútro triaslo bolelo, a to tiež som tam začala chodiť, a ten tri mesiace len inj. do ramena mi predpisoval a nakoniec ani nič z toho nebolo a išla som naspäť do iscar,lebo sme sa nezhodli, chcel mi dať ine inj. a menej, čo nechcel pochopiť že budem mať malo vajok tým padom, a ja som trvala že chcem len Fostimon, ked som mala 15vajok a 10 sa oplodnilo, tak načo mi to ma meniť, no tak len navrat do iscar

panarka
5. jan 2013

Ahojte kočky,dlhšie som tu nebola, ako je u mňa už zvykom ale nemám kedy a hlavne mi býva strašne zle už vyše mesiaca tak sa s tým pasujeme. Chcela som vám len zaželať krásny rok 2013 aby tehulky ktoré čakajú priviedli zdravé detičky na svet a budúcim mamičkám želám krásne // v roku 2013. 🙂

tinkatinulka
5. jan 2013

@panarka Jej mamina a ako dopadla NT u teba? Všetko dobré aj tebe aj babatenku 🙂

horalka79
5. jan 2013

Dakujem za srdiecko, poslala som ho dalej, Sarasotke, ta ho potrebuje teraz asi najviac 🙂

zeina62
5. jan 2013

@silvinnka fakt si mala teda stastie, a som rada ze ti to vyslo

staga
5. jan 2013

baby poculi ste o tom ze ked pisomne oznamite zamestnavatelovi ze ste tehotna a predpokladany nastup na matersku mate narok doniest neobmedzeny pocet ospravedlniek -paragrafy co vy na to?

mirm
5. jan 2013

@staga ano je to pravda, staci oznamit zamestnavatelovi ze si tehu a mas neobmedzenych lekarov suvisiach s tehotenstvom.

staga
5. jan 2013

@mirm dik, lebo ja so o tom nikdy nepocula a este aj to ze ked idem na matersku napr v juni mas narok si dovtedy vycerpat dovolenku za cely rok t.j.25dni

mirm
5. jan 2013

@staga mozes si vecerpat dovolenku podla mna nie za cely rok ale za obdobie ked si na materskej a to nie je 12 mesiacov ale 9mesiacov alebo kolko, tak alikvotnu ciastku

staga
5. jan 2013

@mirm tak ked som ta dobre pochopila tak ked pojdem na matersku v juni mam narok na dovolenku za 6 mesiacov(do juna) + 8 mesiacov materska (2 mesiace pred porodom a 6mesiacov po porode) dobre tomu chapem?

mirm
5. jan 2013

@staga 6 mesiacov - normalny pracovny pomer ak mas 20 dni/rok tak 10dni/ 6 mesiacov + 13dni/8 mesiacov co je spolu 23 dni. Aspon podla mojich informacii by to tak nejak malo byt. A neviem ako mas zmluvu a plat, ale vacsinou (ak mavas odmeny)sa oplati pred materskom cerpat dovcu lebo mas vyssiu priemernu hodinovu sadzbu, potom budes primerku zo mzdy co mas v zmluve

staga
5. jan 2013

@mirm dik za infosky velmi si mi pomohla

bettypo
5. jan 2013

@adrianka69 mala si napisat ake centrum v Brne. Nebola si na Obilnaku?

speranza1
6. jan 2013

ahojte dievcata... najprv vam chcem popriat vsetko dobre do noveho roku 2013.... 🙂
a teraz moja otazocka.... krvacal niekto tak ako ja, cca 12 dni po neuspesnom ET?

bibi24
6. jan 2013

@speranza1 ahoj moja, no ja nikdy nie, vzdy tak normalne 5 - 6 dni. a nemoze to byt z toho,ze si mala zrejme biochemicke tehu a teda aj sliznica bola vysoka? Ale asi by som aj tak napisala do reprofitu,ci je to ok.

speranza1
6. jan 2013

@bibi24 neviem, zreme to tak bude... najprv som od 25.12 normalne dostala klasicky menzes..potom som cca 2-3 dni spinila a odvtedy znova krvacam..ale nie klasicky menzes...len krvacam..tak ako ked si porezes prst... od vcera ma boli aj brusko..ale k lekarke sa mi pravdupovediac nechce... zrejme sa potrebuje vsetko v maternici vycistit..aspon ja si tak myslim...

nelly3
6. jan 2013

baby rienok porodila dcerku vcera 🙂 gratulacia velka 😵

staga
6. jan 2013

@nelly3 odkaz jej moju velku gratulaciu 🙂

nelly3
6. jan 2013

@staga
ja nie som s nou v kontakte, len som to dneska na konovi objavila ked som sa nahodou pozrela do jej pasu 😉

stastenka42
6. jan 2013

@speranza1 ahoj,ja som mala biochemicke tehu a vtedy som krvácala 17 dní,bola som s tým u mojej dr. a ta mi povedala že niekedy to čistenie tak dlho trvá,potom behom dvoch dní som prestala a odvtedy normálne 😉 nieje to síce ok ale ja som nechcela žiadnu inj. na zastavenie praáve preto aby som sa vyčistila od liekov,nakoniec to prešlo same a bolo to v poriadku..na kontrole všetko ako má byť..

speranza1
6. jan 2013

@stastenka42 dakujem stastenka za prispevok... dufala som, ze sa mi niekto ozve, kto si tym presiel... som rada., ze to nie je nic zvlastne.... som len troska vycerpana, ale to vsetko pominie a bude uz dobre...mne sa k tomu vsetkemu pridruzila choroba, uz beriem druhe antb., este aj herpes mam... no tak vsetko sa to nakopilo 😅 ...ale prejdu tieto skarede dni a bude uz len dobre 😉 ... este raz dakujem za prispevok... 🙂

sarasota
6. jan 2013

@rienok gratulujem k bambulke a celej rodinke zelam vela zdravicka a maminke vela mliecka pre Herminku 🙂

sarasota
6. jan 2013

@horalka79 dakujeme za srdiecko potesilo a mame este jednu novinku uz asi 2 dni citime take jemnucke kopanceky 🙂

panarka
6. jan 2013

@tinkatinulka Ahojky, ďakujeme veľmi pekne. nebola som ešte na NT, idem v utorok mala som ísť minulý utorok ale menila som doktora tak sa mi to posunulo, dúfam že všetko bude ok. Ako sa máš? ako pokračujete? Dúfam že tento rok bude len pozitívny pre teba 🙂

horalka79
6. jan 2013

@rienok srdecne gratulujem k malinkej!! 🙂 a vela zdravia drobcekovi aj mamicke prajem.

@sarasota to je vyborna sprava..ja som prve kopanceky citila tiez v polke 18.tyzdna 🙂 a inak ako sa ma drobcek, vodicka nejaka pribudla?

..inak sme boli dnes turistikovat a parada, normalne sa citim fit, mam chut a sily chodit zas do hor trochu, iked samozrejme setrnejsie, ale taka mini tura na cerstvom vzduchu v slnkom zaliatej snehovej krajinke spravi len a len dobre, nam obom 🙂 som sa dnes o tom presvedcila..Takze holky od toho stvrteho mesiaca, ak sa citite dobre, uzivat si prirody ako sa len da! 🙂..v siedmom sa nam uz tak lahko chodit nebude.... 😀

horalka79
6. jan 2013

jeeej, komu vdacim za srdiecka? 🙂 🙂

bibi24
6. jan 2013

@sarasota
@horalka79 vy sa mate babule 😵 Ja stale neviem ci to co citim su pohyby 😖
Horalka, ty mas take malilinke brusinko 🙂 ja mam oproti tebe velike. A uz ma aj tlaci po prsiami, ked sa najem, zjem len malicko, viac sa nezmesti. A zle sa mi zohyna a fucim pri kazdej robote a cinnosti. Niekedy sa mi aj hlava zatoci, hlavne v obchodnych centrach, kde je teplo a vela ludi. Inak ok 🙂

Sarasotka, stale na vas silno myslim, aby bolo vsetko v poriadku 😉

zeina62
7. jan 2013

@sarasota jej tak sa tesim s tebou a velmi ti drzim palce aby to bolo lepsie a lepsie

zeina62
7. jan 2013

ja so chytila nadchu, soplim tak pijem caj s medikom a citronom vela lezim, dufam ze ta nadcha nublizi babetkam

zeina62
7. jan 2013

@bibi24 to znamena ze uz pekne rasties🙂 no len tak pekne dalej

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre